Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages<1234>
Zagor kolor biblioteka
laura10
#21 Posted : 8. veljače 2020. 2:20:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
shizma wrote:
Dado R.

Temeljim na činjenjici da je Zagor vrlo popularan strip ako ne i najpopularniji kod nas.

Što se tiče računice, naveli ste za primjer knjigu osam koja je tiskana u dvostruko više primjeraka nego knjige kasnije. Išao sam gledati na vašim stranicama, sve te knjige čija je tiraža bila dvostruko ili trostruko veća nego daljnjih mogu se kupiti osim knjige jedan, i to je ostalo stotinjak ili puno manje primjeraka a ne po 300, 400 dok npr. sve daljnje brojeve je nemoguće kupiti od nakladnika što mi se, oprostite, uopće ne sviđa niti stimulira kupca, moj osobni stav.

Ne znam kako idu pravila nakladništva jer njie moj fah pa ni neću "soliti pamet" nekome tko se time bavi.

Možda se varam za prodaju eventualnih reprinta ali sumnjam. Ponavljam, da su dostupmi svi brojevi za kupiti sigurno bi se našlo kroz vrijeme ljudi koji ih žele kupovati, postepeno, od početka, te čitati tako a ne paziti dali će slučajno jedan, dva, tri broja nestati sa tržišta i onda moliti boga da na aukciji nađu novu knjigu. Evo govorim za sebe, jedini razlog zašto ne kupujem i neću kupovati buduća izdanja ove biblioteke je taj što su raniji brojevi nedostupni.

Vi ćete znati, dali je moguć reprint samo izdanja koja su rasprodana? (a opet to su praktički sve knjige osim prvih nekoliko sa većom tiražom pa tako dolazimo do istog).

Uglavnom, žao mi je što neće biti reprinta no što je tu je. Da nebi ispalo da samo kritiziram, pohvala za Libellus jer mislim da ste repopularizirali strip zbilja pa ako bude većeg interesa možda i naklade u budućnosti budu veće (da se sve ne svede samo na nekoliko entuzijasta koji po aukcijama pretprodaju, skupljaju, razmjenjuju). Ima u tome čari, ne sporim, ali je loše za popularizaciju stripa u globalu.

ipak si se predomislio https://www.stripovi.com...uh-sa-sjekirom/16812731/BigGrin
cladis
#22 Posted : 8. veljače 2020. 9:13:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Ja sam se npr. za LL Zagora odlučio ponajviše zbog boje, i ma koliko neki stripoljubci tvrdili crno bijela varijanta je prava 9-ta umjetnost , meni je boja zakon.Nemam u kolekciji niti jednu knjigu od VČ ili Ludensa ali zato imam sve što je izašlo od Zagora na kioske.Tu opet da naglasim ne kupujem klasik i zlatni klasik , uz extra zagora kojeg imam komplet, nema potrebe duplirati i upravo zato sam se odlučio za LL. Dakle dupliram ali ima razlike , još kako.Tema kupovina , nije stvar u tome hoćeš li nešto kupiti , nego vjerujem da je kod mnogih kolega kupaca pitanje, možeš li u tom momentu to kupiti, iako od srca želiš.Kako do dvije i neke nisam imao ni kompjutor a kamoli internet što ide jedno uz drugo.Nisam ni mogao saznati za Libellus izdanja , pogotovo kad dodam da sam živio (a i sada sam povremeno dole) u S. Brodu , gdje nema niti jedne striparnice. Prve natuknice LL izdanja sam vidio na zadnjim koricam VG-ovog Malog rendžera ali iskreno nisam znao što je to, tko izdaje ,gdje kupiti, nisam bio ni upoznat sa cijenama jer da jesam u tom trenutku mi ne bi palo na pamet da ih i poželim kupiti.Razlog jednostavan, 2001 kćer, 2002 sin ja nezaposlen, jer Brod nudi obilje mogućnosti.Dolaskom u Austriju 2014-st sve se promijenilo ali zato sad treba pohvatati sve što je u međuvremenu izašlo.Što se tiče brzine izdavanja, tu se nema što pretjerano dodati ,ono što ja pratim redovno-zagor, tex .dragonero i pojedini noviteti, tipa Magični, Zagor korijeni, Mister no povratak. to dakle izlazi zadovoljavajućom brzinom.Nadam se da će Zagor ustrajati što dulje , jer je ovo jedno prelijepo izdanje.Sam serijal ima još dosta,dosta dobrih epizoda koje želim vidjeti u boji.Preprodavači, kad vidim da jedan texov strip, knjiga broj 1 stoji nekoliko godina po cijeni od nekih 1400 kn. zgadi mi se.A ja ću svog zagora 23 dočekati.Flapper iliće biti svaštaBaseball Cowboy2
Dado A.
#23 Posted : 8. veljače 2020. 11:32:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
cladis wrote:
Tema kupovina , nije stvar u tome hoćeš li nešto kupiti , nego vjerujem da je kod mnogih kolega kupaca pitanje, možeš li u tom momentu to kupiti, iako od srca želiš.


