Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages«<45678>
Tex Willer 51 & 52
dr. westax
#101 Posted : 13. siječnja 2013. 1:41:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Dado R. wrote:

Cekaj, znaci drugim rijecima da nismo zbog "sitnica" povlacili svoja izdanja iz prodaje i ponovno ih tiskali onda sad ovo ne bi izgledala krupna greska?
Ne mislim da ti osobno tako mislis, ali ocito tako ispada....


Ne, krivo si me shvatio. Hoću reći da ste koliko se sjećam povukli iz prodaje Superbook sa Dylan i Martijem jer je imao onu neku žutu crticu na naslovnici. To je za mene "sitnica" koja meni ne bi smetala. Vi ste bili nezadovoljni i sve je išlo ispočetka. Kapa dolje i naklon do poda!
Zato mi nije jasno kako vam ovo ne smeta?

Dado R. wrote:

Zao mi je da sumnjas u moje rijeci da postoje OK primjerci, jer mi i dalje kao i od prvog dana tiskamo izdanja prije svega zbog nas samih i nasih kolekcija,
a nikad u zivotu necu pokusati nekome nesto prodati s cime i sam nisam zadovoljan.
Rekao sam da postoje OK primjerci, nisam rekao savrseni primjerci, vec OK izdanja kakva smo vec imali od svih tiskara, i sigurno postoje takva,
i sam sam ih drzao u rukama. Da je bilo uzasno losih primjeraka, kao u ovim nekim opisima, garant bismo otvorili sve pakete i pregledali sve detaljno
i ono sto nije nikako dobro ne bi se naslo u prodaji. Ocito je da to sad trebamo uciniti, jer vjerujem da postoji dio naklade koji ne odgovara onom sto sam vidio.
A tebe molim da pogledas slike na mislim 3 stranici ovog topica i da mi kazes jesu li izdanja koja si ti vidio identicna ovim na slikama ili su bolja/losija?
Cisto da budem siguran o cemu pricamo.


Ne sumnjam u tvoje riječi i to ne mogu jer nisam vidio čitav tiraž pa ja samo naklapam, ali ako su do mene došle informacije da ima nezadovoljnih kupaca u Beogradu pa zatim u Zagrebu i evo sada u Rijeci onda očito postoji određeni problem.
Tex 51 ima malo čudan uvez, ali bih to zanemario i stavio pod onu "sitnicu" koju nema smisla ni ispravljati, a knjiga 52 mi baš očajno izgleda. OK, vidio sam dva-tri primjerka i svi su bili isti. Vjerujem da možda ima i boljih.
Slike na 3. stranici sam vidio kada su postavljene i ovako na monitoru nisam mogao vidjeti niti shvatiti čemu toliko prašine. Zapravo mislio sam da se našlo par večih fanatika od mene pa cmizdre bez razloga. Onda sam otišao u striparnicu i kada sam ih vidio uživo nisam mogao vjerovati. Tex 52 izgleda "napuhnuto" kao da je netko ugurao 70-80 strana vise u korice koje nisu za to predviđene.
Probat ću u ponedjeljak napraviti par fotografija pa ih staviti ovdje da prodiskutiramo.
Mislim, svjestan sam da se greške događaju, ali to bih drukčije doživio da se radi o nekom kiosk izdanju od izdavača kojeg boli ona stvar za tu i tamo neku grešku jer će ekipa i tako jesti čevape dok ga budu čitali, a poslije će strip uzeti u zahod.
Digli ste letvicu na viši nivo i zato se sada čudim kako vam ne smeta izgled tog Texa?
dr. westax
#102 Posted : 13. siječnja 2013. 2:11:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
samuel wrote:
Slazem se da je Tex ispao lose ali sto je tu je,kako kaze Giboni ovo mi je skola. Na ustrb svih ostalih izdanja ovo jedno lose moze se tolerirati,mene vise smeta cijena koja je debelo, debelo previsoka i mislim da ce tiraz padati,tj da ce se jos manje prodavati.S kim god razgovaram svi razmisljaju o prestanku sakupljanja pa tako i ja.Uz sva ostala izdanja nemoguce je to sve pratiti a imam osjecaj i vjerujem da su sad stripovi preskupi,precjenjeni i sve teze dostupni bez obzira na duzi period promo cijene.Zao mi je ,bojim se da cete poceti stvarno izdavati stripove samo za sebe i one malobrojne dubljeg dzepa.Kao sto su i politicari ubili sebe,drzavu i svoj narod dizanjem poreza i cijena na sve zivo tako ste i vi poceli piliti granu na kojoj sjedite.Zasto nitko nece razmisljati o smanjenju cijena i mozda vecoj prodaji?Znam da su troskovi veliki, i jasno mi je da danas je umjetnost uopce se baviti bilo cime a pogotovo izdavastvom,ipak mislim da bi trebali malo vise misliti na obicnog malog sakupljaca koji se odrice stosta da bi kupio koji strip.


