Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

11 Pages«<891011>
Zagor u boji
vs
#181 Posted : 7. svibnja 2012. 12:44:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
kit teller wrote:
[quote=vs][quote=kit teller]
Glare sve to možda i stoji, ali ukus ti je zajebana stvar....meni recimo obarvani bonelli ne smeta nimalo, čak mi je koloriran Tex od početka na Gallep crtežu jako dobar...mislim da sa dobrim kolorom ni Ferrijev crtež u vampiru gdje prevladava mračna atmosfera neće izgubit ništa na izvornosti....ja ti evo mislim da je sve to samo stvar navike...navikli na cb Zagora u Dnevniku pa se sada teško rešit predrasuda...tako bar mislim...Glare a za klince-nešto jih svejedno čita Zagora(moj sin recimo)kolor je jako dobra stvar...da mu danas stavim cb Iskra televizor i novi HD kolordelux LC kojeg misliš da bi izabrao?...
navika i navika...ništa drugo...meni bi recimo Nathan kolor izgledao prekrasno(dokaz njegovi jubilarci)...koje lipote od Marsa,orbitalnih stanica i planeta u koloru....ali se slažem...U DOBROM KOLORU....
ovaj Republika Zagotr koliko sam do sada imao prilike vitit ima odličan kolor...i menio je to dosta....
Volim cb svjet i Dnevnik ali vremena se mijenjaju,standardi isto i zašto ne nešto izvorno napraviti na moderniji način?
a za one tradicionaliste ionako sad Agarthi obečava Zagora od početka....
koloki sam manjak možda i u meni prevlada ono konzervativno i uzmem i te Agarthijeve Zagore...
ne odbacujte jelo koje niste probali ili se možda niste još navikli na ukus jela....
Zagor kolor je mix svih kuhinja, mirisa i začina u jednom pakovanju....
probajte bar prvo jelo, možda postanete ovisni....
pozdrav.

meni je c/b strip puno draži od ovih u boji, a pod tim mislim i na one šta su originalno zamišljeni da budu u boji (ameri, francuzi)... ovo naknadno bojanje bonellija mi je bezveze, kod naknadno obojanih stripova ima bolji i lošiji izvedbi, al su mi uvik dosta lošije od originala, a onda mi vjerovatno i podsvijest govori da lošije izgleda... moguće da je to stvar navike, al ne virujen, jednostavno mi je puno draže kad nije boja u igri i kad se ne petlja po originalnoj zamisli...

malo ti je pogrešna usporedba s televizijama... prije bi reka da se radi o vrhunskoj HD televiziji na kojoj ćeš sinu prikazivat obojanu verziju casablance, sad to može bit dobro ili loše obojana verzija, al nije originalna... neko ko je gleda film stoputa, sigurno će pogledat i kolor verziju, ovisno o ukusu, svidit će mu se jedna ili druga...dobro, ne znan kako bi je doživia klinac koji je pogleda prvu put u životu, a da je verzija u boji, al mislin da kad odraste i shvati o ćemu je riječ da će mu bit draža originalna c/b verzija

zato san samo iznia svoje mišljenje da bi, po meni, najbolja verzija zagora bila ona koju san prije navea (c/b,cijela priča u knjizi, orig. naslovnice)... i naravno da je onima koji posjeduju zagora u 45 edicija, napeto to imat i u boji

skupljan tex kolor od LL, ali radi kontinuiteta, ne radi boje... nije mi odbojna ka oni masakr alan forda, al pošto volin LL HC izdanja, a mora bi se načekat dok dođu te prve epizode na red, odlučia san se na kupnju... ovo samo govorin, da ne misliš da nisan vidia o ćemu se točno radi...

a šta se tiče ps3BigGrin ... malo san se zeza jer bi 99,99% dice danas prebilo roditelja koji mu kupi strip umisto ps3BigGrin .... a i meni je veći gušt s ekipon bacit u parove na balun (PES) nego sam doma čitat stripove
vs
#182 Posted : 7. svibnja 2012. 13:43:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Renky wrote:

Kako ti izvesti? A kratke priče? Puuuuno duže bi trajalo objavljivanje...

pa kratke ubaciš na kraju priče koju slijede, a ritam objavljivanja ne ovisi o broju stranica u knjizi

Renky wrote:

