Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

34 Pages«<1213141516>»
Pitanja za LL
petrovic.mm
#261 Posted : 26. prosinca 2020. 16:16:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Ako bude srece ,pa jedanaesta tura izadje 28.12. ima li sanse da stripovi stignu u Bg do 31.12. ? Smile
Dado A.
#262 Posted : 26. prosinca 2020. 18:56:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
petrovic.mm wrote:
Ako bude srece ,pa jedanaesta tura izadje 28.12. ima li sanse da stripovi stignu u Bg do 31.12. ? Smile


Ne znamo još hoće li izaći baš točno 28.12., ali do kraja godine sigurno hoće.Smile

E sad, što se dostave tiče taj dio predlažem da provjerite direktno s ekipom iz svoje striparnice jer mi ne znamo kakav je njihov plan za uvoz (koji točno dan i slično). Ali kako bilo da bilo, siguran sam da će to vrlo brzo stići do BG-a.Smile
petrovic.mm
#263 Posted : 26. prosinca 2020. 19:04:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Dado A. wrote:
petrovic.mm wrote:
Ako bude srece ,pa jedanaesta tura izadje 28.12. ima li sanse da stripovi stignu u Bg do 31.12. ? Smile


Ne znamo još hoće li izaći baš točno 28.12., ali do kraja godine sigurno hoće.Smile

E sad, što se dostave tiče taj dio predlažem da provjerite direktno s ekipom iz svoje striparnice jer mi ne znamo kakav je njihov plan za uvoz (koji točno dan i slično). Ali kako bilo da bilo, siguran sam da će to vrlo brzo stići do BG-a.Smile



Hvala Smile Smile Smile
Dado A.
#264 Posted : 26. prosinca 2020. 19:49:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
petrovic.mm wrote:
Dado A. wrote:
petrovic.mm wrote:
Ako bude srece ,pa jedanaesta tura izadje 28.12. ima li sanse da stripovi stignu u Bg do 31.12. ? Smile


Ne znamo još hoće li izaći baš točno 28.12., ali do kraja godine sigurno hoće.Smile

E sad, što se dostave tiče taj dio predlažem da provjerite direktno s ekipom iz svoje striparnice jer mi ne znamo kakav je njihov plan za uvoz (koji točno dan i slično). Ali kako bilo da bilo, siguran sam da će to vrlo brzo stići do BG-a.Smile



Hvala Smile Smile Smile


Nema na čemu, hvala vama na podršci!Smile
petrovic.mm
#265 Posted : 26. prosinca 2020. 20:04:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Dado A. wrote:
petrovic.mm wrote:
Dado A. wrote:
petrovic.mm wrote:
Ako bude srece ,pa jedanaesta tura izadje 28.12. ima li sanse da stripovi stignu u Bg do 31.12. ? Smile


Ne znamo još hoće li izaći baš točno 28.12., ali do kraja godine sigurno hoće.Smile

E sad, što se dostave tiče taj dio predlažem da provjerite direktno s ekipom iz svoje striparnice jer mi ne znamo kakav je njihov plan za uvoz (koji točno dan i slično). Ali kako bilo da bilo, siguran sam da će to vrlo brzo stići do BG-a.Smile



Hvala Smile Smile Smile


Nema na čemu, hvala vama na podršci!Smile



Hvala i Vama na svemu, sve najbolje !!!Smile
Sawitch
#266 Posted : 4. siječnja 2021. 21:20:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Pa izbacili su 5 albuma vec
channel0
#267 Posted : 12. svibnja 2021. 11:37:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
Ako se ikada odlučite na izdavanje DyD edicija specijal i/ili almanah, a imajući u vidu količinu tih izdanja od raznih izdavača, moj predlog je da prvi budu u vidu dvobroja, a drugi trobroja.
Smile
Diskach
#268 Posted : 23. svibnja 2021. 15:30:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Nathan vidim ide pomalo, ali ide, pa neću niš pitati.
A ide li ubrzo i treća sezona Siročadi?
Dado A.
#269 Posted : 26. svibnja 2021. 4:33:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
Diskach wrote:
Nathan vidim ide pomalo, ali ide, pa neću niš pitati.
A ide li ubrzo i treća sezona Siročadi?


