Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Mister No biblioteka knjiga 64 - ORIGINALI vs pirati!!!
Dado R.
#1 Posted : 8. svibnja 2023. 10:21:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Prije nekoliko dana, prilikom posjeta Novom Sadu, susreli smo se s našim starim kupcem Danielom (na našem forumu "danant") koji nas je zamolio da procijenimo je li jedno izdanje koje je kupio pirat ili original…
Nakon pomnog pregledavanja i poređenja s našim originalnim izdanjima i premda to na prvi pogled solidno izgleda zaključak je ipak samo jedan - riječ je o piratskom izdanju.
Najviše se to primijeti na utorima, stražnjem dijelu korice a i naprijed na naslovnici kako je odrezana. Otvaramo ovaj topic kako bismo i drugima ukazali na to da trebaju dobro pripaziti kod kupovine izdanja.
Savjet je da svakako prije svega kupujete na provjerenim mjestima, da od prodavatelja tražite što više detaljnih slika a mi vam uvijek stojimo na raspolaganju i rado ćemo pomoći oko takvih provjera.
Ispod možete baciti pogled na nekoliko slika originalnog i piratskog izdanja...



ORIGINALNO IZDANJE MISTER NO 64!























A OVAKO IZGLEDA PIRATSKO IZDANJE MISTER NO 64!!!









mmihoci
#2 Posted : 8. svibnja 2023. 11:00:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 527
Location: Koprivnica
Možda bi bila korisna i informacija ako se smije i može podjeliti gdje (strip portal/oglasnik) i od koga (nick name) je taj primjerak nabavljen.

Jer možda postoji mogućnost bar adminima tih portala prijaviti tu osobu da joj ukinu account.

Koliko znam u Hrvatskoj portali za oglase moraju zakonski imati osobne podatke korisnika njihovih usluga tako da se može vidjeti tko se skiriva iza nadimka i onemogućiti mu da se pod drugim nadimkom prijavi opet na taj portal za oglase.

Možda i slabašna nada da Policija i Pravosuđe to zakonski odrade. Ok, tu sam već fakat preoptimističan ali ovo da se "zna" gdje i tko bi već bilo sasvim ok.
Dado R.
#3 Posted : 8. svibnja 2023. 11:44:01(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Nemam sve te informacije precizno, u konačnici možda je i netko treći prevaren pa u neznanju prodaje dalje. No svatko tko vidi neki sumnjiv link lako ga može objaviit.
Kao što se objavljivalo i kod nekih drugih piratskih izdanja prije. Recimo MNO alamanah...
channel0
#4 Posted : 8. svibnja 2023. 11:54:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
Dado R. wrote:
Prije nekoliko dana, prilikom posjeta Novom Sadu, susreli smo se s našim starim kupcem Danielom (na našem forumu "danant") koji nas je zamolio da procijenimo je li jedno izdanje koje je kupio pirat ili original…
Nakon pomnog pregledavanja i poređenja s našim originalnim izdanjima i premda to na prvi pogled solidno izgleda zaključak je ipak samo jedan - riječ je o piratskom izdanju.
Najviše se to primijeti na utorima, stražnjem dijelu korice a i naprijed na naslovnici kako je odrezana. Otvaramo ovaj topic kako bismo i drugima ukazali na to da trebaju dobro pripaziti kod kupovine izdanja.
Savjet je da svakako prije svega kupujete na provjerenim mjestima, da od prodavatelja tražite što više detaljnih slika a mi vam uvijek stojimo na raspolaganju i rado ćemo pomoći oko takvih provjera.
Ispod možete baciti pogled na nekoliko slika originalnog i piratskog izdanja...