Vidiš cijene se ja nisam želio doticati niti u jednom trenutku.
Zašto?
Zato što mislim da bi prodaja bila ista. Stvar je u tome što ljudi jednostavno nemaju love. Uskoro predviđaju da ćemo doći do 400.000 nezaposlenih. Svi troškovi rastu, a plaće padaju. Tako da su ljudi jednostavno primorani odustajati od svih luksuza, a stripovi su luksuz.
Nažalost, tvoje prognoze su vjerojatno ostvarive. Veće cijene, manje tiraži i još manje kupaca.
Evo samo moj primjer. Ove godine nisam dobio kune za božičnicu, a svake godine mi to bude neki ekstra novac koji uglavnom potrošim na stripove. Ove godine nije došlo ništa, nisam ni kupio ništa dodatno, a to se opet reflektira na Libellus i ostale izdavače.
Spirala koja vodi u propast Crying
Dado R.
#103 Posted : 13. siječnja 2013. 2:47:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
dr. westax wrote:

Digli ste letvicu na viši nivo i zato se sada čudim kako vam ne smeta izgled tog Texa?

Zato sto smo otvorili nekoliko paketa kad su izdanja stigla i mi smo u rukama drzali primjerke koji nisu savrseni ali su OK, ali ocito da ne izgledaju svi primjerci tako.
Stoga cemo mi pregledati cijelokupnu nakladu da vidimo u cemu je problem.
A sve vas koji nam pisete o drasticno losim izdanjima molim da to uslikate i da nam posaljete, moze mailom na info@libellus.hr
A mozete i postati ovdje u forum. Sto prije, tim bolje, da to rijesimo po hitnom postupku.

andi
#104 Posted : 13. siječnja 2013. 12:11:47(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 4
Location: Zagreb
Ja bih se samo malo nadovezao na raspravu. Nešto još nije rečeno, a dosta je bitno kada se priča o popustu od 20% u prva tri mjeseca.

Budimo iskreni - volio bih vidjeti tko još od ovih 300 zagriženih stripofila (koliko je sada naklada) kupuje stripove po punoj cijeni (koja piše na koricama).
Ja osobno sve koje sam upoznao da sakupljaju LL izdanja uvijek imaju popust od 10-20% bez obzira kada kupuju (prva dva mjeseca ili kasnije - a ovdje čak ne mislim na razne akcije mjeseca i rasprodaje na festivalima i sajmovima). Tu su uvijek razne kartice, sakupljanje štambilja, popusti na količinu, dogovori sa striparnicama, pa čak znam i za dogovore sa nekima od ljudi iz vašeg staffa za trajne popuste kada se kupuje direktno od vas. Bitno je da imaš neka poznanstva i dogovor se uvijek nađe (a među ovih 300 postoji velik broj poznanstava Cool )
I koliko god mnogi šutjeli o tome - to je tako, mislim da nema smisla ići to demantirati.

E sad, trik je u tome što u ni jednoj od tih varijanti popusta ne važi popust povrh vaše promotivne cijene u prva dva mjeseca. Tako da, kada se ovo uzme u obzir ispada da cijena nikako nije ostala ista (kao što vi tvrdite da je u prva dva mjeseca) nego se uistinu osjetno povećala. Ako sam DD prije mogao dobiti za 125 Kn minus 15-20% (u nekoj od gore navedenih varijanti) što onda ispada blizu 100 Kn, sada ga mogu dobiti samo za 160 Kn minus tih istih 15-20%. Ako se kupuje u prva 2 mjeseca cijena je fiksno 128 Kn i tu mi više nitko neće dati nikakav popust jer popust na popust nitko ne daje.