Slažem se da je Dylan sjajan c/b mada je kolor fest nešto što čak može proći kao ne-Bonelli... U mom slučaju to je komplimentBigGrin

je, al kolor fest je zamišljen da bude u boji

Renky wrote:

Khm... Šta podrazumijevaš pod "naknadno bojanje"? Mislim da tu griješiš mada... opet stvar ukusa.

mislin na to da strip kojeg je autor zamislia i nacrta c/b, uzmeš i naknadno obojaš, bez obzira jesi se konzultira s autorom ili ga je možda on sam oboja

Renky wrote:

Pametan potez, makar je ZagorDevil no ako išta klince može navući na stripove je šarenilo. Opet... koliko je dobro da se navuku na Zagora a ionako se neće navući priko ovih izdanja ako već nisu putem kioska. To bi tribalo biti izvorište a onda dalje...

ma zezan se za ps3, iako je meni veći gušt bacit s ekipon na balun na plejku, nego sam doma čitat stripove.... pa makar on bia i zagorBigGrin

Renky wrote:

Ovo Teller samo priprema alibi da ženi objasni di troši lovuFlapper Flapper

ovo je definitivno istina, hahahahaha... ka ono, vidi ženo, kupia san sinu zagora u boji od prvog broja, hahahahaahh... ka šta je moj stari kupia ps3 meni i bratu, hahahahh.. ne moš ga skinit s call of dutya, hahahahhaha

Renky wrote:

U stvari, nebi tija da me se krivo shvati, stvarno me nije briga kako će Bonelli izgledati ali strašno je koliko su velike zablude po pitanju koloriranja stripova i "urbane legende" o boji koja guši c/b crtež... Pa ništa se ne gubi, može ga samo oplemenit. Možemo pričati o nepotrebnosti boje u Bonelliju jer je to ionako industrija. Znači brzo i jeftino, kvaliteta tek kasnije... ne nužno. Plus, jednom je netko napisa par riči o atmosferi u nekim c/b epizodama i sad se svi drže toga ka pijan plota... Opet urbana legenda. Ne kažem da nema istine u tome ali zanima me kako "stručnjaci" znaju da će boja sjebati stvar kad te priče nisu nikad vidili u boji. Ili su baš vidoviti stručnjaci.
Ferriju boja može samo pomoći...
... Manje se vide greške.LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

ne mislin da boja nešto guši crtež, jednostavno mi nije drago vidit ove naknadno obojane bonellije, tex i zagor se uklapaju u svoje okruženje ko prst u oko, pare žuta i crvena papiga,hahahaha.. al posebno je gadna boja u alan fordu... ovi tex i zagor kolor još mogu prožvakat, texa čak i skupljan u bojiSmile
magični vjetar
#183 Posted : 7. svibnja 2012. 13:44:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:

Nego, vjerojatno su već posložili naslovnice (ako već nije sve u tisku), tako da je možda malo prekasno za tvoju ideju, ali meni osobno ne zvuči ni toliko loše... Ali opet, ne vjerujem da će mijenjati "koričara" jednom kada krenu s Ferrijem, no to su samo moja nagađanja...
Ma puno radim pa ne stignem odmah odgovoriti vec se s vremenom zaletim na forum... Smile


Ma to ti uživaš bez žene pa ne stigneš na forum. BigGrin
Dado R.
#184 Posted : 7. svibnja 2012. 13:48:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:

Nego, vjerojatno su već posložili naslovnice (ako već nije sve u tisku), tako da je možda malo prekasno za tvoju ideju, ali meni osobno ne zvuči ni toliko loše... Ali opet, ne vjerujem da će mijenjati "koričara" jednom kada krenu s Ferrijem, no to su samo moja nagađanja...
Ma puno radim pa ne stignem odmah odgovoriti vec se s vremenom zaletim na forum... Smile


Ma to ti uživaš bez žene pa ne stigneš na forum. BigGrin


To, to, to... BigGrin BigGrin BigGrin
magični vjetar
#185 Posted : 7. svibnja 2012. 13:58:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
magični vjetar wrote:
Dado R. wrote:

Nego, vjerojatno su već posložili naslovnice (ako već nije sve u tisku), tako da je možda malo prekasno za tvoju ideju, ali meni osobno ne zvuči ni toliko loše... Ali opet, ne vjerujem da će mijenjati "koričara" jednom kada krenu s Ferrijem, no to su samo moja nagađanja...
Ma puno radim pa ne stignem odmah odgovoriti vec se s vremenom zaletim na forum... Smile


Ma to ti uživaš bez žene pa ne stigneš na forum. BigGrin


To, to, to... BigGrin BigGrin BigGrin


LOL LOL LOL
Renky
#186 Posted : 7. svibnja 2012. 14:37:13(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
vs wrote:

ne mislin da boja nešto guši crtež, jednostavno mi nije drago vidit ove naknadno obojane bonellije, tex i zagor se uklapaju u svoje okruženje ko prst u oko, pare žuta i crvena papiga,hahahaha.. al posebno je gadna boja u alan fordu... ovi tex i zagor kolor još mogu prožvakat, texa čak i skupljan u bojiSmile


Samo kažem da to nisu "naknadno" bojani, rade se na istom principu ali su predviđeni za c/b objavljivanje... Gomila stripova ( van Bonellija ) koja ti se ( možda ) sviđa, rađena je tako. Crno-bili crtež pa kolor. Bonelli radi kako radi zato što hoće brzo i jeftinije. Počeli su tako i drže se toga a da misle kako boja škodi njihovim izdanjima nebi dozvolili ovakve kolor projekte... Ili možda samo pojma nemaju? Samo to. u stvari... Eto neću višeBlushing
vs
#187 Posted : 7. svibnja 2012. 15:47:41(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Renky wrote:
vs wrote:

ne mislin da boja nešto guši crtež, jednostavno mi nije drago vidit ove naknadno obojane bonellije, tex i zagor se uklapaju u svoje okruženje ko prst u oko, pare žuta i crvena papiga,hahahaha.. al posebno je gadna boja u alan fordu... ovi tex i zagor kolor još mogu prožvakat, texa čak i skupljan u bojiSmile


Samo kažem da to nisu "naknadno" bojani, rade se na istom principu ali su predviđeni za c/b objavljivanje... Gomila stripova ( van Bonellija ) koja ti se ( možda ) sviđa, rađena je tako. Crno-bili crtež pa kolor. Bonelli radi kako radi zato što hoće brzo i jeftinije. Počeli su tako i drže se toga a da misle kako boja škodi njihovim izdanjima nebi dozvolili ovakve kolor projekte... Ili možda samo pojma nemaju? Samo to. u stvari... Eto neću višeBlushing

ma kužin ja da se svi stripovi prvo nacrtaju c/b pa obojaju, al san mislia da kad crtač zna da će to definitivino bit obojano kasnije, da crta malo drukčije (ne znan nikojeg crtača, pa ne znan jel ovo moje mišljenje ima veze s mozgomBigGrin )... al kad gledan one tex gigante (koje su radili dobri crtači) i usporedin sa obojanom verzijom istih, c/b mi izgledaju bolje 5 puta... boja kože likova, pozadine itd.. jednostavno mi ne drži vodu... i corto od bookglobea, u boji mi je bezveze... isto tako ne virujen da bi obojani mort cinder ili from hell dobro izgledali
King Warrior
#188 Posted : 7. svibnja 2012. 16:50:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Mislim da je dobra odluka sto ce ostati Ferrijeve naslovnice. Bilo kakav eksperiment, koji bi eventualno mogao poci ukrivo, nanio bi samo stetu. Dugo smo cekali na ultimativno Zagijevo izdanje, napokon je i taj dan osvanuo. Nije potreban rizik da nas neki "provjereni" crtac na pozitivan ili neugodan nacin iznenadi sa novim naslovnicama. A budimo iskreni, ove klasicne naslovnice je ionako tesko nadmasiti, te su ipak i previse kultne. tesko da bi se desilo nesto kao u slucaju Galepa i Ville ili u slucaju Dylana, Ville i Brindisija. U ova dva slucaja su novije naslovnice bolje. Ko moze da nadmasi Zagijevu legendarnu prvu naslovnicu, ili onu "Nasilje u Darkvudu" itd. Smile
Renky
#189 Posted : 7. svibnja 2012. 18:03:34(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
vs wrote:
Renky wrote:
vs wrote:

ne mislin da boja nešto guši crtež, jednostavno mi nije drago vidit ove naknadno obojane bonellije, tex i zagor se uklapaju u svoje okruženje ko prst u oko, pare žuta i crvena papiga,hahahaha.. al posebno je gadna boja u alan fordu... ovi tex i zagor kolor još mogu prožvakat, texa čak i skupljan u bojiSmile


