Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages«<34567>»
Alan Ford 1-4
Dado R.
#81 Posted : 2. srpnja 2022. 10:56:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Sawitch wrote:
Dado R. wrote:
Sawitch wrote:
Ma nema tenzije. Dva posta nepismenom teletabisu bi bilo previse.. :) Sve kul. Ako nadjem neki ubrzani kurs nizih razreda osnovne skole poslacu mu.

Nema tenzija i onda nastaviš. A onda ako i on odgovori i bude u istom tonu, to je kao spustanje tenzija? Koja je to vrsta škole i gdje je tečaj za to? Mindfulness po naški? Confused
Hoćeš da otvorimo raspravu na temu koju je on spomenuo? Nije da ja želim ali možeš me lako povući za jezik. BigGrin
Uobičajeno ostavim neke stvari za privatne prouke i za priču uživo s ljudima koje osobno znam, no ako treba tu sam. BigGrin BigGrin
No mislim da imamo puno pametnih tema od toga...


Nema tenzije kod mene. A kod drugih ako ima sta cu im ja... Ali svakako vise ne bih replicirao..

Oko otvaranja rasprava, otvaraj sta hoces, tvoj je forum. Ja sam svakako odustao od komentarisanja izdanja ovde jer se svaka kritika doceka na noz i smatra se podlim poduhvatom. :) Tako da me zabole da se prepucavam.

Kupujem redovno sve od MN-a, Teksa i Dragonera. Odustao sam sad od Dampira jer nisam mogao sebe naterati da procitam pola poslednje knjige. Ne ide mi. Sada ubacujem AF u redovnu kupovinu. Imam komplet Magicnog, Skrivenog, Sangaja i Ridjobradog. Izdanja smatram savrsenim po svojim kriterijumima i ultimativnim za Bonelli kod nas. Misljenja sam da su izdanja skupa i to je pored te neke reakcije na kritike jedini minus kod vas. Tako da ako ces da me ozezis za neku kritiku slobodno.

Mada, sto kazes bolje je da se uzivo ispricamo nego ovako. Ne bih se ni sada javio da nisam video da je onaj lik napusio coveka koji se izvinio za gresku i to jos ultra-uvlakackim stilom. Slabost :)

Odjavljujem se u potpunosti. Samo pratim forum...

Kao što si vidio nisam napisao samo tebi moj komentar se odnosio na oba vaša posta no ti kažeš nema tenzija i nazoveš ga nepismenim teletabisom.Confused
Mislim da za takve stvari zbilja nema potrebe, ne znam vuku li se neke rasprave s nekih drugih foruma ali svejedno mislim da komunikacija može biti bez međusobnog vrijeđanja.
Mislim na sve, ne mislim samo na tebe iako tebi odgovaram. Ne slažem se s tobom nimalo u pogledu kritika da ih dočekamo na nož. Mislim da smo odgovarali na sve vrste kritika.
E sad ovisno o kritici takav je i odgovor. Kako reagiramo na konstruktivne kritike mislim da se to uglavnom zna a može se vidjeti i po mojim komentarima na ovu temu oko papira.
No kad netko zna promijeniti papir na printeru i misli da je zbog toga guru izdavaštva i onda nam soli pamet kako mi trebamo raditi, pa onda takav i odgovor bude...

Pravno tehnički gledano forum je naš, ali nije naš u smislu da smo mi tu neke gazde i da se bahatimo ili da netko nešto ne može napisati sve dok je u granicama normale i bez vrijeđanja.
Forum činimo svi mi, sa svim našim komentarima, i bez toga forum nebi imao smisla. Mislim da za cijelo postojanje foruma da su samo 2-3 osobe isključene iz daljnih rasprava.

Općenito mislim da bi svi mi trebali biti tolerantniji prema drugim mišljenjima, pa bi bilo manje i grubih komentara, nešto na tu temu me zanima pa ću nastaviti u idućem postu...
A vidim da te drži još ono oko Tex albuma, pa dobro svakako je bolje uživo sve iskomunicirati, ako te prijatelj neće pozvati u goste (Doče Flapper ) evo ja ću...Smile
Dado R.
#82 Posted : 2. srpnja 2022. 11:32:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
A sad još i moje pitanje koje je nastalo iz ovih zadnjih postova a i nekih sličnih postova prije...
Naime zanima me zašto je netko tko kupi naše izdanje i nahvali ga na sve načine automatski nekakav "dupeuvlakač" ili nam "viri iz guzice", "retardiran" i slično?
S druge strane netko tko kupi naše izdanje i kritički se osvrne na nešto je intelektualac koji ima stav i mišljenje? A za ove druge je onda ta osoba "dosadnjaković" i "serator"?
Kakve to beneficije netko može ostvariti ako hvali naše izdanje odnosno kakve negativnosti proživljava onaj tko se kritički osvrne?

