Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages123>»
Tex Willer 51 & 52
Dado A.
#1 Posted : 21. prosinca 2012. 4:24:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.698
Location: Makarska
I za kraj ovih najava, u 51. i 52. knjizi najzajebanijeg rendzera na svijetu - Texa Willera, na 230+ i 340+ stranica, cekaju vas sljedeci autori:

Gianluigi Bonelli & Fernando Fusco (Sotonin znak)
Guido Nolitta & Giovanni Ticci (Operacija “Panama”)

Cijene su:

Tex 51: 144 kn (posebna cijena tijekom prva dva mjeseca) & 180 kn (redovna cijena)
Tex 52: 172 kn (posebna cijena tijekom prva dva mjeseca) & 215 kn (redovna cijena)

A tu su i naslovnice:







Juice
#2 Posted : 21. prosinca 2012. 7:10:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.9.2012.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Slavonski Brod
Pitanje:

Da li će knjige koje su izdane prije nego što je uveden PDV od 5% (odnosno one već u ponudi) na knjige poskupiti? Ili će se poskupljenje odnositi samo na buduća izdanja?
kasper
#3 Posted : 21. prosinca 2012. 7:58:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Ludilo, koja lepota, nema to samo kod Texa. Su ovi krenuli za BG, da malo pojacam ckravicu nakupljenu za uvoz?
Drugo, jel nas u sledecoj turi ocekuju dva nova?
dcopic
#4 Posted : 21. prosinca 2012. 8:11:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 142
Man
Location: Šoštanj i Zagreb
Bravo!Cool Cool Cool
Oki
#5 Posted : 21. prosinca 2012. 8:46:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Cursing Ufff..čim sam pred par dana vidio da je Texu smanjena naklada,odmah sam znao da će biti poskupljenja,ali sam šutio da netko nebi rekao da sam zloguki prorok. Što je, tu je...manja naklada automatski opravdava veću cijenu. Ja ću vas podržati kupovinom Texa,Dylana i Mister Noa-ovaj puta definitivno u prvih dva mjeseca prodaje!
bubo
#6 Posted : 21. prosinca 2012. 9:13:16(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
očekivano na texu se najviše osjeti razlika u cijeni ali šta je tu je ..
Dado R.
#7 Posted : 21. prosinca 2012. 9:45:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Dado A. je u topicu s najavom Martina Mysterea vec spomenuo neke nove informacije oko cijena i naklada, pa cu ja to prekopirati i ovdje.

"Od ove ture zbog brojnih razloga (manja naklada, veci troskovi, pdv itd.) cijene svih nasih izdanja bit ce vise, a takodjer ce biti i znacajno drasticnije i razlike izmedju cijena tijekom prva dva mjeseca prodaje te onih nakon toga (posebna cijena tijekom prva dva mjeseca prodaje bit ce ubuduce 20% niza od redovne). Na taj nacin dodatno ce biti nagradjeni oni nasi kupci koji redovno i odmah kupuju nasa izdanja, a ovom prilikom posebno zelim naglasiti da ce to biti i najniza moguca cijena ikad. Naime, u bilo kakvim eventualnim buducim akcijama na npr. Interliberu nikad se nece moci dogoditi da cijena u bilo kojemu paketu bude niza od one koja ce biti tijekom prva dva mjeseca, a isto to se odnosi i na sve eventualne buduce ponude tjedna (pod uvjetom da ih uopce ikad vise bude, of course)."

Dakle, kao sto vidite, ostavili smo akciju koja ide svaki put kad se objavi novo izdanje i traje dva mjeseca, povecali smo razliku izmedju redovne
i te akcijske cijene da bi dodatno nagradili one koji nas odmah prate i da bi svi imali priliku sto "bezbolnije" proci kroz ovo smanjenje naklada i uvodjenje PDVa
jer prakticno ce se vecina izdanja moci nabaviti po cijenama koje su priblizne redovnim cijenama od prije.
I naravno, kao sto je drugi Dado napisao, ova akcijska cijena u prva dva mjeseca bit ce definitivno najniza moguca ikad.

