Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Pitanje za Orlove Rima
samuel
#1 Posted : 5. srpnja 2012. 15:42:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.10.2011.(UTC)
Posts: 11
Location: zagreb
Bok,zanima me da imate namjeru izbaciti Orlove Rima u "produkciji" libelusa? Ne bih kupovao ovo novo srpsko izdanje ,rade bih vas sacekao pa makar godinu dana.Hvala i poz
Dado R.
#2 Posted : 5. srpnja 2012. 16:49:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Prava smo dogovorili jos prosle godine, ali smo trebali cekati rezultate EU natjecaja na koji smo se prijavili
i o tome trenutno pisemo u topicu "Planovi", pa cemo sa izradom krenuti od kraja ljeta/pocetka jeseni.
Ne znam kad tocno ce biti Orlovi Rima ali vjerujem da bi mogli izaci relativno brzo...
split85
#3 Posted : 5. srpnja 2012. 20:15:00(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Bi li to išlo pojedinačno ili kao integral ?
Dado R.
#4 Posted : 5. srpnja 2012. 20:19:33(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
U planu je pojedinacno...
Axle Munshine
#5 Posted : 6. srpnja 2012. 20:13:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 16.7.2011.(UTC)
Posts: 6
Man
Location: Kladovo,Srbija
Potrudite se da bude ipak integral, pa ubacite sva dosadasnja tri albuma...ako ne, moze i pojedinacno, samo da ne budu mat korice kao kod ovog Makonda...
Dado R.
#6 Posted : 8. srpnja 2012. 16:02:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Ma vidjet cemo jos, kad smo tek dogovarali oko prava bile su izasle tek dvije knjige, sad ih ima tri, pa lako moguce da se okrenemo integralnom izdanju.
Ali za mat ili sjajno ne mogu nista reci, to odlucimo nakon sto vidimo nas dizajn, nekad nam pase jedno a nekad drugo.
bubo
#7 Posted : 8. srpnja 2012. 18:02:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
ovo kao integral obavezno,vidite da su vam i škorpion i irs odlični potezi kao integral ....
magični vjetar
#8 Posted : 8. srpnja 2012. 20:56:14(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Ovo izdanje me jako zanima. Svaka čast dečki. ;)
feniks
#9 Posted : 9. srpnja 2012. 13:42:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Ako je serijal i dalje aktivan, integrali nisu najsrecniji izborBlink
anto
#10 Posted : 9. srpnja 2012. 17:18:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
feniks wrote:
Ako je serijal i dalje aktivan, integrali nisu najsrecniji izborBlink

Zašto nisu ?
Integral bi obuhvatao kompletnu priču !

Axle Munshine
#11 Posted : 9. srpnja 2012. 18:20:38(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 16.7.2011.(UTC)
Posts: 6
Man
Location: Kladovo,Srbija
Dado R. wrote:
Ma vidjet cemo jos, kad smo tek dogovarali oko prava bile su izasle tek dvije knjige, sad ih ima tri, pa lako moguce da se okrenemo integralnom izdanju.
Ali za mat ili sjajno ne mogu nista reci, to odlucimo nakon sto vidimo nas dizajn, nekad nam pase jedno a nekad drugo.


Integral bi bio pun pogodak, i najpovoljnija opcija za one koji zele imati ovaj serijal...
Oko tog mata ili sjaja, malo sam dosadan sa time, ali meni je prosto neshvatljivo zasto se na tom matu insistira, neke kolorne naslonve na njemu izgledaju kao da su upale u vodu pa ih je neko susio...zao mi je sto ste to uradili u slucaju Skorpiona, iako sam ja kupio tu knjigu, pa se nadam da ce u ovom slucaju ipak biti full lux, kakav i zasluzuje ovaj serijal...Smile
Axle Munshine
#12 Posted : 9. srpnja 2012. 18:24:26(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 16.7.2011.(UTC)
Posts: 6
Man
Location: Kladovo,Srbija
feniks wrote:
Ako je serijal i dalje aktivan, integrali nisu najsrecniji izborBlink