I zaključno ispada da je povećanje cijene oko 20% u kakvoj god da se varijanti kupuje. A kako ste sami rekli - sve buduće akcije na sajmovima, festivalima neće moći biti jeftinije od vaše početne cijene, ispada da je poskupljenje definitivno.
Dado R.
#105 Posted : 13. siječnja 2013. 13:55:26(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
andi, andi, pa tko ce drugi vec nas prijatelj andi...Smile Ne rece li ti zadnjim postom da si se vratio na forum jednokratno?BigGrin
Vidi, mozes pisati sto hoces, ali zbilja ti vise necu dopustiti da pises bez konkretnih argumenata i dokaza.
Tvojih 8 postova sluzili su iskljucivo da bi malo pljucnuo na nas, a sve nesto uvijeno. Andi, mene ne zanima sto ti mislis, koga ti poznas,
ako zelis pomoci meni i sebi, jer vidis neku nepravdu, onda izvoli izaci vani s dokazima... hocu imena.

- Daj mi reci tko to prodaje po 20% popusta bez obzira kad prodaje, dakle i izvan akcije?
- Daj mi reci s kojim striparnicama se mogu dogovoriti takvi popusti bilo kada?
- Daj mi reci tko su ti neki iz "naseg Staffa" koji dogovaraju trajne popuste kad se kupuje od nas?
- Daj mi reci tko je tebi prodao i tko je nudio Dylana s popustom od 15-20% kad je bio po normalnoj cijeni od 125 kuna?

Poznato mi je da neke striparnice imaju kartice i zigove, ali popusti nisu takvi kakve ti navodis, no ako tvrdis da jesu zelim znati tko radi tako pa mi navedi imena.
Isto tako je jos veca glupost da se s nekima iz Staffa mogu dogovoriti trajni popusti i slicno. Da je nama cilj da prodajemo stvo vise direktno pa imali bismo
vise nego sto nacina kako to napraviti javno, a naprotiv cesto se desi da nesto bude u prodaji u striparnicama a ja to jos nisam postavio na web taj dan.
Teorijski je moguce da bilo tko, npr. ti osobno, kupis neko nase izdanje po cijeni od 100 kuna i prodas ga za vecu ali i nizu cijenu, ili ga cak nekome
poklonis, jer to je tvoje pravo da radis s tim sto hoces kad kupis to od nas. No to moze biti pojedinacni slucaj a nikako nekakve muljaze koje ti spominjes u svome postu.

Ne znam prenosis li ti ovdje neke traceve koje si cuo od drugih ili sam smisljas teorije zavjere, no ako nam zelis pokazati da pricas istinu, odgovori mi
s konkretnim primjerima i imenima ljudi i prodajnih mjesta koje spominjes u svojim optuzbama. Pa da mi to mozemo provjeriti i utvrditi istinu.
U suprotnom, bolje je ne razbacivati se svakakvim recenicama jer cu ubuduce podnjeti tuzbu protiv svakoga tko bez dokaza iznosi klevete na racun Libellusa.
Tko misli da se salim, neka proba to provijeriti.



andi
#106 Posted : 13. siječnja 2013. 14:21:33(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 4
Location: Zagreb
U pravu si, krivo sam izveo neke zakljucke. Evo pobrisao sam svoje postove da ne stvaram zabune. Isprika jos jednom i sad stvarno log off... Pozdrav.
Oki
#107 Posted : 13. siječnja 2013. 16:26:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Evo da i ja kažem koju o ovom slučaju Texovih knjiga 51 i 52...
Knjiga broj 51 ima manji broj stranica pa se ovaj nedostatak sa loše urađenim koricama skoro i ne primjeti...ljude je dosta pogodilo poskupljenje pa se bune i na sitnice...
A što se tiče ovog broja 52,e taj je daleko od savršenstva. Što reći,sigurno je da se uvez neće raspasti,kvaliteta tiska i materijala je i dalje vrhunska,ali eto,u ovom slučaju,korice su napravljene amaterski.
Bio sam vidio primjerke tog broja 52 u dvije Zagrebačke striparnice (SKAB 612 i Snk) i mogu reći da onaj dio stripa između hrbata i naslovnice gdje bi trebala biti udubina nema udubine već kosinu i to u većini primjeraka dosta nagužvanu i baš je prilikom moga posjeta u SNK jedan gospodin odustao od kupovine jer se nada dolasku boljih primjeraka.
Ja sam svoj primjerak baš zbog toga kupio preko Libellus web shopa i moram reći da je on nešto malo bolji od ovih primjeraka iz striparnica pošto ovaj dio gdje bi trebala biti udubina nije nagužvan,ali ova kosina i dalje bode u oči.
Kao što rekoh,propust se dogodio u krivo vrijeme,baš kod poskupljenja,pa je samim time i nezadovoljstvo ljudi još veće.
Nasuprot ovom Texu,novi brojevi Dylana i Mister No-a su savršeni...! Drool
Pogledao sam slike na 3.strani ovog topica,pa mogu reći da mi te slike izgledaju kompjuterski dorađene fotoshopom,a evo uslikao sam tri slike svojeg primjerka broja 52 pa ih šaljem na info@libellus.hr pošto ne mogu postaviti slike ovdje na forum jer se koristim mobitelom. Moram reći da je dosta teško uslikati strip kako bi ovi nedostaci bili vidljivi na fotografiji,ali eto,pokušao sam,mislim da je na slikama vidljivo da je listova u ovoj 52. knjizi previše barem za debljinu korica.
Mene ovaj jedan lošije urađeni broj neće spriječiti da i dalje nastavim skupljati Texa,pa neću valjda zbog toga odustati...
Dado R.
#108 Posted : 13. siječnja 2013. 16:30:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
andi wrote:
U pravu si, krivo sam izveo neke zakljucke. Evo pobrisao sam svoje postove da ne stvaram zabune. Isprika jos jednom i sad stvarno log off... Pozdrav.

