Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Mister No 57 & 58
deltamike
#21 Posted : 10. siječnja 2013. 0:09:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2012.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Podgorica
boj@n wrote:
Sa knjigama 55-58 koje su stigle postom prije nekoliko sati, danas su konacno sve libellusove MN knjige u mojoj kolekciji BigGrin. Ali nikako da skontam epizode sa dva dijela i naslovnice. Huh Smile Magloviti Vrh u knjizi 55 je drugi dio i ima svoju naslovnicu, dok je drugi dio Doline Mrtvih u knizi 56 pod naslovom Bahia i nema svoju naslovnicu. Ne kontam Blushing Smile

nemoj uporedjivati jednu knjigu s drugom pa ce ti biti lakse da shvatis BigGrin to je jednostavno tako, taj broj (italijanski, originalni) se sastoji iz dvije price, autor je vise bio inspirisan jednim dijelom nego drugim pa je naslikao naslovnicu za taj dio i to je to. obicno se naslovnica crta za onaj dio price koji u tom originalnom broju zauzima vise stranica, ali ne mora da znaci da je uvijek tako...valjda sam pomogao Smile
Dado R.
#22 Posted : 10. siječnja 2013. 0:39:12(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
boj@n wrote:
Sa knjigama 55-58 koje su stigle postom prije nekoliko sati, danas su konacno sve libellusove MN knjige u mojoj kolekciji BigGrin. Ali nikako da skontam epizode sa dva dijela i naslovnice. Huh Smile Magloviti Vrh u knjizi 55 je drugi dio i ima svoju naslovnicu, dok je drugi dio Doline Mrtvih u knizi 56 pod naslovom Bahia i nema svoju naslovnicu. Ne kontam Blushing Smile

Moze jedno kontra pitanje? A koju bi naslovnicu stavio za dio epizode pod nazivom Bahia?
Ako pogledas to na SB stranici kako ide raspored naslovnica, onda ces mozda najlakse skuziti to. No nije problem ni ovako pojasniti...

Dakle epizoda pod naslovom Magloviti vrh (br. 115) u prvih 26 stranica sadrzi pricu koju smo objavili u nasoj 54. knjizi,
zato je u knjizi 55 navedeno da je to drugi dio epizode 115, i taj drugi dio od 27 stranice pa do kraja sadri pricu Magloviti vrh
i taj drugi dio price je vezan za tu naslovnicu epizode 115.
Ako pogledas na Bonelli stranici tu epizodu: http://www.sergiobonelli...;numero=115&subnum=
Vidjet ces dolje ispod sadrzaja pise i sljedece: In questo numero: La storia di copertina inizia a pagina 27. A pagina 26, finisce la storia iniziata sul numero 113.
U mom slobodnom prijevodu s talijanskog to odprilike znaci:
U ovom broju: prica s naslovnice pocinje od stranice 27. Na stranici 26 zavrsava prica koja je pocela s brojem 113.

Prica nije gotova i ide dalje na epizodu 116, a to je po naslovu Dolina mrtvih, i prica objavljena u nasoj 55. knjizi zavrsava u ovoj epizodi 116 na 64. stranici.
I sam naslov ove epizode kao i radnja s naslovnice jasno odgovaraju kompletnoj prici oko Maglovitog vrha, i zato su u nasoj 55. knjizi naslovnice
115 i 116. A dolje u dnu originalne epizode 116 pise isto da se prica s naslovnice zavrsava na stranici 64, a da od stranice 65 ide prica Bahia
koja se proteze u iduce tri epizode (iduca tri originalna broja). Kuzis sad zasto Bahia ne moze imati svoju naslovnicu? Zato sto ne postoji.
Bahia je prica koja pocinje iz druge trecine originalnog broja 116 a ta naslovnica je vec iskoristena jer je vezana za prethodnu pricu.
Nije bitno je li nesto prvi ili drugi dio neke epizode, bitno je samo za koju pricu je vezana naslovnica, to moze biti prvi a i drugi dio.
boj@n
#23 Posted : 10. siječnja 2013. 3:19:37(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 20.7.2011.(UTC)
Posts: 41
Man
Location: Canada
Dado R. wrote:
boj@n wrote:
Sa knjigama 55-58 koje su stigle postom prije nekoliko sati, danas su konacno sve libellusove MN knjige u mojoj kolekciji BigGrin. Ali nikako da skontam epizode sa dva dijela i naslovnice. Huh Smile Magloviti Vrh u knjizi 55 je drugi dio i ima svoju naslovnicu, dok je drugi dio Doline Mrtvih u knizi 56 pod naslovom Bahia i nema svoju naslovnicu. Ne kontam Blushing Smile

Moze jedno kontra pitanje? A koju bi naslovnicu stavio za dio epizode pod nazivom Bahia?
Ako pogledas to na SB stranici kako ide raspored naslovnica, onda ces mozda najlakse skuziti to. No nije problem ni ovako pojasniti...

