Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Dampyr 1 & 2
Dado A.
#1 Posted : 26. rujna 2021. 10:28:07(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Dok čekamo da nam iz tiskare stignu naslovi iz osme ovogodišnje ture, vrijeme je da krenemo sa službenim najavama izdanja iz devete koja će se tijekom listopada naći u prodaji.Smile

Nekoliko puta ove godine spomenuli smo već da će 2021. obilježiti nekoliko novih naših projekata, a jedan od njih je i redovna biblioteka uzbudljivog Dampyra!Smile

Prema drevnim predajama i legendama slavenskih naroda, dampyr je dijete rođeno iz zajednice žene i vampira. To je jedino biće koje može ubiti Gospodare noći, njihove horde nemrtvih te druga stvorenja tame koja progone naš i druge svjetove.

Što se samog serijala tiče, Dampyr je Harlan Draka, iako isprva nije svjestan toga. Tijekom nemilosrdnog rata u kojem se bio prisiljen boriti, Harlan otkriva svoju pravu prirodu i svoje izvanredne moći te spoznaje da mu je otac natprirodno stvorenje koje pripada izvanzemaljskoj lozi Gospodara noći. Premda progonjen neobičnim noćnim morama i rastrgan tajanstvenošću svog podrijetla, Harlan je čvrst u odluci da svoj život posveti borbi protiv Gospodara noći te svih drugih zlih stvorenja koja vladaju svijetom. U tim misijama najčešće ga prate odmetnuta vampirica Tesla te bivši vojnik Kurjak.

Autori ovoga vrhunskog serijala su izvrsni Mauro Boselli i Maurizio Colombo koji naš odvažni trojac šalju u lov na vampire u najrazličitija mjesta na Zemlji: od tmurnih gradova Europe do sunčanih pustinja Afrike, od uzavrelih cesta urbanih džungli do maglovitih sjevernih predjela, često ih gurajući u brojne ratove i svijet organiziranog kriminala...Cool

Sam koncept izdanja bit će malčice drukčiji nego kod naših drugih serijala, a osnovna razlika bit će u činjenici da će Dampyrove knjige ići kao 4-u-1, tj. u svakoj knjizi čekat će vas 4 izvorne epizode.Smile

A kad već spominjemo epizode, evo kojih vas 8 priča čeka u prvim dvjema knjigama:

DAMPYR 1: “Đavolov sin”

1) Đavolov sin (Mauro Boselli & Maurizio Colombo / Mario Rossi - Majo) (4./2000.)
2) Noćni soj (Mauro Boselli & Maurizio Colombo / Mario Rossi - Majo) (5./2000.)
3) Pješčane sablasti (Mauro Boselli / Luca Rossi) (6./2000.)
4) Nokturno u crvenom (Maurizio Colombo / Maurizio Dotti) (7./2000.)

DAMPYR 2: “Zabranjena zona”

5) Pod kamenim mostom (Mauro Boselli / Luca Rossi) (8./2000.)
6) Obala kostura (Mauro Boselli / Maurizio Dotti) (9./2000.)
7) Zabranjena zona (Mauro Boselli / Maurizio Dotti) (10./2000.)
8) Iz tame (Mauro Boselli & Maurizio Colombo / Nicola Genzianella) (11./2000.)


Autor naslovnica za sve navedene epizode je Enea Riboldi, a dizajn kao i uvijek potpisuje jedna, jedina, jedinstvena Melina Mikulić!Cool

Na kraju još samo informacija da je naklada ovih knjiga 300 primjeraka, redovna cijena bit će im 255 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ih kupiti po promotivnoj cijeni od 204 HRK.

Ali - kako se ono obično kaže - to još nije sve!BigGrin

Naime, za vrijeme trajanja ove naše tekuće specijalne promotivne akcije pojedinačne cijene Dampyrovih knjiga bit će još dodatno snižene na ultra-promotivnih 185 kuna, a ako ih kupite obje zajedno, u kompletu, cijena će iznositi ultra-ultra-promotivnih 350 kuna!