Potpuno se slažem s tobom, ima i takvih ljudi, baš kao što ima i onih koji će tek za godinu-dvije-tri otkriti naša izdanja. Kako s vremenom neki odustaju, tako se s vremenom pojavljuju i neki novi, a sjajno je ako se netko od novih kolekcionara uspije dokopati dobre kolekcije nekoga tko odustaje zbog ovog ili onog razloga. To je onda win-win situacija.

Ipak, što se tiče pada naklade s 1200 na 400 primjeraka, najznačajniji razlozi za to su ipak oni koje sam bio naveo u jednom od prethodnih postova.
Oki
#24 Posted : 8. veljače 2020. 12:38:14(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Ja sam mislio odustati nakon što sam dvanaestu i trinestu knjigu morao kupiti sa žigom “malo oštećene korice”, pošto sam propustio kupiti nove i onda nakon toga...još ću samo ovu i još ću samo ovu i tako naredao 71 knjigu u vitrinuBigGrin
Nikako da se natjeram da prestanem skupljati Zagora....e pa neću ni sada kada mi dolaze najdraže epizode iz mladostiDrool
Sada si baš razmišljam da zamjenim i ove dvije ižigosane, pa ćemo vidjeti koliko će mi trebati da ih nađem po nekoj realnoj cijeni...
darkwoodaxe
#25 Posted : 8. veljače 2020. 12:58:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.1.2013.(UTC)
Posts: 76
Location: Zagreb
desetak godina od početka izdavanja moglo se relativno lako uskočiti na vlak. prve knjige serijala su bile teže za nabaviti, a nakon reprinta koji je dokazao da je malo novih kupaca jer bi se bez nebrojeno ogromnih popusta , sajamskih, blagdanskih i drugih rasprodaja vukao još i danas, teže je bilo nabaviti poneku knjigu s početka. kasnije rasprodane knjige su se duže vrijeme mogle nabaviti po normalnim cijenama na aukcijama. ja sam mister noa počeo skupljati s letećim tigrovima i samo sam se malo namučio s brojem 3 koji se tada dao nabaviti po 350 kn.
kada sam ponovno počeo s texom prve dvije knjige su išle do 400 kuna i to je bio plafon.
onda su se desile 2 stvari, veliki broj popusta i raznih akcija je doveo do rasprodaje primjeraka koji su godinama bili dostupni u redovnoj ponudi, primjerice mno ima još 1, a tex samo par starih knjiga za naručiti, a sve je veća cijena kritičnih knjiga nakon smanjenja naklade jer vrijeme prolazi.
s druge strane puno knjiga ide ispod cijene na aukcijama, pa svatko može staviti na paipr ako određeni broj knjiga nabavi i u pola cijene pa na to dođe jedna s peterostrukim iznosom da li mu se to isplati. istina, to najmanje vrijedi za zagora, osim prvih 10 cijene su 150 do 250 kuna naviše tako da ovog junaka knjigu po knjigu nije pametno počinjati.
konačno, u ovome vrijeme nije saveznik. danas još neki daju 13000 do 15 000 za komplet. knjiga je sve više , skupe su i rasprodane, koliko će ljudi jednog dana moći dati 20+000 kuna...
za neke stvari prođe vrijeme.
novi kupac po svojoj logici slobodno može misliti da bi reprint išao. tko prati priču od početka zna da je to nerealno.
u konačnici, svatko će uvijek i po svim pitanjima misliti svoje :)
Diskach
#26 Posted : 8. veljače 2020. 17:33:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Pa sa ljudima sa aukcija se može dogovorit mimo aukcija.
Ja sam kupio sam par Nathana baš na aukcijama, još mi je frajer podvalio primjerke sa pečatom koji mi ne smetaju, ali kad ih platim po povoljnim cijenama i kada znam da kupujem takve primjerke (poslje se pravio lud, da šta ima veze).
Ali veliku većinu sam kupio baš tih oštećenih po meni fer cijenama, a za ostalo sam se dogvarao sa prodavačima sa aukcija i sa nekima se uspio dogovoriti (čitaj većinom).
Uzmeš veći lot i tražiš popust, simple as that. Cool
cladis
#27 Posted : 8. veljače 2020. 20:24:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Diskach wrote:
Pa sa ljudima sa aukcija se može dogovorit mimo aukcija.
Ja sam kupio sam par Nathana baš na aukcijama, još mi je frajer podvalio primjerke sa pečatom koji mi ne smetaju, ali kad ih platim po povoljnim cijenama i kada znam da kupujem takve primjerke.
Ali veliku većinu sam kupio baš tih oštećenih po meni fer cijenama, a za ostalo sam se dogvorao sa prodavačima sa aukcija i sa nekim se uspio dogovoriti.
Uzmeš veći lot i tražiš popoust, simple as that. Cool