Dakle epizoda pod naslovom Magloviti vrh (br. 115) u prvih 26 stranica sadrzi pricu koju smo objavili u nasoj 54. knjizi,
zato je u knjizi 55 navedeno da je to drugi dio epizode 115, i taj drugi dio od 27 stranice pa do kraja sadri pricu Magloviti vrh
i taj drugi dio price je vezan za tu naslovnicu epizode 115.
Ako pogledas na Bonelli stranici tu epizodu: http://www.sergiobonelli...;numero=115&subnum=
Vidjet ces dolje ispod sadrzaja pise i sljedece: In questo numero: La storia di copertina inizia a pagina 27. A pagina 26, finisce la storia iniziata sul numero 113.
U mom slobodnom prijevodu s talijanskog to odprilike znaci:
U ovom broju: prica s naslovnice pocinje od stranice 27. Na stranici 26 zavrsava prica koja je pocela s brojem 113.

Prica nije gotova i ide dalje na epizodu 116, a to je po naslovu Dolina mrtvih, i prica objavljena u nasoj 55. knjizi zavrsava u ovoj epizodi 116 na 64. stranici.
I sam naslov ove epizode kao i radnja s naslovnice jasno odgovaraju kompletnoj prici oko Maglovitog vrha, i zato su u nasoj 55. knjizi naslovnice
115 i 116. A dolje u dnu originalne epizode 116 pise isto da se prica s naslovnice zavrsava na stranici 64, a da od stranice 65 ide prica Bahia
koja se proteze u iduce tri epizode (iduca tri originalna broja). Kuzis sad zasto Bahia ne moze imati svoju naslovnicu? Zato sto ne postoji.
Bahia je prica koja pocinje iz druge trecine originalnog broja 116 a ta naslovnica je vec iskoristena jer je vezana za prethodnu pricu.
Nije bitno je li nesto prvi ili drugi dio neke epizode, bitno je samo za koju pricu je vezana naslovnica, to moze biti prvi a i drugi dio.


Hvala na detaljnom objasnjenju Dado. Meni sve knjige fenomenalno izgledaju, nemam apsolutno nikakvih zamjerki, samo sam malo spor da skuzim neke finese. Smile
IgorT
#24 Posted : 13. veljače 2013. 14:44:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Split, Hrvatska
Mučko đubreBigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
Bravo DokThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp
Dok Lester
#25 Posted : 13. veljače 2013. 18:54:18(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
BigGrin BigGrin BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
delphi
#26 Posted : 13. veljače 2013. 23:08:46(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.2.2013.(UTC)
Posts: 14
Location: Rogaška Slatina
Zdravo,
evo i moj prvi post na ovom forumu (ali negdje se moram rastužiti).
Najprije bi se izvini o jer ću staviti sva pitanja u ovaj post, ali ja sam jedan od onih kada vidiju 100,200,...1000 posta i odmah dignu ruko od svega (čitanja, traženja,..). A sada, ako dobijem odgovore dobro, ako ne opet dobro.

Sa Libellusovima izdanjima sam (moram se pohvaliti) skora na tekućem (Tex,MM,MN,NN,.....) ali zato kasnim sa Fibrinima izdanjima tako, da se skoro sramim.

I tako dobijem u ruke zadnju turo izdanja (naravno Libellusove) donesem kući, krijući od žene, da jih ne zapazi i otvorim prvi strip MM. I što vidim, "naklada 350" auu, otvorim MN naklada 350 auuuu, Tex naklada 350 auuuuuu (skoro sam se rasplakao, a Tex color još na manje).

Znam, video sam razloge umanjivanja naklada ali je ipak to tužno to vidjeti na izdanjima.

Sada moja pitanja!
1.
Zašto baš 350 ako pogledam koliko ima još komada starijih stripova na skladišču je brojka skora uvjek pod 150. Znači brinem se, da koji put ne dobijem strip dovoljno brzo i ostanem bez njega (Zagreb mi nije tako blizu).

2.
Tex color se posle 12 broja neće više izdavati. Dali je kriva prodaja ili nešto drugo. Izdanje kupujem (nije idealno jer nema unutra naslovnica ali inače je super) pa me zanima kakav plan imate za brojeve nakon knjige 12.

