Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Mister No 112 – “CRVENI VJETAR”
Dado A.
#1 Posted : 7. listopada 2020. 14:36:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Dok čekamo izlazak 7. ture koja je odavno trebala biti vani (ali nažalost još nije), mi ćemo - premda nam inače nije običaj najavljivati sljedeću turu prije izlaska tekuće - krenuti polako sa službenim najavama 8. ture koja bi trebala biti u prodaji za otprilike 15-20 dana.Smile

Prvo izdanje od njih ukupno osam koliko će ih u konačnici biti u njoj nosi naslov “CRVENI VJETAR” i riječ je o 112. knjizi redovne biblioteke Mister Noa!Smile

Ovu pustolovinu na 98 stranica koja predstavlja početak prilično duge sage s opakim Ishikawom potpisali su Luigi Mignacco (scenarij) i Roberto Diso (crtež i naslovnica), a u Italiji je objavljena u broju 241 redovnog serijala koji je izašao u lipnju 1995. godine.Smile

Što se same priče tiče, “Crveni vjetar” predstavlja svojevrsni zaokret u odnosu na dosadašnju radnju jer Mister No poslije izvršene sabotaže u tvornici “Brazil chemicala” napušta Manaus (kako bi zaštitio svoje najbliže prijatelje) u koji će se potom vratiti tek u izvornoj epizodi 273 pod naslovom “Manaus” koja je u Italiji objavljena gotovo tri godine nakon “Crvenog vjetra”, u veljači 1998. No, pričat ćemo mi uskoro još o ovoj sagi...Cool

Na kraju još samo podatak da će redovna cijena Mister Noa 112 biti 150 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za promotivnih 120 HRK.

Bacite pogled:



mmihoci
#2 Posted : 7. listopada 2020. 17:23:16(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Ne znam jel vam proletjela ideja da tu sagu s Japancem stavite u jednu "knjižurinu" pa makar ju svezali sajlom ili lancima.
Znam da to i nije lako ali da pitam.

Ili možda da s Pilotom prijeđete na 3u1 format.
ZoranC
#3 Posted : 7. listopada 2020. 19:27:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Kod HC-a sam uvijek za deblja izdanja, kod SC-a bas i ne, popuca hrbat. U redu je dok su u jednom svesku kompletne price, ali moram priznati da je prvo na sto obratim paznju, kad se najavi nova pilotova knjiga: koliko stranica ima?
I uvijek me razocara kad je unutra samo kratka epizoda. Pri tome ne obracam paznju na cijenu, vise me ubije pomisao da bi preostalih 138 originalnih epizoda moglo biti rasporedjeno na 138 HC knjiga.
Pricam napamet, nemam SD ili bilo koja druga izdanja da bih uporedio koliko su dugacke pojedine kompletne price. Nadam se samo da ce biti i onih preko 250-300 strana. U suprotnom bi 3u1 imalo smisla. No cini mi se da je poodavno na LL forumu demantiran taj prijedlog.
Bilo kako bilo, najavljen je novi pilot i to je vec 1/1 iz te ture za mene.
Dado A.
#4 Posted : 8. listopada 2020. 10:07:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Na problematiku Mister Noovih dugih saga (prije svega ove tekuće i one završne) vratit ćemo se u jednome zasebnom topicu pa ćemo zajedno s vama čitateljima prokomentirati sve moguće opcije i onda donijeti konačnu odluku kako ih objaviti.

Što se ove tekuće konkretno tiče, smatrali smo da ju je neophodno otvoriti zasebnom knjigom, a nije upitno ni da će sljedeća priča biti 2-u-1, a poslije - vidjet ćemo. Sa zadovoljstvom ćemo prokomentirati sve prijedloge koji stignu od vas, naših vjernih kupaca.Smile
mmihoci
#5 Posted : 8. listopada 2020. 13:46:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Dado A. wrote:
Na problematiku Mister Noovih dugih saga (prije svega ove tekuće i one završne) vratit ćemo se u jednome zasebnom topicu pa ćemo zajedno s vama čitateljima prokomentirati sve moguće opcije i onda donijeti konačnu odluku kako ih objaviti.

Što se ove tekuće konkretno tiče, smatrali smo da ju je neophodno otvoriti zasebnom knjigom, a nije upitno ni da će sljedeća priča biti 2-u-1, a poslije - vidjet ćemo. Sa zadovoljstvom ćemo prokomentirati sve prijedloge koji stignu od vas, naših vjernih kupaca.Smile


Ima tu od vaših "vjernih kupaca" i malo sebičnosti jer ako ide 2u1 ili čak 3u1 onda što se tiče Pilota se praktički dobiju 3 knjige u jednoj turi. Inače bi to bilo kroz 3 ture.
I naravno ovim 2u1 ili 3u1 prije bi (nadam se) došli do kraja i ubrzali tempo.

