Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Spirou & Fantasio 24 - “TEMBO TABU”
Dado A.
#1 Posted : 7. veljače 2021. 17:51:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
Peta knjiga koja će uskoro izaći van u sklopu ove naše prve ovogodišnje ture nosi naslov “TEMBO TABU” i riječ je o 24. po redu albumu Spiroua & Fantasija!Smile

Nakon “Glukoze za Boženu”, “Trule opatije” i “Tora Torape” koje je potpisao Jean-Claude Fournier, “Tembo Tabu” donosi nam povratak velikog Andréa Franquina i njegovoga obožavanog Marsupilamija! Što se autorskog dijela tiče, maestru Franquinu na ovom djelu pridružili su se Jean Roba (crtež) i Greg (scenarij), a osim naslovne priče na 30 stranica, u njemu vas očekuje i urnebesna pustolovina (na 6 stranica) Blaženka Lovine, poznatog lovca na rijetke životinje (naslov joj je “Kavez”) te 8 kratkih geg-priča od jedne table na kojima će se pojaviti brojni naši stari poznanici...Smile

Kao i uvijek dosad, tekst na stražnjoj korici ponovno potpisuje sjajni Kowalsky, a na kraju još samo informacija da će redovna cijena 24. knjige Spiroua & Fantasija biti 150 kn, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za 120 HRK.

Bacite pogled:




Renky
#2 Posted : 11. veljače 2021. 0:59:05(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
MljacLove
Vigabu
#3 Posted : 12. veljače 2021. 11:24:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2015.(UTC)
Posts: 63
Location: Zagreb
S velikim zadovoljstvom sam sinoć, odmah nakon kupnje, pročitao. Prekrasan osjećaj, toliko sam bio zadovoljan da sam unatoč kasnom satu, još jednom pročitao. Moram napomenuti kako neću spojlati, ali vidi se kako je priču radio originalni autor. I taj Marsupilami, ma nevjerojatan lik! Zar je moguće kako ga više neće biti u Spirou? I odličan tekst Kowalskog...jel istina da Šveđani nisu objavili ovaj album zbog "korektnosti" prema tamnoputim Afrikancima? Ako se u ovoj priči nešto pojavilo neprimjereno, stvarno ne znam koji dio. Pigmeji? Povijesno dokazano kako su se skrivali i plašili drugih plemena, jer su ih hvatali i držali kao robove još i prije dolaska zločestih Europljana...ali dobro, preživjet će Šveđani bez ovog stripaFlapper
anto
#4 Posted : 12. veljače 2021. 17:08:08(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
drago mi je da je i ovaj album došao na red.

pre neki dan pročitah Trulu opatiju,i nekako mi ne leži Furnije ni približno kao Franken na ovom serijalu;sa druge strane, sinu se baš dopao,pa mogu reći da je kupovina ipak uspešna.

recimo,Velmanove,nove epizode koje je počeo da objavljuje Darkvud,su mi se stvarno dopale (a ocene na bedeteci su im za jednu celu niže od Furnijeovih);Spirou po mom ukusu.

a ovi iz edicije Une aventure su topčina,i nadam se da će ih LL jednog dana izdati.

interesantno je da samo ovaj album ima u gornjem levom uglu korice sličicu Spiroua i Fantazija.
Dado A.
#5 Posted : 13. veljače 2021. 8:03:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
Vigabu wrote:
S velikim zadovoljstvom sam sinoć, odmah nakon kupnje, pročitao. Prekrasan osjećaj, toliko sam bio zadovoljan da sam unatoč kasnom satu, još jednom pročitao. Moram napomenuti kako neću spojlati, ali vidi se kako je priču radio originalni autor. I taj Marsupilami, ma nevjerojatan lik! Zar je moguće kako ga više neće biti u Spirou? I odličan tekst Kowalskog...jel istina da Šveđani nisu objavili ovaj album zbog "korektnosti" prema tamnoputim Afrikancima? Ako se u ovoj priči nešto pojavilo neprimjereno, stvarno ne znam koji dio. Pigmeji? Povijesno dokazano kako su se skrivali i plašili drugih plemena, jer su ih hvatali i držali kao robove još i prije dolaska zločestih Europljana...ali dobro, preživjet će Šveđani bez ovog stripaFlapper


Baš mi je drago da ti se sviđa.Smile Svaki Spirou je pravi gušt za dušu.Love

A što se Šveđana tiče - sve si napisao. Komedija.BigGrin
Dado A.
#6 Posted : 13. veljače 2021. 8:08:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
anto wrote:
drago mi je da je i ovaj album došao na red.

pre neki dan pročitah Trulu opatiju,i nekako mi ne leži Furnije ni približno kao Franken na ovom serijalu;sa druge strane, sinu se baš dopao,pa mogu reći da je kupovina ipak uspešna.

recimo,Velmanove,nove epizode koje je počeo da objavljuje Darkvud,su mi se stvarno dopale (a ocene na bedeteci su im za jednu celu niže od Furnijeovih);Spirou po mom ukusu.

a ovi iz edicije Une aventure su topčina,i nadam se da će ih LL jednog dana izdati.

interesantno je da samo ovaj album ima u gornjem levom uglu korice sličicu Spiroua i Fantazija.


Ako se ne varam, razlog za to je stavljanje Marsupilamija u prvi plan, a Spirou i Fantasio su tu onda postavljeni kao da promatraju iz krošnje drveta. Fora.Smile
anto
#7 Posted : 13. veljače 2021. 13:55:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
aha;zanimljivo
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,047 seconds.