Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Pitanje za Orlove Rima
vs
#21 Posted : 10. srpnja 2012. 16:05:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
profesor-inz wrote:

O tome se i radi u celoj priči, postoji mogućnost da izdanja kasne baš zbog gomilanja obaveza raznim glupostima kakvi su Orlovi Rima. Ne bih voleo da umesto 15 knjiga Zagora i Vi objavite samo jednu, bila bi to prevara.


to te ja pitam.... ukinit izdavanje gluposti i ubrzat zagoraLOL
p.knežević
#22 Posted : 10. srpnja 2012. 17:00:01(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 20.10.2011.(UTC)
Posts: 15
Man
Location: PRIJEDOR
15 knjiga zagija il i ja i žena skačemo sa terase u znak protestaCrying pustite Dade da rade ono u čemu su trenutno najbolji a ne da svako malo moraju da objašnjavaju što i kako
vs
#23 Posted : 10. srpnja 2012. 17:01:07(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
p.knežević wrote:
15 knjiga zagija il i ja i žena skačemo sa terase u znak protestaCrying pustite Dade da rade ono u čemu su trenutno najbolji a ne da svako malo moraju da objašnjavaju što i kako

a na kojen ste katu?LOL
Dado R.
#24 Posted : 10. srpnja 2012. 17:21:42(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
profesor-inz wrote:

Pogrešan je potez objavljivanje odnosno ponavljanje već objavljenog serijala na zajedničkom tržištu, i to iz više razloga, izdavači na neki način ratuju jedni protiv drugih iako postoji toliko toga što bi se moglo objaviti...

Bez obzira sto mnogi citatelji kupuju izdanja od raznih izdavaca iz cijele Ex Yu, ne postoji zajednicko trziste sve dok vlasnici prava tako misle.
A Libellus nije izdavac koji uzima prava i za druge drzave samo da nitko u toj drzavi ne bi objavio to isto izdanje.
Mi se za kupce borimo iskljucivo predanim radom, kvalitetom, odnosom prema izdanju i citateljima.
A sto ce netko napraviti sa svojim novcem, hoce li izdavati nesto sto je netko u nekoj drugoj drzavi vec objavio,
ili ce uloziti na kladionicu, kupiti stan, auto... to se nas a ni nikoga drugog ne tice, niti na to mozemo utjecati.

Nikada nismo nigdje ni na koji nacin osudjivali neciju izdavacku politiku ili neko izdanje, dok su neki izdavaci bez problema znali popljuvati nasa izdanja.
Tako da nas nikakvi ratovi, prepucavanja ili slicno ne zanimaju, bavimo se jedino i iskljucivo svojim obavezama.

profesor-inz wrote:

Dobro sada si me ovim odgovorom razoružao donekle, ali ostaje recimo činjenica da će Libellus objaviti Šangajskog đavola iako ga objavljuju i Dagda, a koliko vidim uskoro će i Agarti comics. To je takođe nepotrebno, sem ako ne kažeš da postoje ljudi koje zanima samo Hc Libellus izdanje.

Tvoja teza ne stoji. Prije svega mi smo jedini izdavac koji je objavio kompletno Skriveno Lice, prije vise od godinu dana.
A Shanghai Devil je prakticno nastavak pustolovina Skrivenog Lica.
Zar nije onda logicno da smo mi prvi koji bi trebali raditi i Shanghai Devila? Ili smo se trebali natjecati s nekim da mi objavimo prije...?Smile
Ne, niposto. Neka svatko za svoj novac radi sto god hoce, gdje hoce i kad hoce. Mi smo najavili da cemo raditi Devila cim se znalo za njega, i oni koji zele
nase izdanje oni strpljivo cekaju na njega jer imaju svoje razloge zbog cega cijene nasa izdanja.

profesor-inz wrote:

Da uzeo sam VČ MrNoa jer mi je mnogo jeftiniji, malo nekvalitetniji a pri tome nije mi toliko omiljen serijal da bih uzimao kao Zagora najbolje na tržištu.[/b][/i]