I na kraju drugi serijali bi možebitno išli brže neg do sada kao recimo, Stric Martin ili Nathan (koji još ima lepezu spin-offova koji "kompliciraju" tempo praćenja s Talijanima).
BullShark
#6 Posted : 8. listopada 2020. 20:57:00(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 25.2.2019.(UTC)
Posts: 18
Location: Split
Mister No definitivno da ide 2u1 ili 3u1, ovisi o tijeku priča. Ali ono što bi mene, a nadam se i većinu, posebno veselilo je da dobri stric Marti krene u formatu 3u1, kao Nathan, jer ovako niiiikad nećemo doći blizu talijanima.
Arbok
#7 Posted : 8. listopada 2020. 22:26:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 315
Location: Hrvatsko Zagorje
Definitivno 2(3)-u-1. Love
Sawitch
#8 Posted : 9. listopada 2020. 12:24:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
A kako bi izgledalo sada da nakon 120 knjiga ide drugacij varijanta? Meni bezveze.
mmihoci
#9 Posted : 9. listopada 2020. 19:09:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Pa tak i onak od ovog broja Pilot ide na drugačiji način.

Onda bi bilo logično da ova saga s Japancem bude u jednoj "mega" knjizi makar ju svezali sajlom ili lancima (to sam veća par puta i spomenuo na forumu).

Pa onda ima onaj dio gdje se naganja s onim rusko-američkim špijunskim parom oko one "nukice" po Dalekom istoku, a da o završnoj sagi ne pričamo.

Mislim da ipak 3u1 (ili 2u1) za ovaj završni dio je najbolji format.
channel0
#10 Posted : 9. listopada 2020. 20:12:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
sto se tice broja stranica buducih epizoda, on je sledeci:

naredna, #241 Crveni vjetar ide na 96,
242/243 na 192 str,

244-254 na 96 str,
255-256 na 192 str,

257 na 96 str
258/259 192 str

260-272 na 96 str
273-278 na 192 str

279 na 96 str
280-291 na 192 str

292-295 na 96 str
296/297 na 192 str

298-300 na 96 str
301/303 na 288 str

304 na 96 str
305-308 na 192 str

309 na 96 str
310-319 na 192 str

320-321 na 96 str
322-325 na 192 str

326-331 na 288 str
332-335 na 192 str

336/338 na 288 str
339-344 na 96 str

345-356 na 192 str
357 na 96 str

358-363 na 192 str
i Nolittina saga do kraja
ZoranC
#11 Posted : 9. listopada 2020. 21:07:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Hvala channel0, napokon se netko udostojio da odgovori na moje pitanje. Sto reci, ako je koncept do sada bio kompletna prica u jednoj knjizi, a zasuti smo bili pojedinacnim epizodama, onda je red da se nastavi s konceptom i dolazeca saga poslije Crvenog vjetra bude objavljena u jednoj knjizi. Tehnicki se da sve uvezati kad je stamparija kompetentna. Pa nek onda pojedinacne epizode opet idu jedna po knjizi.
Mnogo toga me u zivotu ne smeta ali smetalo bi me ako znaci: 3u1 nece jer narusava dosadasnji koncept, a istovremeno rasparcati ovu sagu jer "je predebelo za jednu knjigu". Eto ga, VOX POPULI, VOX DEI!
Dado A.
#12 Posted : 9. listopada 2020. 22:06:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Eh, kako se nakon pogrešnih početnih premisa priča zakotrlja totalno u krivom smjeru.Smile

Ajmo redom:

mmihoci wrote:
Pa tak i onak od ovog broja Pilot ide na drugačiji način.


Nije točno. U ovoj knjizi sve ide i dalje kao što je i dosad išlo.

mmihoci wrote:
Onda bi bilo logično da ova saga s Japancem bude u jednoj "mega" knjizi makar ju svezali sajlom ili lancima (to sam veća par puta i spomenuo na forumu).


Nije točno. Po toj logici je onda i Afrička saga trebala ići u jednoj knjizi. Razlika je samo u tome što su u njoj priče od kojih je bila sastavljena imale veći broj stranica, a ovdje je većina priča na 96 stranica.