E ne ide to tako andi, ne mozes brisati postove kako ti padne na pamet kad te pozovem da mi dokazes svoje tvrdnje.
Dodjes na nas forum, nazoves nas i "neke staffovce" te striparnice muljatorima, i onda kad trazim da mi dokazes to sto pises, ti se povlacis i brises postove.
Znaci ti imas prava tvrditi nesto o nama a ja nemam prava traziti dokaze tih tvrdnji, pa gdje smo mi to, u vrticu i svi imamo 3-4 godine?
Je li se kod tebe inace svodi dijalog na to da kazes svoje misljenje, tudje te ne zanima i nakon izgovorenog jednostavno se izgubis?

Oki
#109 Posted : 13. siječnja 2013. 16:31:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Nemoguće je poslati sliku na info@libellus.hr -piše veza je prekinuta.
Možda kakav drugi mail?
Dado R.
#110 Posted : 13. siječnja 2013. 16:34:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Oki wrote:
Evo da i ja kažem koju o ovom slučaju Texovih knjiga 51 i 52...
Knjiga broj 51 ima manji broj stranica pa se ovaj nedostatak sa loše urađenim koricama skoro i ne primjeti...ljude je dosta pogodilo poskupljenje pa se bune i na sitnice...
A što se tiče ovog broja 52,e taj je daleko od savršenstva. Što reći,sigurno je da se uvez neće raspasti,kvaliteta tiska i materijala je i dalje vrhunska,ali eto,u ovom slučaju,korice su napravljene amaterski.
Bio sam vidio primjerke tog broja 52 u dvije Zagrebačke striparnice (SKAB 612 i Snk) i mogu reći da onaj dio stripa između hrbata i naslovnice gdje bi trebala biti udubina nema udubine već kosinu i to u većini primjeraka dosta nagužvanu i baš je prilikom moga posjeta u SNK jedan gospodin odustao od kupovine jer se nada dolasku boljih primjeraka.
Ja sam svoj primjerak baš zbog toga kupio preko Libellus web shopa i moram reći da je on nešto malo bolji od ovih primjeraka iz striparnica pošto ovaj dio gdje bi trebala biti udubina nije nagužvan,ali ova kosina i dalje bode u oči.
Kao što rekoh,propust se dogodio u krivo vrijeme,baš kod poskupljenja,pa je samim time i nezadovoljstvo ljudi još veće.
Nasuprot ovom Texu,novi brojevi Dylana i Mister No-a su savršeni...! Drool
Pogledao sam slike na 3.strani ovog topica,pa mogu reći da mi te slike izgledaju kompjuterski dorađene fotoshopom,a evo uslikao sam tri slike svojeg primjerka broja 52 pa ih šaljem na info@libellus.hr pošto ne mogu postaviti slike ovdje na forum jer se koristim mobitelom. Moram reći da je dosta teško uslikati strip kako bi ovi nedostaci bili vidljivi na fotografiji,ali eto,pokušao sam,mislim da je na slikama vidljivo da je listova u ovoj 52. knjizi previše barem za debljinu korica.
Mene ovaj jedan lošije urađeni broj neće spriječiti da i dalje nastavim skupljati Texa,pa neću valjda zbog toga odustati...

