Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Mister No kolor 49 – “LETEĆI TIGROVI”
Dado A.
#1 Posted : 26. travnja 2024. 18:41:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.678
Location: Makarska
Uskoro bi se u prodaji trebala naći i 49. knjiga Mister Noove kolorne biblioteke, a naslov joj je “LETEĆI TIGROVI”!

Epizode i autori koji vas čekaju u njoj su:

145) Vjetrovi rata (Luigi Grecchi & Luigi Mignacco / Roberto Diso & Franco Bignotti) (6./1987.)
146) Leteći tigrovi (Luigi Mignacco / Franco Bignotti) (7./1987.)
147) Žuto nebo (Luigi Mignacco / Franco Bignotti) (8./1987.)

Sve tri naslovnice tradicionalno potpisuje naš dragi prijatelj, legendarni Roberto Diso, autor odličnih tekstualnih dodataka prije svakog broja je Fabio Licari, a što se tehničkih detalja tiče, tu je i dalje sve nepromjenjivo: format knjige je 170 x 240 mm (boja; tvrde korice, 296 stranica), naklada 300 primjeraka.

Vezano za sadržaj, tu nas prvo čeka svršetak priče s nestalom ekspedicijom profesora Parkera, a potom slijede “Leteći tigrovi”, jedna od onih pustolovina koje se s pravom nazivaju legendarnima, a ujedno je i riječ o debiju prekaljenog Luigija Mignacca na “Mister Nou”...

Kao i obično, popis svih naših izdanja u 2024. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2502 - te za kraj još samo informacija da će redovna cijena 49. knjige kolornog Mister Noa biti 39,80 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 31,84 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 26. travnja 2024. 18:43:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.678
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





ZoranC
#3 Posted : 27. travnja 2024. 9:30:23(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 296
Location: Uelzen, Njemacka
Pozdrav. Sad kad se bližimo zadnjoj kolor knjizi, postoji li mogućnost da se nastavi dalje u c/b verziji ili je to nezamislivo (prava, volja, isplativost...)?
Dado A.
#4 Posted : 27. travnja 2024. 9:38:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.678
Location: Makarska
ZoranC wrote:
Pozdrav. Sad kad se bližimo zadnjoj kolor knjizi, postoji li mogućnost da se nastavi dalje u c/b verziji ili je to nezamislivo (prava, volja, isplativost...)?


Još nismo donijeli konačnu odluku, Zorane. Razmišljamo, vidjet ćemo... Čim budemo imali nešto konkretno po tom pitanju ekipa s foruma prva će doznati.Smile
cladis
#5 Posted : 27. travnja 2024. 9:54:10(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 335
Location: Austrija
Dado A. wrote:
ZoranC wrote:
Pozdrav. Sad kad se bližimo zadnjoj kolor knjizi, postoji li mogućnost da se nastavi dalje u c/b verziji ili je to nezamislivo (prava, volja, isplativost...)?


Još nismo donijeli konačnu odluku, Zorane. Razmišljamo, vidjet ćemo... Čim budemo imali nešto konkretno po tom pitanju ekipa s foruma prva će doznati.Smile


Takođe podržavam ovu ideju, barem do Povratka u Manaus.
Igor23
#6 Posted : 27. travnja 2024. 10:32:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 76
Location: Rab
cladis wrote:
Dado A. wrote:
ZoranC wrote:
Pozdrav. Sad kad se bližimo zadnjoj kolor knjizi, postoji li mogućnost da se nastavi dalje u c/b verziji ili je to nezamislivo (prava, volja, isplativost...)?


Još nismo donijeli konačnu odluku, Zorane. Razmišljamo, vidjet ćemo... Čim budemo imali nešto konkretno po tom pitanju ekipa s foruma prva će doznati.Smile


Takođe podržavam ovu ideju, barem do Povratka u Manaus.