ZoranC wrote:
Hvala channel0, napokon se netko udostojio da odgovori na moje pitanje. Sto reci, ako je koncept do sada bio kompletna prica u jednoj knjizi, a zasuti smo bili pojedinacnim epizodama, onda je red da se nastavi s konceptom i dolazeca saga poslije Crvenog vjetra bude objavljena u jednoj knjizi. Tehnicki se da sve uvezati kad je stamparija kompetentna. Pa nek onda pojedinacne epizode opet idu jedna po knjizi.
Mnogo toga me u zivotu ne smeta ali smetalo bi me ako znaci: 3u1 nece jer narusava dosadasnji koncept, a istovremeno rasparcati ovu sagu jer "je predebelo za jednu knjigu". Eto ga, VOX POPULI, VOX DEI!


U ovoj sagi neke priče imaju zajedničku nit, ali svaka ima i logičan kraj tako da ako hoćemo ići precizno kao i dosad onda treba ići s velikim brojem pojedinačnih knjiga i nama je to najjednostavnije. Također, u sklopu nje ima i totalno nevezanih priča gdje Mister No putuje i pritom mu se događa određena pustolovina tako da bi to svakako trebalo ići u pojedinačnim knjigama. A što se tiče ideje da se npr. 2500-3000 stranica stavi u jednu knjigu, recite mi znate li vi uopće koliko bi to bilo široko i kako bi se to čitalo? A da ne spominjem da bi konceptualno bilo potpuno krivo jer - opet naglašavam - ova saga nije u formi “nastavit će se” priča, već je sastavljena od pojedinačnih epizoda koje sve čak nisu ni povezane u onome klasičnom smislu povezanosti. Imaju zajedničku nit, ali ne na način da bi se cijela saga mogla okarakterizirati jednom cjelovitom pričom. Ovo se više može usporediti s npr. Martinovom “talijanskom fazom” jer je i ovdje riječ o jednome zajedničkom okviru s više kraćih pustolovina.


Ali da ne duljimo - kao što sam već i naveo - vratit ćemo se ovome u jednome zasebnom topicu. Nama je najjednostavnije nastaviti kao i dosad - jedna priča, jedna knjiga - i to bi bilo najpreciznije te uostalom tako i dalje guramo. No, nakon brojnih spominjanja te teme odlučili smo dati priliku i svima vama da nas eventualno uvjerite u suprotno.

Na kraju još samo kratak osvrt vezano za brzinu objavljivanja. Logika da će nešto ići brže ako ide 3-u-1 (ili 2-u-1) u odnosu na pojedinačne knjige ni najmanje ne pije vodu. Npr. kakva je razlika - što se tempa tiče - ako objavimo jednu 3-u-1 knjigu u tri mjeseca u odnosu na tri pojedinačne knjige svaki mjesec? Nikakva. Jedina razlika je u cijeni prema kupcima, ništa drugo.
ZoranC
#13 Posted : 10. listopada 2020. 6:09:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Moj najveci problem, mozda veci i od cijene prema kupcima je, da meni nije 20 godina i da bih zelio procitati kraj prije Doma za starije. Ili kako se vec moderno zovu te ustanove. Aj, jbg., ne govori se ovdje o 3000 strana u jednoj knjizi, 400-500 je dovoljno. Eno Dvoboj na Pantanalu je isto tehnicki dobro odradjen. Sve mi bolje zvuci od 100 knjiga po 96 strana.
Dado A.
#14 Posted : 10. listopada 2020. 6:40:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
ZoranC wrote:
Moj najveci problem, mozda veci i od cijene prema kupcima je, da meni nije 20 godina i da bih zelio procitati kraj prije Doma za starije. Ili kako se vec moderno zovu te ustanove. Aj, jbg., ne govori se ovdje o 3000 strana u jednoj knjizi, 400-500 je dovoljno. Eno Dvoboj na Pantanalu je isto tehnicki dobro odradjen. Sve mi bolje zvuci od 100 knjiga po 96 strana.


Citirat ću te:

ZoranC wrote:
Sto reci, ako je koncept do sada bio kompletna prica u jednoj knjizi, a zasuti smo bili pojedinacnim epizodama, onda je red da se nastavi s konceptom i dolazeca saga poslije Crvenog vjetra bude objavljena u jednoj knjizi. Tehnicki se da sve uvezati kad je stamparija kompetentna. Pa nek onda pojedinacne epizode opet idu jedna po knjizi.


