Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages«<345
Bonelli - NATHAN NEVER - najave talijanskih izdanja
vs
#81 Posted : 26. veljače 2012. 9:00:58(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
to su te slike!!! sigurno je neka zajebancijaBigGrin

ova slika i izjava mi je odma prošla kroz glavu


obožavan ova dva redikulaLOL LOL LOL LOL LOL
Dok Lester
#82 Posted : 26. veljače 2012. 11:31:45(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Što se Giarda tiče, ono je probna epizoda rađena 1992. godine, dakle prije 20 godina!!! Wink Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#83 Posted : 26. veljače 2012. 12:32:35(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dok Lester wrote:
Što se Giarda tiče, ono je probna epizoda rađena 1992. godine, dakle prije 20 godina!!! Wink Wink

ocito da je tada ima 7-10 godina i svake subote navecer gleda novu epizodu B&B na mtv-uLOL LOL LOL

... i da san ja glupan pomislia da je ovo zapravo novi broj NNCursing Cursing LOL LOL LOL
Dok Lester
#84 Posted : 26. veljače 2012. 13:15:00(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
imao je 28 BigGrin BigGrin BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#85 Posted : 13. ožujka 2012. 10:07:57(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Maxi Nathan Never 8
Naslovnica: Roberto De Angelis

Mrtvi se ne vraćaju
Scenarij: Mirko Perniola
Crtež: Paolo Di Clemente

Maskirani ubojica ubija bivše članove jedne bande. Dokazi ukazuju na to da bi mogla biti riječ o jednoj od žrtava strašnog pokolja, ali čovjekovo tijelo leži u njegovoj grobnici. Tko je tajanstveni ubojica?

Put na Gadalas
Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Romeo Toffanetti

Kad je bio dječak, Nathan je imao prijatelje s kojima je dijelio sve. Ali kako su završile te osobe? Što se dogodilo s njima kad su odrasli? I kakva ih tajna povezuje s jednim udaljenim brežuljkom na Gadalasu.

Iron Jake
Scenarij: Davide Rigamonti
Crtež: Busticchi & Paesani

Nathan Never pretvara se da je manager jednoga poznatog borca kojeg glumi Branko. Njih dvojica žele razotkriti kladioničarsku urotu povezanu s borbama do posljednje kapi krvi. Ali nešto polazi po zlu pa se naši junaci moraju suočiti s bijesom strašnog Iron Jakea!
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Jerry Krause
#86 Posted : 13. ožujka 2012. 12:56:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Dok Lester wrote:

Put na Gadalas
Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Romeo Toffanetti

Kad je bio dječak, Nathan je imao prijatelje s kojima je dijelio sve. Ali kako su završile te osobe? Što se dogodilo s njima kad su odrasli? I kakva ih tajna povezuje s jednim udaljenim brežuljkom na Gadalasu.

Šta više Vigna ima izmisliti po ovom pitanju Nathanove mladosti? Mislim da je, više-manje, sve rečeno.
Dok Lester
#87 Posted : 13. ožujka 2012. 13:21:16(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Pa meni se čini da ovdje nema namjeru previše trkeljati o mladosti nego nadograditi priču o sudbinama njegovih prijatelja nakon što su odrasli.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Jerry Krause
#88 Posted : 13. ožujka 2012. 13:38:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Jedino onda ako se ne radi o prijateljima iz onog almanaha "Doba letećih tanjura". Jer s Peterom je bila gotova priča u "Flashpointu", s Katy u Ludensovoj "Priča o Kathy Teller", a za Becky je rečeno da je više nikad nije vidio.
Dok Lester
#89 Posted : 13. ožujka 2012. 15:37:15(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
ne znam ni ja, ali ćemo vidjeti Wink Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#90 Posted : 16. ožujka 2012. 21:32:28(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Nathan Never 251

Aleksandrijski svjetionik

Ideja: Antonio Serra
Scenarij: Davide Rigamonti
Crtež: Ivan Calcaterra
Naslovnica: Sergio Giardo