PodrškaSmile
florijan
#7 Posted : 27. travnja 2024. 12:59:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 27.1.2015.(UTC)
Posts: 28
To bi bilo odlično za nas koji nemamo čb MN.
ZoranC
#8 Posted : 27. travnja 2024. 13:31:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 296
Location: Uelzen, Njemacka
Hvala na odgovoru. Eto, ja bih rado kupovao dalje i u c/b verziji. Ostaviti dizajn korica, sve ostalo kao i do sada.
mmihoci
#9 Posted : 27. travnja 2024. 18:48:05(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 527
Location: Koprivnica
Razumijem ekipu koja bi htjela na neki način dobaviti Mister No priče iz afričkog perioda i ostale epizode teško nabavljive.

Meni bi bilo draže da to za sad se ne radi iz dva razloga:

1) treba energiju uložiti da se preostala redovna serija, specijali i MAXI-ji riješe
2)"trganje" uniformnosti Mister No kolor edicije jer ovo će ipak biti Mister No c/b "Afrička saga" ili "Odabrane priče". Što možda i može proći ali iz razloga pod 1) nisam baš poklonik toga.
Diging Bil
#10 Posted : 27. travnja 2024. 19:04:38(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.8.2022.(UTC)
Posts: 4
Man
Location: Niš
Podrška za nastavak u c/b i od mene, s tim da možda ne treba žuriti. Mislim da bi prvo trebali završiti redovnu biblioteku. Za to vreme možda u Italiji nastave kolor nekom prilikom pa će te i vi moći nastaviti izdanje.
U suprotnom, može doći do situacije da se sada nastavi u c/b, a onda u nekom trenutku da se krene sa kolorom i šta onda..? Confused
ZoranC
#11 Posted : 27. travnja 2024. 19:56:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 296
Location: Uelzen, Njemacka
Diging Bil wrote:
Podrška za nastavak u c/b i od mene, s tim da možda ne treba žuriti. Mislim da bi prvo trebali završiti redovnu biblioteku. Za to vreme možda u Italiji nastave kolor nekom prilikom pa će te i vi moći nastaviti izdanje.
U suprotnom, može doći do situacije da se sada nastavi u c/b, a onda u nekom trenutku da se krene sa kolorom i šta onda..? Confused


Ima smisla tvoj rezime.
cladis
#12 Posted : 27. travnja 2024. 20:08:45(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 335
Location: Austrija
ZoranC wrote:
Diging Bil wrote:
Podrška za nastavak u c/b i od mene, s tim da možda ne treba žuriti. Mislim da bi prvo trebali završiti redovnu biblioteku. Za to vreme možda u Italiji nastave kolor nekom prilikom pa će te i vi moći nastaviti izdanje.
U suprotnom, može doći do situacije da se sada nastavi u c/b, a onda u nekom trenutku da se krene sa kolorom i šta onda..? Confused


Ima smisla tvoj rezime.


Onda isto što i sa mladim Texom.Krenuo u boji pa nakon 3 broja stao ,pa ponovo od broja 1 c/b
epilog toga , imam i jednu i drugu verziju.
Hoću reći daj mi sad ono što me zanima a poslije tko živ tko mrtav, a ako poslije opet krene u boji, svaki pravi ljubitelj Mister noa će to ispratiti do kraja.Drool
Paulo Adolfo
#13 Posted : 28. travnja 2024. 11:01:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Ima jos jedna zanimljiva opcija, bar se tako meni cini, koja ne bi bila nikakva prepreka kolornom izdanju, ako ga jednog dana uopste bude. Dakle, kolorne epizode zakljucno s brojem 53 pokrivace tacno 71 broj LL c/b biblioteke. Mozda samo nastaviti s c/b reprintom od knjige 72 na isti nacin kao sto su vec objavljene te epizode, tj. da ponovo imamo te epizode u reprintu kao sto smo ih imali i ranije u prvom izdanju. Ima valjda (?) bar 200 citalaca koji bi kupovali te epizode. Smile Ako i nema, uvijek se moze odustati od toga. Tacno je da su Dade rekli da nece raditi reprint tog tipa, ali cinjenica je da do sada imamo (tj. imacemo) prvih 159 (onaj 160 ne racunam) brojeva u 2 izdanja, sto se ne moze reci za ostale brojeve... Smile Zaista steta da to nije islo dalje u Italiji, ali nije da to ne mozemo popraviti bar na neki nacin... Smile Kao sto Cladis rece, "daj mi sad ono sto me zanima, a poslije ko ziv, ko mrtav". Isto tako mislim, kao sto vec rekoh, da objavljivanje reprinta od c/b knjige 72 ne bi predstavljalo nikakvu smetnju za kupovanje kolor edicije od knjige 54, ako se to izdanje ikada nastavi u Italiji...
DRAŽEN
#14 Posted : 28. travnja 2024. 14:59:38(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 91
Libellus imate Dekija pa neka on nastavi bojati Mister Noa.
To vjerojatno nesmijete ali bilo bi super. I Talijani bi kupovali. Hahaha
chris.tower
#15 Posted : 29. travnja 2024. 9:12:39(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.11.2014.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
Takodjer moja podrska da se nastavi edicija 3u1 c/b.