Naravno, sve po planu.Smile
Makra
#270 Posted : 1. lipnja 2021. 17:35:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.6.2021.(UTC)
Posts: 2
Location: Modriča BIH
Zašto iz godine u godinu smanjujete nakladu tiskanja vaših luksuznih izdanja i time samo povećavate cijenu? ne shvatam takvu politiku izdavaštva?! Samo da napomenem ja izuzetno cijenim vaš izdavački rad, vi ste jedini izdavači Martina I Nathana na našem prostoru na čemu sam vam vrlo zahvalan i vaša luksuzna izdanja su najbolja u ex-yu no čemu takva politika kojom si samo uništavate posao, pored izdavača kao što je Fibra koja nudi kvalitetu za znatno razumniju cijenu i koja uveliko uzima posao svim izdavačima u ex-yu. I još da kažem, ja ne znam ništa o izdavanju i nisam kompetentna osoba da pričam o tome, no zaista vi ste najskuplji izdavač u ex-yu.
Edi B
#271 Posted : 1. lipnja 2021. 18:04:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Makra wrote:
Zašto iz godine u godinu smanjujete nakladu tiskanja vaših luksuznih izdanja i time samo povećavate cijenu? ne shvatam takvu politiku izdavaštva?! Samo da napomenem ja izuzetno cijenim vaš izdavački rad, vi ste jedini izdavači Martina I Nathana na našem prostoru na čemu sam vam vrlo zahvalan i vaša luksuzna izdanja su najbolja u ex-yu no čemu takva politika kojom si samo uništavate posao, pored izdavača kao što je Fibra koja nudi kvalitetu za znatno razumniju cijenu i koja uveliko uzima posao svim izdavačima u ex-yu. I još da kažem, ja ne znam ništa o izdavanju i nisam kompetentna osoba da pričam o tome, no zaista vi ste najskuplji izdavač u ex-yu.

Plati pa se rugaj😅
Makra
#272 Posted : 1. lipnja 2021. 18:46:34(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.6.2021.(UTC)
Posts: 2
Location: Modriča BIH
Edi B wrote:
Makra wrote:
Zašto iz godine u godinu smanjujete nakladu tiskanja vaših luksuznih izdanja i time samo povećavate cijenu? ne shvatam takvu politiku izdavaštva?! Samo da napomenem ja izuzetno cijenim vaš izdavački rad, vi ste jedini izdavači Martina I Nathana na našem prostoru na čemu sam vam vrlo zahvalan i vaša luksuzna izdanja su najbolja u ex-yu no čemu takva politika kojom si samo uništavate posao, pored izdavača kao što je Fibra koja nudi kvalitetu za znatno razumniju cijenu i koja uveliko uzima posao svim izdavačima u ex-yu. I još da kažem, ja ne znam ništa o izdavanju i nisam kompetentna osoba da pričam o tome, no zaista vi ste najskuplji izdavač u ex-yu.

Plati pa se rugaj😅





Tvoj komentar nema nikakvog smisla, ja sam samo postavio dobro potkovano pitanje. Cijene luksuznih izdanja su već otišle u nebo. Tražite 20 eura za jednog Martija od 120 strana to je čista smijurija.
Edi B
#273 Posted : 1. lipnja 2021. 21:39:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Jedino što si ti rekao, a da ima smisla i da je dobro potkovano, je to da ne znaš ništa o izdavanju i da nisi kompetentna osoba da o tome pričaš.
Diskach
#274 Posted : 2. lipnja 2021. 5:15:03(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Ja ne branim nikog, ali bilo je već mislim više puta riječi o tome.
Ne prodaje se sve iz tiraža.
Izdavač radi procjenu koliko će čega biti eventualno prodano na osnovu prijašnjeg iskustva i tako određuje tiraž i sa njime i cijene.
Nijedan biznis nije dobrotvorna ustanova nego baš to, biznis, tu su da zarade neku lovu.
Misliš li da bi netko sam sebi uskratio mogućnost veće zarade (veća naklada=više prodanih primjeraka=više vjernih kupaca/kolekcionara=bolja zarada) iz nekog hira bez razloga?
Smatram da su stripovi luksuz, a ne esencijalna ljudska potreba.
Svi kojima neki proizvod iz nekog razloga ne paše neka glasaju novčanikom.


