Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Tex Willer 53 & 54
Dado R.
#21 Posted : 16. veljače 2013. 23:06:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
anto wrote:
Kit Carson wrote:
anto wrote:
Jedno pitanje, bez loše namere.
Vidim da je cena Texa viša od Mister Noa, a pogotovu od NN iako ima manji broj stranica (naročito u odnosu na NN) a isti ili čak veći tiraž (opet od NN).Zbog čega je to tako?


Zato sto je to Tex i vredi svaka stranica.Smile Nije to tamo neki Nathan.*


* - Bubo Flapper

Potpisujem.
A tek koliko je bolji od šugavog Riđobradog.
Ili stupidnog Spiroua,bezvezne Klare.
I treba da bude dosta skuplji od ovih kvazistripova.

Pa sto se ti sekiras, spomenuo je Nathana, nista od onoga sto ti citas, zar ne? BigGrin I jasno je da se zeza, iako znam da on ne cita Nathana.Cursing
Ali totalno je bezveze da se stripofili kojih ionako ima malo djele na ove ili one, a danas je to cesto slucaj...
Jedni citaju sve osim Bonellija, jer kao ispod casti i njihove razine je citati loseg Bonellija, oni su to prevazisli, to nije za njih intelektualce.
Drugi se pak kunu samo u Zagora i drugo ih ne zanima, treci nesto trece, a svi oni izvan ovog naseg stripofilskog svijeta cudno nas gledaju na sam spomen stripova.
Sretan sam kad vidim bilo koga da nesto cita, ako je to strip tim sam jos sretniji, pa makar citao i strip koji se meni nimalo ne svidja.
dcopic
#22 Posted : 17. veljače 2013. 9:07:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 142
Man
Location: Šoštanj i Zagreb
Bravo za Texove! Cool
Johnny Difool
#23 Posted : 17. veljače 2013. 10:34:40(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.12.2011.(UTC)
Posts: 7
Location: Zagreb
@ anto


Znam da se šališ, ali ipak su mi krenuli grašci znoja... BigGrin
Tex Willer
#24 Posted : 17. veljače 2013. 11:55:54(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
I jasno je da se zeza, iako znam da on ne cita Nathana.Cursing


Citao bi on Nathana, nego em ima te SF izraze, em je na hrvatskom pa mu onako izlapelom dodje ko da gleda indijske serije bez titla.
Ili sto bi reko Schojic - "Nece slonce u lonce"BigGrin
Tex Willer
#25 Posted : 17. veljače 2013. 12:05:53(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
anto wrote:

Potpisujem.
A tek koliko je bolji od šugavog Riđobradog.
Ili stupidnog Spiroua,bezvezne Klare.
I treba da bude dosta skuplji od ovih kvazistripova.


Citao je taj nekad sve, pa se ondak ozenio, pa prodao stripove da kupi koznjak i izgleda ko Tom Kruz u Top Gun. Frizuru je imao istu, nosinu takodje i onda kad je doso i koznjak mogo je ladno da bude Tomov dubler.
Ondak je shvatio da izmedju zene i stripova treba izabrati stripove pa je otkacio zenu, prodao koznjak i opet krenuo s manjom kolicinom stripova s namerom da kolekciju vremenom siri.
Ondak se ozenio po drugi put, pa je prvo usetala zena a za njom i garderoba. I ormani su poceli da se pune, ali ne stripovima.
Sad moz da bude srecan sto mu je dozvoljeno da cuva i ovo malo sto sakuplja.
anto
#26 Posted : 17. veljače 2013. 14:02:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Tex Willer wrote:
anto wrote:

Potpisujem.
A tek koliko je bolji od šugavog Riđobradog.
Ili stupidnog Spiroua,bezvezne Klare.
I treba da bude dosta skuplji od ovih kvazistripova.


Citao je taj nekad sve, pa se ondak ozenio, pa prodao stripove da kupi koznjak i izgleda ko Tom Kruz u Top Gun. Frizuru je imao istu, nosinu takodje i onda kad je doso i koznjak mogo je ladno da bude Tomov dubler.
Ondak je shvatio da izmedju zene i stripova treba izabrati stripove pa je otkacio zenu, prodao koznjak i opet krenuo s manjom kolicinom stripova s namerom da kolekciju vremenom siri.
Ondak se ozenio po drugi put, pa je prvo usetala zena a za njom i garderoba. I ormani su poceli da se pune, ali ne stripovima.
Sad moz da bude srecan sto mu je dozvoljeno da cuva i ovo malo sto sakuplja.

LOL
A jedan je Karson
anto
#27 Posted : 17. veljače 2013. 14:11:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado R. wrote:
anto wrote:
Kit Carson wrote:
anto wrote:
Jedno pitanje, bez loše namere.
Vidim da je cena Texa viša od Mister Noa, a pogotovu od NN iako ima manji broj stranica (naročito u odnosu na NN) a isti ili čak veći tiraž (opet od NN).Zbog čega je to tako?


