Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Plan i program by Tex Willer
Tex Willer
#1 Posted : 29. prosinca 2011. 10:20:32(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Obzirom na kasnjenja, od 2012.godine Tex Willer krece s uredjivanjem izdavacke politike LibellusaFlapper
Zamolio bih da mi se ne spamuje po topicu koji cu uredjivati narednih par nedeljaCool
Dosadasnja kasnjenja (za koja btw. znam da su iz objektivnih razloga) cemo da zaboravimo i da vidimo koja izdanja bi trebala da idu kojim tempom a da se ne kaska za Italijanima, tj. da se pristize sto vise.
Samo dobronamerni i konstruktivni predlozi ce biti uzeti u razmatranje. Dadama je dozvoljeno da daju i glupave predloge, obzirom da su vlasnici izdavacke kuce, no to ne znaci da ce oni nuzno biti i prihvaceni.
Hvala na paznji, krecem uskoro s predlozimaSmile

Evo plana za Texa:
10 knjige godisnje sa novim epizodama.
5 knjige sa neobjavljenim.
I sto se tice Tex biblioteke to bi sve bilo gotovo za 5 godina, onda se moze na neke cenzurisane i sve ostalo nekim redom, lagano uz paralelno pracenje novih epizoda sa 6 knjiga godisnje,jedna gore-doleSmile
Tex almanah stizemo 2013.godine i onda samo jedan na 2 godine.
Tex kolor biblioteka- 1 stara hronoloski i jedna best of po izboru, pa koliko se stigne godisnjeDrool
I naravno, onaj pravi Tex kolor da krene sto pre, da nam ne odmaknuCool

Nathan Never

7 knjiga godisnje sa novim epizodama.
3 knjige sa starim.
I naravno, kako je vec isplanirano kod NN - propratna izdanja kad hronoloski dodju na redSmile

Kasnjenje je 121 broj, potrebno je oko 10 godina da se uhvati korak sa Italijanima sto se tice novih epizoda.
Kad bi ritam ostao 12 knjiga i kad se ispucaju stare.

DSSM aka Martin Mystere

Trebalo bi ga izdavati u 2 edicije, do broja 279 i od njega. Ovako je presporo, najsporije ide od svih.
I bilo bi dobro postrevolucionarnog trpati po 2 komada u 1 knjigu da se sto pre stignu Italijani. Mozda preskociti u pocetku epizode koje je izbacio VC, pa se naknadno vratiti na njih?
MM almanah ide ok.
Giganti su zavrsena prica, bar kako sad stvari stoje.
PIBD treba ubrzati na 3 godisnje.
Maxi je odradio Lu.
Specijali???
Zona X bi mogla na 2 komada, ima tu jos mnogo.
Team-upovi odradjeni.
matex
#2 Posted : 29. prosinca 2011. 12:10:38(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 127
Location: Makarska
jedva čekam
Tex Willer
#3 Posted : 29. prosinca 2011. 13:12:07(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
matex wrote:
jedva čekam


Ne zezam se, nego bih da razmotrimo svi zajedno da li postoji mogucnost da se u svim edicijama hvata korak sa Italijanima, nevezano za to kome je koji junak No.1
Evo, kao prvo Tex - nove epizode. Do broja 614 imamo tri trodelne price, dve po 2 i po broja, tri su samostalne (od toga 2 jubilarca - 575 i 600) a sve ostale su dvodelne.
Znaci, ritam tih novih epizoda bi trebao da bude minimum 7 knjiga godisnje, mada mi sve ispod 10 komada deluje malo.
Sa 7 knjiga godisnje isli bi uporedo sa Italijanima tek za 20 godina, sa 8 za 10, sa 9 bi ih pristigli za nekih 7 godina.

Mislim da bi idealno bilo da izlazi 10 knjiga godisnje sa novim epizodama i 5 sa starim (neobjavljenim).
Tako bi sa novim stigli Italijane za 5 godina.

Ono sto me jos interesuje, a to bi morao da odgovori neko od Dada, planira li se i objavljivanje onih brojeva koje VC tek treba da objavi u narednim godinama (ovim tempom i decenijama).
A ako je istina da ce se neke edicije VC ugasiti (pominjali su se Tex, Dampyr), onda ce tu sigurno biti jos neobjavljenih epizoda.
Ako ne planiraju, napisacu ovde jos koliko ima neobjavljenih bez VC.