Puno je to više od tih naknadno spomenutih “400-500”.Smile Točan broj je 2500-3000, da ne zbrajam sad precizno.Cool

A što se sporosti/brzine tiče, evo triju mogućih scenarija koji pobijaju teorije koje se mogu čuti da će “2-u-1 ili 3-u-1 izdanja ubrzati privođenje kraju serijala, a da će pojedinačne knjige usporiti sve to”:

- Opcija 1 - Prelazak na verziju 2-u-1 i objavljivanje npr. 7 knjiga godišnje. Total: 14 originalnih brojeva.
- Opcija 2 - Prelazak na verziju 3-u-1 i objavljivanje npr. 5 knjiga godišnje. Total: 15 originalnih brojeva.
- Opcija 3 - Sve ostaviti kao što jest i objavljivanje npr. 12 knjiga godišnje. Total: cca. 15 originalnih brojeva (ne da mi se računati precizno, previše posla je još pred nama do kraja godine i doslovno nam je svaka minuta bitna).

Bit svega je da ste uzeli krivu premisu kao početnu postavku. Naime, ako smo mi dosad objavljivali npr. 8-10 normalnih knjiga MNo-a godišnje (s cjelovitim pričama koje u prijevodu znače cca. 15 originalnih brojeva), to ne znači da bismo ih također toliko objavljivali da je u pitanju koncept npr. 3-u-1 jer u našoj produkciji nije osnovni element broj knjiga, nego broj stranica koje je moguće u zadanome vremenskom razdoblju odraditi.Smile

Sve u svemu, jedina prednost za kupce kod opcija 2-u-1 i 3-u-1 je cijena, ništa drugo. Sve ostalo vuče na stranu da nastavimo kao što smo i započeli...

Ali naravno, i dalje ostavljamo mogućnost razgovora. Uostalom, zato smo i otvorili cijelu ovu temu.Smile
dombac
#15 Posted : 10. listopada 2020. 7:05:17(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 21.2.2016.(UTC)
Posts: 9
Location: Zadar
Slažem se sa ovakvim konceptom objavljivanja ove sage jer svaka ova kraća priča ima svoju radnju i kraj tako da nije to ono klasično nastavljanje... jedino je ona završna saga od 16 brojeva koncipirana kao jedna priča i za nju ne znam koje bi bilo najbolje rješenje... A ako je kolega iznad dobro pobrojao epizode do kraja, bit će ih još oko 80, dakle kroz 7-8 godina će serijal doći do kraja...
Dado A.
#16 Posted : 10. listopada 2020. 7:25:33(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
dombac wrote:
Slažem se sa ovakvim konceptom objavljivanja ove sage jer svaka ova kraća priča ima svoju radnju i kraj tako da nije to ono klasično nastavljanje... jedino je ona završna saga od 16 brojeva koncipirana kao jedna priča i za nju ne znam koje bi bilo najbolje rješenje... A ako je kolega iznad dobro pobrojao epizode do kraja, bit će ih još oko 80, dakle kroz 7-8 godina će serijal doći do kraja...


Možda i prije.Smile Naime, treba imati u vidu da smo u prošloj i ovoj godini imali još Pilotovih projekata (Revolution i Nove pustolovine), a ubuduće ih neće biti (eventualne sporadične jednodijelne projekte koje bismo mi objavili u jednoj knjizi ne računam) tako da će se broj knjiga iz redovnog serijala zasigurno povećati (naravno, plus pokoji specijalac).Smile

A što se završne sage tiče, o njoj također možemo razgovarati. Primjerice, koncept zaokruživanja knjige istim crtačem/crtačima je zasigurno jedna od opcija... Ali imamo još do toga.Smile
dombac
#17 Posted : 10. listopada 2020. 7:42:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 21.2.2016.(UTC)
Posts: 9
Location: Zadar
Kad smo kod toga, hoće li biti specijalaca u dogledno vrijeme? Zasad je samo jedan izašao...
mmihoci
#18 Posted : 10. listopada 2020. 8:22:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
dombac wrote:
Kad smo kod toga, hoće li biti specijalaca u dogledno vrijeme? Zasad je samo jedan izašao...


Već sam ja to pitao i rečeno mi je da zbog teškoća oko prikupljanja materijala stvar nije lako čvrsto obećati kad.
Možda već koji do kraja godine, a vrlo vjerojatno više njih početkom iduće (ako neće biti problema sa skupljanjem tih materijala).
mmihoci
#19 Posted : 10. listopada 2020. 8:46:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Dado A. wrote:
Eh, kako se nakon pogrešnih početnih premisa priča zakotrlja totalno u krivom smjeru.Smile

Ajmo redom:

mmihoci wrote:
Pa tak i onak od ovog broja Pilot ide na drugačiji način.


