Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Mister No 57 & 58
Dado A.
#1 Posted : 21. prosinca 2012. 4:18:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.698
Location: Makarska
Kao sto rekoh, tu su i dvije nove knjige nasega pilota (57 & 58), a njih potpisuju Ennio Missaglia i Bruno Marraffa (Lov na mikrofilm) te Guido Nolitta i Roberto Diso (Makakaraua). Sto se same radnje tice, prije citanja knjige 57 samo sugeriram da obnovite gradivo prelistavajuci 11. (Otok magije) i 23. knjigu (Pobunjenici s “Escuala”).

Evo i cijena:

MNo 57: 124 kn (posebna cijena tijekom prva dva mjeseca) & 155 kn (redovna cijena)
MNo 58: 132 kn (posebna cijena tijekom prva dva mjeseca) & 165 kn (redovna cijena)

A evo i kako izgledaju naslovnice:







bubo
#2 Posted : 21. prosinca 2012. 8:53:05(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Love Love Love ljepota ,napokon)))) očepili ste
split85
#3 Posted : 21. prosinca 2012. 9:07:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Paaa i ne radujem se baš ovim knjiigama.
Porez je učinija svoje. Cursing
split85
#4 Posted : 21. prosinca 2012. 9:08:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Jaooo ne Bruno Marraffa Crying
mrmada
#5 Posted : 21. prosinca 2012. 9:32:26(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.11.2011.(UTC)
Posts: 12
Location: Serbia
Auu,stigle dugo ocekivane knjige.Mada cena nije bas ocekivana.
Nisam u toku,jel to naklada manja pa su cene vece ili je nesto drugo u pitanju?
Ne smem ni da zamislim koliko ce kostati kad stignu u Srbiju,no sta je tu je,ko je stigao dovde,tesko da ce da odustane od kupovine :)
Tex Willer
#6 Posted : 21. prosinca 2012. 10:17:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
OplaSmile
Dado R.
#7 Posted : 21. prosinca 2012. 10:44:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
mrmada wrote:
Auu,stigle dugo ocekivane knjige.Mada cena nije bas ocekivana.
Nisam u toku,jel to naklada manja pa su cene vece ili je nesto drugo u pitanju?
Ne smem ni da zamislim koliko ce kostati kad stignu u Srbiju,no sta je tu je,ko je stigao dovde,tesko da ce da odustane od kupovine :)

Puno toga je u pitanju, kao sto smo vec napisali, a prije svega naklada je manja, 350 komada je sada naklada, i troskovi su nam znatno veci.
Ako pogledate oko sebe u zadnjih 8 godina koliko radimo mnogo toga je poskupilo, i nama je kojesta poskupilo ali smo probali ostati na istim cijenama
no sad vise nemamo izbora, prakticno smo vec prije 2-3 godine trebali smanjiti nakladu. Ali smo se borili dok je god bilo ikakve sanse.

Naravno, kako mi sve radimo transparentno na nasoj web stranici moze se vidjeti koliko cega ima u prodaji i kako se brzo nesto prodaje.
mrmada
#8 Posted : 21. prosinca 2012. 12:33:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.11.2011.(UTC)
Posts: 12
Location: Serbia
Ma samo tiskajte i dalje.Jeste poskupelo ali sa druge strane vise ne izbacujete po 12 knjiga jednog junaka godisnje tako da nama svima obrni okreni opet treba ista kolicina para na godisnjem nivou :)

Ma vazno je da stripovi izlaze...
mrmada
#9 Posted : 27. prosinca 2012. 0:06:36(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.11.2011.(UTC)
Posts: 12
Location: Serbia
Opet ja.Kupio sam danas nove knjige Mister Noa pa imam jednu malo prituzbu na 58. knjigu i naravno pitanje za urednike:
U 58. knjizi unutra fali jedna kolor naslovnica,ova koja je na korici.U knjizi je samo naslovnica za tragicnu masku a tamo gde treba da bude naslovna za osvetnicko bozanstvo nema nicega pa mi idu stranice 36,37,38 pa onda 41.Izgleda mi malo bezveze pa me zanima jel tako u svakoj knjizi ili sam ja bio bas toliki maler da naletim na falican primerak?
Dado R.
#10 Posted : 27. prosinca 2012. 0:24:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
mrmada wrote:
Opet ja.Kupio sam danas nove knjige Mister Noa pa imam jednu malo prituzbu na 58. knjigu i naravno pitanje za urednike:
U 58. knjizi unutra fali jedna kolor naslovnica,ova koja je na korici.U knjizi je samo naslovnica za tragicnu masku a tamo gde treba da bude naslovna za osvetnicko bozanstvo nema nicega pa mi idu stranice 36,37,38 pa onda 41.Izgleda mi malo bezveze pa me zanima jel tako u svakoj knjizi ili sam ja bio bas toliki maler da naletim na falican primerak?