Jos 23 knjige sa neobjavljenim epizodama. 5 godisnje i to je toSmile
vs
#4 Posted : 29. prosinca 2011. 17:01:11(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
moj konstruktivni prijedlog je da odma, a najkasnije do mafesta 2012. izbace sve epizode svih junaka šta izdaju, al pošteno bi bilo da tebi u čast izbace prvo sve texove, jer ipak si ti ovin topicon započea s promjenama u izdavačkoj politici libellusa... da onda, naravno, izbace reprinte svega šta se rasprodalo... i da smanje cijenu svih izdanja.. jebiga, ipak je recesija..
i da onda od bonellija zatraže epizode za 2013. i ubuduće... i to izbace godinu dana prije talijana... pa nek digići malo nas vataju..

ja mislin da ni Konstruktor d.o.o. ne bi moga dat konstruktivniji prijedlog... LOL

p.knežević
#5 Posted : 29. prosinca 2011. 17:11:29(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 20.10.2011.(UTC)
Posts: 15
Man
Location: PRIJEDOR
moj konstruktivni prjedlog je da ukineš najave pošto su ove za izdanja koja su trebala da izađu u polovini 12 pala duboko u vodu ThumbDown , za ostalo imaš moj glas Cool .
Curumo
#6 Posted : 29. prosinca 2011. 17:33:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
vs wrote:
moj konstruktivni prijedlog je da odma, a najkasnije do mafesta 2012. izbace sve epizode svih junaka šta izdaju, al pošteno bi bilo da tebi u čast izbace prvo sve texove, jer ipak si ti ovin topicon započea s promjenama u izdavačkoj politici libellusa... da onda, naravno, izbace reprinte svega šta se rasprodalo... i da smanje cijenu svih izdanja.. jebiga, ipak je recesija..
i da onda od bonellija zatraže epizode za 2013. i ubuduće... i to izbace godinu dana prije talijana... pa nek digići malo nas vataju..

ja mislin da ni Konstruktor d.o.o. ne bi moga dat konstruktivniji prijedlog... LOL



Ja bih otišao i korak dalje: industrijskom spijunazom dokopati se Bonellijevih scenarija, nacrati (Dado R.) stripove i objaviti ih, te tuziti Talijane kad oni izdaju svoje nakon toga!
Nice view from hell.
Curumo
#7 Posted : 29. prosinca 2011. 17:35:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
Tex Willer wrote:

Zamolio bih da mi se ne spamuje po topicu koji cu uredjivati narednih par nedeljaCool


jes' ti nenormalan? taman poslaBigGrin
Nice view from hell.
Tex Willer
#8 Posted : 29. prosinca 2011. 18:06:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Curumo wrote:
Tex Willer wrote:

Zamolio bih da mi se ne spamuje po topicu koji cu uredjivati narednih par nedeljaCool


jes' ti nenormalan? taman poslaBigGrin


Pa znas da nisamBigGrin BigGrin BigGrin
A dal' cu stvarno da izracunam sve sta bi trebalo i kojim tempom da izlazi, zavisi od toga da li cu narednih par nedelja da budem u manicnoj ili depresivnoj faziLOL LOL LOL
Ja sam najvaznije napisao, sad ostalo ako stignemBigGrin

PIBD bi morale da idu 3 puta godisnje, tu je veliki zaostatak a ionako se svi almanasi osim NN privode kraju, kao i MV, pa ce valjda da bude prostora za ove moje zeljeSmile
Tex Willer
#9 Posted : 29. prosinca 2011. 18:12:13(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Curumo wrote:


Ja bih otišao i korak dalje: industrijskom spijunazom dokopati se Bonellijevih scenarija, nacrati (Dado R.) stripove i objaviti ih, te tuziti Talijane kad oni izdaju svoje nakon toga!


