Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages«<678
Tex Willer 51 & 52
Oki
#141 Posted : 17. siječnja 2013. 17:54:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
darkwoodaxe wrote:
Pozdrav svima.
Ja sam u striparnici našao lijepe primjerke s time da uski hrbat nisam ni primijetio, više sam problema imao s tanjom knjigom. Međutim, nakon čitanja korice su počele "zijevati", nadigle su se. Možda se poravna ako ju stavim ispod nekog tereta.

Ovo se zna dogoditi kada knjigu sa hladnog uneseš u prostor sa jako visokom temperaturom-pa imaj malo više milosti prema stripovima...temperatura prostora za njih uvijek mora biti idealna!!!
dudov
#142 Posted : 18. siječnja 2013. 9:35:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 15.11.2011.(UTC)
Posts: 38
Man
Location: Za Bregom
OKI, primjedba bi stajala kad kod mene ne bi stalna temperatura bila 22-23, dakle nije visoka. Stan je suh, čist i uredan. Što je važnije, stripovi su prethodno stajali desetak dana na polici, i to položeni. U svojih 54 godine naučio sam se obzirno odnositi prema knjigama, uostalom to mi je u neku ruku struka jer sam u novinarstvu i knjigama 32 godine. Nije tu riječ o nemarnom odnosu nego o doista nekvalitetnom uvezu. Kod prethodnih knjiga nisam imao primjedbi.
Oki
#143 Posted : 18. siječnja 2013. 10:25:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
@dudov
Tvoje iskustvo uopće ne dovodim u pitanje,svi smo ga mi skupili na ovaj ili onaj način,a i ja sam sam rekao da su ove korice zeznuli u tiskari,no naveo sam primjer razlike u temperaturi jer...najveće razjapljenje korica doživio sam prošle zime kada sam jednu knjigu MM-a sa iz takoreć minusa unio na +30 i pometnuo sa strane blizu samog izvora topline (trebao sam jako zagrijati prostoriju jer su mi patronažne sestre dolazile pregledati bebu)....e taj strip je nakon par sati ličio na Maddonu u mlađim danima!
No stavio sam ga kasnije pod 100kg drugih stripova pa sam ga uspio dovesti u normalu.
Renky
#144 Posted : 18. siječnja 2013. 17:07:57(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
dudov wrote:
OKI, primjedba bi stajala kad kod mene ne bi stalna temperatura bila 22-23, dakle nije visoka. Stan je suh, čist i uredan. Što je važnije, stripovi su prethodno stajali desetak dana na polici, i to položeni. U svojih 54 godine naučio sam se obzirno odnositi prema knjigama, uostalom to mi je u neku ruku struka jer sam u novinarstvu i knjigama 32 godine. Nije tu riječ o nemarnom odnosu nego o doista nekvalitetnom uvezu. Kod prethodnih knjiga nisam imao primjedbi.



Mislim da valovitost papira nema veze sa uvezom... Tu se radi o ( možda ) nedovoljno odstajalom papiru prije tiska... S vrimenom se takav papir obično osuši i poravna se, pogotovo ako je strip stisnut na polici. Doduše ta pojava se javlja i kasnije ako strip ( kao što Oki kaže ) tramakamo iz hladnog u toplo ali izlječivo jeLOL LOL

Tamo di je papir ok u tisku, već dovoljno suh, isto dolazi do valovitosti pri promjeni temperature ali se takav puno brže vrati u "normalu".Smile

Nisan ekspert ali slušam pametnije/stručnije kad o tome pričajuBlushing

Iako, kako su spore tiskare čudim se da papir ne požuti dok čeka na tisakFlapper
Users browsing this topic
Guest (2)
8 Pages«<678
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,035 seconds.