mmihoci
#275 Posted : 2. lipnja 2021. 8:16:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 523
Location: Koprivnica
Makra wrote:
Edi B wrote:
Makra wrote:
Zašto iz godine u godinu smanjujete nakladu tiskanja vaših luksuznih izdanja i time samo povećavate cijenu? ne shvatam takvu politiku izdavaštva?! Samo da napomenem ja izuzetno cijenim vaš izdavački rad, vi ste jedini izdavači Martina I Nathana na našem prostoru na čemu sam vam vrlo zahvalan i vaša luksuzna izdanja su najbolja u ex-yu no čemu takva politika kojom si samo uništavate posao, pored izdavača kao što je Fibra koja nudi kvalitetu za znatno razumniju cijenu i koja uveliko uzima posao svim izdavačima u ex-yu. I još da kažem, ja ne znam ništa o izdavanju i nisam kompetentna osoba da pričam o tome, no zaista vi ste najskuplji izdavač u ex-yu.

Plati pa se rugaj😅





Tvoj komentar nema nikakvog smisla, ja sam samo postavio dobro potkovano pitanje. Cijene luksuznih izdanja su već otišle u nebo. Tražite 20 eura za jednog Martija od 120 strana to je čista smijurija.


Nadam se da ti poneki grubi odgovor na tvoj upis neće obeshrabriti i da ćeš ostati na ovom Forumu.
Inače, odgovor na tvoj upit je više puta razglaban na ovom Forumu i nije kratak.

Uglavnom cijenu diktira (recimo možda i redom):
- tiraž (najviše)
- kvaliteta izdanja
- cijena prava (pazi, neka izdanja imaju posebne/nove naslovnice kao što je Nick Raider, Magični Vjetar, Dylan Dog pa i knjige Nathana do knjige broj 21)
- troškovi
- neki izdavači (ne i Libellus) imaju potporu Države (odnosno odgovarajuće Ministarstvo) za neka izdanja (ne znam, od neke valjda, kulturne važnosti)

Zašto to Libellus ne uspijeva, ne znam, ali pretpostavljam zbog tog famoznog luksuza i/ili komercijalnosti samih naslova.
Zašto tiraž nije veći, valjda zbog skladišnog prostora da se na duži rok knjige kvalitetno čuvaju i valjda što neki stari naslovi godinama se ne prodaju.


Uz malo matematike možeš vidjeti da i nije baš tako lako u današnjim vremenima izdavati stripove, pogotovo na ovaj način kako to Libellus radi.
Primjer (onako u grubo) ti je Zagor (koji i najbolje ide i ima najveći tiraž) gdje je tiraž 400 knjiga po jeftinijoj cijeni od 172 kune, recimo 10-tak knjiga godišnje to ti je bruto od 688.000 luna (koliko je neto ne bih znao procijeniti).
Više mi to izgleda kao hobi. Kamo sreće da je to jako isplativi biznis jer onda bi i tiraž i broj izdanja u godini bio znatno veći.
Dado R.
#276 Posted : 2. lipnja 2021. 11:14:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Makra wrote:
Zašto iz godine u godinu smanjujete nakladu tiskanja vaših luksuznih izdanja i time samo povećavate cijenu? ne shvatam takvu politiku izdavaštva?! Samo da napomenem ja izuzetno cijenim vaš izdavački rad, vi ste jedini izdavači Martina I Nathana na našem prostoru na čemu sam vam vrlo zahvalan i vaša luksuzna izdanja su najbolja u ex-yu no čemu takva politika kojom si samo uništavate posao, pored izdavača kao što je Fibra koja nudi kvalitetu za znatno razumniju cijenu i koja uveliko uzima posao svim izdavačima u ex-yu. I još da kažem, ja ne znam ništa o izdavanju i nisam kompetentna osoba da pričam o tome, no zaista vi ste najskuplji izdavač u ex-yu.


Oprosti na malo grubljem dočeku, momci ne misle ništa loše, naprotiv, samo se ista pitanja vrte u krug svako malo. Novi si, barem kod nas na forumu, pa mi nije problem ukratko pojasniti,
iako se većina odgovora već nalazi u odgovorima ostalih forumaša. Možda se dio odgovora na tvoja pitanja nalazi upravo u tvojoj rečenici "ja ne znam ništa o izdavanju".