Sigurno ce vas zanimati i PDV za vec objavljene knjige, pa cu samo kratko napisati da smo odlucili da sigurno u iducih 6 mjeseci nece biti povecanja
cijene na stare naslove, trosak PDVa u tom periodu bit ce iskljucivo nas a svi oni koji kasne s nekim od nasih izdanja imat ce dovoljno vremena
da nabave izdanja koja ih zanimaju a po vec poznatim cijenama.
Dado R.
#8 Posted : 21. prosinca 2012. 9:46:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
kasper wrote:
Ludilo, koja lepota, nema to samo kod Texa. Su ovi krenuli za BG, da malo pojacam ckravicu nakupljenu za uvoz?
Drugo, jel nas u sledecoj turi ocekuju dva nova?

Krenuli su.
Ne, ide jedan novi jedan stari u iducoj turi.

Dado R.
#9 Posted : 21. prosinca 2012. 9:47:12(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Juice wrote:
Pitanje:

Da li će knjige koje su izdane prije nego što je uveden PDV od 5% (odnosno one već u ponudi) na knjige poskupiti? Ili će se poskupljenje odnositi samo na buduća izdanja?

Kratko sam se osvrnuo na to u postu malo iznad. Uglavnom iducih 6 mjeseci sigurno nece biti promjene cijene na vec objavljenim izdanjima, unatoc PDVu.
hrvoje23
#10 Posted : 21. prosinca 2012. 10:00:47(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 72
Man
Location: Zagreb
Jel to ako dobro računam cijena porasla 30% ?
Tex Willer
#11 Posted : 21. prosinca 2012. 10:15:13(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
kasper wrote:
Ludilo, koja lepota, nema to samo kod Texa. Su ovi krenuli za BG, da malo pojacam ckravicu nakupljenu za uvoz?
Drugo, jel nas u sledecoj turi ocekuju dva nova?

Krenuli su.
Ne, ide jedan novi jedan stari u iducoj turi.



To bre care, ulepsao si mi danSmile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Dado R.
#12 Posted : 21. prosinca 2012. 10:51:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
hrvoje23 wrote:
Jel to ako dobro računam cijena porasla 30% ?

Nismo se vodili procentima vec smo stavili troskove na papir i sukladno tome formirali cijenu.
Ali ako racunas onda (odokativno) mislim da je cijena oko 25-28% visa, s ukljucenim PDVom od 5%.
Odnosno razlika izmedju sadasnje akcijske cijene i prijasnje redovne cijene je negdje oko 2-3% s ukljucenim PDVom od 5%.
hrvoje23
#13 Posted : 21. prosinca 2012. 11:37:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 72
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
hrvoje23 wrote:
Jel to ako dobro računam cijena porasla 30% ?


Odnosno razlika izmedju sadasnje akcijske cijene i prijasnje redovne cijene je negdje oko 2-3% s ukljucenim PDVom od 5%.


Ali je sadašnja redovna duplo veća od prijašnje tjedne akcijske cijene...
vs
#14 Posted : 21. prosinca 2012. 11:52:36(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:
hrvoje23 wrote:
Jel to ako dobro računam cijena porasla 30% ?

Nismo se vodili procentima vec smo stavili troskove na papir i sukladno tome formirali cijenu.
Ali ako racunas onda (odokativno) mislim da je cijena oko 25-28% visa, s ukljucenim PDVom od 5%.
Odnosno razlika izmedju sadasnje akcijske cijene i prijasnje redovne cijene je negdje oko 2-3% s ukljucenim PDVom od 5%.

mislin da ljude najvise zanima razlika izmedju akcijskih cijena....
ona se najlakse vidi na dylanu, (on ima standardne 3 epizode, tex varira broj strana), prije je za prva dva miseca kosta 115kn, sada ce kostat 128kn.. poskupljenje ispada 13kn ili nekih 11%..

znaci da ste nathana drzali ispod cijene nakon sta mu je smanjen tiraz?... sad ce i on doc na 128kn po knjizi?
Dado R.
#15 Posted : 21. prosinca 2012. 13:42:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
hrvoje23 wrote:
Dado R. wrote:
hrvoje23 wrote:
Jel to ako dobro računam cijena porasla 30% ?