dobro sad ste im skrenuli pažnju na šta da je obrate sledeći put BigGrin
@mmihoci, šta si ti, balkanski špijun Smile
ko će tome da uđe u trag, pa nisu to milioni - a i za takve slučajeve niko ne reaguje
da su u pitanju francuzi ili nemci pa da dođu lično makron ili merkelova, onda bi se rešilo
ovako... tja, koga briga za stripove
jer kad izađemo iz našeg stripovskog mikrosveta, ko je još čuo za ll i ostale izdavače
mmihoci
#5 Posted : 8. svibnja 2023. 13:38:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 527
Location: Koprivnica
Po meni bi bilo zgodno znati na kojim Portalima i koji prodavači dilaju sumnjivu robu.
To da je možda strip iz treće ili šeste ruke je manje bitno od toga da se zna koji su prvenstveno Portali sumnjivi pa onda i Prodavači na njima.
Zašto bi trebalo to skrivati ili imati obzira ako je ta informacija dostupna.
Igor23
#6 Posted : 8. svibnja 2023. 16:20:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 75
Location: Rab
mmihoci wrote:
Po meni bi bilo zgodno znati na kojim Portalima i koji prodavači dilaju sumnjivu robu.
To da je možda strip iz treće ili šeste ruke je manje bitno od toga da se zna koji su prvenstveno Portali sumnjivi pa onda i Prodavači na njima.
Zašto bi trebalo to skrivati ili imati obzira ako je ta informacija dostupna.

ThumbsUp
Paulo Adolfo
#7 Posted : 8. svibnja 2023. 16:50:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Dado R. wrote:
Nemam sve te informacije precizno, u konačnici možda je i netko treći prevaren pa u neznanju prodaje dalje. No svatko tko vidi neki sumnjiv link lako ga može objaviit.
Kao što se objavljivalo i kod nekih drugih piratskih izdanja prije. Recimo MNO alamanah...

U tom slucaju, poslacu vam sada na mejl da vidite kakve sam ja srece. BigGrin
Imam priliku da nabavim par brojeva, pa cu poslati slike cisto kako bih bio siguran u ono sto kupujem. Meni se cini da su ovo originali...
Dado R.
#8 Posted : 8. svibnja 2023. 18:54:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
channel0 wrote:

dobro sad ste im skrenuli pažnju na šta da je obrate sledeći put BigGrin


Da bi se napravio vrhunski uvez treba imati i vrhunske strojeve za uvez, koričarku itd. A to košta, jako jako puno.
Trenutno u HR postoje mislim tek 3 takva stroja. Sumnjam da ih ima još puno u cijeloj regiji. A onaj tko ima takve strojeve u skladištu teško da se bavi ovime.
Pretpostavljam da je ovo rađeno na ručnom tvrdom uvezu.
Dado R.
#9 Posted : 8. svibnja 2023. 19:00:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
Dado R. wrote:
Nemam sve te informacije precizno, u konačnici možda je i netko treći prevaren pa u neznanju prodaje dalje. No svatko tko vidi neki sumnjiv link lako ga može objaviit.
Kao što se objavljivalo i kod nekih drugih piratskih izdanja prije. Recimo MNO alamanah...

U tom slucaju, poslacu vam sada na mejl da vidite kakve sam ja srece. BigGrin
Imam priliku da nabavim par brojeva, pa cu poslati slike cisto kako bih bio siguran u ono sto kupujem. Meni se cini da su ovo originali...


Nismo ništa dobili.
Paulo Adolfo
#10 Posted : 8. svibnja 2023. 19:12:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Dado R. wrote:
Nemam sve te informacije precizno, u konačnici možda je i netko treći prevaren pa u neznanju prodaje dalje. No svatko tko vidi neki sumnjiv link lako ga može objaviit.
Kao što se objavljivalo i kod nekih drugih piratskih izdanja prije. Recimo MNO alamanah...

U tom slucaju, poslacu vam sada na mejl da vidite kakve sam ja srece. BigGrin
Imam priliku da nabavim par brojeva, pa cu poslati slike cisto kako bih bio siguran u ono sto kupujem. Meni se cini da su ovo originali...


Nismo ništa dobili.