To sam i ja često radio , primjerice pošaljem poruku dotičnom i dam ponudu npr. u slučaju da ne prodaš te aukcije nudim toliko za iste, ako si zainteresiran za prodaju javi nakon isteka aukcije/ja . omjer mi je nekih 50/50 uspješnosti tih pregovora i ja zadovoljan.Isto tako da se nadovežem na ove primjerke sa pečatima.Meni oni ne smetaju i imam ih gotovo u svakoj kolekciji po nekoliko.Kako stripove kupujem za sebe a ne za zaradu eventualnom prodajom to mene smeta a i nisu nešto oštećeni evo upravo sam za LL Božićne ponude kupio 6-7 Torgala sa pečatima.Ja zadovoljanSmile
shizma
#28 Posted : 10. veljače 2020. 16:21:43(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Ok, shvatio sam.

Listao sam sva Vaša izdanja od Vašeg početka (2006/2007) i primjetio obrazac...kako godine prolaze tako naklada opada. Danas se doslovno svelo na uski "familijarni" krug.
Recimo, pratio bih, čitaj kupovao, ponovno, Mister No, Martin Mystere, Tex, Nathan Never ali to je doslovno nemoguća mislija a ne pada mi napamet kupovati kvalitetno tiskana i ukoričena izdanja napola, jer ipak nije to strip sa kioska pa evo ulovio neki broj pa ću kupit i pročitat. Očito Vama nije isplativa veća naklada i ne možete se tako držati a meni kao krajnjem korisniku a i drugima koji vole strip, siguran sam, optimalno bi bilo da su svi brojevi dostupni, ili barem dostupni kroz godinu dana a kad se prodaju da se isključivo ti ponovno printaju (a s obzirom da je više izdanja u pitanju može se printat u paketu radi manjih troškova itd.) jer naići će, kroz vrijeme, ljudi koji bi kupovali...ne odjednom, nego kako im se čita. No, filozofiram možda, ono što je meni kao krajnjem korisniku bitno je da su stripovi NEDOSTUPNI i onda je potrebno tražiti drugdje, što je isto OK. :)
Paradoksalno, printanje je postalo jeftinije sa ovim jeftinim tonerima a meni došlo baš da pročitam ponovno od Mister No, Rio Negro pa dok ovo pišem, vjerovali ili ne printam si strip jer mi puno draže papir držat u ruci nego tablet, puno veći gušt čitanja.

Mislim da jedino i kupuju ova izdanja (buduća) oni koji već imaju ranije brojeve (a to je vrlo vrlo uzak krug ljudi).

Dvosjekli mač...činjenica je da nove generacije ne vole stripove, ma ne vole čitati općenito a također je činjenica da su Vaša izadanja postala "obiteljska", odnosno za vrlo vrlo uski krug ljudi. Meni ne pada napamet svaki tren paziti kad će što izaći (u nakladi od 150, 200 primjeraka) i onda brže-bolje kupiti da me netko nebi pretekao.

Uglavnom, začarani krug.

Činjenica je da popularnost stripa opada a moje mišljenje je da treba jači "PR", za početak reklame na televiziji.

Nemojte uzeti ništa za zlo, moje otvoreno razmišljanje.

PS. Tek sad vidio što je laura10 napisala.