Poslije godina samoće, Nathan ima novu životnu družicu: Hadiju. Otkriće njezinih korijena dovest će agenta Alfe u sukob s vlastima, dok Sigmun Baginov otkriva, na štetu Legs Weaver, da njegovo novo računalo može pogriješiti...
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#91 Posted : 17. ožujka 2012. 8:40:06(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
a šta je bilo sa 250? jesi pročita?
btw, hadija me živcira... ide mi na Kikija.. razmaženo derište
Dok Lester
#92 Posted : 17. ožujka 2012. 10:16:12(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
nisam još Smile Smile
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#93 Posted : 19. ožujka 2012. 9:22:01(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dok Lester wrote:
nisam još Smile Smile

pa šta čekaš... aj lipo to rješi, pa reci kako su izveli ovi rebootBigGrin
Dok Lester
#94 Posted : 19. ožujka 2012. 9:41:09(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
izgleda da nije potpuni reboot (barem tako kažu talijani), ali meni ionako nikad ije bilo najjasnije značenje te riječi BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin

javim kad pročitam Smile Smile
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#95 Posted : 20. ožujka 2012. 8:56:45(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
evo je neki brale ovo postavia na stripovi.com... ne znan odakle mu, al recimo da je vjerodostojno, ne razumin talijanski, pa san pročita sa google translate-on (prebacia san u engleski, jer bolje prevede nego na hrvatski)..

ono šta je najzanimljivije je zadnji pasus, tu spominje reboot... ako san ja dobro shvatia, prijašnje događaje će ispričat iz drugog kuta.. pa ako može ko prevest točno ovaj dole boldani dio..

Najnoviji De Angelisov "oproštajni" tekst o NN-u

Il duecentoquarantanovesimo albo di Nathan Never, uscito in edicola a febbraio, ha presentato l'ultima copertina della serie mensile illustrata da Roberto De Angelis. Ma per il bravo disegnatore salernitano, una delle colonne portanti della saga neveriana, non si tratta di un addio all'Agente Speciale Alfa. Lo abbiamo intervistato, per parlare del lavoro fatto finora e per farci anticipare una grossa sorpresa che attende i lettori.

Da maggio 1996 a febbraio 2012: quasi sedici anni di copertine dell'albo mensile di Nathan Never! Quali sono quelle che ti ricordi con più piacere?

In questi anni, sul mio tavolo, di copertine ne sono passate tante. Facendo due conti, tra serie regolare e vari speciali, maxi eccetera ne avrò disegnate circa 250. Tra queste ce n'è qualcuna indovinata e qualche altra che desidererei aver fatto meglio. Tra le mie preferite ci sono quella del primo gigante, "Doppio futuro", ma anche "Il sogno della farfalla" e "Vita artificiale", tutti lavori piuttosto datati. Credo che ciò dipenda dalla mia tendenza a essere eccessivamente critico con il passato recente ed eccessivamente indulgente con quello remoto. Un atteggiamento nostalgico che m'impedisce di valutare le cose lucidamente.

Osservando le tue tante immagini di copertina, si può notare una notevole evoluzione del tuo segno: dapprima più "fumettistico" e via via più vicino all'illustrazione pittorica. Come è avvenuta questa mutazione, quali sono stati i passaggi e i cambiamenti che ha subito il tuo modo di lavorare, nel tempo?

Non sono così sicuro che si possa definire evoluzione, ma che ci siano stati tanti cambiamenti sostanziali è certo. In passato, le copertine venivano realizzate in bianco e nero e colorate, quindi, in digitale da collaboratori esterni scelti dalla Casa editrice. Dal numero 122 cominciai a colorare direttamente gli originali ad acquarello, ma si trattava ancora di disegni con un'importante base di china e rifiniti con leggere velature di colore. Il risultato poteva apparire fresco e immediato, ma aveva dei limiti che trovano radici nella natura stessa dell'acquarello. Questa tecnica richiederebbe stesure leggere e trasparenti che mal si adattano a descrivere le atmosfere cupe della fantascienza di Nathan Never. Nell'ultimo periodo il mio approccio è stato più di tipo "pittorico" (non me ne vogliano i veri pittori), dove la base a china era ridotta all'osso, se non del tutto assente, e il colore, un acrilico usato con un diluente di mia invenzione, pur se concettualmente simile all'acquarello, mirava a un maggiore vigore cromatico. Potevo fare meglio? Non lo so, ma ho molto da rimproverarmi. Tra tutti gli alti e bassi, gli esperimenti e le difficoltà, comunque, mi sono sempre sentito onesto, e questo mi basta.

Quali sono le tue fonti d'ispirazione? Nel corso della tua carriera, chi sono i disegnatori (ma anche i pittori, i registi e così via) che ti hanno maggiormente influenzato?