Samo kažem da to nisu "naknadno" bojani, rade se na istom principu ali su predviđeni za c/b objavljivanje... Gomila stripova ( van Bonellija ) koja ti se ( možda ) sviđa, rađena je tako. Crno-bili crtež pa kolor. Bonelli radi kako radi zato što hoće brzo i jeftinije. Počeli su tako i drže se toga a da misle kako boja škodi njihovim izdanjima nebi dozvolili ovakve kolor projekte... Ili možda samo pojma nemaju? Samo to. u stvari... Eto neću višeBlushing

ma kužin ja da se svi stripovi prvo nacrtaju c/b pa obojaju, al san mislia da kad crtač zna da će to definitivino bit obojano kasnije, da crta malo drukčije (ne znan nikojeg crtača, pa ne znan jel ovo moje mišljenje ima veze s mozgomBigGrin )... al kad gledan one tex gigante (koje su radili dobri crtači) i usporedin sa obojanom verzijom istih, c/b mi izgledaju bolje 5 puta... boja kože likova, pozadine itd.. jednostavno mi ne drži vodu... i corto od bookglobea, u boji mi je bezveze... isto tako ne virujen da bi obojani mort cinder ili from hell dobro izgledali


Sve ok... Da, sigurno da crtači koji računaju na boju drugačije rade no tija san reć, ovi nisu radili za boju nego za klasičnu crno-bilu verziju tako da nije bilo "spoznaje" o budućoj boji koja bi umanjila kvalitetu c/b crteža. Dakle, ne nužno da mora biti lošije u boji Wink No zato i imamo više opcija pa svako bira njemu najdražu.
Renky
#190 Posted : 7. svibnja 2012. 18:12:50(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
King Warrior wrote:
Ko moze da nadmasi Zagijevu legendarnu prvu naslovnicu, ili onu "Nasilje u Darkvudu" itd. Smile


Misliš ovu?Flapper

King Warrior
#191 Posted : 7. svibnja 2012. 18:20:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
to je jos jedan dokaz da je Ferri najboljiFlapper

Renky
#192 Posted : 7. svibnja 2012. 18:38:22(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Naravno... Mada problemčić je u činjenici da je Tarzanova starija no to ne umanjuje Ferrijevo umijeće.Cool





A ja mu nosija kufere!!!!!!!! Ha!Flapper
King Warrior
#193 Posted : 7. svibnja 2012. 18:41:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Renky wrote:


A ja mu nosija kufere!!!!!!!! Ha!Flapper

Znam. Sreckovic, ja bih mu nosio kofere i preko Jadrana da je bilo potrebno, ali eto, jos nikada ga nisam uzivo sreo. Crying
dcopic
#194 Posted : 7. svibnja 2012. 19:29:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 142
Man
Location: Šoštanj i Zagreb
Još samo kad zadnja korica ne bi bila ista u baš svim knjigama, a biti će ih jako puno!

Da se npr svakih deset knjiga mijenja slika na korici, Zagor, Chico, pozitivci ili negativci koji su obilježili to razdoblje i sl... bilo bi super!
Ne mora biti svakih deset brojeva, može i svakih 25 npr, to nije problem izvesti, samo da ne bude sve isto non-stop!Confused

Ili dajte na zadnju koricu naslovnice koje se nalaze u toj knjizi, to bi bilo fenomenalno! Tu je po meni najveća greška kod Ludensovog kolekcionarskog izdanja, jer kad su već odlučili
ne stavljati u knjigu naslovnice u boji, najmanje što su mogli je staviti ih na zadnju koricu.
vs
#195 Posted : 7. svibnja 2012. 19:59:07(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Renky wrote:

Sve ok... Da, sigurno da crtači koji računaju na boju drugačije rade no tija san reć, ovi nisu radili za boju nego za klasičnu crno-bilu verziju tako da nije bilo "spoznaje" o budućoj boji koja bi umanjila kvalitetu c/b crteža. Dakle, ne nužno da mora biti lošije u boji Wink No zato i imamo više opcija pa svako bira njemu najdražu.