Ne smije faliti. Znaci da si maler...Smile
Stvarno, ja sam gledao nekoliko tih knjiga i sve je bilo na mjestu, dakle trebas zamjeniti knjigu.
Desi se to, s obzirom da se te naslovnice moraju rucno uljepljivati prije uveza.
mrmada
#11 Posted : 27. prosinca 2012. 0:49:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.11.2011.(UTC)
Posts: 12
Location: Serbia
E de bas na mene da naleti.Nadam se da ce mi zameniti u knjizari.U svakom slucaju hvala na odgovoru.
Nostromo Zarkoff
#12 Posted : 29. prosinca 2012. 23:49:51(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Split
Ne mogu da ne primjerim da su naslovi od LMS-a ne od talijanskih originala?
Slučajnost ili uobičajena praska ubuduće?
Cvitaš naš?
Dado R.
#13 Posted : 30. prosinca 2012. 0:09:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Nostromo Zarkoff wrote:
Ne mogu da ne primjerim da su naslovi od LMS-a ne od talijanskih originala?
Slučajnost ili uobičajena praska ubuduće?
Cvitaš naš?

Kako mislis naslovi od LMS, pa svi su originalni osim jednoga, kojeg smo uzeli za glavni naslov 57. knjige, Lov na mikrofilm.
Originalni naslov nije los, Uraganska misija, kad bi radnja bila sukladna tome, pa da i naslov odgovara, ali kako nije tako
onda smo se Dado i ja odlucili odabrati bolji naslov koji odgovara kompletnoj prici, i onda smo odabrali ovaj spomenuti,
jer je taj naslov bio odlican u LMS u odnosu na radnju. Imali smo mi vec jednom takvu intervenciju kod MNOa.
Inace u zadnje vrijeme Dado i ja smo odlucili da cemo malo vise vremena posvetiti naslovima ako bas ne odgovaraju radnji,
i da se necemo po svaku cijenu drzati originalnog naslova ako nije adekvatan. No to ce biti kao i do sad iznimke,
necemo mi izmisljati naslove ako originalni imaju smisla i odgovaraju radnji.
Nekad mozda na talijanskom nesto zvuci puno bolje nego na nasemu, pa u takvim iznimnim slucajevima reagirat cemo.
Sad se potrefilo da smo u ovoj turi reagirali na dvije knjige, kod MNOa i kod Texa.
Nostromo Zarkoff
#14 Posted : 30. prosinca 2012. 0:50:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Split
Pa da, do sad je sve manje više sljedilo originalne naslove (neman ništa protiv toga, pače), znam šta govorim, kažem na obe ove knjige da nisu originalni naslovi. Evo,  Il dio vendicatore je original, a Makakarua je isto LMS naslov.
Meni svejedno, samo pitam.
Samo vi šibajte Đerija.
Curumo
#15 Posted : 30. prosinca 2012. 1:06:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
Dado R. wrote:
Nostromo Zarkoff wrote:
Ne mogu da ne primjerim da su naslovi od LMS-a ne od talijanskih originala?
Slučajnost ili uobičajena praska ubuduće?
Cvitaš naš?

Kako mislis naslovi od LMS, pa svi su originalni osim jednoga, kojeg smo uzeli za glavni naslov 57. knjige, Lov na mikrofilm.
Originalni naslov nije los, Uraganska misija, kad bi radnja bila sukladna tome, pa da i naslov odgovara, ali kako nije tako
onda smo se Dado i ja odlucili odabrati bolji naslov koji odgovara kompletnoj prici, i onda smo odabrali ovaj spomenuti,
jer je taj naslov bio odlican u LMS u odnosu na radnju. Imali smo mi vec jednom takvu intervenciju kod MNOa.
Inace u zadnje vrijeme Dado i ja smo odlucili da cemo malo vise vremena posvetiti naslovima ako bas ne odgovaraju radnji,
i da se necemo po svaku cijenu drzati originalnog naslova ako nije adekvatan. No to ce biti kao i do sad iznimke,
necemo mi izmisljati naslove ako originalni imaju smisla i odgovaraju radnji.
Nekad mozda na talijanskom nesto zvuci puno bolje nego na nasemu, pa u takvim iznimnim slucajevima reagirat cemo.
Sad se potrefilo da smo u ovoj turi reagirali na dvije knjige, kod MNOa i kod Texa.


bas zanimljivo. malo si kraceg pamcenja, je l'?Flapper
ali neka, odlicna je to odluka. napokon.
no svakako te moram ispraviti, ne jednom nego 3: 2 moje i 1 dokova...
Nice view from hell.
Dado R.
#16 Posted : 30. prosinca 2012. 2:27:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Curumo wrote:
Dado R. wrote:
Nostromo Zarkoff wrote:
Ne mogu da ne primjerim da su naslovi od LMS-a ne od talijanskih originala?
Slučajnost ili uobičajena praska ubuduće?
Cvitaš naš?