Odavno smo rekli da su nama na istom levelu i pohvale kao i konstruktivne kritike, možda kritike i malčice više.
Puno pohvala neće nas opustiti kao ni puno kritika pokolebati. Smatram da smo dosta samokritični što dokazuju i izdanja koja smo ponavljali i kad je ogromna većina vas kupaca rekla da je nepotrebno.
A drugi renomirani izdavači nas nazivali "ludima" zbog toga. No naše početne postavke nisu se nimalo promijenile od prvog dana do danas.
Mi i dalje radimo izdanja prvenstveno za nas, za naše kolekcije, pa onda i za druge. Nama ni jedno naše izdanje nije "proizvod" koji se samo u nekom trenutku stavlja na tržište konzumentima.
U svako naše izdanje utkano je puno znanja, truda, rada i neprospavanih noći i izuzetno smo ponosni na svaku knjigu. Grešaka je bilo, bit će ih, samo tko ne radi ništa imun je na greške.
No svaka greška nas čini jačima i trudimo se naučiti nešto iz njih, a s druge strane nikome od vas nije žalije nego nama kad do greške dođe, ponavljalo se izdanje ili ne.
Kao što nitko nije sretniji i ne uživa više od nas u svim našim izdanjima. Što je vjerujem i logično.

Nas stripofila zapravo ima jako malo. Netko voli određene vrste stripa drugi vole nešto drugo, kao i u svemu u životu. No u suštini svi volimo stripove i možda smo nekim drugima samo "čudaci"...BigGrin
Zbog toga mi je žao da nas naše suprotnosti dijele, da se zbog različitih stavova i mišljenja nazivamo "dupeuvlakačima", "retardiranima", "seratorima", "dosadnjakovicima"...
Trebamo samo naučiti živjeti sa suprotnim mišljenjima i različitosti pretvoriti u snagu i motivaciju.

Sunčan je dan, mislim da bih najradije s vama sad negdje nešto bacio na roštilj, može se okrenuti i nešto na ražnju, popiti miloklizećih tekućina te možda uz neku rundu balote protresti sve teme...BigGrin Smile
Dado R.
#83 Posted : 2. srpnja 2022. 11:35:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Kuzma wrote:
Jedno pitanje u vezi dizajna korica.
Primjetio sam da je slično rješenje dizajna na 200toj epizodi SA Alan Forda,dali je dizajnerica ista pošto ne vidim taj podatak nigdje?

Ako pod "slično rješenje dizajna" misliš na to što ilustracija prelazi s naslovnice na hrbat (jer ja druge sličnosti ne vidim) onda mislim da to nema veze s dizajnom ili dizajnericom.
Govorim napamet, koliko se sjećam mislim da je razlog tome što je i izvorna epizoda tog jubilarnog broja nacrtana tako i u originalu.
I ako se ne varam riječ je o tome da ju je nakon dugo vremena crtao baš Magnus, kao uostalom i tu epizodu. Neka me ispravi netko ako griješim...
dudemeister
#84 Posted : 2. srpnja 2022. 12:09:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Čini mi se da stvari čak i prilično dobro funkcionišu s obzirom na to kakve se norme javne komunikacije uspostavljaju u etru. I mene malo nervira kad jedni ućutkuju druge bilo kad su ‘previše” pozitivni ili negativni, a kad se zabranjuje bilo kakva kritika to mi je još i najgore (a nekako me jako podseća na nešto!) Ipak, ovde su samo ljudi sa različitim mišljenjima i niko nema subverzivnu agendu bilo kakve vrste. Setite se da smo ovde zauvek deca!
Kuzma
#85 Posted : 2. srpnja 2022. 12:37:19(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Dado R. wrote:
Kuzma wrote:
Jedno pitanje u vezi dizajna korica.
Primjetio sam da je slično rješenje dizajna na 200toj epizodi SA Alan Forda,dali je dizajnerica ista pošto ne vidim taj podatak nigdje?

Ako pod "slično rješenje dizajna" misliš na to što ilustracija prelazi s naslovnice na hrbat (jer ja druge sličnosti ne vidim) onda mislim da to nema veze s dizajnom ili dizajnericom.
Govorim napamet, koliko se sjećam mislim da je razlog tome što je i izvorna epizoda tog jubilarnog broja nacrtana tako i u originalu.
I ako se ne varam riječ je o tome da ju je nakon dugo vremena crtao baš Magnus, kao uostalom i tu epizodu. Neka me ispravi netko ako griješim...

