Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Pitanje oko Tex biblioteke
bopav
#1 Posted : 26. prosinca 2020. 22:04:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.12.2020.(UTC)
Posts: 17
Man
Location: New Zealand
Ja nikad nisam čitao Tex stripove i sada hoću da počnem da skupljam Tex biblioteku. Moje je pitanje zašto je libellus počeo izdavati Texa od originalnog broja 110? Jeli to neka važna priča ili je samo tako odlučeno?
Dado A.
#2 Posted : 27. prosinca 2020. 1:09:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
bopav wrote:
Ja nikad nisam čitao Tex stripove i sada hoću da počnem da skupljam Tex biblioteku. Moje je pitanje zašto je libellus počeo izdavati Texa od originalnog broja 110? Jeli to neka važna priča ili je samo tako odlučeno?


Od broja 109, da budemo precizni, a razlog je jednostavan.Smile

Naime, Dnevnik je u Zlatnoj seriji i Lunovom magnus stripu preskočio dosta epizoda i mi smo u sklopu svoje biblioteke odlučili prvo njih objaviti, a sve kako bismo jednom zauvijek ispunili tu rupu. Potom će uslijediti one koje su najviše bile izmasakrirane, a zatim i sve ostalo. U konačnici, objavit ćemo sve od Texa.Smile
bopav
#3 Posted : 27. prosinca 2020. 5:50:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.12.2020.(UTC)
Posts: 17
Man
Location: New Zealand
Dado A. wrote:
bopav wrote:
Ja nikad nisam čitao Tex stripove i sada hoću da počnem da skupljam Tex biblioteku. Moje je pitanje zašto je libellus počeo izdavati Texa od originalnog broja 110? Jeli to neka važna priča ili je samo tako odlučeno?


Od broja 109, da budemo precizni, a razlog je jednostavan.Smile

Naime, Dnevnik je u Zlatnoj seriji i Lunovom magnus stripu preskočio dosta epizoda i mi smo u sklopu svoje biblioteke odlučili prvo njih objaviti, a sve kako bismo jednom zauvijek ispunili tu rupu. Potom će uslijediti one koje su najviše bile izmasakrirane, a zatim i sve ostalo. U konačnici, objavit ćemo sve od Texa.Smile



Hvala mnogo na odgovoru!
Sawitch
#4 Posted : 27. prosinca 2020. 20:28:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Dado, u okviru iste biblioteke? Ili mislis zajedno sa kolorcima?
Marko R
#5 Posted : 28. prosinca 2020. 3:24:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Sawitch wrote:
Dado, u okviru iste biblioteke? Ili mislis zajedno sa kolorcima?


Da, ni meni to nije baš najjasnije. Postoje dve Tex biblioteke, a čak i da zanemarimo što je jedna crno-bela a druga u koloru, formati su im različiti: cb 165 x 215mm, kolor 178 x 248 mm. Pitam se kako će sve to da izgleda na kraju, u slučaju da se NE dupliraju epizode? I ko uopšte, i na osnovu kojih kriterijuma odlučuje koja će epizoda biti izdata crno-bela, a koja u koloru većeg formata? Kad pogledam koliko Texa ima, više nego za sve druge junake me zanima koliko li će ljudi dočekati da jednom sve to vidi kompletirano...
Dado A.
#6 Posted : 28. prosinca 2020. 8:19:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Više puta smo to već napisali ovdje na forumu, ali nije problem ponoviti još jednom.Smile

Dakle, s jedne strane imamo redovnu c/b biblioteku, a s druge kolornu “best of” biblioteku.

Što se redovne c/b biblioteke tiče, kriterij je jasan: prvo neobjavljene epizode (još nam je samo jedna stara ostala + ne baš pretjerani broj novih), zatim iskasapljene, a potom sve ostale.

Što se kolorne “best of” biblioteke tiče, očito ste zaboravili da je bilo javno glasovanje ovdje na forumu tijekom kojeg smo se mi obvezali da ćemo u većem formatu, u boji, objaviti 15 pustolovina s najvećim brojem glasova + 23 dodatne koje mi budemo smatrali najreprezentativnijima. Uz prvih 12 knjiga koje su bile kronološki posložene od početka to će u konačnici dati biblioteku od 50 knjiga.

Naravno, u redovnoj biblioteci zasad nećemo duplirati epizode iz “best of” biblioteke, ali na kraju, kad sve ostalo objavimo, naravno da ćemo i njih izdati u c/b izdanju. Ali to će biti tek kad baš sve ostalo objavimo.

U prijevodu, to znači da ćemo u prvoj fazi imati kompletan opus u verziji c/b + kolor, a na kraju ćemo imati kompletan opus u c/b verziji + 38 najboljih epizoda (+ 12 kronološki prvih knjiga) u boji.