Sanse da ce u Italiji ikada nastaviti dalje s kolorom su gotovo nikakve.
aeronauticar
#16 Posted : 29. travnja 2024. 14:54:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 149
Location: Manaus, Brazil
Paolo, dobro ideja, ali trebalo bi je malo upotpuniti. Naime, u cijeloj ovoj priči treba “pomiriti” one koji imaju c/b biblioteku i one koji nemaju c/b biblioteku.
Npr. ja koji imam c/b biblioteku, ne bih volio nastavak c/b trobroja. Čemu nepotrebno duplanje, a vjerujem da tako razmišlja i većina onih koji imaju c/b biblioteku.
No vidim jedno rješenje gdje bi se zainteresirali oni koji imaju c/b biblioteku, oni koji je nemaju, a i vrata nastavku kolora trobroja ostala bi otvorena ako ikad u Italiji ponovno zaživi.
A to je reprint c/b biblioteke afričke sage, cjelovitih epizoda, ali sa novim naslovnicama knjiga, napravljenim baš za taj reprint.
Vjerujem da bi barem polovica onih koji imaju c/b biblioteku bila zainteresirana za ovo plus još svi ostali. Možda bi se skupilo kritičnih 250-300 zainteresiranih ljudi. Osim toga, afrička saga najbolje je od Mister Noa pa bi ovaj komplet kupio možda i netko tko nije fan pilota.
Paulo Adolfo
#17 Posted : 29. travnja 2024. 16:14:30(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
aeronauticar wrote:
Paolo, dobro ideja, ali trebalo bi je malo upotpuniti. Naime, u cijeloj ovoj priči treba “pomiriti” one koji imaju c/b biblioteku i one koji nemaju c/b biblioteku.
Npr. ja koji imam c/b biblioteku, ne bih volio nastavak c/b trobroja. Čemu nepotrebno duplanje, a vjerujem da tako razmišlja i većina onih koji imaju c/b biblioteku.
No vidim jedno rješenje gdje bi se zainteresirali oni koji imaju c/b biblioteku, oni koji je nemaju, a i vrata nastavku kolora trobroja ostala bi otvorena ako ikad u Italiji ponovno zaživi.
A to je reprint c/b biblioteke afričke sage, cjelovitih epizoda, ali sa novim naslovnicama knjiga, napravljenim baš za taj reprint.
Vjerujem da bi barem polovica onih koji imaju c/b biblioteku bila zainteresirana za ovo plus još svi ostali. Možda bi se skupilo kritičnih 250-300 zainteresiranih ljudi. Osim toga, afrička saga najbolje je od Mister Noa pa bi ovaj komplet kupio možda i netko tko nije fan pilota.