Poznajem rad gđe Mikulić iz Fibrinih izdanja.
Njezin rad na boxu Metalne godine je fantastičan.
Nedavno je bio na aukciji ali sam se morao odreći kupovine u korist AF.
Pretpostavljam da je jedan dio kupaca AF htio takav dizajn hrbata koji tvori sliku.
Meni osobno ovaj dizajn izgleda sjajno kao duplerica.


Dado R.
#86 Posted : 2. srpnja 2022. 20:10:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Melina je kraljica! Smile
shizma
#87 Posted : 3. srpnja 2022. 1:12:54(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Evo prva uspješna kupnja od početka serijala...

Meni se osobno sviđa, cijena je malo veća ali što je tu je, dobro je to složeno, lako se čita, s tehničke strane gledišta mislim a ne sadržajno, sadržajno svi dobro znaju što je Alan Ford.


Kritika...pa uglavnom generalna.

Dajte ako je moguće više rizika pa povećajte naklade...evo okrenuo se Golcondi samo zato jer nema naše alternative a da mogu od početka pratiti...ili reprint ili veće naklade...znam rizik prevelik ali eto, možda se isplati, testno probajte sa Zagorom kolor. :)
Dado R.
#88 Posted : 3. srpnja 2022. 10:58:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
shizma wrote:
Evo prva uspješna kupnja od početka serijala...

Meni se osobno sviđa, cijena je malo veća ali što je tu je, dobro je to složeno, lako se čita, s tehničke strane gledišta mislim a ne sadržajno, sadržajno svi dobro znaju što je Alan Ford.


Kritika...pa uglavnom generalna.

Dajte ako je moguće više rizika pa povećajte naklade...evo okrenuo se Golcondi samo zato jer nema naše alternative a da mogu od početka pratiti...ili reprint ili veće naklade...znam rizik prevelik ali eto, možda se isplati, testno probajte sa Zagorom kolor. :)

Ako pričamo o Alan Fordu mislim da je još uvijek ponegdje dostupan, ne znam kakvo je stanje u striparnicama ali u knjižarama će se moći još nabaviti jer njima tek ide dostava...
shizma
#89 Posted : 3. srpnja 2022. 13:09:32(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Dado R. wrote:
Ako pričamo o Alan Fordu mislim da je još uvijek ponegdje dostupan, ne znam kakvo je stanje u striparnicama ali u knjižarama će se moći još nabaviti jer njima tek ide dostava...


Ne, ne, rekoh generalno :), a vjerojatno će i Alan Ford otići odmah i postati nedostupan pa će ljudi zarađivati na aukcijama ubrzo.
zviznemte
#90 Posted : 9. srpnja 2022. 15:33:48(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.5.2022.(UTC)
Posts: 4
Pozdrav, 2 pitanja

1. Prvo zašto za ubuduće brojeve ne dodate na ppočetnim stranicama i datum prvog izdanja kad je izašlo na našim prostorima, mjesec/godina.

2. Da li će biti moguće rezervacija za sljedeće brojeve ili se moram snalaziti po raznim striparnicama, ako je tako, onda molim pomoć drugih iz Hr. preporuka za striparnicu koja ima dostavu a najbolja je po tom pitanju? Inače iz Rijeke sam pa koliko sam upoznat nema striparnica u Ri.
Vidim spominju se knjižare, u kojim knjižarama će biti dostupno?

Hvala
Dado R.
#91 Posted : 9. srpnja 2022. 17:55:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
zviznemte wrote:
Pozdrav, 2 pitanja

1. Prvo zašto za ubuduće brojeve ne dodate na ppočetnim stranicama i datum prvog izdanja kad je izašlo na našim prostorima, mjesec/godina.

2. Da li će biti moguće rezervacija za sljedeće brojeve ili se moram snalaziti po raznim striparnicama, ako je tako, onda molim pomoć drugih iz Hr. preporuka za striparnicu koja ima dostavu a najbolja je po tom pitanju? Inače iz Rijeke sam pa koliko sam upoznat nema striparnica u Ri.
Vidim spominju se knjižare, u kojim knjižarama će biti dostupno?

Hvala


1. Za to postoje razni popisi, kronologije objave i slično, mi smo uvijek u tom dijelu informacija fokusirani na originale (u ovom slučaju talijanske) te na naše izdanje.