Mislim da sam shvatio na sta si mislio...mislis verovatno na neku uniformnost samih knjiga, s obzirom da se ne moze unapred znati koliko ce ukupno epizoda biti, znaci, da li ici sa dve epizode u jednoj knjizi,sa tri, ili vise...verujem da si na to mislio...
Moje je misljenje da to nije bitno, samo neka se krene sa integralom od ove tri epizode a za dalje videcemo...mislim da ce i sam Dargaud isto to uraditi u dogledno vreme...
profesor-inz
#13 Posted : 9. srpnja 2012. 20:15:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.
boj@n
#14 Posted : 9. srpnja 2012. 20:37:32(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 20.7.2011.(UTC)
Posts: 41
Man
Location: Canada
profesor-inz wrote:
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.


U neku ruku se slazem sa ovim komentarom.

Dado R.
#15 Posted : 9. srpnja 2012. 22:36:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
profesor-inz wrote:
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.


Nisam dobro razumio sto je pogresno, sto izdajemo jos poneko izdanje iz francusko-belgijske produkcije ili sto izdajemo nesto sto je objavio drugi izdavac?
Koji je od tih poteza pogresan, ili su oba pogresna?Smile Mislim, smijesni su mi tvoji zaključci nakon svega sto mi napisemo...
Kao prvo, mi ne objavljujemo serijal koji je objavio Makondo. Mi smo prava na to rijesili prije skoro godinu dana, ali nismo to mogli objaviti
jer smo izdanje prijavili na EU natjecaj. Pravilo je bilo da se ne moze nista objaviti prije 31.8.2012. ako se sudjeluje na natjecaju.
Zadnih dana pisali smo o tom natjecaju i da smo na njemu prosli a isto tako smo vec duze vrijeme odgovarali na upite o novim brojevima franucsko-belgijskih
izdanja da ih mozete ocekivati na jesen jer, iz vec spomenutog razloga, nismo ih smjeli raditi prije. Dakle tvoja opaska da nam je kriv potez sto objavljujemo nesto sto je
objavio Makondo ne stoji jer u vrijeme kad smo mi dogovorili prava vjerojatno nije ni postojao Makondo.
Da me nebi netko krivo razumio, upoznao sam vec prije nekoliko godina covjeka koji stoji iza te izdavacke kuce, i on je prava ljudina, zelim mu puno uspjeha sto god radio.
Ali zar mozete ocekivati da mi znamo sto ce netko nekad objaviti u trenutku kad radimo neki ugovor? Kako? Da bacamo grah i gledamo u karte?
Da raspisemo proglas i molimo sve sadasnje i buduce izdavace da nam jave sto ce oni raditi da mi slucajno ne bismo i to uzeli...Smile
Ako se nama nesto svidi i mi to planiramo raditi, mi cemo to raditi, a za kupce to nije nikakav krivi potez, mogu birati izmedju dva ili vise izdanja,
pa uzmu sto im se svidja. Oni koji prate sve reci ce da se umjesto nekog izdanja dupliranog moglo izdati nesto drugo, no koliko kupaca prati bas sve?

Pogledaj sebe na primjer. Kad je Veseli cetvrtak krenuo s Mister Noom mi smo do tada vec imali objavljenih 99 epizoda tog junaka,
jesi li njima pisao da im je to krivi potez sto objavljuju nesto sto vec Libellus radi i to godinama? Jesi ih popljuvao zbog toga?
Nisi. Odjebao si naseg Mister Noa i kupio si onog od Veselog cetvrtka. Jer ti je bolji, privlacniji, jeftiniji, sto god...
Je li posteno da ti imas pravo sa svojim novcem napraviti sto god hoces, kupiti sto ti se svidja od kojeg izdavaca ti se svidja?
Apsolutno da je posteno, sve drugo bilo bi krivo.
Zasto onda mi (Dado A. i ja) nemam isto tako pravo za svoj novac kupiti prava na izdanje koje nam odgovara?
Zasto mi ne mozemo za svoj novac objaviti ono sto hocemo? Kad hocemo. Koliko hocemo.
Naravno da mozemo, i to je posteno, sve drugo bilo bi krivo.