Nije točno. U ovoj knjizi sve ide i dalje kao što je i dosad išlo.

mmihoci wrote:
Onda bi bilo logično da ova saga s Japancem bude u jednoj "mega" knjizi makar ju svezali sajlom ili lancima (to sam veća par puta i spomenuo na forumu).


Nije točno. Po toj logici je onda i Afrička saga trebala ići u jednoj knjizi. Razlika je samo u tome što su u njoj priče od kojih je bila sastavljena imale veći broj stranica, a ovdje je većina priča na 96 stranica.

ZoranC wrote:
Hvala channel0, napokon se netko udostojio da odgovori na moje pitanje. Sto reci, ako je koncept do sada bio kompletna prica u jednoj knjizi, a zasuti smo bili pojedinacnim epizodama, onda je red da se nastavi s konceptom i dolazeca saga poslije Crvenog vjetra bude objavljena u jednoj knjizi. Tehnicki se da sve uvezati kad je stamparija kompetentna. Pa nek onda pojedinacne epizode opet idu jedna po knjizi.
Mnogo toga me u zivotu ne smeta ali smetalo bi me ako znaci: 3u1 nece jer narusava dosadasnji koncept, a istovremeno rasparcati ovu sagu jer "je predebelo za jednu knjigu". Eto ga, VOX POPULI, VOX DEI!


U ovoj sagi neke priče imaju zajedničku nit, ali svaka ima i logičan kraj tako da ako hoćemo ići precizno kao i dosad onda treba ići s velikim brojem pojedinačnih knjiga i nama je to najjednostavnije. Također, u sklopu nje ima i totalno nevezanih priča gdje Mister No putuje i pritom mu se događa određena pustolovina tako da bi to svakako trebalo ići u pojedinačnim knjigama. A što se tiče ideje da se npr. 2500-3000 stranica stavi u jednu knjigu, recite mi znate li vi uopće koliko bi to bilo široko i kako bi se to čitalo? A da ne spominjem da bi konceptualno bilo potpuno krivo jer - opet naglašavam - ova saga nije u formi “nastavit će se” priča, već je sastavljena od pojedinačnih epizoda koje sve čak nisu ni povezane u onome klasičnom smislu povezanosti. Imaju zajedničku nit, ali ne na način da bi se cijela saga mogla okarakterizirati jednom cjelovitom pričom. Ovo se više može usporediti s npr. Martinovom “talijanskom fazom” jer je i ovdje riječ o jednome zajedničkom okviru s više kraćih pustolovina.


Ali da ne duljimo - kao što sam već i naveo - vratit ćemo se ovome u jednome zasebnom topicu. Nama je najjednostavnije nastaviti kao i dosad - jedna priča, jedna knjiga - i to bi bilo najpreciznije te uostalom tako i dalje guramo. No, nakon brojnih spominjanja te teme odlučili smo dati priliku i svima vama da nas eventualno uvjerite u suprotno.

Na kraju još samo kratak osvrt vezano za brzinu objavljivanja. Logika da će nešto ići brže ako ide 3-u-1 (ili 2-u-1) u odnosu na pojedinačne knjige ni najmanje ne pije vodu. Npr. kakva je razlika - što se tempa tiče - ako objavimo jednu 3-u-1 knjigu u tri mjeseca u odnosu na tri pojedinačne knjige svaki mjesec? Nikakva. Jedina razlika je u cijeni prema kupcima, ništa drugo.


Ok. Logika ti je besprijekorna.
No ja, kao vaš "vjerni" kupac imam, jel, "nerazumne" i sebične stvari na umu jer kao Zoran htio bih pročitati Pilota prije gerijatrije i Nathana (recimo trenutne epizode koje se crtaju u Italiji) prije palijativne skrbi.Crying
Već si mi pisao o limitima koje imate, ali kaj da velim, htio bih da ipak to sve ide bržim tempom.
Dado A.
#20 Posted : 11. listopada 2020. 6:49:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
dombac wrote:
Kad smo kod toga, hoće li biti specijalaca u dogledno vrijeme? Zasad je samo jedan izašao...


Hoće, naravno. Svi materijali su prikupljeni tako da će i to uskoro, a bilo bi ipak malo previše da smo uz redovni serijal, Revolution i Nove pustolovine istovremeno rokali žestoko i po specijalcima... Nešto smo morali ostaviti i za ove godine koje su pred nama.Smile
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,206 seconds.