A to je prvi broj, još se premišljam. :)
mmihoci
#29 Posted : 10. veljače 2020. 21:15:54(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
shizma wrote:
Ok, shvatio sam.

Listao sam sva Vaša izdanja od Vašeg početka (2006/2007) i primjetio obrazac...kako godine prolaze tako naklada opada. Danas se doslovno svelo na uski "familijarni" krug.
Recimo, pratio bih, čitaj kupovao, ponovno, Mister No, Martin Mystere, Tex, Nathan Never ali to je doslovno nemoguća mislija a ne pada mi napamet kupovati kvalitetno tiskana i ukoričena izdanja napola, jer ipak nije to strip sa kioska pa evo ulovio neki broj pa ću kupit i pročitat. Očito Vama nije isplativa veća naklada i ne možete se tako držati a meni kao krajnjem korisniku a i drugima koji vole strip, siguran sam, optimalno bi bilo da su svi brojevi dostupni, ili barem dostupni kroz godinu dana a kad se prodaju da se isključivo ti ponovno printaju (a s obzirom da je više izdanja u pitanju može se printat u paketu radi manjih troškova itd.) jer naići će, kroz vrijeme, ljudi koji bi kupovali...ne odjednom, nego kako im se čita. No, filozofiram možda, ono što je meni kao krajnjem korisniku bitno je da su stripovi NEDOSTUPNI i onda je potrebno tražiti drugdje, što je isto OK. :)
Paradoksalno, printanje je postalo jeftinije sa ovim jeftinim tonerima a meni došlo baš da pročitam ponovno od Mister No, Rio Negro pa dok ovo pišem, vjerovali ili ne printam si strip jer mi puno draže papir držat u ruci nego tablet, puno veći gušt čitanja.

Mislim da jedino i kupuju ova izdanja (buduća) oni koji već imaju ranije brojeve (a to je vrlo vrlo uzak krug ljudi).

Dvosjekli mač...činjenica je da nove generacije ne vole stripove, ma ne vole čitati općenito a također je činjenica da su Vaša izadanja postala "obiteljska", odnosno za vrlo vrlo uski krug ljudi. Meni ne pada napamet svaki tren paziti kad će što izaći (u nakladi od 150, 200 primjeraka) i onda brže-bolje kupiti da me netko nebi pretekao.

Uglavnom, začarani krug.

Činjenica je da popularnost stripa opada a moje mišljenje je da treba jači "PR", za početak reklame na televiziji.

Nemojte uzeti ništa za zlo, moje otvoreno razmišljanje.

PS. Tek sad vidio što je laura10 napisala.

A to je prvi broj, još se premišljam. :)


Prebrzo si odustao i prešao na rješenja koja nisu baš legalna (printanje nečijeg izdanja i ajd digitalni sken možda manje ilegalan dok šutiš o tome ali ipak ilegalan) da bi samo pročitao strip i onda s njim što ja znam.
Negdje gore sam napisao da mi je trebalo 2 godine da imam komplete onog što želim imati u kolekciji i iskreno nisu mi Libellus izdanja bila najveći problem.
I ta moja kolekcija neće ići na prodaju dok sam živ, a poslije me tak i onak to više ne tangira.

Niti ja direktno ne kupujem stripove od Libellusa već od svog najdražeg dilera ove vrste "droge" iz praktičnih razloga jer osim Libellus izdanja skupljam i od drugih (i to stripove koje Libellus ne radi ili su mali izgledi da će ih ikad raditi) i nije mi se dogodilo da ostanem bez svog primjerka.
Libellusovi "proizvodi" su po meni najbolji u ovom djeliću svijeta i ostali Izdavači pa i orginalni Bonelli po kvaliteti (dizajn, papir, prijevod i irtd) zaostaju za njima. Ekipa se fakat trudi da nama "pravima" stripoljupcima "proda" svaki mjesec od 8 do 10 vrhunskih "dragulja".

Nemoj se još predati. Evo za početak ti preporučam da nabaviš relativno nove serijale kao što je Dragonero ili spon-offove:
- Zagor Korjeni
- Mister No Revolution i/ili "Nove avanture"
- Deadwood Dick
- Siročad
- Nathan Never - "Ponovno rođenje"
- Texova "mladost"

Ima dosta novijih serijala kojih će biti teško naći za 10-tak godina pa je sad prilika da se to počne skupljat. Kaj ne?


shizma
#30 Posted : 11. veljače 2020. 0:28:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
mmihoci, da bi pročitao i pročitao opet ako mi se čita i to je to, objasnio sam.