Tek sada sam poslao, ostadoh bez interneta taman kada sam htio da posaljem. LOL LOL
Blacksaad
#11 Posted : 8. svibnja 2023. 21:37:25(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.5.2023.(UTC)
Posts: 3
Location: BiH
S obzirom na cjelokupnu situaciju sa ovim famoznim brojevima Mister No biblioteke za koje je potrebno dati dva bubrega i prvorođeno kako bi se došlo do njih, možda nije zgoreg uputiti jednu malu molbu našem najdražem izdavaču:

Kada dođete sa Mister No kolorom do ovih brojeva - šta mislite o ideji da uduplate planirani tiraž?

Em biste omogućili mnogima da dođu do tih izdanja, em biste piratima izbili osnovu za prevaru naivnih.
Paulo Adolfo
#12 Posted : 8. svibnja 2023. 22:51:23(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Blacksaad wrote:
S obzirom na cjelokupnu situaciju sa ovim famoznim brojevima Mister No biblioteke za koje je potrebno dati dva bubrega i prvorođeno kako bi se došlo do njih, možda nije zgoreg uputiti jednu malu molbu našem najdražem izdavaču:

Kada dođete sa Mister No kolorom do ovih brojeva - šta mislite o ideji da uduplate planirani tiraž?

Em biste omogućili mnogima da dođu do tih izdanja, em biste piratima izbili osnovu za prevaru naivnih.


Ideja je dobra, ali ne znam koliko je ostvariva. Najbolji potez bio bi odraditi opet te brojeve u c/b varijanti jednog dana. Medjutim, bilo je vec rijeci o tome nekoliko puta i Dade kazu da su procijenili da to ne bi bilo isplativo. Ako je vec tako, nama ostaje jedino da im vjerujemo i pomirimo se sa time...
A zaista su neki brojevi dostigli astronomske cijene, narocito 60-71-72-73, kako gdje. Nemam nista od toga, tako da je sve jasno. Upravo nabavljam broj 75 po, mozemo reci, prihvatljivoj cijeni. Naravno, ako nije pirat u pitanju, poslao sam slike Dadama pa cemo vidjeti. Doduse, cini mi se da je original. I jos nesto, ne znam spada li i taj broj takodje u rijetke i ima li ikakvog razloga za to, ali bas nigdje ne uspijevam da pronadjem broj 80. Gotovo sam kompletirao africku sagu (znaci 75-84, pod uslovom da ovo sto sada planiram da uzmem nisu pirati; ako jesu, nista od kupovine), fale mi samo brojevi 80 i 82. I, dok mi je broj 82 par puta izmakao iz ruku mojom krivicom, za broj 80 mogu da kazem da ga nikad nisam vidio na aukcijama, ne znam zasto... Confused Confused
Marko R
#13 Posted : 26. srpnja 2023. 9:01:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Paulo Adolfo wrote:
(...) fale mi samo brojevi 80 i 82. I, dok mi je broj 82 par puta izmakao iz ruku mojom krivicom, za broj 80 mogu da kazem da ga nikad nisam vidio na aukcijama, ne znam zasto... Confused Confused

80 je, ako se ne varam, broj sa najviše stranica (što se tiče Mr. No-a) - 432. Možda je to kao neki kuriozitet, otkud znam... Tiraž tada definitivno nije smanjen, jer pao je na 300 još kod broja 61. Moguće da je masa ljudi stala baš kod tog broja: okrugla cifra, veliki br. strana, itd.

edit: nope, br. 71 ima 438 strana, tako da nemam pojma što baš taj...Confused

edit 2: evo ti br. 82.
Paulo Adolfo
#14 Posted : 26. srpnja 2023. 12:18:06(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Marko R wrote:
Paulo Adolfo wrote:
(...) fale mi samo brojevi 80 i 82. I, dok mi je broj 82 par puta izmakao iz ruku mojom krivicom, za broj 80 mogu da kazem da ga nikad nisam vidio na aukcijama, ne znam zasto... Confused Confused

80 je, ako se ne varam, broj sa najviše stranica (što se tiče Mr. No-a) - 432. Možda je to kao neki kurozitet, otkud znam... Tiraž tada definitivno nije smanjen, jer pao je na 300 još kod broja 61. Moguće da je masa ljudi stala baš kod tog broja: okrugla cifra, veliki br. strana, itd.

edit: nope, br. 71 ima 438 strana, tako da nemam pojma što baš taj...Confused

edit 2: evo ti br. 82.