Oki postavljene slike sigurno nisu doradjenje, pa nije valjda da bi netko to i pomislio.
Slike su napravljene mobitelom i postavljene takve kakve jesu. I kao sto sam rekao, ja sam vidio samo takve primjerke, zato cemo pregledati cijelu nakladu.
I zato molim da mi se posalju slike tih losih izdanja, ove koje ti spominjes nisu jos dosle na nas mail...
Renky
#111 Posted : 13. siječnja 2013. 16:35:11(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
dr. westax wrote:

Evo samo moj primjer. Ove godine nisam dobio kune za božičnicu...
Spirala koja vodi u propast Crying


Ja je nikad u životu nisan dobija... Di vodi moja spiralaHuh
Dado R.
#112 Posted : 13. siječnja 2013. 16:37:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Oki wrote:
Nemoguće je poslati sliku na info@libellus.hr -piše veza je prekinuta.
Možda kakav drugi mail?

Koliko je velika slika? Mail nema ogranicenja i trebalo bi svejedno proci svaka velicina...
Posalji na dado.raic@gmail.com
Dado R.
#113 Posted : 13. siječnja 2013. 16:38:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Oki, dobio sam mail na info libellus
Dado R.
#114 Posted : 13. siječnja 2013. 16:52:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Oki, pogledao sam slike, i vidim malu razliku prema onim slikama sto smo mi postavili, puno razlike nema.
Evo jedna od tih slika gdje se mozda najbolje vidi sto nije u redu a ako hoces jos neku, ti reci koju da postavim.
I kao sto sam vec prije pisao, nije hrbat preuzak, vec jednostavno stroj nije stisnuo utor kako treba pa su korice sad kao sire,
a da su to stisnuli kako treba nebi bio problem. Zbog debljine knjige na ovoj se vidi ta greska bolje od druge knjige...

Oki
#115 Posted : 13. siječnja 2013. 17:11:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
@Dado R
Pa eto,onda bi bilo najbolje da postaviš onu sliku na kojoj se vidi ta kosina koja nije stisnuta pa će ljudi najbolje znati o ćemu je riječ...
Nisam još čitao ovu epizodu,ali sam je samo prelistao...tamo negdje od 55. do 57.strane sa Texom i Carsonom u birtiji sjedi neki tip-pljunuti Kirk Douglas!
dr. westax
#116 Posted : 13. siječnja 2013. 18:59:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Renky wrote:
dr. westax wrote:

Evo samo moj primjer. Ove godine nisam dobio kune za božičnicu...
Spirala koja vodi u propast Crying


Ja je nikad u životu nisan dobija... Di vodi moja spiralaHuh


A jbg. Nađi pravi posao Huh
Dado R.
#117 Posted : 13. siječnja 2013. 20:31:30(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Oki wrote:
@Dado R
Pa eto,onda bi bilo najbolje da postaviš onu sliku na kojoj se vidi ta kosina koja nije stisnuta pa će ljudi najbolje znati o ćemu je riječ...
Nisam još čitao ovu epizodu,ali sam je samo prelistao...tamo negdje od 55. do 57.strane sa Texom i Carsonom u birtiji sjedi neki tip-pljunuti Kirk Douglas!

Koja je tocno ta slika, dobio sam ih 4? Meni se nekako ova gore ucinila da se na njoj najbolje moze vidjeti da nije dobro stisnuto.
Oki
#118 Posted : 13. siječnja 2013. 21:27:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Mislim da su otišle dvije iste slike,samo što sam u jednoj smanjivao veličinu slike jer mi prvotno nije htio proći mail...
Mislim ipak da nisi u pravu kad kažeš da hrbat nije dovoljno stisnut...nije to,nego je jednostavno hrbat strana preuska za par milimetara...zajebali su u tiskari za tih par milimetara i to je to.
Dado R.
#119 Posted : 13. siječnja 2013. 21:51:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Ah, necu vise komentirati dok ne budem vdio sto je s ostalim primjercima, onda cu se ocitovati, da ne bude vise zabuna...
matex
#120 Posted : 13. siječnja 2013. 22:13:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 127
Location: Makarska
Dado R. wrote:
Ah, necu vise komentirati dok ne budem vdio sto je s ostalim primjercima, onda cu se ocitovati, da ne bude vise zabuna...

I ti imaš živaca na izvozBigGrin ..
Users browsing this topic
Guest
8 Pages«<45678>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,154 seconds.