Sto se tice drugog dijela oko bespotrebnog sirenja ponude... Kako ti sebi uopce mozes dati za pravo i odluciti sto je za nas bespotrebno?Smile
Ima i drugih ljudi kojima ne pase sto objavljujemo nesto sto ti volis, pa ti se ne svidja ako oni smatraju ta izdanja bespotrebnim, zar ne?
Mi postujemo svoje kupce i pokazujemo to u svim segmentima. Da nije tako sigurno veceras ne bih gubio pola sat a i sve ti ovo pisao.
Ali postuju li neki kupci nas i nas rad, to ne znam. Ovisi o tome koliko moram ponavljati jedne te iste stvari...Smile

O kasnjenju smo vec razglabali, dakle i to je nesto sto se samo ponavlja. I jasno da se ja onda pitam zasto uopce ista pojasnjavam...Smile
No volio bih da mi netko kaze koji je izdavac objavio vise stranica stripa od nas, u posljednjih 5 godina?
Ako mi tako strasno kasnimo, kako to izgleda kod drugih i koji su njihovi razlozi kasnjenja?
Ah, da, sjetio sam se. Neki od izdavaca ni ne odgovaraju na mailove ili na pitanja po forumima.Smile
Dado R.
#16 Posted : 9. srpnja 2012. 22:36:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
boj@n wrote:
profesor-inz wrote:
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.


U neku ruku se slazem sa ovim komentarom.


Onda procitaj moj odgovor...Smile
boj@n
#17 Posted : 10. srpnja 2012. 5:28:18(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 20.7.2011.(UTC)
Posts: 41
Man
Location: Canada
Dado R. wrote:
boj@n wrote:
profesor-inz wrote:
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.


U neku ruku se slazem sa ovim komentarom.


Onda procitaj moj odgovor...Smile


Dobar odgovor BigGrin. Ma iskreno, neka druge kuce objavljuju sta hoce, do sada su mi vasa izdanja mnogo bolja od izdanja nekih drugih izdavackih kuca (Da ih ne imenujem). Ja se samo nadam da ce uprkos vasim novim izdanjima, stara izdanja i dalje ici, u kako tako normalnom ritmu.

magični vjetar
#18 Posted : 10. srpnja 2012. 9:47:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
profesor-inz wrote:
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.


Uopće ne kužim ovo tvoje stajalište. Ispada da bi Libellus trebao raditi samo idanja za tebe (koja kupuješ), a ova druga izdanja nisu bitna.

Ne mogu se nikako složiti s ovim. Posebno s kada izjavljuješ da su nova izdanja "bespotrebna" Cursing, ispada da ti bolje znaš uređivačku politiku od vlasnika, a očito da bolje znač što mi drugi želimo od nas samih.

Obzirom na sve tvoje izneseno mislim da bi bilo najbolje da ti sam otvoriš svoju izdavačku kuću, a da nas poštediš ovakvih komentara.

Svaka kritika dobro dođe ali ovo tvoje nema smisla.

Morao sam ovo napisati jer si me stvarno "potegnuo za jezik".
Dado R.
#19 Posted : 10. srpnja 2012. 9:58:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
boj@n wrote:
Dado R. wrote:
boj@n wrote:
profesor-inz wrote:
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.


U neku ruku se slazem sa ovim komentarom.


Onda procitaj moj odgovor...Smile


Dobar odgovor BigGrin. Ma iskreno, neka druge kuce objavljuju sta hoce, do sada su mi vasa izdanja mnogo bolja od izdanja nekih drugih izdavackih kuca (Da ih ne imenujem). Ja se samo nadam da ce uprkos vasim novim izdanjima, stara izdanja i dalje ici, u kako tako normalnom ritmu.