Koliko će nam vremena za to trebati? Dosta, naravno, ogroman je Texov opus, ali kod nas je sve jasno: ono što započnemo, to i završimo tako da - nema zime.Smile
Marko R
#7 Posted : 28. prosinca 2020. 9:48:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Hvala na brzom i jasnom odgovoru Smile (i pardon što postavljamo pitanja na koja je već dat odgovor, ali eto, propust..)
Sawitch
#8 Posted : 28. prosinca 2020. 12:47:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Imas veceru kad se vidimo i za odgovor i za strategiju. :)
logo111
#9 Posted : 28. prosinca 2020. 14:11:07(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
Da, strategija je dobra.

Jedino se nadam da se neće čekati da se izdaju sve nove da bi se krenulo sa "iskasapljenima", već da će to biti usporedni proces.

Samo naprijed.
Dado A.
#10 Posted : 28. prosinca 2020. 20:24:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Marko R wrote:
Hvala na brzom i jasnom odgovoru Smile (i pardon što postavljamo pitanja na koja je već dat odgovor, ali eto, propust..)


Nema na čemu, zato smo tu.Smile

I nema nikakvog problema za ponavljanje pitanja, dapače! Samo pitajte što vas god zanima. Davno su bili ti topici i sasvim je normalno da se nešto previdi, preskoči, zaboravi itd.Smile
Dado A.
#11 Posted : 28. prosinca 2020. 20:25:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Sawitch wrote:
Imas veceru kad se vidimo i za odgovor i za strategiju. :)


Samo nek' je zdravlja, bit će svega!Smile
Dado A.
#12 Posted : 28. prosinca 2020. 20:29:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
logo111 wrote:
Da, strategija je dobra.

Jedino se nadam da se neće čekati da se izdaju sve nove da bi se krenulo sa "iskasapljenima", već da će to biti usporedni proces.

Samo naprijed.


Za sve oko Texa ipak se najviše pita drugi Dado - jer on je ipak najveći fan - a ja ću se samo složiti s njegovim prijedlogom kakav god on bio.Smile Ali znajući njega, mislim da je i on na tragu strategije koju si ti spomenuo. Naime, voli on kad se miješa...BigGrin
Sawitch
#13 Posted : 29. prosinca 2020. 0:06:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Ja se nadam da ce tu biti malo gasa i da se stignu Italijani sa redovnim Teksom pa da krenemo da punimo rupe. Ubedljivo najbolja edicija od Libellusa za mene.
Dado R.
#14 Posted : 29. prosinca 2020. 9:55:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Dado A. wrote:
logo111 wrote:
Da, strategija je dobra.

Jedino se nadam da se neće čekati da se izdaju sve nove da bi se krenulo sa "iskasapljenima", već da će to biti usporedni proces.

Samo naprijed.


Za sve oko Texa ipak se najviše pita drugi Dado - jer on je ipak najveći fan - a ja ću se samo složiti s njegovim prijedlogom kakav god on bio.Smile Ali znajući njega, mislim da je i on na tragu strategije koju si ti spomenuo. Naime, voli on kad se miješa...BigGrin

Naravno, volim kad se mijesa... dvije, tri... pa malo jednu, malo drugu, malo trecu... dok sve ne svrsimo. Smile BigGrin
Prve dvije ticu se nase redovne biblioteke, dakle nove plus stare "iskasapljene" a treca je kolor biblioteka "best of" u kojoj se vec pojavilo nesto starijih djelimicno "iskasapljenih".
Pitamo se mi jednako oko svih nasih naslova, nase zelje se ionako podudaraju pa strategije i odluke nije tesko donijeti. Zato i jesmo tu gdje jesmo.Smile
A kao sto vidite volimo komunicirati s citateljima i cuti njihova misljenja jer svi skupa imamo isti cilj...

Uglavnom, oko 27 knjiga novih epizoda imamo jos za objaviti da bismo dosli gdje su u Bonelliju danas, a u medjuvremenu dok mi to objavimo bit ce jos novih epizoda.
No, nismo im daleko. Naglasak ce vjerojatno biti na novijim epizodama, ali posve sigurno cemo krenuti i s "iskasapljenima" prije nego sto stignemo originale, moguce vec i iduce godine s nekom knjigom.
Ostala nam je jos jedna neobjavljena stara epizoda i ona sigurno ide iduce godine. Osim toga, kao sto rekoh, neke od "iskaspaljenih" mozda se za pocetak pojave u kolor biblioteci.
Te koje se pojave u kolor biblioteci necemo objavljivati i u cb redovnoj biblioteci sve dok ima drugih iskasapljenih, ne objavljenih.
Dugorocni cilj ostaje isti, objaviti sve redovne Texove u nasoj redovnoj biblioteci...Smile

jang
#15 Posted : 29. prosinca 2020. 10:19:47(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
Na dve nove epizode dajte bar jednu staru iz doba ZS...još bolje 1:1
bopav
#16 Posted : 30. prosinca 2020. 18:38:08(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.12.2020.(UTC)
Posts: 17
Man
Location: New Zealand
Dado R. wrote:
Dado A. wrote:
logo111 wrote:
Da, strategija je dobra.