Nisam odustao, ako bude za kupiti, kupujem. :)

Hvala za prijedlog ali neću kupovati samo da bih kupovao nešto a ovo što si spomenuo me trenutno ne zanima što ne znači da neće, jel, a onda je pitanje dali ću biti u mogućnosti kupiti s obzirom na nakladu i tu dolazimo do poante kako ju ja vidim (a ja nisam za opciju kupit ću samo zato što eto sutra možda neću biti u mogućnosti-razlog opet naklada, pa ako mi se svidi super, ako ne pokušat se što prije rješiti toga).

Bržebolje pokupuj sve pa onda na aukcije, bezveze...



Dado A.
#31 Posted : 11. veljače 2020. 1:25:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
shizma wrote:
Ok, shvatio sam.

Listao sam sva Vaša izdanja od Vašeg početka (2006/2007) i primjetio obrazac...kako godine prolaze tako naklada opada. Danas se doslovno svelo na uski "familijarni" krug.
Recimo, pratio bih, čitaj kupovao, ponovno, Mister No, Martin Mystere, Tex, Nathan Never ali to je doslovno nemoguća mislija a ne pada mi napamet kupovati kvalitetno tiskana i ukoričena izdanja napola, jer ipak nije to strip sa kioska pa evo ulovio neki broj pa ću kupit i pročitat. Očito Vama nije isplativa veća naklada i ne možete se tako držati a meni kao krajnjem korisniku a i drugima koji vole strip, siguran sam, optimalno bi bilo da su svi brojevi dostupni, ili barem dostupni kroz godinu dana a kad se prodaju da se isključivo ti ponovno printaju (a s obzirom da je više izdanja u pitanju može se printat u paketu radi manjih troškova itd.) jer naići će, kroz vrijeme, ljudi koji bi kupovali...ne odjednom, nego kako im se čita. No, filozofiram možda, ono što je meni kao krajnjem korisniku bitno je da su stripovi NEDOSTUPNI i onda je potrebno tražiti drugdje, što je isto OK. :)
Paradoksalno, printanje je postalo jeftinije sa ovim jeftinim tonerima a meni došlo baš da pročitam ponovno od Mister No, Rio Negro pa dok ovo pišem, vjerovali ili ne printam si strip jer mi puno draže papir držat u ruci nego tablet, puno veći gušt čitanja.

Mislim da jedino i kupuju ova izdanja (buduća) oni koji već imaju ranije brojeve (a to je vrlo vrlo uzak krug ljudi).

Dvosjekli mač...činjenica je da nove generacije ne vole stripove, ma ne vole čitati općenito a također je činjenica da su Vaša izadanja postala "obiteljska", odnosno za vrlo vrlo uski krug ljudi. Meni ne pada napamet svaki tren paziti kad će što izaći (u nakladi od 150, 200 primjeraka) i onda brže-bolje kupiti da me netko nebi pretekao.

Uglavnom, začarani krug.

Činjenica je da popularnost stripa opada a moje mišljenje je da treba jači "PR", za početak reklame na televiziji.

Nemojte uzeti ništa za zlo, moje otvoreno razmišljanje.

PS. Tek sad vidio što je laura10 napisala.

A to je prvi broj, još se premišljam. :)


Ma ne uzimamo ništa za zlo, dapače. Ovo je jedan od konstruktivnijih topica odavno i baš mi je gušt čitati i razgovarati.Smile Ono, kao u pravom kafiću, uz dobar rum... “Presidente”, Dominikanska Republika, ako mogu birati.BigGrin

Da, u pravu si... Začarani krug, definitivno... I to je to. Možda nekad budemo imali priliku uživo popričati jer onda ćemo moći puno više toga izreći u puno manje vremena, a i brainstorming je tada jači.Cool

Uglavnom, pričat ćemo još na tu temu. Nismo od danas do sutra.Cool

I da, još jednom, hvala na pokretanju baš zanimljivog i konstruktivnog topica.Smile
Dado A.
#32 Posted : 11. veljače 2020. 1:42:09(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
mmihoci wrote:

Negdje gore sam napisao da mi je trebalo 2 godine da imam komplete onog što želim imati u kolekciji i iskreno nisu mi Libellus izdanja bila najveći problem.
I ta moja kolekcija neće ići na prodaju dok sam živ, a poslije me tak i onak to više ne tangira.


