Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
Da li je Libellus spreman da posluša čitaoce?
profesor-inz
#1 Posted : 7. listopada 2012. 13:37:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
BigGrin Libellus jeste postao lider u regionu kada je u pitanju SBE produkcija, započeto je objavljivanje ključnih serijala u izvanrednoj opremi. Pitanje koje dalje sledi jeste ovo - da li je Libellus spreman da i dalje osluškuje tržište i izađe u susret željama svojih čitaoca i tako učvrsti svoju poziciju u strip izdavaštvu.
Po meni ključni serijali polako idu svojim tokom...Zagor, Tex, Dilan, Marti i Mister No imaju ritam kakav je u ovo trenutku najverovatnije realan.
Iči ču redom Marti Misterija, polako izlazi, 6-8 knjiga godišnje, malo sporije ali izlazi. Najveći fanovi ovog junaka jesu i osobe koje i kupuju ovo kolekcionarsko izdanje. Njihove najveće želje jesu da što pre dočekaju propuštene epizode
100,111,112,115,116,117,120,122,123,124,132,133,134,135,136,138,139,140 i 141.
Realno te epizode će doći na red u narednih nekoliko godina nadam se.
Međutim šta je sa epizodama tamo negede od 22x pa do 279 koje nisu nikada objavljene , a i pitanje da li će ih Libellus objaviti u narednih 15-ak godina što je ipak dug period.
Pitanje je postoji li mogućnost da uskoro u turi Marti Misterije na zahtev čitalaca krene jedna epizoda po redu i jedna na preskok počevši od 22x broja. Numeracija na hrbatima bi bila isplanirana unapred.

Ne bih da se ponavljam pa ću pitati isto, postoji li mogućnost da se i sa Mister Noom uradi nešto slično zbog takođe izgubljenih epizoda Mister Noa zbog prekida od strane SA, a koje neće doći minimum 20 godina.
Treće je pitanje imate li neki plan sa Zagorom. Ako ovo izdanje uhvati ritam i do kraja sledeće godine izgura 100 brojeva, hoće li i Libellus povećati broj izdatih brojeva na godišnjem nivou, ili će zaostajati sve više i više po staroj dobroj tradiciji izdavača sa ovih prostora.
Ovo nisu moje ideje, ovo su želje velikog broja onih koji kupuju vaša izdanja. Promašaja neće biti.
Molio bih da odgovor ne bude samo – to će ionako sve izaći. Razlog 15-20 godina su dug period( ko zna ko će gde biti), a izdavači su tu da prihvate predloge čitaoca na opšte zadovoljstvo.
Nadam se da će se u diskusiju pored izdavača uključiti i ostali čitaoci koji sigurno imaju svoje viđenje i verovatno još neke predloge.
Dado R.
#2 Posted : 7. listopada 2012. 14:42:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Moras mi prvo dokazati da si legetimno izabran predstavnik velikog broja nasih citatelja pa onda mozemo o odgovorima...
Ovako, mozda si samo predstavnik nekog zutog tiska pa trazis senzaciju.
profesor-inz
#3 Posted : 7. listopada 2012. 16:26:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Cursing
Dado R. wrote:
Moras mi prvo dokazati da si legetimno izabran predstavnik velikog broja nasih citatelja pa onda mozemo o odgovorima...
Ovako, mozda si samo predstavnik nekog zutog tiska pa trazis senzaciju.
Ok malo šale, možeš i da razmisliš malo pre nego ponudiš odgovore. Pitanja koja sam postavio zaista su odraz razmišljanja vaših najvernijih čitaoca. Mada će se i oni izjasniti povodom ovoga.
Dado R.
#4 Posted : 7. listopada 2012. 18:24:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Hvala sto mogu malo razmisliti prije nego odgovorim. Obicno ne razmisljam prije nego sto nesto kazem, valjda zato sto mi nitko ne kaze da to mogu.
Doista ti vjerujem na rijec da su tvoja pitanja odraz razmisljanja nasih najvjernijih citatelja, i mislim kao i ti da ce se oni izjasniti povodom ovoga.
Pa eto pricekat cemo te najvjernije da se izjasne i onda pucam sa odgovorima. Znas da se nasa prosjecna naklada bazira na 500 primjeraka,
nekih ima manje, a nekih vise, no uzmimo da je prosjek 500. Koliko bi onda od tih 500 mogucih kupaca trebalo biti najvjernijih?
Ja mislim da je to barem 30% od mogucih citatelja. Ali necu biti toliko zahtjevan, evo reci cu neka je to 10% dakle 50 citatelja.
Pa eto kad se njih najmanje 50 izjasni da ih zanima neko od pitanja ja cu ponuditi odgovor. A do tad cu imati vremena da razmislim o odgovorima...
mamlaz
#5 Posted : 7. listopada 2012. 18:49:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 75
Location: Rijeka
protiv prijedloga ovoga vaseg vjernog citaoca koji je mozda kupio par vasih izdanja i sada vec najednom zna kako voditi vasu firmu:)
ps. mozda je prijedlog i dobar ali ne volim njegov bahati stav.
magični vjetar
#6 Posted : 7. listopada 2012. 19:15:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
Hvala sto mogu malo razmisliti prije nego odgovorim. Obicno ne razmisljam prije nego sto nesto kazem, valjda zato sto mi nitko ne kaze da to mogu.
Doista ti vjerujem na rijec da su tvoja pitanja odraz razmisljanja nasih najvjernijih citatelja, i mislim kao i ti da ce se oni izjasniti povodom ovoga.
Pa eto pricekat cemo te najvjernije da se izjasne i onda pucam sa odgovorima. Znas da se nasa prosjecna naklada bazira na 500 primjeraka,
nekih ima manje, a nekih vise, no uzmimo da je prosjek 500. Koliko bi onda od tih 500 mogucih kupaca trebalo biti najvjernijih?
Ja mislim da je to barem 30% od mogucih citatelja. Ali necu biti toliko zahtjevan, evo reci cu neka je to 10% dakle 50 citatelja.
Pa eto kad se njih najmanje 50 izjasni da ih zanima neko od pitanja ja cu ponuditi odgovor. A do tad cu imati vremena da razmislim o odgovorima...