onda se tu moze nac novi "problem"... cini mi se da je kod bojanja ovih starih, kolorist ograniceniji nego sta bi bia da radi "u timu"... teks kolor je, po meni, dosta sterilno obojan... sad, ili nisu tili puno talasat jer je teksova publika dosta konzervativna, ili nisu tili ic na stetu originalnog crteza, da ga boja ne ugusi... a vjerovatno obojeBigGrin .... bas me zanima vidit kako ce izgledat ove novije epizode u boji, kad prodju knjigu 12... evo sad mi pada na pamet epizoda tornado od fonta,
po meni bi bilo svetogrdje to taknit bojonBigGrin ... ili neke ortizove epizode...

jos nisan cua da je neko odusevljen teks kolor edicijom, svi nesto seruckaju kako lipo popunjava siromasan galepov crtez s pocetka, al niko nije reka, to je to.... a pretpostavljan da ce i zagor bit obojan u tom rangu

teksa, nakon knjige 12 prestajen kupovat, a necu kupovat ako se pojave kolor edicije mojih favorita, recimo MV, DD, NN itd.. ( u kurac, triba san stavit NN prvoga, da mi jerry krause ne sereBigGrin )

malo san se užuga, hahahahaha, ali slazen se s tobon, dobro je da se ima izbora i nek svak kupuje sta mu je drago...
Dado R.
#196 Posted : 7. svibnja 2012. 22:05:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
dcopic wrote:
Još samo kad zadnja korica ne bi bila ista u baš svim knjigama, a biti će ih jako puno!

Da se npr svakih deset knjiga mijenja slika na korici, Zagor, Chico, pozitivci ili negativci koji su obilježili to razdoblje i sl... bilo bi super!
Ne mora biti svakih deset brojeva, može i svakih 25 npr, to nije problem izvesti, samo da ne bude sve isto non-stop!Confused

Ili dajte na zadnju koricu naslovnice koje se nalaze u toj knjizi, to bi bilo fenomenalno! Tu je po meni najveća greška kod Ludensovog kolekcionarskog izdanja, jer kad su već odlučili
ne stavljati u knjigu naslovnice u boji, najmanje što su mogli je staviti ih na zadnju koricu.

Vec smo rekli, dizajn je u Melininim rukama i tu mu je najbolje...Smile
vknez
#197 Posted : 7. svibnja 2012. 22:59:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 18.4.2012.(UTC)
Posts: 38
postoje za nać scanovi tex repubblica colori i to meni izgleda vrhunski.
također imam zagora talijanskog prvi broj i isto izgleda odlično. pretpostavljam samo da će to izgledat još bolje u izdanju libellusa
gušenje crteža bojom nema veze s ničim. jel netko čitao asteriksa crno bijelu verziju? stvar navike kako je kit rekao, a po meni na dobro se lako naviknuti :)
vs
#198 Posted : 7. svibnja 2012. 23:05:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
vknez wrote:
postoje za nać scanovi tex repubblica colori i to meni izgleda vrhunski.
također imam zagora talijanskog prvi broj i isto izgleda odlično. pretpostavljam samo da će to izgledat još bolje u izdanju libellusa
gušenje crteža bojom nema veze s ničim. jel netko čitao asteriksa crno bijelu verziju? stvar navike kako je kit rekao, a po meni na dobro se lako naviknuti :)

oces rec da ti je bolja kolor verzija zagora?
vknez
#199 Posted : 8. svibnja 2012. 8:58:07(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 18.4.2012.(UTC)
Posts: 38
hoću reći da boja daje novu dimenziju stripu. naravno krivi odabir nijansi boja može totalno uništiti strip, ali koliko sam vidio kod repubblice nema takvih problema
inače imam i ZS i LMS, SD, Ludens izdanja, ali ovome se posebno veselim
jedino mi žao što neće biti striscia naslovnica. oni bi dale dodatni štih
Garfield
#200 Posted : 8. svibnja 2012. 11:19:53(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Da nije uredu boja, ne bi se crtale naslovnice u boji (sad ce neko reci to je druga stvar) i jos bi bili na crno-bijelim televizorima ...
Users browsing this topic
Guest
11 Pages«<891011>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,183 seconds.