Kako mislis naslovi od LMS, pa svi su originalni osim jednoga, kojeg smo uzeli za glavni naslov 57. knjige, Lov na mikrofilm.
Originalni naslov nije los, Uraganska misija, kad bi radnja bila sukladna tome, pa da i naslov odgovara, ali kako nije tako
onda smo se Dado i ja odlucili odabrati bolji naslov koji odgovara kompletnoj prici, i onda smo odabrali ovaj spomenuti,
jer je taj naslov bio odlican u LMS u odnosu na radnju. Imali smo mi vec jednom takvu intervenciju kod MNOa.
Inace u zadnje vrijeme Dado i ja smo odlucili da cemo malo vise vremena posvetiti naslovima ako bas ne odgovaraju radnji,
i da se necemo po svaku cijenu drzati originalnog naslova ako nije adekvatan. No to ce biti kao i do sad iznimke,
necemo mi izmisljati naslove ako originalni imaju smisla i odgovaraju radnji.
Nekad mozda na talijanskom nesto zvuci puno bolje nego na nasemu, pa u takvim iznimnim slucajevima reagirat cemo.
Sad se potrefilo da smo u ovoj turi reagirali na dvije knjige, kod MNOa i kod Texa.


bas zanimljivo. malo si kraceg pamcenja, je l'?Flapper
ali neka, odlicna je to odluka. napokon.
no svakako te moram ispraviti, ne jednom nego 3: 2 moje i 1 dokova...

Pomozi mi da se sjetim, iskreno ne znam, pregledao sam sve epizode MNOa i jedina za koju se sjecam je Hodnik za pakao.
Ali nije on promijenjen bas ili samo zbog toga sto je drugi bio posve los, sjecas se?Smile
I puno prije MNOa smo mjenjali naslove, kad je bilo razloga, npr. u Magicnom Vjetru, dakle nije to nikakva nova odluka,
koja je eto stigla, napokon. Ali istina je da smo u novije vrijeme nesto vise pozornosti posvetili i naslovima.Smile
Dado R.
#17 Posted : 30. prosinca 2012. 2:57:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Nostromo Zarkoff wrote:
Pa da, do sad je sve manje više sljedilo originalne naslove (neman ništa protiv toga, pače), znam šta govorim, kažem na obe ove knjige da nisu originalni naslovi. Evo,  Il dio vendicatore je original, a Makakarua je isto LMS naslov.
Meni svejedno, samo pitam.
Samo vi šibajte Đerija.

Ah krivo smo se razumjeli oko naslova i krivo ti to gledas. Ta knjiga ima 3 naslova; Makakaraua, Il dio vendicatore i Maschera tragica.
Mozes vidjeti otraga i na hrptu su pobrojani svi naslovi. Kad je vise naslova onda smo birali koji po nama najbolje pase za glavni naslov
knjige, neovisno o samoj naslovnici. Tako je oduvijek bilo...
Ovaj put smo odabrali Makakaraua. Nije to LMS naslov u smislu da su ga oni izmislili, vec su i oni tu koristili originalni naslov.
Babilon
#18 Posted : 4. siječnja 2013. 12:14:05(UTC)
Rank: Inventar foruma

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 2.226
Location: Hrvatska
MISTER NO, knjige 57 i 58
Libellus



Akcijske cijene -20%
Martin Mystere 57 = 124,00 kn
Martin Mystere 58 = 132,00 kn


Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/in...je-novosti&Itemid=67

Pozdrav iz Babilona!
Smile

http://www.babilon-strip.com

http://www.facebook.com/groups/126290440737070/
stripfan
#19 Posted : 6. siječnja 2013. 20:56:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 25.12.2012.(UTC)
Posts: 19
Man
Location: Čakovec
Pročitao Makakarauu, fantazija čista.. najbolje su epizode di je radnja fuii u Amazoniji!

Jos da talijani okupe ekipu i naprave pilotov come back i da to izlazi u LL Mister no specijal,
prelijepo da bi bilo istinito.. al tko znaSmile Confused
boj@n
#20 Posted : 9. siječnja 2013. 23:28:01(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 20.7.2011.(UTC)
Posts: 41
Man
Location: Canada
Sa knjigama 55-58 koje su stigle postom prije nekoliko sati, danas su konacno sve libellusove MN knjige u mojoj kolekciji BigGrin. Ali nikako da skontam epizode sa dva dijela i naslovnice. Huh Smile Magloviti Vrh u knjizi 55 je drugi dio i ima svoju naslovnicu, dok je drugi dio Doline Mrtvih u knizi 56 pod naslovom Bahia i nema svoju naslovnicu. Ne kontam Blushing Smile
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,135 seconds.