Da, na to sam i mislio, iskljucivo reprint cjelovitih epizoda od LL c/b knjige 72 (buduci da tu kolor prestaje sa svojom svirkom), nikako ne reprint u vidu trobroja. To sto kazes za nove naslovnice takodje mi ima smisla, to bi vjerovatno uzimao i neko ko vec ima te knjige. Samo ne bih volio da bude 1-53 kolor, a onda da se edicija nastavi s trobrojem 54 c/b i da tako ide dalje, to mi nikako ne bi imalo smisla. Ne kazem da ne bih kupovao, ali ta ideja mi nikako nije dobra, narocito zato sto i dalje gajim tu mrvicu nade da bi se jednog dana mogao nastaviti taj kolor... Smile
cladis
#18 Posted : 3. svibnja 2024. 20:51:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 335
Location: Austrija
Zašto bi trebalo paziti kako pomiriti one koji imaju i nemaju c/b Afričku sagu.Oni koji je imaju preskaču.Stvar je u nečemu drugom , o onoj istoj stvari koja se desila kada je krenula kolorna biblioteka.Automatski je pala cijena tim c/b izdanjima jer smo za manje novaca dobili iste epizode i to još u koloru.Meni od Afričke sage nedostaje još prva knjiga a onu debelu Mau Mau sam platio bezobraznih 71 euro. Eto o tome se radi i razmišljati tako je sebično prema onima koji zbog raznih razloga pa i financijskih nisu mogli pratiti sve što izlazi pa tako nemaju te brojeve.Te brojeve i sam sada ne bih dao budi-pošto ali podržavam reprint.Evo vam pravi primjer na Zagoru. Famozni broj 23 je nedokučiv za mnoge sad ide i preko 300 eura na aukcijama.Ja sam ga platio 752 kn. takvi brojevi trebaju reprinte.Magičnog br.1 prije koji dan nisam osvojio a ponudio sam 150 eura. I sad nekome kao nije u redu da se taj broj ili brojevi reprintuju samo zato što pada cijena njegovom primjerku ako se on eto nekad odluči prodati istog.Mišljenja sam da i Izdavač gubi na taj način.Koliko se dugo povlače zadnji brojevi MV jer ih niko ne želi ali ne zato što nisu dobri , jednostavno ne žele niti krenuti u avanturu kad do nekih brojeva možda nikad neće niti doći.Da skratim dajte ljudima ono što žele u kojem god obliku
Paulo Adolfo
#19 Posted : 3. svibnja 2024. 21:17:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
cladis wrote:
Zašto bi trebalo paziti kako pomiriti one koji imaju i nemaju c/b Afričku sagu.Oni koji je imaju preskaču.Stvar je u nečemu drugom , o onoj istoj stvari koja se desila kada je krenula kolorna biblioteka.Automatski je pala cijena tim c/b izdanjima jer smo za manje novaca dobili iste epizode i to još u koloru.Meni od Afričke sage nedostaje još prva knjiga a onu debelu Mau Mau sam platio bezobraznih 71 euro. Eto o tome se radi i razmišljati tako je sebično prema onima koji zbog raznih razloga pa i financijskih nisu mogli pratiti sve što izlazi pa tako nemaju te brojeve.Te brojeve i sam sada ne bih dao budi-pošto ali podržavam reprint.Evo vam pravi primjer na Zagoru. Famozni broj 23 je nedokučiv za mnoge sad ide i preko 300 eura na aukcijama.Ja sam ga platio 752 kn. takvi brojevi trebaju reprinte.Magičnog br.1 prije koji dan nisam osvojio a ponudio sam 150 eura. I sad nekome kao nije u redu da se taj broj ili brojevi reprintuju samo zato što pada cijena njegovom primjerku ako se on eto nekad odluči prodati istog.Mišljenja sam da i Izdavač gubi na taj način.Koliko se dugo povlače zadnji brojevi MV jer ih niko ne želi ali ne zato što nisu dobri , jednostavno ne žele niti krenuti u avanturu kad do nekih brojeva možda nikad neće niti doći.Da skratim dajte ljudima ono što žele u kojem god obliku


