Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Tex 114 - “DOLINA STRAHA”
Dado A.
#1 Posted : 15. travnja 2021. 17:44:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
Šesto izdanje u našoj trećoj ovogodišnjoj turi koja bi ubrzo trebala biti u prodaji nosi naslov “DOLINA STRAHA” i riječ je o 114. knjizi redovne biblioteke Texa Willera!Smile

Autori ove stare priče na 97 stranica su legendarni Gianluigi Bonelli (scenarij) i Aurelio Galleppini, a naslovnicu je kao i uvijek potpisao sjajni Claudio Villa. U Italiji je “Dolina straha” izvorno objavljena u brojevima 45 i 46 redovnog serijala koji su izašli u srpnju i kolovozu 1964. godine, a što se same radnje tiče, Tex će se ovom prilikom uhvatiti u koštac s tajanstvenim Glavosječom...Smile

Inače, kao što smo već bili spomenuli, ovom ćemo pustolovinom jednom za svagda popuniti rupu neobjavljenih Texovih epizoda iz razdoblja ZS/LMS-a tako da se sad konačno uz rad na novim pustolovinama možemo usredotočiti i na one koje su u ZS/LMS izdanjima bile najviše iskasapljene.Cool

Na kraju još samo podatak da će regularna cijena Texove 114. knjige biti 150 kuna, dok će ona posebna, tijekom prva dva mjeseca, iznositi 120 kn.

Bacite pogled:




outsider
#2 Posted : 15. travnja 2021. 20:32:42(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 17.3.2021.(UTC)
Posts: 6
Pošto pakujem Texa po originalnoj hronologiji, konačno knjiga koja ide ispred "Zmajevog povratka"
JamX
#3 Posted : 18. travnja 2021. 19:12:15(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2019.(UTC)
Posts: 31
Majmun jaše konja... Sa sabljom u ruci. E sad sam sve vidioBlink BigGrin
Dado A.
#4 Posted : 18. travnja 2021. 19:21:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
JamX wrote:
Majmun jaše konja... Sa sabljom u ruci. E sad sam sve vidioBlink BigGrin


Nije sve uvijek onako kako se na prvi pogled čini.Smile
Vigabu
#5 Posted : 25. travnja 2021. 14:14:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2015.(UTC)
Posts: 63
Location: Zagreb
Sinoć pročitao (ima 100 stranica, ali da ima i 400 čitao bih do zore!) Prekrasan povratak u prošlost (nikad objavljena epizoda, a vremenski se uklapa u Dnevnikova izdanja iz ranih 80ih kada smo gotovo svi počeli s čitanjem). Vjerojatno najbolji Galepov crtež i scenario tate Bonellija bez premca! Kako volim to razdoblje Texa, niti jedan noviji meni osobno ne leži tim intenzitetom. Koliko sam proučio GianLuigi je stvarno proživio dosta toga u životu i prenio to u priče - osobito u Texovo ponašanje - npr. u Saloonu su svi nervozni, znaš da slijedi frka kada Tex kao stranac ulazi, ali čovjek zna zašto su svi nervozni, izbjegne tučnjavu i slijedi legendarno svi za šank, rendžer plaća! Neka mi ne zamjere štovatelji Bosellija i novijih scenarista, ali meni se čini da su to vrlo pismeni "knjiški moljci" - koji nikada nisu nit vidjeli nit doživjeli ni 5% događaja o kojima pišu (u filmu i na igricama jesu - to ne sumnjam)...i tako, Veliko hvala Libellus na ovoj epizodi - bilo je i vrijeme, samo nastavite dalje....

I samo sitna zamjerka tati Bonelliju, kog Vraga obitelj Barrera uzgaja na ranču? (nit stoke, nit kokoši, nit kukuruza, nit jednog radnika)
Dado A.
#6 Posted : 25. travnja 2021. 22:55:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
Vigabu wrote:
Sinoć pročitao (ima 100 stranica, ali da ima i 400 čitao bih do zore!) Prekrasan povratak u prošlost (nikad objavljena epizoda, a vremenski se uklapa u Dnevnikova izdanja iz ranih 80ih kada smo gotovo svi počeli s čitanjem). Vjerojatno najbolji Galepov crtež i scenario tate Bonellija bez premca! Kako volim to razdoblje Texa, niti jedan noviji meni osobno ne leži tim intenzitetom. Koliko sam proučio GianLuigi je stvarno proživio dosta toga u životu i prenio to u priče - osobito u Texovo ponašanje - npr. u Saloonu su svi nervozni, znaš da slijedi frka kada Tex kao stranac ulazi, ali čovjek zna zašto su svi nervozni, izbjegne tučnjavu i slijedi legendarno svi za šank, rendžer plaća! Neka mi ne zamjere štovatelji Bosellija i novijih scenarista, ali meni se čini da su to vrlo pismeni "knjiški moljci" - koji nikada nisu nit vidjeli nit doživjeli ni 5% događaja o kojima pišu (u filmu i na igricama jesu - to ne sumnjam)...i tako, Veliko hvala Libellus na ovoj epizodi - bilo je i vrijeme, samo nastavite dalje....

I samo sitna zamjerka tati Bonelliju, kog Vraga obitelj Barrera uzgaja na ranču? (nit stoke, nit kokoši, nit kukuruza, nit jednog radnika)


Hvala Vama na podršci!Smile
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,068 seconds.