I mie modelli sono stati tanti, troppi per poterli elencare. Inoltre, ogni "periodo" mi ha portato a includerne di nuovi, in un gioco di addizioni la cui somma è lo stile che mi ritrovo. Cerco comunque di stare attento; la tendenza dello stile, inteso come modo peculiare e inventivo di raffigurare le forme oggettive, è di perpetuarsi in una pericolosa deriva che spesso sconfina nel cliché. Delle robuste dosi di novità, curiosità e interessi possono tenere a bada la natura isolazionista dello stile, ma la battaglia resta comunque estenuante. Arricchire la propria memoria visiva è importante: film, libri, mostre, videogame, fumetti, va bene tutto. Basta avere cura di calcolarne con attenzione le proporzioni, prima di buttare tutto nel calderone della nostra mente.

Nonostante le copertine dell'albo mensile non portino più la tua firma, a partire da quella del numero 250, i lettori di Nathan Never non rischiano di perderti di vista. Raccontaci dove potranno trovare il tuo segno e svelaci, in anteprima, il progetto "neveriano" a cui stai lavorando.

In effetti, per i prossimi due anni sarò un alacre latitante. Latitante perché, fatta eccezione per qualche copertina, non apparirò nella serie regolare. Alacre perché sarò comunque molto impegnato dal nuovo progetto di Bepi Vigna. Si tratta di una miniserie in sei albi che, pur volendo raccontare ex novo le origini del personaggio, si prefigge di recuperare le atmosfere dei primi anni di vita editoriale del nostro Nathan e di approfondire alcune vicende del suo passato. Ma ci sarà molto di più. Il taglio noir e crudo della vicenda, personaggi che non sono quelli che credevamo essere e un gioco di specchi che ribalta irreversibilmente il piano sul quale poggia l'intero mondo di Nathan Never. L'appuntamento con tutto questo è tra un paio di anni, in tutte le edicole!
Jerry Krause
#96 Posted : 20. ožujka 2012. 9:06:12(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Ma ovo nas autori zajebavaju, kao bit će Nathan iz nekog drugog kuta gledanja. Ajde budi pametan na šta će ovo ispasti, valjda znaju što rade.
vs
#97 Posted : 20. ožujka 2012. 9:18:44(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Jerry Krause wrote:
Ma ovo nas autori zajebavaju, kao bit će Nathan iz nekog drugog kuta gledanja. Ajde budi pametan na šta će ovo ispasti, valjda znaju što rade.

ja san shvatia da će se napravit na način, da ćemo pratit radnju koja se paralelno događala u prvim epizodama... npr. šta se događalo u agenciji na zemlji ili u skotosovom uredu, dok je nathan vata onog ubojicu po svemiru... uopće neman straha da će bit loše, dapače, sve šta san zasad čua mi se sviđa..
magični vjetar
#98 Posted : 21. ožujka 2012. 8:37:50(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Jerry Krause wrote:
Ma ovo nas autori zajebavaju, kao bit će Nathan iz nekog drugog kuta gledanja. Ajde budi pametan na šta će ovo ispasti, valjda znaju što rade.


Ako sjebu Nevera tužiti ću ih Carli de Ponte!!!
vs
#99 Posted : 7. travnja 2012. 3:10:00(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
jel ko procita ovi reboot??... ili bar da neko prepise stagod sa talijanskog foruma na naškiBigGrin
jel dobra shema ili rade sranja??

u najgoru ruku, strpite se 5,6 god., pa kad libellusovci izbace, ja cu javit koja je klicaLOL
Dok Lester
#100 Posted : 26. travnja 2012. 1:34:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Nathan Never 252

U srcu stroja

Ideaj: Antonio Serra
Scenarij: Davide Rigamonti
Crtež: Patrizia Mandanici
Naslovnica: Sergio Giardo


Povjerenik Berker političar je prilično zauzet borbom protiv zločina i stalno je na nišanu. Sad se njegov sin Simon nalazi u rukama bezobzirnih otmičara i, kako bi ga oslobodio, Berker se obraća za pomoć Agenciji Alfa. Nathan Never uz pomoć Legs Weaver spreman je krenuti u akciju kako bi oslobodio mladića zahvaljujući informacijama dobivenih od moćnih računala Agencije. Ali hoće li im Sigmundove sposobnosti uistinu pomoći? Tisuće pitanja o Poljakovoj transformaciji napokon će dobiti svoj odgovor!
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Users browsing this topic
Guest (3)
5 Pages«<345
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,118 seconds.