Bacite pogled:

Dampyr 1:






Dampyr 2:






Baracuda
#2 Posted : 26. rujna 2021. 12:40:20(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2021.(UTC)
Posts: 17
Trebamo li cekati za tu cijenu od 350 kn da bude dostupno na webshopu ili prednaruciti? Buduci da popusti traju jos tjedan dana, a sumnjam da ce Dampyr dotada izaci...
mmihoci
#3 Posted : 26. rujna 2021. 16:38:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Mirisalo mi to da će biti u više od 3u1, priželjkivao 5u1 ali i ovako 4u1 je sasvim ok. ThumpUp
Dizajn knjige jako dobar.

Dado R.
#4 Posted : 26. rujna 2021. 17:40:59(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Baracuda wrote:
Trebamo li cekati za tu cijenu od 350 kn da bude dostupno na webshopu ili prednaruciti? Buduci da popusti traju jos tjedan dana, a sumnjam da ce Dampyr dotada izaci...

Prednarudžbe odnosno rezervacije se mogu naravno napraviti odmah, to nije problem, samo ćemo ih obraditi kad knjige budu dostupne.
I kao uvijek do sada u ovim akcijama ti extra popusti vrijede za narudžbe preko ove akcije odnosno našeg webshopa.
JamX
#5 Posted : 26. rujna 2021. 20:12:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2019.(UTC)
Posts: 31
Opa! Dampyr! Super izgledaSmile Smile
cladis
#6 Posted : 26. rujna 2021. 20:49:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Samo da što prije stignemo do onih nekih 50 brojeva koji su do sada izašli pa onda u potjeru za Talijanima koji su prešli 200 i kusur.4 u 1 dobar odabir, to je i neka maximala a uvez u svakom slučaju podrška
Space Marine
#7 Posted : 12. listopada 2021. 18:18:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.8.2021.(UTC)
Posts: 7
Man
Location: Croatia
A kakav je točno plan za Dampyra? Planirate li se baviti samo regularnom serijom ili malo kasnije i specijalima, maxijima, magazinima te kolorima?
Dado R.
#8 Posted : 12. listopada 2021. 19:04:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Kronološki, sve što bude moguće.
danant
#9 Posted : 25. studenog 2021. 10:47:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Upravo mi stigli Dampyr-i Love
Kolko je ovo dobro! Procitacu iste price po sesti put (Bookglobe jedno tri puta i VC jedno tri dok sam cekao na nastavke) i nece mi biti gubljenje vremena da to odradim i sedmi put na ovako kvalitetnom papiru i u ovakvom luksuzu!!!

Savrseno! 4 u 1 pun pogodak. Debljina kakva treba da bude! ne deblje ne tanje. 4!!!

Jos kad bi bilo paraleno kao kod NN ili NR, pa malo prve knjige pa malo one od 49+ brojeva (knjiga 13)
Fantus
#10 Posted : 25. studenog 2021. 15:46:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
Fantastičan strip u fenomenalnom izdanju ( kao što smo već i navikli od Libellusa ) i samo neka se nastavi kronološki bez preskakanja.
jang
#11 Posted : 26. studenog 2021. 6:31:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
danant wrote:
Upravo mi stigli Dampyr-i Love
Kolko je ovo dobro! Procitacu iste price po sesti put (Bookglobe jedno tri puta i VC jedno tri dok sam cekao na nastavke) i nece mi biti gubljenje vremena da to odradim i sedmi put na ovako kvalitetnom papiru i u ovakvom luksuzu!!!

Savrseno! 4 u 1 pun pogodak. Debljina kakva treba da bude! ne deblje ne tanje. 4!!!

Jos kad bi bilo paraleno kao kod NN ili NR, pa malo prve knjige pa malo one od 49+ brojeva (knjiga 13)


ThumbsUp
Dado A.
#12 Posted : 26. studenog 2021. 9:24:06(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
danant wrote:
Upravo mi stigli Dampyr-i Love
Kolko je ovo dobro! Procitacu iste price po sesti put (Bookglobe jedno tri puta i VC jedno tri dok sam cekao na nastavke) i nece mi biti gubljenje vremena da to odradim i sedmi put na ovako kvalitetnom papiru i u ovakvom luksuzu!!!