Mene ta pitanja baš i ne zanimaju, zapravo uopće me ne zanimaju, više me zanima jel možda Severina snimila novi filmić. Woot
zeljko
#7 Posted : 7. listopada 2012. 19:45:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
profa se vodi onom starom

čitaoci to sam ja BigGrin
Dado R.
#8 Posted : 7. listopada 2012. 19:45:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
zeljko wrote:
profa se vodi onom starom

čitaoci to sam ja BigGrin

Sve je dobro dok ne pocne sam sebi persirati...BigGrin
Spawn
#9 Posted : 7. listopada 2012. 19:56:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.9.2012.(UTC)
Posts: 59
Evo ovako ja ne skupljam MM, ali kada bi ove izdale kupovao bi ih.
Tex Willer
#10 Posted : 7. listopada 2012. 23:24:06(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Jedino sto bih ja voleo na preskok je bas Zagor, od JA odiseje, c/b. Sad da li je to izvodljivo obzirom da ide Republikino izdanje Zagora u boji, ne znam.
Sve ostalo neka ide redom.
Da ne razmisljam dal' ce Dadama nesto da se desi pa da mi ostanu rupe u kolekcijiBigGrin LOL LOL LOL
King Warrior
#11 Posted : 8. listopada 2012. 0:27:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Tex Willer wrote:
Jedino sto bih ja voleo na preskok je bas Zagor, od JA odiseje, c/b. Sad da li je to izvodljivo obzirom da ide Republikino izdanje Zagora u boji, ne znam.
Sve ostalo neka ide redom.

Drool joj, gdje me nadje Cowboy2
Garfield
#12 Posted : 8. listopada 2012. 9:03:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
profesore velik ti ovaj post, pa mi mrsko citati, ili kako bi rekli nadrealisti...

profesore jedno konkretno pitanje iz vase struke: radi li i sad ona Fatima s velikim fonasim ? :)
bubo
#13 Posted : 8. listopada 2012. 10:55:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
profesora za izdavača ,nema druge nego dade prodajte mu firmu da konačno imamo izdanja kakva želimo i brzinu kakvu želimo,cijene kakve želimoTongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Flapper Flapper Flapper Flapper
bubo
#14 Posted : 8. listopada 2012. 10:56:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Garfield wrote:
profesore velik ti ovaj post, pa mi mrsko citati, ili kako bi rekli nadrealisti...

profesore jedno konkretno pitanje iz vase struke: radi li i sad ona Fatima s velikim fonasim ? :)


