Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Bonelli - ROMANZI A FUMETTI - Il Grande Belzoni / Veliki Belzoni (Walter Venturi) - kraj 2012.
Dok Lester
#1 Posted : 11. srpnja 2011. 22:55:51(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Krajem 2012. u Bonellijevu serijalu Romanzi a Fumetti izlazi strip ''Veliki Belzoni'' Waltera Venturija, crtača Johna Doea, Demiana i Brada Barrona, o Giovanniju Battisti Belzoniju, Indiani Jonesu s početka 19. stoljeća, zahvaljujući kojem se možemo diviti hramu u Abu Simbelu i grobnici Setija I., a ljubitelji stripa imali su se sprilike susresti s njime u MM LU 45/46 (Potopite Titanic/Gospodar Nila). Radnja se odvija u razdoblju 1816.-1824. godine. Strip će imati 300-tinjak stranica.

Venturi je na ideju za stvaranje ovog stripa došao prije sedam godina gledajući jedan dokumentarac o Belzoniju te mu je palo na pamet da bi to mogao biti savršen lik za pustolovan strip. Odmah se je bacio na prikupljanje dokumentacije, ali s obzirom na to da je prije svega crtač, Venturi je mislio da će imati puno problema s pisanjem scenarija, no posao su mu olakšali Belzonijevi dnevnici u kojima su detaljno opisane njegove pustolovine. Autorski su ga odredili sljedeći stripovi: Zagor, Mister No, Tex, Magnusov Neznanac, Prattova djela i drugi. Trenutačno u planu ima neke druge projekte koji nisu vezani uz Bonellija. Ovako je zamislio Belzonija:
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
split85
#2 Posted : 17. srpnja 2011. 17:56:16(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
@Doc

Oprosti šta te ovde pitam, ali je glupo radi ovoga otvarat novu temu.

Reci mi jesu li vrijedni spomena izdanja Bonellia kao što su : Cassidy, Jonathan Steele, Napoleone, Jan Dix?
Može li par riječi o njima Smile .
Dok Lester
#3 Posted : 17. srpnja 2011. 19:06:44(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Cassidyja čekam da izađe do kraja pa ću pročitati sve u komadu, ali čujem da su ljudi prilično zadovoljni. Onda ću ovdje lijepo napraviti presjek cijelog mini-serijala.

Jonathana Steelea nisam čitao iako ga odavno već imam skeniranoga, ali me nimalo ne privlači.

Napoleonea sam pročitao skoro cijeloga i teško ga je prepričati u dvije riječi. Problem je u tome što je možda za malo uži krug čitatelja, jer epizode variraju od vrhunskih do onih koje mi nisu bile nimalo jasne (ili je problem u tome što sam ja malo glup, ne znam Blushing ) .

Što se Jana Dixa tiče, kod njega je problem što mi je u ruke prvo došao broj 3 koji crta Paolo Bacilieri koji mi je svojevremeno zgadio i Napoleonea pa se nisam niti upuštao u čitanje nego sam ga se riješio. Vidjet ćemo je li to bila greška.

Inače, upravo čitam Universo Alfa, spin-off Nathana Nevera i osobno sam jako zadovoljan. Također slijedi presjek za par dana. Smile

Zadovoljan? Flapper BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
SejoSexon
#4 Posted : 18. srpnja 2011. 9:04:43(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 46
Man
Location: Beč, Austrija
Vidim na SBE stranici da je Phoenix Press otkupio prava za strip Mohikanac iz serijala Romanzi a fumetti Bonelli. No prije toga očekujem Sighmu.

http://www.sergiobonelli...mp;numero=4&subnum=

http://www.sergiobonelli...editrice/casa_frame.html
Dok Lester
#5 Posted : 18. srpnja 2011. 9:37:32(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Mohikanac bi trebao biti dobar s obzirom na Disa i Moralesa, ali mi se Sigma nije svidjela.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
split85
#6 Posted : 15. kolovoza 2011. 16:58:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Dok Lester wrote:
Cassidyja čekam da izađe do kraja pa ću pročitati sve u komadu, ali čujem da su ljudi prilično zadovoljni. Onda ću ovdje lijepo napraviti presjek cijelog mini-serijala.



Prava na Cassidyja je dobila izdavačka kuća PADORA. Izgleda da bi prvi broj moga ugledat svietlo dana na sajmu u Beogradu.
Šteta, simpatizira san jednog drugog izdavača ali što je tu je. Bored
Dok Lester
#7 Posted : 15. kolovoza 2011. 18:30:46(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Stvarno? Imaš još kakvih informacija?
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
split85
#8 Posted : 15. kolovoza 2011. 18:44:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Dok Lester wrote:
Stvarno? Imaš još kakvih informacija?

Je li to zezaš ili ... ?

Na forumu stripovi.com je iznesena ta informacija
http://forum.stripovi.co...ID=40351&whichpage=1
Zlotvor
#9 Posted : 15. kolovoza 2011. 18:50:38(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 42
Man
Location: Polača
Bitno da ide...
Dok Lester
#10 Posted : 15. kolovoza 2011. 18:52:03(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Pa sad vidim da je objavljena prije skoro 4 sata, a mene tamo nema već više od godinu dana. Samo povremeno zavirim kad tražim nešto određeno. Smile Smile

Pratit ću ovaj njihov topic dok ne bude objavljeno nešto konkretnije pa ćemo otvoriti poseban topic u najavama za nova izdanja.

Hvala na info BigGrin BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#11 Posted : 15. kolovoza 2011. 22:00:44(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Evo, potvrđeno iz prve ruke da nije patka pa ću otvoriti novi topic. I hvala još jednom Wink Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,065 seconds.