Jasno. Uzeo si za svoj novac sto ti u nekom izdanju pase. Tvoje apsolutno pravo.
No tvoja prva recenica glasi; Pogrešan je potez objavljivanje odnosno ponavljanje već objavljenog serijala na zajedničkom tržištu
Kakva su to onda dvostruka mjerila. Znaci kad tebi pase, kao kod Mister Noa, onda nije pogresno ponavljanje serijala na "zajednickom trzistu"
iako je jedan izdavac u tom trenutku objavio 99 epizoda ili preko 9000 stranica. Ali je pogresno ako tebi nesto odgovara, pa makar u tom
slucaju bilo rijec o jednom izdanju s dvije objavljene epizode odnosno 112 stranica?
Nama protestiras zbog toga a VC pohvalis zbog tog poteza time sto odbacis nase i uzmes njihovo izdanje...Smile
Cudna su ti mjerila...BigGrin

profesor-inz wrote:

Ovo često spominješ i malo mešaš pojmove, Vi ste ipak na neki način Ti koji se borite za kupce, pored toga što radite i za sebe.
Morate ipak znati da mi biramo izdanja, a vi ipak ne birate kupce.

Ma skuzio si ti sto sam ja napisao, samo se malo pravis blesav...Smile Nista ja ne mijesam, jer ne mozes ti imati jedna prava za svoj novac
i mozes s njime kupiti sto hoces, a da mi onda nemamo prava za svoj novac kupiti i objaviti sto mi hocemo.
Mi se ne borimo za kupce na nacin na koji ti mislis. Mi izdanja radimo prvenstveno zbog sebe. I ono sto nam se svidja rekli smo da cemo raditi
dok god bude dva zainteresirana. A ta dvojica smo nas dva Dada. A mogu slobodno dodati i sigurnog treceg, Doka Lestera...Smile

Logicno je da ce kupci birati sto ce kupiti, pa necu im valjda ja odrediti sto ce kupiti, ili pljuckajuci po konkurenciji navoditi da kupe nase izdanje...Smile
Srecom pa ne mogu birati kupce, nekima bih zabranio da diraju Zagora a uvalio im Orlove Rima...BigGrin

profesor-inz wrote:

Kada pričam negativno o širenju ponude, radim to zbog iskustva sa VČ, širiti se a ne stizati da se održava ritam pojedinih izdanja u najmanju ruku nije korektno prema kupcima. Meni su ljudi iz VČ pri početku objavljivanja kolekcionarskog Zagora obećali 18 knjiga godišnje, žestok ritam i zaokruživanje serijala za manje od 10 godina. Čitaoci su kupovali, broj prodatih primeraka zadovoljavajuć, a oni su smanjili na knjigu godišnje. Razlog ne mogu da postignu.
Pa normalno da ne mogu kada su započeli sa 1000 izdanja.

Ne znam što ti je tko obecao pa nije ispunio, zali se njima, sto da ti kazem.Smile
Mi nikome ne obecajemo nista. Apsolutno nista. Samo mozemo izraziti nase namjere kad nas netko za nesto pita.
A nase namjere su obecanje prema nama samima, i uvijek cemo dati sve od sebe da ih ispunimo.

profesor-inz wrote:

O tome se i radi u celoj priči, postoji mogućnost da izdanja kasne baš zbog gomilanja obaveza raznim glupostima kakvi su Orlovi Rima. Ne bih voleo da umesto 15 knjiga Zagora i Vi objavite samo jednu, bila bi to prevara.

Tebi su gluposti Orlovi Rima. A kad netko napise da su gluposti za neko izdanje koje ti volis, kako onda reagiras? Od kud tebi pravo da budes mjerilo
sto je glupost a sto nije. To mozes odluciti za sebe ali ne i za druge. Dakle za sebe si odlucio, glupost ti je i neces kupiti, cemu onda brige?
Za objaviti samo jednu to je vec sad nemoguce. Objavili smo vec 4. A jos dvije ce uskoro...
Dado R.
#25 Posted : 10. srpnja 2012. 17:23:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
vs wrote:
p.knežević wrote:
15 knjiga zagija il i ja i žena skačemo sa terase u znak protestaCrying pustite Dade da rade ono u čemu su trenutno najbolji a ne da svako malo moraju da objašnjavaju što i kako