Potpis na sve receno! Smile Ja sam proslog ljeta nabavio 6 brojeva africke sage i ona 2 nakon nje, imao sam srecu da sam njih 6 ili 7 nasao od istog prodavca, tako da smo se malo nadgornjavali oko cijena. Uglavnom, najskuplji mi je bio bas broj 80, a poslije njega 82. Ne znam zasto bas ta 2, ni po cemu se ne razlikuju od ostatka sage, tiraz je isti...Confused Ali zato i dalje nemam brojeve 60-72 i 74. Vjerovatno ih nikada i necu imati. Uglavnom, uvijek treba podrzati reprint. Zato i kazem da bi mozda najbolje bilo odraditi c/b reprint bas kao sto je bilo prvobitno c/b izdanje. Da prema svakom bude posteno, taman se moze krenuti s prvom pricom koja nece biti objavljena u kolor biblioteci, dakle od c/b knjige 72. Naravno, Dade ce odluciti, a mi samo mozemo ovako nagadjati. Uglavnom, podrska za koji god potez se odlucili, bar od mene sigurno... Smile Libellus je jedini izdavac koji ce objaviti sve od pilota i kapa dolje za to, jedno veliko bravo, to svakako treba podrzati! Love
cladis
#20 Posted : 3. svibnja 2024. 21:48:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 335
Location: Austrija
Paulo Adolfo wrote:
cladis wrote:
Zašto bi trebalo paziti kako pomiriti one koji imaju i nemaju c/b Afričku sagu.Oni koji je imaju preskaču.Stvar je u nečemu drugom , o onoj istoj stvari koja se desila kada je krenula kolorna biblioteka.Automatski je pala cijena tim c/b izdanjima jer smo za manje novaca dobili iste epizode i to još u koloru.Meni od Afričke sage nedostaje još prva knjiga a onu debelu Mau Mau sam platio bezobraznih 71 euro. Eto o tome se radi i razmišljati tako je sebično prema onima koji zbog raznih razloga pa i financijskih nisu mogli pratiti sve što izlazi pa tako nemaju te brojeve.Te brojeve i sam sada ne bih dao budi-pošto ali podržavam reprint.Evo vam pravi primjer na Zagoru. Famozni broj 23 je nedokučiv za mnoge sad ide i preko 300 eura na aukcijama.Ja sam ga platio 752 kn. takvi brojevi trebaju reprinte.Magičnog br.1 prije koji dan nisam osvojio a ponudio sam 150 eura. I sad nekome kao nije u redu da se taj broj ili brojevi reprintuju samo zato što pada cijena njegovom primjerku ako se on eto nekad odluči prodati istog.Mišljenja sam da i Izdavač gubi na taj način.Koliko se dugo povlače zadnji brojevi MV jer ih niko ne želi ali ne zato što nisu dobri , jednostavno ne žele niti krenuti u avanturu kad do nekih brojeva možda nikad neće niti doći.Da skratim dajte ljudima ono što žele u kojem god obliku


Potpis na sve receno! Smile Ja sam proslog ljeta nabavio 6 brojeva africke sage i ona 2 nakon nje, imao sam srecu da sam njih 6 ili 7 nasao od istog prodavca, tako da smo se malo nadgornjavali oko cijena. Uglavnom, najskuplji mi je bio bas broj 80, a poslije njega 82. Ne znam zasto bas ta 2, ni po cemu se ne razlikuju od ostatka sage, tiraz je isti...Confused Ali zato i dalje nemam brojeve 60-72 i 74. Vjerovatno ih nikada i necu imati. Uglavnom, uvijek treba podrzati reprint. Zato i kazem da bi mozda najbolje bilo odraditi c/b reprint bas kao sto je bilo prvobitno c/b izdanje. Da prema svakom bude posteno, taman se moze krenuti s prvom pricom koja nece biti objavljena u kolor biblioteci, dakle od c/b knjige 72. Naravno, Dade ce odluciti, a mi samo mozemo ovako nagadjati. Uglavnom, podrska za koji god potez se odlucili, bar od mene sigurno... Smile Libellus je jedini izdavac koji ce objaviti sve od pilota i kapa dolje za to, jedno veliko bravo, to svakako treba podrzati! Love


Naravno prijatelju mi smo tu da gunđamo i da dajemo svoja mišljenja, gledano iz kuta svih i onih koji nešto imaju i nemaju.Dade su jasno dale na znanje da neće biti reprinta, ali eto ovako kad se poklope neke stvari kao sa prestankom kolornog serijala, mi se opet zanesemo pa vratimo tu bolnu temu.
Siguran sam da ciljani reprinti nekih epizoda u istom obliku kao izvorni ,ne bi bio promašaj i neisplativ , ali hajde progurat ću jednom i tog Magičnog br.1 a do tada, evo nama Dragonera ponovo , to je prava bomba od stripa. Brzo čitljivo sa super crtežom
Users browsing this topic
Guest (2)
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,172 seconds.