Odnosno razlika izmedju sadasnje akcijske cijene i prijasnje redovne cijene je negdje oko 2-3% s ukljucenim PDVom od 5%.


Ali je sadašnja redovna duplo veća od prijašnje tjedne akcijske cijene...

Bojim se da nisam dobro razumio? Kakva prijasnja tjedna akcijska cijena? Izuzev ponuda tjedna kad su na raspolaganju bili kompleti i pojedinacno po 5 komada
ne znam ni za kakvu drugu tjednu akcijsku cijenu. Ili si mislio na prijasnje akcijske cijene u prva dva mjeseca od objave nekog izdanja?
Ako si to mislio onda mi samo pojasni na nekom primjereu kako je redovna cijena duplo veca od prijasnje akcijske, jer i dalje ne razumijem.

Ali ono sto sigurno razumijem je da akcijska cijena postoji samo zato sto smo mi odredili da ce ona postojati.
Mi smo izmislili to i isli smo svjesno na nasu stetu a htjeli smo nagraditi one kupce koji nas u startu podrze.
Mogli smo to i ukinuti, a nismo, naprotiv povecali smo razliku izmedju redovne i akcijske cijene da bismo jos vise podrzali kupca
koji nas u startu podrzi, odnosno da mu omogucimo da kupi izdanje po slicnoj cijeni koja je bila prije.

Ili plasticno pojasnjeno, knjigu poput nekog Nathana mogao si prije tocno 3 godine kupiti samo po cijeni od 125 kuna. Nije bilo nikakve druge cijene.
Tri godine poslije unatoc svim poskupljenjima, manjoj nakladi i PDVu takva knjiga se moze po slicnoj cijeni kupiti u prva dva mjeseca.
Preciznije receno skuplja je 3 kune odnosno 2,4% i kostat ce 128 kuna, ali tada nismo imali PDV a sam PDV od 5% je vec uracunat u toj cijeni,
dakle netto cijena je 121,60 kn. Drugim rijecima sada u prva dva mjeseca za knjigu poput Nathana od kupca dobijemo 3,4 kune manje nego prije tri godine.


bubo
#16 Posted : 21. prosinca 2012. 13:51:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Dado R. wrote:
hrvoje23 wrote:
Dado R. wrote:
hrvoje23 wrote:
Jel to ako dobro računam cijena porasla 30% ?


Odnosno razlika izmedju sadasnje akcijske cijene i prijasnje redovne cijene je negdje oko 2-3% s ukljucenim PDVom od 5%.


Ali je sadašnja redovna duplo veća od prijašnje tjedne akcijske cijene...

Bojim se da nisam dobro razumio? Kakva prijasnja tjedna akcijska cijena? Izuzev ponuda tjedna kad su na raspolaganju bili kompleti i pojedinacno po 5 komada
ne znam ni za kakvu drugu tjednu akcijsku cijenu. Ili si mislio na prijasnje akcijske cijene u prva dva mjeseca od objave nekog izdanja?
Ako si to mislio onda mi samo pojasni na nekom primjereu kako je redovna cijena duplo veca od prijasnje akcijske, jer i dalje ne razumijem.

Ali ono sto sigurno razumijem je da akcijska cijena postoji samo zato sto smo mi odredili da ce ona postojati.
Mi smo izmislili to i isli smo svjesno na nasu stetu a htjeli smo nagraditi one kupce koji nas u startu podrze.
Mogli smo to i ukinuti, a nismo, naprotiv povecali smo razliku izmedju redovne i akcijske cijene da bismo jos vise podrzali kupca
koji nas u startu podrzi, odnosno da mu omogucimo da kupi izdanje po slicnoj cijeni koja je bila prije.