3.
Nabavi sam prve brojeve Zagora u boji (do sada sam mislio ignorirati taj serijal) moram da kažem, da sam oduševljen (imate još jednog klijenta). Zanima me koliko knjiga imate u planu godišnje?
Kada usporedim Tex color i Zagor color mi Zagor djeluje bolje ( ja sam ipak amater pa se mogu varati) ali moje pitanje je kako to, da je Tex color skuplji?

Hvala za odgovore!

Izvinjavam se za gramatičke greške, kriv je google nije mi za nikakvo pomoć.

Lp
Dado R.
#27 Posted : 14. veljače 2013. 0:29:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Zdravo i dobro dosao!Smile

Evo i odgovora na pitanja...

1. Radimo 350 jer je nasa procjena da je toliko dovoljno primjeraka za nase trziste. Ima izdanja koja su ispod 150 primjeraka ima i rasprodaih izdanja,
ali sve je pitanje kad je sto objavljeno i o kojem je izdanju rijec. Istina, izdanja ce se prodavati u kracem razdoblju nego sada, jer ih je manje,
ali mnogi imaju dovoljno vremena reagirati i kupiti na vrijeme. Zagreb ne mora biti blizu, iz Zagreba i drugih gradova gdje imamo prodajna mjesta
salje se i postom, a osim toga tu je i nas web shop i svako izdanje se moze naruciti direktno kod nas a mi saljemo postom u sve zemlje.
Dakle ima nacina i kad niste blizu Zagreba...

2. Nije istina, Tex kolor ide dalje, samo od broja 13 ne ide redom vec cemo raditi najbolje epizode i tako ukupno 50 knjiga.

3. Tex kolor je skuplji jer su veci troskovi, prije svega zbog toga sto se sad recimo Tex kolor radi u 300 primjeraka, a Zagor u 800 primjeraka.
Manja naklada znaci i vece troskove tiska i svega ostalog, kad se gleda pojedinacna cijena izdanja. Osim toga Tex uglavnom ima i vise stranica, i tako redom...

Pozdrav i do iduceg puta...
zeljko
#28 Posted : 14. veljače 2013. 11:09:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
i slovenci kriju od žena stripove

te žene su svugdje iste
dokle više terora??? Confused Crying LOL
Dado R.
#29 Posted : 14. veljače 2013. 14:54:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Tko nam je kriv kad smo im dali pravo glasa... BigGrin
One su trazile ravnopravnost i mi rekli "moze" no one su uzele samo onaj bolji dio, kad je nesto tesko tu ne traze ravnopravnost... BigGrin
Eh, dobra stara vremena dok su se nosila krzna, tad se znalo tko ide u lov a tko lozi vatru u pecini...
delphi
#30 Posted : 14. veljače 2013. 21:35:18(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.2.2013.(UTC)
Posts: 14
Location: Rogaška Slatina
Dado R,
hvala na odgovornima!
Stripe sam prije krio od mame, sada krijem od žene, počeo sam, da ih krijem i od djece( još neznajo pažljivo sa njima), kasnije, ču ih vjerojatno morati kriti od njihovih dečki(imam samu cure kod kuće).
kit teller
#31 Posted : 19. veljače 2013. 11:18:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
delphi wrote:
Dado R,
hvala na odgovornima!
Stripe sam prije krio od mame, sada krijem od žene, počeo sam, da ih krijem i od djece( još neznajo pažljivo sa njima), kasnije, ču ih vjerojatno morati kriti od njihovih dečki(imam samu cure kod kuće).


Flapper zdravo zemljače.....
pa čuj, skrivanje stripova od žena i dijece je sudbina svih nas oženjenih....Blushing
ja ne krijem stripove več cijenu napisanu na zadnjoj korici....
pih, može bit magistar žena ali mene preveslat....jok.BigGrin
Dado R.
#32 Posted : 19. veljače 2013. 12:15:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Mislim da bi trebalo ubaciti izdanja za ozenjenje, pa na korice ne stavljati cijene... ili da napravimo lazne presvlake s krivom cijenom...BigGrin
bubo
#33 Posted : 19. veljače 2013. 12:42:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Dado R. wrote:
Mislim da bi trebalo ubaciti izdanja za ozenjenje, pa na korice ne stavljati cijene... ili da napravimo lazne presvlake s krivom cijenom...BigGrin


ja bih vam predložio jednu malu stiker naljepnicu čisto dok je ne prenesemo pored znatiželjnih( ovde bih pridodao u zadnje vrijeme sve gore carinike)BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
split85
#34 Posted : 1. ožujka 2013. 10:09:11(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Od koje do koje knjige bi trebala bit afrička saga?
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,116 seconds.