Hvala, nabavio sam ga u medjuvremenu. Smile Sad trazim one bas najrjedje, 60-72 i 74. BigGrin Ako mi "pukne film", nabavicu pirate, zaista. Mad A blizu sam toga, pravo da kazem. Ili, mozda da sacekam Dade jos par godina, radice valjda jednom i reprint c/b biblioteke, tj. kad zavrse sve ostalo. BigGrin BigGrin BigGrin LOL LOL LOL
CheddarBob
#15 Posted : 26. srpnja 2023. 12:37:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Paulo Adolfo wrote:
Ako mi "pukne film", nabavicu pirate, zaista. Mad A blizu sam toga, pravo da kazem.


I kako to napiše na službenom forumu samih izdavača, neprocjenjivo.
SZOCK
Paulo Adolfo
#16 Posted : 26. srpnja 2023. 13:53:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
CheddarBob wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Ako mi "pukne film", nabavicu pirate, zaista. Mad A blizu sam toga, pravo da kazem.


I kako to napiše na službenom forumu samih izdavača, neprocjenjivo.

Pod tim, naravno, nisam mislio nista lose. Smile Na kraju krajeva, to sada izdavacu ne moze donijeti ni korist ni stetu, odnosno njima ne ide ni iz dzepa ni u dzep. Cinjenica je da tih brojeva nigdje nema i da ih dugo vec trazim. Uostalom, vec sam negdje napisao da cu nabaviti kolorno izdanje istih prica kad bude objavljeno, ali to mi nije dovoljno jer zelim imati i c/b izdanje, pa kako god, daj sta das. C/b izdanje mi je prioritetnije. Isto tako, smatram da je bolje imati papirno izdanje u rukama, cak i pirat, i to mi je bolje nego citati skenove na netu, to nikako ne volim. Cinjenica je i da sam se kasno ukljucio u nabavljanje c/b biblioteke, tako da tu vise nema pomoci. Takodje, to sto sam rekao da cu nabaviti pirate ne znaci da podrzavam piratska izdanja, naprotiv. Vise je u pitanju "nuzno zlo", kako rece Dado R., buduci da pomenutih brojeva zaista nigdje nema. Ponekad se jednostavno moras pomiriti s cinjenicom, progutati gorku pilulu i nastaviti dalje. Smile
Dakle, ne vidim nikakvu potrebu za prozivanjem, na ovom forumu smo da bismo razmjenjivali razlicita misljenja i komentarisali stripove. Smile
Dado R.
#17 Posted : 26. srpnja 2023. 18:34:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
CheddarBob wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Ako mi "pukne film", nabavicu pirate, zaista. Mad A blizu sam toga, pravo da kazem.


I kako to napiše na službenom forumu samih izdavača, neprocjenjivo.

Pod tim, naravno, nisam mislio nista lose. Smile Na kraju krajeva, to sada izdavacu ne moze donijeti ni korist ni stetu, odnosno njima ne ide ni iz dzepa ni u dzep. Cinjenica je da tih brojeva nigdje nema i da ih dugo vec trazim. Uostalom, vec sam negdje napisao da cu nabaviti kolorno izdanje istih prica kad bude objavljeno, ali to mi nije dovoljno jer zelim imati i c/b izdanje, pa kako god, daj sta das. C/b izdanje mi je prioritetnije. Isto tako, smatram da je bolje imati papirno izdanje u rukama, cak i pirat, i to mi je bolje nego citati skenove na netu, to nikako ne volim. Cinjenica je i da sam se kasno ukljucio u nabavljanje c/b biblioteke, tako da tu vise nema pomoci. Takodje, to sto sam rekao da cu nabaviti pirate ne znaci da podrzavam piratska izdanja, naprotiv. Vise je u pitanju "nuzno zlo", kako rece Dado R., buduci da pomenutih brojeva zaista nigdje nema. Ponekad se jednostavno moras pomiriti s cinjenicom, progutati gorku pilulu i nastaviti dalje. Smile
Dakle, ne vidim nikakvu potrebu za prozivanjem, na ovom forumu smo da bismo razmjenjivali razlicita misljenja i komentarisali stripove. Smile