Naklada (tiraž) u najvećem dijelu određuje cijenu. Ali tiraž u suštini ne određujemo mi kao izdavač već vi kolekcionari odnosno kupci tih izdanja. Mi samo korigiramo naklade kako bi neko izdanje
moglo opstati, a potražnja određuje koliko će ta korekcija biti. Sve je zapravo zakon ponude i potražnje, uvijek bilo i uvijek će biti. I sam navodiš da smo jedini izdavači Martina i Nathana.
I ne samo njih. Da je potražnja veća vjerojatno bi i naše naklade bile veće a vjerojatno bi bilo i drugih izdavača kojima bi ta izdanja bila interesantna.
Evo uzmi samo primjer Martina Mystera i pogledaj brojna izdanja koja su bila u nakladi od 500 primjeraka i objavljena su prije desetak godina a koliko ih ima. Nekih više od 100 primjeraka.
A dobar dio tih koji su se prodali išli su sad već godinama na akcijama i na popustima od 50%, pa i dalje nisu rasprodani ni nakon 10 godina. Pa ta izdanja su na popustu s cijenom od 45 kuna
i slično, to je skoro cijena kiosk izdanja. Pa imaš izdanja koja imaju po 3 epizode unutra i koštaju 62,5 kuna na popustu.
Pa to je po 20 kn jedna epizoda koliko košta kiosk izdanje. I još ih ima puno u prodaji. Dalje da ne nabrajam...

Nezahvalno je spominjati druge izdavače, niti volim govoriti o drugima stvarno, svaki izdavač ima svoj način rada i razloge zašto je nešto drukčije, pa se to često ne može uspoređivati.
No kad već spominješ Fibru već su i drugi napisali da Fibra ima veliku podršku kroz razne otkupe i subvencije pa je puno lakše raditi veće naklade kad poprilično sigurno znaš da će ti dobar dio
naslova biti otkupljen u velikim količinama i po punim cijenama. I tu je riječ o ogromnim novcima. S druge strane Fibra ima i drukčiji koncept izdanja, nemaju jako dugačke serijale s gomilom
spinoff izdanja poput brojnih naših junaka. Pa vjerujem da je tako kolekcionarima lakše pratiti kad se nešto kompletno može objaviti u jednoj ili samo par knjiga.
Koliko je meni poznato Fibra je obajvila jedino Kena Parkera od nekih dužih serijala a i Ken Parker je objavljen skoro pola kroz Libellus.
Drugi serijal koji bi bio nešto duži trebao je biti Rat-Man i koliko je meni poznato ugašen je, nakon nekoliko brojeva nije izašao ni jedan novi naslov barem 7-8 godina.
Ja bih kao kolekcionar i ljubitelj tog izdanja platio cijenu koja je potrebna samo da to izdanje ide. Ali ga nažalost nema. Ako imam izbor da nečega nema ili da nečega ima ali po većim cijenama
pa sigurno ću odabrati ovo drugo. Jer ako mi ne paše cijena odustat ću, to za mene znači kao da je ugašeno ali barem za one koji to mogu pratiti još uvijek postoji.
Fibra je odličan izdavač, Marka izuzetno cijenim i izbacio je pregršt odličnih naslova što je sjajno za našu strip scenu i drago mi je da Fibra postoji.
Samo želim reći da nije baš uvijek jednostavno porediti izdavače niti se to može porediti na način kako si ti naveo.

Koliko drugih izdavača osim Libellusa poznajete koji radi dugačke serijale s gomilom popratnih izdanja, izbacuje više od 90 knjiga godišnje i nisu ugasili ni jedno svoje izdanje?


Saruman
#277 Posted : 18. lipnja 2021. 19:46:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.4.2019.(UTC)
Posts: 70
Kada možemo očekivati Sužanjstvo 6 i Thorgalovu Mladost 4?
Dado A.
#278 Posted : 19. lipnja 2021. 6:07:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
Saruman wrote:
Kada možemo očekivati Sužanjstvo 6 i Thorgalovu Mladost 4?


Thorgalova mladost 4 će ići u 7. turi, a Sužanjstvo 6 nakon ljeta.
Paulo Adolfo
#279 Posted : 19. lipnja 2021. 7:18:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 412
Location: Bar
Zdravo, drugari. Možemo li ove godine možda očekivati i prvi broj Teks Magazina? Smile
Dado A.
#280 Posted : 19. lipnja 2021. 10:21:56(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
Paulo Adolfo wrote:
Zdravo, drugari. Možemo li ove godine možda očekivati i prvi broj Teks Magazina? Smile


Takav nam je plan.Smile
Users browsing this topic
Guest (3)
34 Pages«<1213141516>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,159 seconds.