Ili plasticno pojasnjeno, knjigu poput nekog Nathana mogao si prije tocno 3 godine kupiti samo po cijeni od 125 kuna. Nije bilo nikakve druge cijene.
Tri godine poslije unatoc svim poskupljenjima, manjoj nakladi i PDVu takva knjiga se moze po slicnoj cijeni kupiti u prva dva mjeseca.
Preciznije receno skuplja je 3 kune odnosno 2,4% i kostat ce 128 kuna, ali tada nismo imali PDV a sam PDV od 5% je vec uracunat u toj cijeni,
dakle netto cijena je 121,60 kn. Drugim rijecima sada u prva dva mjeseca za knjigu poput Nathana od kupca dobijemo 3,4 kune manje nego prije tri godine.


problem je dado druge prirode a to je što se čovjek na dobro(povoljno) brzo navikne a na loše(skuplje ) mu treba vremena,BigGrin BigGrin BigGrin
split85
#17 Posted : 21. prosinca 2012. 13:52:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
@Dado R
Što se tiće Nathana, reci mi je li ovo na webshopu stvarno stanje stvari u vezi NN 44 i NN 4?
Jer nekako mi je brzo palo sa 100 primjeraka na 36 ili 59. U manje od 10 dana.
Dado R.
#18 Posted : 21. prosinca 2012. 13:56:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
vs wrote:
Dado R. wrote:
hrvoje23 wrote:
Jel to ako dobro računam cijena porasla 30% ?

Nismo se vodili procentima vec smo stavili troskove na papir i sukladno tome formirali cijenu.
Ali ako racunas onda (odokativno) mislim da je cijena oko 25-28% visa, s ukljucenim PDVom od 5%.
Odnosno razlika izmedju sadasnje akcijske cijene i prijasnje redovne cijene je negdje oko 2-3% s ukljucenim PDVom od 5%.

mislin da ljude najvise zanima razlika izmedju akcijskih cijena....
ona se najlakse vidi na dylanu, (on ima standardne 3 epizode, tex varira broj strana), prije je za prva dva miseca kosta 115kn, sada ce kostat 128kn.. poskupljenje ispada 13kn ili nekih 11%..

znaci da ste nathana drzali ispod cijene nakon sta mu je smanjen tiraz?... sad ce i on doc na 128kn po knjizi?

Da, ako se gleda prosla akcijska i sadasnja akcijska cijena, to je tocno, no gore iznad sam pojanio kako to izgleda u zbilji kad se zna da
akcijska cijena nije nesto sto se podrazumjeva vec je to osmisljeno kao nasa podrska onima koji nas odmah podrzavaju kad objavimo nesto.

Naravno da smo Nathana drzali ispod cijene nakon smanjena tiraza. I kad prodamo svih 300 primjeraka s tom cijenom na knap smo s pokrivanjem
troskova, odnosno najiskrenije kad znam sto sve uopce ne racunamo u trosak, s 300 prodanih ne pokrijemo sve troskove.
Dado R.
#19 Posted : 21. prosinca 2012. 14:03:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
split85 wrote:
@Dado R
Što se tiće Nathana, reci mi je li ovo na webshopu stvarno stanje stvari u vezi NN 44 i NN 4?
Jer nekako mi je brzo palo sa 100 primjeraka na 36 ili 59. U manje od 10 dana.

Da, stvarno je stanje i to nije nista neobicno. Prodalo se tih primjeraka a bio je i izvoz pa tada obicno kad je nesto novo ode vise komada odjednom.
Nekad se desi da je izvoz za Srbiju odmah kad budu nove knjige a nekad prodje neko vrijeme. Knjige 4 i 44 nisu do sad bile u prodaji u Srbiji.
Objavljene su nedugo nakon proslog izvoza.
split85
#20 Posted : 21. prosinca 2012. 14:03:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Hvala na obavijesti!!! BigGrin
Users browsing this topic
Guest
8 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,150 seconds.