Sad kad već ovo spominješ... Jebote, onog dana kad sam nabavio zadnji strip koji mi je bio nedostajao u kolekciji prvo sam osjetio snažnu radost, a potom nevjerojatnu prazninu... Kao ono: “A što ću sada raditi?” Najozbiljnije...Smile

Naravno, tu ne mislim na ova nova izdanja koja redovno uzimam, nego na one starije stvari koje sam bio skupljao (ili su mi bili nedostajali neki brojevi, ili su neki bili loše očuvani, ili mi je kolekcija koju sam imao postala nedovoljno dobra itd.). Prošlo je otad više godina i iskreno, nakon tog osjećaja, nisam baš siguran da bih ikad ikome poželio da u cijelosti skupi sve ono što želi...Smile

P.S. Ja sam tu prazninu riješio na način da sam počeo skupljati još neke stvari koje mi načelno i nisu trebale (u nekim situacijama čak i duple kolekcije), ali zadovoljan sam tom svojom odlukom. U konačnici će se od svega toga posložiti jedna lijepa, simpatična arhiva devete umjetnosti.Smile
Dado A.
#33 Posted : 11. veljače 2020. 1:48:37(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
shizma wrote:
mmihoci, da bi pročitao i pročitao opet ako mi se čita i to je to, objasnio sam.

Nisam odustao, ako bude za kupiti, kupujem. :)

Hvala za prijedlog ali neću kupovati samo da bih kupovao nešto a ovo što si spomenuo me trenutno ne zanima što ne znači da neće, jel, a onda je pitanje dali ću biti u mogućnosti kupiti s obzirom na nakladu i tu dolazimo do poante kako ju ja vidim (a ja nisam za opciju kupit ću samo zato što eto sutra možda neću biti u mogućnosti-razlog opet naklada, pa ako mi se svidi super, ako ne pokušat se što prije rješiti toga).

Bržebolje pokupuj sve pa onda na aukcije, bezveze...


Zato i jest vrhunski kad postoji mogućnost donošenja vlastitih odluka, bez obzira je li riječ o “ne”, “da” ili primjerice odlučnom “možda”.Cool
shizma
#34 Posted : 13. veljače 2020. 16:16:31(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Samo da nebi diskusija završila potezanjem revolvera i razbijanjem stolova i čaša. Smile


Imam jedan prijedlog (računajte da nisam u izdavačkim kućama i ne znam kako to funkcionira).

Dakle, reprint u "lotovima". Recimo deset, dvadeset brojeva nasumično nečega što ste izdali, čisto da nas ne dočeka, svaki put kad hoćemo kupiti neki strip (kao neki dan što sam spomenuo Rio Negro od Mister No), nedostupno. Umjesto toga da se Vaša izdanja mogu jednostavno kupiti od Vas, a ne tražiti po aukcijama na kojima, realno, dosta njih zarađuje na Vašim izdanjima prodajući polovičan proizvod (koliko god da je očuvan nije iz "magaze"Smile) za veliku i nerealnu cijenu.

Pa kako se prodaju određeni brojevi tako Vi, "na veliko" printate nove, u onim "lotovima", primjer, deset brojeva Mister No, dvadeset brojeva Nathan Never, petnaest brojeva Zagora itd. Zar nije ovima koji printaju nebitno što printaju, nego količina, koja na kraju krajeva smanjuje cijenu samog printa.

To bi bilo fantastično kada bi bilo izvedivo. Mislim da bi ljudi kupovali stripove, ne samo da ih slažu na policama, nego da ih čitaju, a ovi što slažu mogu i dalje slagati a neće pak tako lako moći prodavati za nerealne i smiješne cijene kada im dosadi strip na polici.
cladis
#35 Posted : 13. veljače 2020. 19:23:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
[quote=shizma]Samo da nebi diskusija završila potezanjem revolvera i razbijanjem stolova i čaša. Smile


Imam jedan prijedlog (računajte da nisam u izdavačkim kućama i ne znam kako to funkcionira).

Dakle, reprint u "lotovima". Recimo deset, dvadeset brojeva nasumično nečega što ste izdali, čisto da nas ne dočeka, svaki put kad hoćemo kupiti neki strip (kao neki dan što sam spomenuo Rio Negro od Mister No), nedostupno. Umjesto toga da se Vaša izdanja mogu jednostavno kupiti od Vas, a ne tražiti po aukcijama na kojima, realno, dosta njih zarađuje na Vašim izdanjima prodajući polovičan proizvod (koliko god da je očuvan nije iz "magaze"Smile) za veliku i nerealnu cijenu.