19 godina oca mi!!!!! ha ha nezaboravno

profesore kako se kaže zmija??? BigGrin BigGrin BigGrin
bubo
#15 Posted : 8. listopada 2012. 10:59:01(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
ali stvarno dade ja večeg bezobrazluka i nekulture od vas dvojice nisam vidio ,pa ja sam morao djecu u drugu sobu odvesti ,ko vas je takve nekulturne na forum doveo? BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
profesor-inz
#16 Posted : 8. listopada 2012. 15:47:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Cursing
Tex Willer wrote:
Jedino sto bih ja voleo na preskok je bas Zagor, od JA odiseje, c/b. Sad da li je to izvodljivo obzirom da ide Republikino izdanje Zagora u boji, ne znam.
Sve ostalo neka ide redom.
Da ne razmisljam dal' ce Dadama nesto da se desi pa da mi ostanu rupe u kolekcijiBigGrin LOL LOL LOL

Tekse za tvoju informaciju Zagorova odiseja je već u toku objavljivanja i prati se svaki broj sa zakašnjenjem od 3 dana za Italijanima. Ako hoćeš da kupiš možeš mi se javiti na pm, izgleda vrhunski. Da nas ne bih zajebavali izdavači i podjebavali sa recimo reprintima kao Ludens, neko je uzeo stvar u svoje ruke jer je puno interesanata za tu JO. Problem je upravo MM i rupe u serijalu, dok Libellus to izda za 20 godina pitanje je šta će biti i sa nama i sa njima.
profesor-inz
#17 Posted : 8. listopada 2012. 15:48:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Cursing Inače žao mi je što uopšte pokušavam da pokrenem neko pitanje pored ovolike mudrosti ( čitaj gluposti ) velikog broja forumaša.
bubo
#18 Posted : 8. listopada 2012. 17:10:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
profesor-inz wrote:
Cursing
Tex Willer wrote:
Jedino sto bih ja voleo na preskok je bas Zagor, od JA odiseje, c/b. Sad da li je to izvodljivo obzirom da ide Republikino izdanje Zagora u boji, ne znam.
Sve ostalo neka ide redom.
Da ne razmisljam dal' ce Dadama nesto da se desi pa da mi ostanu rupe u kolekcijiBigGrin LOL LOL LOL

Tekse za tvoju informaciju Zagorova odiseja je već u toku objavljivanja i prati se svaki broj sa zakašnjenjem od 3 dana za Italijanima. Ako hoćeš da kupiš možeš mi se javiti na pm, izgleda vrhunski. Da nas ne bih zajebavali izdavači i podjebavali sa recimo reprintima kao Ludens, neko je uzeo stvar u svoje ruke jer je puno interesanata za tu JO. Problem je upravo MM i rupe u serijalu, dok Libellus to izda za 20 godina pitanje je šta će biti i sa nama i sa njima.



ohoh još se i piraterijom bavišBlink
Seti
#19 Posted : 8. listopada 2012. 18:08:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 6.8.2012.(UTC)
Posts: 5
Man
Location: Kongsberg
profesor-inz wrote:
Cursing Inače žao mi je što uopšte pokušavam da pokrenem neko pitanje pored ovolike mudrosti ( čitaj gluposti ) velikog broja forumaša.

Zar nisi ti izrazavao zelje i misli tog "velikog broja"?

Podrzavam prijedlog da odstranite ovaj cursing smiley :)
Dado R.
#20 Posted : 8. listopada 2012. 20:31:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
profesor-inz wrote:

Tekse za tvoju informaciju Zagorova odiseja je već u toku objavljivanja i prati se svaki broj sa zakašnjenjem od 3 dana za Italijanima. Ako hoćeš da kupiš možeš mi se javiti na pm, izgleda vrhunski. Da nas ne bih zajebavali izdavači i podjebavali sa recimo reprintima kao Ludens, neko je uzeo stvar u svoje ruke jer je puno interesanata za tu JO. Problem je upravo MM i rupe u serijalu, dok Libellus to izda za 20 godina pitanje je šta će biti i sa nama i sa njima.

Znaci da nebi izdavaci zajebavali ides ti sa svojim prijateljima da zajebes izdavace... LOL LOL
Prestrasno, i onda dolazis s ovakvim ponudama a usput nam pametujes sto i kako trebamo objaviti?

Users browsing this topic
Guest
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,119 seconds.