2. Naravno da je moguće kod nas (predlažem trajnu rezervaciju pa se ne mora za svaki broj javljati) ili se rezervira u bilo kojoj striparnici.
Kuzma
#92 Posted : 9. srpnja 2022. 21:38:24(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Trajna rezervacija?
Kako se može trajno rezervirat?
aeronauticar
#93 Posted : 9. srpnja 2022. 21:58:51(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Trajna rezervacija je nešto kao predplata. Npr. pošalješ Libellusu na e-adresu svoje podatke i na koju se ediciju ili junaka/junake želiš predplatiti. Čim nešto od toga izađe, Libellus ti šalje na e-mail račun prema kojemu izvršiš uplatu i onda ti oni šalju stripove na kućnu adresu.
Mislim da postoji i kombinacija s rezervacijom i webshopom, no to će Dado bolje objasnit.
Dado R.
#94 Posted : 10. srpnja 2022. 15:25:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Kuzma wrote:
Trajna rezervacija?
Kako se može trajno rezervirat?

Znači ako želite trajno pratiti nekog junaka ili ediciju dovoljno je da nam pošaljete na info@libellus.hr informacije kojeg junaka ili ediciju želite trajno rezervirati te nam javite
vaš nick (dakle ako niste registrirani kod nas na webu trebate se registrirati). I onda se ne morate brinuti hoćete li propustiti neku knjigu iz odabrane edicije.
Kad se nova knjiga te edicije pojavi u prodaji sami je kupite ako je dostupa na webu, ako nije mi vam pošaljemo račun i nakon uplate šaljemo to izdanje. Odnosno izdanja ako ih je više.


Zagor
#95 Posted : 11. srpnja 2022. 21:29:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Izdanje nije rasprodano po knjizarama i ima ga jos uvijek dosta
U Hocu knjigu ih ima na desetke i cijena je 225kn
Pa tako svi koji kazu da je rasprodano imaju pravo sto se tice LL site,kod njih nema ali zato knjizare imaju 😎
Čini se da nas ipak nema ni 700 nazalost,no izdanje je odlicno i steta neuzeti barem jednu knjigu,"pa nepita jist i pit a bit ce i za teletinu"
😀
Dado R.
#96 Posted : 11. srpnja 2022. 22:38:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Pa logično da ga ima dosta kad su ga tek dobili, a nismo im mogli ni isporučiti koliko su tražili.
Zagor
#97 Posted : 12. srpnja 2022. 1:32:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Dado R. wrote:
Pa logično da ga ima dosta kad su ga tek dobili, a nismo im mogli ni isporučiti koliko su tražili.

pa to je dobro,jer ima ljudi tu na forumu i onom scom koji se raspituju gdje ima za uzeti,pa eto nadam se da sam barem malo pomogaSmile
je malo skuplje ali jos uvijek mogu uskociti na ovaj vlak,pa onda naravno priko vas ili striparnica se javiti za trajnu rezervaciju i imati onaj pocetni popustCool
preporuka za izdanje svakako,jer je kako sam i napisa stvarno je odlicno uradeno
na kraju krajeva ovo je nesto sto ce se na aukcijama boriti uz bok LL Zagor 23,Tex biblioteka knjiga 1,2 kao i MNO u boji.....svakako investicija ako se nekom ne svidi, vratiti ce ulozen novac BigGrin i jos ce moci priustiti teletinu ispod pekeLaugh
danant
#98 Posted : 13. srpnja 2022. 15:38:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
jedno preuranjeno pitanje (mada mozda i nije preuranjeno, ako ce se broj 100 pojaviti u 34 knjizi za nekih godinu i po).

Epizoda 100 "Crne planine Juzne Dakote" je u originalu objavljena u boji. Niko je nikad kod nas nije objavio u takvom formatu. Da li cete vi Libellus odraditi u boji kao sto je original? Cool
Kuzma
#99 Posted : 13. srpnja 2022. 15:55:42(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Prvi put čujem da je ta epizoda originalno objavljena u boji.
Mislim da bi pravo pitanje bilo jesu li originalne table cb ili boja?
Pretpostavljam da je naknadno bojano za to talijansko izdanje jer onda bi se i u Vjesnikovom izdanju vidjelo da je cb strip bio u boji.
Postoje brojni primjeri npr. Daleka planeta koja je u našim revijama nekad objavljivana kao cb a nekad u boji.
Photoshop danas to može riješit.
Renky
#100 Posted : 13. srpnja 2022. 21:40:53(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Kuzma wrote:
Prvi put čujem da je ta epizoda originalno objavljena u boji.
Mislim da bi pravo pitanje bilo jesu li originalne table cb ili boja?
Pretpostavljam da je naknadno bojano za to talijansko izdanje jer onda bi se i u Vjesnikovom izdanju vidjelo da je cb strip bio u boji.
Postoje brojni primjeri npr. Daleka planeta koja je u našim revijama nekad objavljivana kao cb a nekad u boji.
Photoshop danas to može riješit.


Pa naravno da su table originalno rađene c/b ali mislim da nisi shvatio pitanje.
Users browsing this topic
Guest
8 Pages«<34567>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,178 seconds.