Bitno je da citatelj ima izbora, i da moze odluciti a svatko ce naci razlog za sebe zasto se odlucio za ovo ili ono izdanje ili izdavaca.
S obzriom da na prostoru Ex Yu ima poprilican broj izdavaca i cini mi se kako im broj raste (nazalost nije isti slucaj s citateljima)
onda je neminovono da ce doci do preklapanja s nekim izdanjima u jednoj ili drugoj drzavi. Vec toga imas koliko hoces.

Sto se tice starih izdanja, naravno da ce ici u normalnom ritmu, to ne treba nitko sumnjati.
profesor-inz
#20 Posted : 10. srpnja 2012. 15:18:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Blushing
Dado R. wrote:
profesor-inz wrote:
Confused Potpuno pogrešan izdavački potez Libellusa, izdavanje serijala koji je upravo izašao od izdavačke kuće Makondo.
Zbog takvih poteza i bespotrebnog širenja ponude kasni se sa pojedinim izdanjima i usporava se ritam započetim edicijama.
Slično mi je delovao i Veseli četvrtak kada je jurnuo na izdavanje gomile serijala, a sada trpi pljuvanje sa svih strana i doživljava
da mnogi odustaju od njihovih izdanja.


Nisam dobro razumio sto je pogresno, sto izdajemo jos poneko izdanje iz francusko-belgijske produkcije ili sto izdajemo nesto sto je objavio drugi izdavac?
Koji je od tih poteza pogresan, ili su oba pogresna?Smile Mislim, smijesni su mi tvoji zaključci nakon svega sto mi napisemo...

Pogrešan je potez objavljivanje odnosno ponavljanje već objavljenog serijala na zajedničkom tržištu, i to iz više razloga, izdavači na neki način ratuju jedni protiv drugih iako postoji toliko toga što bi se moglo objaviti...

Kao prvo, mi ne objavljujemo serijal koji je objavio Makondo. Mi smo prava na to rijesili prije skoro godinu dana, ali nismo to mogli objaviti
jer smo izdanje prijavili na EU natjecaj. Pravilo je bilo da se ne moze nista objaviti prije 31.8.2012. ako se sudjeluje na natjecaju.
Zadnih dana pisali smo o tom natjecaju i da smo na njemu prosli a isto tako smo vec duze vrijeme odgovarali na upite o novim brojevima franucsko-belgijskih
izdanja da ih mozete ocekivati na jesen jer, iz vec spomenutog razloga, nismo ih smjeli raditi prije. Dakle tvoja opaska da nam je kriv potez sto objavljujemo nesto sto je
objavio Makondo ne stoji jer u vrijeme kad smo mi dogovorili prava vjerojatno nije ni postojao Makondo.
Da me nebi netko krivo razumio, upoznao sam vec prije nekoliko godina covjeka koji stoji iza te izdavacke kuce, i on je prava ljudina, zelim mu puno uspjeha sto god radio.

Dobro sada si me ovim odgovorom razoružao donekle, ali ostaje recimo činjenica da će Libellus objaviti Šangajskog đavola iako ga objavljuju i Dagda, a koliko vidim uskoro će i Agarti comics. To je takođe nepotrebno, sem ako ne kažeš da postoje ljudi koje zanima samo Hc Libellus izdanje. U principu ako je ikakve koristi za nas kupce to je da konkurencija izdanja obara cenu, tako da posle ovog pisanja idem da pošaljem pm Darkwoodui da kupim na ponudi tjedna Skriveno lice za 50 eura, što je jeftinije nego da kupim Agartijevo i Dagdino Sc izdanje istog kvaliteta.

Ali zar mozete ocekivati da mi znamo sto ce netko nekad objaviti u trenutku kad radimo neki ugovor? Kako? Da bacamo grah i gledamo u karte?
Da raspisemo proglas i molimo sve sadasnje i buduce izdavace da nam jave sto ce oni raditi da mi slucajno ne bismo i to uzeli...Smile
Ako se nama nesto svidi i mi to planiramo raditi, mi cemo to raditi, a za kupce to nije nikakav krivi potez, mogu birati izmedju dva ili vise izdanja,
pa uzmu sto im se svidja. Oni koji prate sve reci ce da se umjesto nekog izdanja dupliranog moglo izdati nesto drugo, no koliko kupaca prati bas sve?