Savrseno! 4 u 1 pun pogodak. Debljina kakva treba da bude! ne deblje ne tanje. 4!!!

Jos kad bi bilo paraleno kao kod NN ili NR, pa malo prve knjige pa malo one od 49+ brojeva (knjiga 13)


Ajde, sjajno, baš nam je drago da ti se sviđa.Smile

A što se načina objavljivanja tiče, nećemo preskakati, ali potrudit ćemo se biti prilično brzi...Smile
Dado A.
#13 Posted : 26. studenog 2021. 9:24:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Fantus wrote:
Fantastičan strip u fenomenalnom izdanju ( kao što smo već i navikli od Libellusa ) i samo neka se nastavi kronološki bez preskakanja.


Thanks!Smile

I nastavit ćemo dalje kronološki, u prilično brzom ritmu.Smile
Sawitch
#14 Posted : 7. prosinca 2021. 22:48:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Uzeo Dampira samo zbog prelepog dizajna i 4 u 1 fore. Ali su mi sad price legle 20 puta bolje nego pre 12-13 godina kada sam ih citao od VC-a. Ovo cu nastaviti da pratim a nisam planirao. Mnogo dobra fora 4 u 1. Cak bi i 5 u 1 leglo top. Bravo momci
Oki
#15 Posted : 18. prosinca 2021. 19:19:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Da prikačim jednu sliku da ljudi vide kako dobro ove prve dvije knjige izgledaju uživo:

Nažalost, kako sam se i bojao, prodaja ovog junaka i ne ide baš najbolje, pa se i uz vrlo povoljnu akciju prve dvije knjige nisu rasprodale do sada, što je za malu nakladu od 300 komada vrlo poražavajući podatak.
Meni je Dampyr fantastičan strip, tako da ću nastaviti kupovati ove knjige kako budu izlazile iako je za očekivati da će naklada istog biti umanjena, te cijena nažalost koregirana za koju kunu više po primjerku.
Mad
cladis
#16 Posted : 18. prosinca 2021. 19:48:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Ja takođe idem do kraja sa ovim serijalom, samo da što prije dođemo do onih 50-tak brojeva koje smo imali priliku pročitati a kako serijal bude odmicao i priče su sve bolje.Svi maxiji i specijali su mi na zavidnom nivou, crtež zadovoljava moja očekivanja.
Dado A.
#17 Posted : 21. prosinca 2021. 10:54:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Oki wrote:
Da prikačim jednu sliku da ljudi vide kako dobro ove prve dvije knjige izgledaju uživo:

Nažalost, kako sam se i bojao, prodaja ovog junaka i ne ide baš najbolje, pa se i uz vrlo povoljnu akciju prve dvije knjige nisu rasprodale do sada, što je za malu nakladu od 300 komada vrlo poražavajući podatak.
Meni je Dampyr fantastičan strip, tako da ću nastaviti kupovati ove knjige kako budu izlazile iako je za očekivati da će naklada istog biti umanjena, te cijena nažalost koregirana za koju kunu više po primjerku.
Mad


Samo opušteno, Oki, nema straha za Dampyra.Smile S obzirom na to da ih se već moglo kupiti u izdanjima drugih izdavača mi smo očekivali i lošiju prodaju, ali ti i ostali stripofili ste nas - demantirali.Smile Prodaja Dampyra ide sasvim lijepo, a mi ćemo se potruditi da što prije stignemo do neobjavljenih epizoda.Smile
Dado A.
#18 Posted : 21. prosinca 2021. 10:54:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
cladis wrote:
Ja takođe idem do kraja sa ovim serijalom, samo da što prije dođemo do onih 50-tak brojeva koje smo imali priliku pročitati a kako serijal bude odmicao i priče su sve bolje.Svi maxiji i specijali su mi na zavidnom nivou, crtež zadovoljava moja očekivanja.


ThumpUp
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,133 seconds.