Pa kako se prodaju određeni brojevi tako Vi, "na veliko" printate nove, u onim "lotovima", primjer, deset brojeva Mister No, dvadeset brojeva Nathan Never, petnaest brojeva Zagora itd. Zar nije ovima koji printaju nebitno što printaju, nego količina, koja na kraju krajeva smanjuje cijenu samog printa.

To bi bilo fantastično kada bi bilo izvedivo. Mislim da bi ljudi kupovali stripove,ote] ne samo da ih slažu na policama, nego da ih čitaju, a ovi što slažu mogu i dalje slagati a neće pak tako lako moći prodavati za nerealne i smiješne cijene kada im dosadi strip na polici.[/qu
Kolega u dosta toga se slažem sa tobom po pitanju reprinta pojedinih stripova iz raznih edicija koji stvarno pretjerano divljaju i još kad mi napiše nečitan strip.Ali ovo o slaganju na police ne možeš gledati tako u globali.Ja ih isto slažem i već sam spomenuo da mi od komplet Zagor biblioteke fali jedan broj a nisam još pročitao ni jedan.E vidiš ja uopće nemam namjeru prodavati svoju kolekciju iako je složena i nepročitana a samim tim nemam namjeru zaraditi neke novce.Kupujem gomilu stripova a prodajem samo one kojima se nikada više neću vratiti , što će reći razočarao sam se u priču ili crtež koji mi je jako bitan.Razlog što nisam počeo još čitati je jednostavan.Kao prvo nema se više vremena kao kad sam bio školarac , drugi razlog , većinu dosad izašlih Zagora znam napamet.Dodat ću još da to imam sve u extra Zagoru ali ova Libellusova kolor biblioteka od Zagora je za sva vremena, teško da će neka izdavačka kuća nadmašiti ovako lijepo izdanje, a kad krenem sa čitanjem neću izaći iz Darkwooda par mjeseci he he.
laura10
#36 Posted : 13. veljače 2020. 21:02:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
Nekužim slaganje po policamaGlare ,pa valjda kupujem da citamCool
Sve sto procitam a ne svidi mi se ide na prodaju
nazalost nakupilo se preko par tisuca stripova koji mi ne trebaju (dupli ili me nezanim tematika- nemislim ih vise nikad citati)pa ce ovo ljeto na prodaju cim uhvatim vrime za slikanjeBigGrin
Inace Libellus Zagor mi je odlican ali ipak mi je Extra edicija najdraza
cladis
#37 Posted : 13. veljače 2020. 23:49:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
laura10 wrote:
Nekužim slaganje po policamaGlare ,pa valjda kupujem da citamCool
Sve sto procitam a ne svidi mi se ide na prodaju
nazalost nakupilo se preko par tisuca stripova koji mi ne trebaju (dupli ili me nezanim tematika- nemislim ih vise nikad citati)pa ce ovo ljeto na prodaju cim uhvatim vrime za slikanjeBigGrin
Inace Libellus Zagor mi je odlican ali ipak mi je Extra edicija najdraza

Dakle , stoje na policama ,čekali prodaju ili čitanje.Nisu valjda u kutijamaCool
laura10
#38 Posted : 14. veljače 2020. 1:46:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
👍
Boxer_st
#39 Posted : 5. svibnja 2021. 7:42:04(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2021.(UTC)
Posts: 7
Pozdrav,

Evo samo da malo dignem temu da vidim ima li šta od reprinta barem onih brojeva kojih više nema, barem u malim količinama jer vjerujem da bi se svi prodali, a ne da se ovako na aukcijama dižu cijene nekim brojevima u nebesa. Ima mojih prijatelja koji su također sakupljači ali im je glupo početi skupljati kolekciju od sredine, a znaju da nikad neće biti u mogućnosti skupiti cijelu. Pa eto zanima me ima li kakve šanse da će bit šta od toga u dogledno vrijeme? Cool
Wallace
#40 Posted : 5. svibnja 2021. 14:37:14(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.1.2017.(UTC)
Posts: 28
Location: Duga Resa
Prožvakana tema, o tome je pisano već 100 puta.
Users browsing this topic
Guest
4 Pages<1234>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,233 seconds.