a na kojen ste katu?LOL

Nije previse bitan kat koliko podloga na koju skacu...BigGrin
Skakao sam ja s treceg kata u bazen... doduse par sekundi poslije nije bilo ni kapi vode u bazenu ali sam zalio cvijece i stabla i oprao auta u radijusu od 30-40 metara.BigGrin
magični vjetar
#26 Posted : 10. srpnja 2012. 18:25:00(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
Skakao sam ja s treceg kata u bazen... doduse par sekundi poslije nije bilo ni kapi vode u bazenu ali sam zalio cvijece i stabla i oprao auta u radijusu od 30-40 metara.BigGrin

Nisam znao da se baviš i umjetničkim skokovima u vodu. BigGrin
profesor-inz
#27 Posted : 10. srpnja 2012. 18:37:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Huh
Dado R. wrote:
vs wrote:
p.knežević wrote:
15 knjiga zagija il i ja i žena skačemo sa terase u znak protestaCrying pustite Dade da rade ono u čemu su trenutno najbolji a ne da svako malo moraju da objašnjavaju što i kako

a na kojen ste katu?LOL

Nije previse bitan kat koliko podloga na koju skacu...BigGrin
Skakao sam ja s treceg kata u bazen... doduse par sekundi poslije nije bilo ni kapi vode u bazenu ali sam zalio cvijece i stabla i oprao auta u radijusu od 30-40 metara.BigGrin


Huh Dobro da skratimo ovo prepucavanje, možda si u pravu kada kažeš da možeš da radiš šta hoćeš.
Sve ovo sam napisao jer ne bih voleo da na kraju usporite serijale koji su po meni oslonci Libellusa.
Iskreno što se mene tiče tu mislim na Zagor u boji. Izdaćete tih 15 broja tokom ove godine, ali ne bih voleo da sledeće godine izađu 2-3 broja.

Mada tu moramo videti šta će uopšte Italijani učiniti sa ovim izdanjemConfused

To je jedino što trenutno uzimam od Libellusa, uz godišnje izdanjePriče iz baze drugdje.
Magični Vetar nadam se uskoro završavate i to je ponos moje kolekcije.
Dado R.
#28 Posted : 10. srpnja 2012. 19:24:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
profesor-inz wrote:

Dobro da skratimo ovo prepucavanje, možda si u pravu kada kažeš da možeš da radiš šta hoćeš.
Sve ovo sam napisao jer ne bih voleo da na kraju usporite serijale koji su po meni oslonci Libellusa.
Iskreno što se mene tiče tu mislim na Zagor u boji. Izdaćete tih 15 broja tokom ove godine, ali ne bih voleo da sledeće godine izađu 2-3 broja.

To je jedino što trenutno uzimam od Libellusa, uz godišnje izdanjePriče iz baze drugdje.
Magični Vetar nadam se uskoro završavate i to je ponos moje kolekcije.

Ma tko se prepucava?Smile Ta nisi valjda to posmislio...OhMyGod
Ti pises i pitas i govoris svoje misljenje, ja pisem i odgovaram i kazem svoje misljenje. To je normalni razgovor.
Ali ne brini, mi cemo zbog sebe samih uvijek uciniti sve da ne usporavamo nista i da objavimo sto veci broj nasih postojecih izdanja.
Necemo izdati 15 Zagora tijekom ove godine, vec 15 Zagora godisnje, znaci odprilike jos 6-8 ove godine, ostatak na proljece... i tako u krug.
Magicni Vjetar uskoro zavrsavamo, ali u tisak ide kad bude sve spremno, a kao sto smo rekli radimo nekakav dodatak za kraj
i dok to ne bude spremno nece ici u tisak. S obzirom da su to zadnje 4 knjige sasvim je svejedno hoce li izaci par mjeseci prije ili poslije.
Dado R.
#29 Posted : 10. srpnja 2012. 19:32:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:
Skakao sam ja s treceg kata u bazen... doduse par sekundi poslije nije bilo ni kapi vode u bazenu ali sam zalio cvijece i stabla i oprao auta u radijusu od 30-40 metara.BigGrin