Ne znam na što konkretno misliš da sam rekao "nužno zlo", ali možda se sjetiš gdje si pročitao pa mi reci, da pojasnim ako je tu što netko krivo shvatio.
Jer ovako izvučeno iz konteksta i ubačeno u priču, jako čudno mi zvuči da sam ja rekao za pirateriju naših izdanja da je "nužno zlo"...BigGrin BigGrin

Dado R.
#18 Posted : 26. srpnja 2023. 19:21:01(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:

Na kraju krajeva, to sada izdavacu ne moze donijeti ni korist ni stetu, odnosno njima ne ide ni iz dzepa ni u dzep.


Razumljivo je meni da je neke brojeve skoro pa nemoguće naći, pogotovo za one koji se naknadno uključe, ali to je nekad i draž kolekcionarstva.
Doista malo čudno zvuči kad na našem forumu pročitaš da će netko kupiti naša piratska izdanja, Confused BigGrin ali znam da s tvoje strane nije ništa loše mišljeno niti je to u smislu podrške
piratizaciji,već više kao žal zbog nemogućnosti da se (lako) dođe do željenih izdanja. Na drugim stripovskim web stranicama ne samo da se uredno se priča o pirateriji naših izdanja već se i promovira.
A sve dok vlasnike tih stranica ne žulja, jer se ne radi o nečemu njihovom, to će se i nastaviti. Ako se njih okrzne onda će se okrenuti ploča. Kao i uvijek.
O stranicama preko kojih se prodaju pirati ne vrijedi trošiti riječi, oni prebace odgovornost na prodavatelje a što se prodaje briga ih, sve dok kapa provizija...
No, možda se po tom pitanju uskoro nešto promijeni...Smile Smile

I nemoj misliti da tebe sad ovdje nešto prozivam zbog piraterije,BigGrin samo sam se želio osvrnuti na ovo što ti citiram gore, jer mislim da griješiš. Kao što griješe i drugi koji tako razmišljaju.
Nije točno da nam ne donose štetu. Banaliziranje krađe ne bi se trebalo olako shvaćati bez obzira je li riječ o intelektualnom vlasništvu ili o metru drva za ogrijev ispred nečije kuće.
Krađa je krađa a lopov je lopov. To što u određenom trenutku mi nemamo više neko izdanje na stanju odnosno za prodaju nije zeleno svjetlo za pirate da rade s našim izdanjima što ih je volja.
Pod našim imenom, logom, oni objavljuju izdanja kako ih objavljuju, koriste se našim brandom i štete našem ugledu jer to što naprave prodaju kao Libellus, ti znaš ali mnogi ne znaju da je riječ o piratima.
A iza svake naše knjige koju oni besramno uzmu i kopiraju stoji puno našega rada, vremena, novca i neprospavanih noći. Ukrali su naš rad, naš novac, naše vrijeme i neprospavane noći i na tome varaju ljude i zarađuju.
Trebam li nabrajati dalje što se tiče štete koju nam rade? Mogao bih navesti barem 10 razloga zbog kojih štete i nama a i kupcima, ali stat ću ovdje i neka se svako zamisli
kako bi se on osjećao u sličnoj situaciji. I bi li to onda bilo "nema ni koristi ni štete"...