Ma ok, ne očekujem veliku ljubav između izdavača i fer plej, tržište diktira uslove...

Pogledaj sebe na primjer. Kad je Veseli cetvrtak krenuo s Mister Noom mi smo do tada vec imali objavljenih 99 epizoda tog junaka,
jesi li njima pisao da im je to krivi potez sto objavljuju nesto sto vec Libellus radi i to godinama? Jesi ih popljuvao zbog toga?
Nisi. Odjebao si naseg Mister Noa i kupio si onog od Veselog cetvrtka. Jer ti je bolji, privlacniji, jeftiniji, sto god...
Je li posteno da ti imas pravo sa svojim novcem napraviti sto god hoces, kupiti sto ti se svidja od kojeg izdavaca ti se svidja?
Apsolutno da je posteno, sve drugo bilo bi krivo.

Da uzeo sam VČ MrNoa jer mi je mnogo jeftiniji, malo nekvalitetniji a pri tome nije mi toliko omiljen serijal da bih uzimao kao Zagora najbolje na tržištu.

Zasto onda mi (Dado A. i ja) nemam isto tako pravo za svoj novac kupiti prava na izdanje koje nam odgovara?
Zasto mi ne mozemo za svoj novac objaviti ono sto hocemo? Kad hocemo. Koliko hocemo.
Naravno da mozemo, i to je posteno, sve drugo bilo bi krivo.

Ovo često spominješ i malo mešaš pojmove, Vi ste ipak na neki način Ti koji se borite za kupce, pored toga što radite i za sebe.
Morate ipak znati da mi biramo izdanja, a vi ipak ne birate kupce.


Sto se tice drugog dijela oko bespotrebnog sirenja ponude... Kako ti sebi uopce mozes dati za pravo i odluciti sto je za nas bespotrebno?Smile
Ima i drugih ljudi kojima ne pase sto objavljujemo nesto sto ti volis, pa ti se ne svidja ako oni smatraju ta izdanja bespotrebnim, zar ne?
Mi postujemo svoje kupce i pokazujemo to u svim segmentima. Da nije tako sigurno veceras ne bih gubio pola sat a i sve ti ovo pisao.
Ali postuju li neki kupci nas i nas rad, to ne znam. Ovisi o tome koliko moram ponavljati jedne te iste stvari...Smile

Kada pričam negativno o širenju ponude, radim to zbog iskustva sa VČ, širiti se a ne stizati da se održava ritam pojedinih izdanja u najmanju ruku nije korektno prema kupcima. Meni su ljudi iz VČ pri početku objavljivanja kolekcionarskog Zagora obećali 18 knjiga godišnje, žestok ritam i zaokruživanje serijala za manje od 10 godina. Čitaoci su kupovali, broj prodatih primeraka zadovoljavajuć, a oni su smanjili na knjigu godišnje. Razlog ne mogu da postignu.
Pa normalno da ne mogu kada su započeli sa 1000 izdanja.


O kasnjenju smo vec razglabali, dakle i to je nesto sto se samo ponavlja. I jasno da se ja onda pitam zasto uopce ista pojasnjavam...Smile
No volio bih da mi netko kaze koji je izdavac objavio vise stranica stripa od nas, u posljednjih 5 godina?
Ako mi tako strasno kasnimo, kako to izgleda kod drugih i koji su njihovi razlozi kasnjenja?

O tome se i radi u celoj priči, postoji mogućnost da izdanja kasne baš zbog gomilanja obaveza raznim glupostima kakvi su Orlovi Rima. Ne bih voleo da umesto 15 knjiga Zagora i Vi objavite samo jednu, bila bi to prevara.


Ah, da, sjetio sam se. Neki od izdavaca ni ne odgovaraju na mailove ili na pitanja po forumima.Smile


Nema ljutnje, ja nisam tu samo da Vas hvalim, pričamo otvoreno...

Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,189 seconds.