Nisam znao da se baviš i umjetničkim skokovima u vodu. BigGrin

Pripremo se za London, ali kako je postojala bojazan da se Temza isprazni dok ja budem vjezbao, uveli mi neku suspenziju.
Nista, odoh ja na Jadran. A Talijani ce navaliti na nasu obalu jer ce na njihovoj harati cunami.
Jos ako se i Jacques Houdek potrefi u isto vrijeme u vodi, bogme nece ostati postedjena ni druga strana obale, poplavit ce i Napulj i Livorno.
magični vjetar
#30 Posted : 10. srpnja 2012. 19:40:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:
Skakao sam ja s treceg kata u bazen... doduse par sekundi poslije nije bilo ni kapi vode u bazenu ali sam zalio cvijece i stabla i oprao auta u radijusu od 30-40 metara.BigGrin

Nisam znao da se baviš i umjetničkim skokovima u vodu. BigGrin

Pripremo se za London, ali kako je postojala bojazan da se Temza isprazni dok ja budem vjezbao, uveli mi neku suspenziju.
Nista, odoh ja na Jadran. A Talijani ce navaliti na nasu obalu jer ce na njihovoj harati cunami.
Jos ako se i Jacques Houdek potrefi u isto vrijeme u vodi, bogme nece ostati postedjena ni druga strana obale, poplavit ce i Napulj i Livorno.


BigGrin BigGrin morati ćemo ti pisati žalbu za tu suspenziju.

Ipak bi bilo u redu da ti u Londonu nosiš zastavu umjesto Lozerta, a poslije prvog skoka u vodu ćeš biti sigurno proglašen za pobjednika. BigGrin
vs
#31 Posted : 10. srpnja 2012. 19:46:27(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:

Magicni Vjetar uskoro zavrsavamo, ali u tisak ide kad bude sve spremno, a kao sto smo rekli radimo nekakav dodatak za kraj
i dok to ne bude spremno nece ici u tisak. S obzirom da su to zadnje 4 knjige sasvim je svejedno hoce li izaci par mjeseci prije ili poslije.


djava ga neodnija, a ja se napenalia da ce ovo izac do kraja 7.mj.Mad

aj manje se svadjat (pardon, iznosit misljenjaFlapper ), triba sta i izbacit medju ovaj napaceni narodBigGrin ...
s profon mos ovako mlit sto godina, on je vec zacrta da cete mu ukinit zagoraLOL
kasper
#32 Posted : 10. srpnja 2012. 21:11:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Taman dok se ceka MV, ubacite kojeg Texa da se ljudi malo raduju na ovu vrucinu.
Jerry Krause
#33 Posted : 10. srpnja 2012. 21:16:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
kasper wrote:
Taman dok se ceka MV, ubacite kojeg Nathana da se ljudi malo raduju na ovu vrucinu.

ThumpUp ThumpUp ThumpUp
Dado R.
#34 Posted : 10. srpnja 2012. 21:31:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:
Skakao sam ja s treceg kata u bazen... doduse par sekundi poslije nije bilo ni kapi vode u bazenu ali sam zalio cvijece i stabla i oprao auta u radijusu od 30-40 metara.BigGrin

Nisam znao da se baviš i umjetničkim skokovima u vodu. BigGrin

Pripremo se za London, ali kako je postojala bojazan da se Temza isprazni dok ja budem vjezbao, uveli mi neku suspenziju.
Nista, odoh ja na Jadran. A Talijani ce navaliti na nasu obalu jer ce na njihovoj harati cunami.
Jos ako se i Jacques Houdek potrefi u isto vrijeme u vodi, bogme nece ostati postedjena ni druga strana obale, poplavit ce i Napulj i Livorno.


BigGrin BigGrin morati ćemo ti pisati žalbu za tu suspenziju.