Secas li se kako su se smejali pojedincii i na onaj ludacki poll za Texa od prvog broja, pa evo ga sadBigGrin
http://forum.stripovi.co...e=1&SearchTerms=tex

E, to su bila lepa vremena, tupana kao sto je Carson jos uvek nije ni bilo na forumuLOL
Kit Carson
#10 Posted : 30. prosinca 2011. 2:11:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Tex Willer wrote:
[quote=Curumo]


E, to su bila lepa vremena, tupana kao sto je Carson jos uvek nije ni bilo na forumuLOL

E, zbog ovoga ces od mene od podrsku da dobijes samo drsku.Devil Flapper

Dade, zajebite ga, pa ubrzajte Nicka.BigGrin Cool
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Curumo
#11 Posted : 30. prosinca 2011. 16:43:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
'oćeš dršku da mu zaglaviš u točak invalidskih kolica ili da mu je zabiješ u...?
BigGrin Flapper
Nice view from hell.
Kit Carson
#12 Posted : 30. prosinca 2011. 18:29:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Curumo wrote:
'oćeš dršku da mu zaglaviš u točak invalidskih kolica ili da mu je zabiješ u...?
BigGrin Flapper

U.BigGrin BigGrin BigGrin
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Curumo
#13 Posted : 30. prosinca 2011. 19:07:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin

ode mu topik U.
Nice view from hell.
Tex Willer
#14 Posted : 30. prosinca 2011. 20:07:33(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Izete mi qU...
ponki
#15 Posted : 30. prosinca 2011. 22:25:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
Ja stvarno ne razumijem toliki tvoj optimizam i pravljenje planova za 5-10 godina unaprijed OhMyGod
za tebe i tvog kompanjona je predaleko praviti planove i za toliko mjeseci BigGrin
pa iako ste vi kupci pola tiraza tog Texa Devil mislim da D&D kompani bi trebalo da uvazi zelje i molbe daleko mladjih
kupaca pa da izdaju NN ubrzanim tempom da bi se smanjila navala upisivanja na kurseve italijanskog jezika i moguce osipanje kupaca njihovih izdanja Flapper BigGrin
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
Kit Carson
#16 Posted : 30. prosinca 2011. 23:12:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
ponki wrote:

pa iako ste vi kupci pola tiraza tog Texa Devil mislim da D&D kompani bi trebalo da uvazi zelje i molbe daleko mladjih
kupaca pa da izdaju NN ubrzanim tempom da bi se smanjila navala upisivanja na kurseve italijanskog jezika i moguce osipanje kupaca njihovih izdanja Flapper BigGrin
Pa mi pricamo da izdaju nesto sto moze da se proda, a ne nekog NN.Flapper Flapper Flapper
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Tex Willer
#17 Posted : 30. prosinca 2011. 23:29:25(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
ponki wrote:
Ja stvarno ne razumijem toliki tvoj optimizam i pravljenje planova za 5-10 godina unaprijed OhMyGod
za tebe i tvog kompanjona je predaleko praviti planove i za toliko mjeseci BigGrin




Kad ti dodjemo u BL na ice i pice ce ti objasnimo sta je Ivkova slava za ove uvrede Wink Flapper
ponki
#18 Posted : 30. prosinca 2011. 23:35:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
Kit Carson wrote:

Pa mi pricamo da izdaju nesto sto moze da se proda, a ne nekog NN.Flapper Flapper Flapper

Shvatio sam to...pricamo o vasa dva Nika i vasa dva Texa i to koji nisu uopste sigurni,
posto je sa vama sve lutrija BigGrin
jedan dan na najavi Texa budete najglasniji i vicete tooooooooooo
a drugi dan dok izadje iz stamparije, dva kupca vec moguce da imaju manje Flapper Flapper Flapper
moguce je to inace od previse kaubojskog zivota i preko sto godina starosti LOL LOL
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
Tex Willer
#19 Posted : 30. prosinca 2011. 23:35:56(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Kit Carson wrote:
Pa mi pricamo da izdaju nesto sto moze da se proda, a ne nekog NN.Flapper Flapper Flapper


I jos sam za NN napravio plan odma' posle Texa pa ovolko lupeta, sta bi bilo da sam ga ostavio poslednjegMad
A i sto da ne pravim planove, svi vrte neke planove u glavi, ja sam samo resio to da proracunam i bacim u topic da bude pregledno kojim bi tempom pojedini junaci trebali da izlaze da bi ih citali za zivotaBigGrin
Tex Willer
#20 Posted : 30. prosinca 2011. 23:37:33(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
ponki wrote:
Kit Carson wrote:

Pa mi pricamo da izdaju nesto sto moze da se proda, a ne nekog NN.Flapper Flapper Flapper

Shvatio sam to...pricamo o vasa dva Nika i vasa dva Texa i to koji nisu uopste sigurni,
posto je sa vama sve lutrija BigGrin



Ajde za Nicka, al' dal' stvarno verujes da NN ide bolje od TexaHuh
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,106 seconds.