Paulo Adolfo
#19 Posted : 26. srpnja 2023. 22:24:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
@Dado R.
Ok, povlacim sve receno. Kad tako sagledamo situaciju, onda si potpuno u pravu. Nemam na sve to nista da dodam, mogu se samo sloziti. Smile Vidis, nisam toliko "siroko" razmisljao, vise sam na to gledao s finansijske strane. Mada, kad ovako postavis stvari, onda sam i tu pogrijesio. Opet ok, nije mi problem priznati gresku. Smile
Sto se tice onog "nuznog zla", rekao si mi prije par dana u sali da mi je, s obzirom na to da kao "nuzno zlo 'volim' pirate", mozda neko podmetnuo piratski broj 59 c/b pilota sa stamparskim greskama na koje sam vam skrenuo paznju. Nebitno je to sada, problem je samo u tome sto ce mi izgleda stvarno postati "nuzno zlo"... Huh
Pirati su mi npr. bili nuzno zlo za serijal Dzudas i zato sam ih i nabavio, posto su sanse da to neko danas objavi zaista mizerne, a serijal je odlican, narocito ako uzmemo u obzir vrijeme kada je nastao. Smatram da je srecno "ostario". Dakle, piratsko izdanje, ali je ipak bolje od Dnevnikovog, to bez ustrucavanja mogu da kazem, bar je sken bolji i sve su stranice na broju, ako nista drugo. Ako bi se pak desilo da to, suprotno mojim predvidjanjima, neko objavi (recimo vi BigGrin), istog momenta bih svih 16 komada bacio u smece i niko ne bi bio srecniji od mene. Zaista je zalosna cinjenica da je za nabavljanje nekih serijala ili odredjenih brojeva istih (ili drugih) serijala jedina opcija upravo piratsko izdanje, ali tu se nista ne moze, takva je situacija danas na nasem trzistu i sumnjam da ce se mijenjati. Ili hoce, ali onda moze biti samo na gore, nikako na bolje. Crying Ok, da se ne udaljavam vise od pomenute teme...
Da, slazem se i da u draz kolekcionarstva spada dugotrajno trazenje odredjenih izdanja. Medjutim, kada ta draz prestane biti draz, a to ce se meni desiti uskoro, dobicu cir. LOL LOL LOL Naravno da nisam zadovoljan time sto cu, s obzirom na to kako stoje stvari, izgleda morati negdje da nabavim pirate, ali sto da se radi... Nije mi bas ni logican izbor da za odredjene brojeve dam oko 200€ ukoliko ih pronadjem. Sto je previse, previse je. To je u najmanju ruku lihvarstvo preprodavaca, ne znam kako bih to drugacije nazvao. Laugh Za taj novac mogu kupiti 8-9 drugih izdanja, sto starijih, sto novijih.
I da zakljucim sa smaranjem ljudi ovdje BigGrin, mogu samo jos jednom istaci da, uprkos svemu, nikako ne podrzavam pirateriju, mada vidim da je to (uglavnom) vec jasno, sto mi je vrlo drago. Smile Nisam jos uvijek odustao od trazenja vec navedenih brojeva, nadam se da ce bar jos koji od njih negdje iskociti, makar 74 ako nista drugo. Smile Sustina cijele price je bila da posto-poto zelim te brojeve nekako imati u kolekciji i u c/b verziji, samo kako ih ne bih kao takve citao online, to zaista nikada nisam volio. Naime, ja sam jedan od onih koji vole da "osjete" papir u rukama. Ako nista, bar za kolorno izdanje pomenutih prica necu morati da razmisljam, to je ono sto me bar donekle tjesi. Smile
Dado R.
#20 Posted : 27. srpnja 2023. 16:11:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Ah, sad kužim od kud dolazi to "nužno zlo", to sam ja citirao tebe pa ti mene. BigGrin BigGrin

Čuvaj zdravlje i ne gubi nadu, možda se nešto pojavi kad najmanje očekuješ. Puno puta mi se tako dogodilo. Smile
Ako si kolekcionar kakav smatram da jesi, u kompletu će ti smetati piratsko izdanja kad tad, a uz to i za njega ćeš iskrcati nemalo novca.
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,191 seconds.