Ipak bi bilo u redu da ti u Londonu nosiš zastavu umjesto Lozerta, a poslije prvog skoka u vodu ćeš biti sigurno proglašen za pobjednika. BigGrin

Ma nije meni do medalja, meni je najdraze sudce poprskati...BigGrin
A ako bi nosio plivacki kostim poput Borata, pa sigurno bih privukao pozornost svih svjedskih medija. Cak i onih nesportskih...BigGrin
Dado R.
#35 Posted : 10. srpnja 2012. 21:32:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
vs wrote:
Dado R. wrote:

Magicni Vjetar uskoro zavrsavamo, ali u tisak ide kad bude sve spremno, a kao sto smo rekli radimo nekakav dodatak za kraj
i dok to ne bude spremno nece ici u tisak. S obzirom da su to zadnje 4 knjige sasvim je svejedno hoce li izaci par mjeseci prije ili poslije.


djava ga neodnija, a ja se napenalia da ce ovo izac do kraja 7.mj.Mad

aj manje se svadjat (pardon, iznosit misljenjaFlapper ), triba sta i izbacit medju ovaj napaceni narodBigGrin ...
s profon mos ovako mlit sto godina, on je vec zacrta da cete mu ukinit zagoraLOL

Za tebe imamo samo jedan odgovor... TIPU... TIPU...BigGrin BigGrin
Ili tako nekako.BigGrin
vs
#36 Posted : 10. srpnja 2012. 21:45:19(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:
vs wrote:
Dado R. wrote:

Magicni Vjetar uskoro zavrsavamo, ali u tisak ide kad bude sve spremno, a kao sto smo rekli radimo nekakav dodatak za kraj
i dok to ne bude spremno nece ici u tisak. S obzirom da su to zadnje 4 knjige sasvim je svejedno hoce li izaci par mjeseci prije ili poslije.


djava ga neodnija, a ja se napenalia da ce ovo izac do kraja 7.mj.Mad

aj manje se svadjat (pardon, iznosit misljenjaFlapper ), triba sta i izbacit medju ovaj napaceni narodBigGrin ...
s profon mos ovako mlit sto godina, on je vec zacrta da cete mu ukinit zagoraLOL

Za tebe imamo samo jedan odgovor... TIPU... TIPU...BigGrin BigGrin
Ili tako nekako.BigGrin

mucki provokatorLOL
magični vjetar
#37 Posted : 10. srpnja 2012. 21:50:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:
Skakao sam ja s treceg kata u bazen... doduse par sekundi poslije nije bilo ni kapi vode u bazenu ali sam zalio cvijece i stabla i oprao auta u radijusu od 30-40 metara.BigGrin

Nisam znao da se baviš i umjetničkim skokovima u vodu. BigGrin

Pripremo se za London, ali kako je postojala bojazan da se Temza isprazni dok ja budem vjezbao, uveli mi neku suspenziju.
Nista, odoh ja na Jadran. A Talijani ce navaliti na nasu obalu jer ce na njihovoj harati cunami.
Jos ako se i Jacques Houdek potrefi u isto vrijeme u vodi, bogme nece ostati postedjena ni druga strana obale, poplavit ce i Napulj i Livorno.


BigGrin BigGrin morati ćemo ti pisati žalbu za tu suspenziju.

Ipak bi bilo u redu da ti u Londonu nosiš zastavu umjesto Lozerta, a poslije prvog skoka u vodu ćeš biti sigurno proglašen za pobjednika. BigGrin

Ma nije meni do medalja, meni je najdraze sudce poprskati...BigGrin
A ako bi nosio plivacki kostim poput Borata, pa sigurno bih privukao pozornost svih svjedskih medija. Cak i onih nesportskih...BigGrin


Ma trebao bi ti nositi plivaće odijelo sa zagorovim znakom. To bi te sigurno dovelo u medije.BigGrin
Jerry Krause
#38 Posted : 10. srpnja 2012. 21:50:46(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Dado R. wrote:

Za tebe imamo samo jedan odgovor... TIPU... TIPU...BigGrin BigGrin
Ili tako nekako.BigGrin



LOL LOL LOL

magični vjetar
#39 Posted : 10. srpnja 2012. 21:53:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Jerry Krause wrote:
Dado R. wrote:

Za tebe imamo samo jedan odgovor... TIPU... TIPU...BigGrin BigGrin
Ili tako nekako.BigGrin



LOL LOL LOL



LOL LOL LOL
vs
#40 Posted : 10. srpnja 2012. 22:30:15(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Ovo je prekardasilo svaka meraBaseball
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,172 seconds.