Jedino se nadam da se neće čekati da se izdaju sve nove da bi se krenulo sa "iskasapljenima", već da će to biti usporedni proces.

Samo naprijed.


Za sve oko Texa ipak se najviše pita drugi Dado - jer on je ipak najveći fan - a ja ću se samo složiti s njegovim prijedlogom kakav god on bio.Smile Ali znajući njega, mislim da je i on na tragu strategije koju si ti spomenuo. Naime, voli on kad se miješa...BigGrin

Naravno, volim kad se mijesa... dvije, tri... pa malo jednu, malo drugu, malo trecu... dok sve ne svrsimo. Smile BigGrin
Prve dvije ticu se nase redovne biblioteke, dakle nove plus stare "iskasapljene" a treca je kolor biblioteka "best of" u kojoj se vec pojavilo nesto starijih djelimicno "iskasapljenih".
Pitamo se mi jednako oko svih nasih naslova, nase zelje se ionako podudaraju pa strategije i odluke nije tesko donijeti. Zato i jesmo tu gdje jesmo.Smile
A kao sto vidite volimo komunicirati s citateljima i cuti njihova misljenja jer svi skupa imamo isti cilj...

Uglavnom, oko 27 knjiga novih epizoda imamo jos za objaviti da bismo dosli gdje su u Bonelliju danas, a u medjuvremenu dok mi to objavimo bit ce jos novih epizoda.
No, nismo im daleko. Naglasak ce vjerojatno biti na novijim epizodama, ali posve sigurno cemo krenuti i s "iskasapljenima" prije nego sto stignemo originale, moguce vec i iduce godine s nekom knjigom.
Ostala nam je jos jedna neobjavljena stara epizoda i ona sigurno ide iduce godine. Osim toga, kao sto rekoh, neke od "iskaspaljenih" mozda se za pocetak pojave u kolor biblioteci.
Te koje se pojave u kolor biblioteci necemo objavljivati i u cb redovnoj biblioteci sve dok ima drugih iskasapljenih, ne objavljenih.
Dugorocni cilj ostaje isti, objaviti sve redovne Texove u nasoj redovnoj biblioteci...Smile




Ok znači treba da počnem od prvog broja redovne biblioteke. Ima li iko 112 knjiga na prodaju? LOL
channel0
#17 Posted : 30. prosinca 2020. 21:07:38(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
bopav wrote:

Ok znači treba da počnem od prvog broja redovne biblioteke. Ima li iko 112 knjiga na prodaju? LOL

ima
potrazi po oglasima i fb grupama
negde sam skoro video ponudu
bober
#18 Posted : 4. siječnja 2021. 17:59:51(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.9.2011.(UTC)
Posts: 15
Location: Ljubljana
Da se u c/b biblioteci barem zakopča u cjelini period od sredine 1974 (orig. 162, Yamin povratak) do sredine 1983 (orig, 275 Dinamit) sa knjigama Texas Bill (orig. 180-183) i Tucson (orig. 211-213)? A sa još 2 knjige došli bi sasvim do kraja 1983 (orig. 276-279) pa bi bilo Libellusom popunjeno sve od Yaminog povratka do Lijepe Zelde?
Sawitch
#19 Posted : 4. siječnja 2021. 21:19:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Meni je jako bitno ovo sto je Dado rekao, a to je da ce biti ubtoj ediciji ceo Tex pre ili kasnije. Postoji mnogo vrhunskih epizoda koje trebaju doci u C/B varijanti. Cejen Apanoza, Covek kostur, Genije zla, Slana laguna itd. Bice. Nase je samo da mu sedimo na glavi da da gas sa Teksom. Ali od silnih sajd serijala ne moze stici na red.
Paulo Adolfo
#20 Posted : 5. srpnja 2021. 22:53:12(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Zdravo, društvo. Smile Pošto nisam neki naročiti poznavalac Teksa, htio sam upitati sljedeće: U kojim brojevima redovne serije se Teks sveti ubicama svoje porodice? Nekad davno sam čitao, ali zaboravio sam, čini mi se da se sukob odvija u Kalver Sitiju.
I je li Libellus objavio tu priču možda? Confused
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,157 seconds.