Zato sto je to Tex i vredi svaka stranica.Smile Nije to tamo neki Nathan.*


* - Bubo Flapper

Potpisujem.
A tek koliko je bolji od šugavog Riđobradog.
Ili stupidnog Spiroua,bezvezne Klare.
I treba da bude dosta skuplji od ovih kvazistripova.

Pa sto se ti sekiras, spomenuo je Nathana, nista od onoga sto ti citas, zar ne? BigGrin I jasno je da se zeza, iako znam da on ne cita Nathana.Cursing
Ali totalno je bezveze da se stripofili kojih ionako ima malo djele na ove ili one, a danas je to cesto slucaj...
Jedni citaju sve osim Bonellija, jer kao ispod casti i njihove razine je citati loseg Bonellija, oni su to prevazisli, to nije za njih intelektualce.
Drugi se pak kunu samo u Zagora i drugo ih ne zanima, treci nesto trece, a svi oni izvan ovog naseg stripofilskog svijeta cudno nas gledaju na sam spomen stripova.
Sretan sam kad vidim bilo koga da nesto cita, ako je to strip tim sam jos sretniji, pa makar citao i strip koji se meni nimalo ne svidja.

Ne znam da li si me pogrešno shvatio,ali se nadam da nisi - zezam se sa Karsonom.
Ja inače spadam u grupu "svaštojeda" - čitam sve i mislim da u svakoj školi stripa ima remek dela,odličnih,dobrih, prosečnih i loših stripova.
Stripova je mnogo i treba sve to ispratiti i kupovinom i čitanjem ali i skladištenjem.
Ja recimo Texa kojeg LL izdaje dobijam od prijatelja na čitanje.Tako da sam jako zadovoljan kad vidim da ide nešto novo (zadnjeg sam pročitao Alhemičarevu kuću i odličan mi je).Tex je najbolji način da se "preseku" ozbiljni stripovi kojima ipak malo više naginjem zadnjih godina.

Što se tiče Zagora, mislim da je on ipak prevaziđen junak, barem za moje godine, ali i njega ponekad uzmem da pročitam.I iskreno, ne volim što ste počeli da ga izdajete, jer sve ono što imate u ponudi je hvalevredno (Teks,Mister Noa,Marti Misterija,Natan Never,Magični,razni spin off-vi,Dilan Dog) i mislim da je on delom krivac za usporavanje francuza, pa mi je zato još i mrskiji.Ali to je već neka druga priča.

Izvinjavam se na offtopiku.
Dado R.
#28 Posted : 17. veljače 2013. 15:03:33(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
Dado R. wrote:
I jasno je da se zeza, iako znam da on ne cita Nathana.Cursing


Citao bi on Nathana, nego em ima te SF izraze, em je na hrvatskom pa mu onako izlapelom dodje ko da gleda indijske serije bez titla.
Ili sto bi reko Schojic - "Nece slonce u lonce"BigGrin

A da mu prevodis? BigGrin BigGrin
Dado R.
#29 Posted : 17. veljače 2013. 15:22:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
anto wrote:

Ne znam da li si me pogrešno shvatio,ali se nadam da nisi - zezam se sa Karsonom.
Ja inače spadam u grupu "svaštojeda" - čitam sve i mislim da u svakoj školi stripa ima remek dela,odličnih,dobrih, prosečnih i loših stripova.
Stripova je mnogo i treba sve to ispratiti i kupovinom i čitanjem ali i skladištenjem.
Ja recimo Texa kojeg LL izdaje dobijam od prijatelja na čitanje.Tako da sam jako zadovoljan kad vidim da ide nešto novo (zadnjeg sam pročitao Alhemičarevu kuću i odličan mi je).Tex je najbolji način da se "preseku" ozbiljni stripovi kojima ipak malo više naginjem zadnjih godina.

Što se tiče Zagora, mislim da je on ipak prevaziđen junak, barem za moje godine, ali i njega ponekad uzmem da pročitam.I iskreno, ne volim što ste počeli da ga izdajete, jer sve ono što imate u ponudi je hvalevredno (Teks,Mister Noa,Marti Misterija,Natan Never,Magični,razni spin off-vi,Dilan Dog) i mislim da je on delom krivac za usporavanje francuza, pa mi je zato još i mrskiji.Ali to je već neka druga priča.

Izvinjavam se na offtopiku.

Mozda sam te malo krivo shvatio, pa sam tako napisao, uvijek mi je zao vidjeti kad se stripofili djele na ove ili one, a ionako nas ima jako malo.
Sto su za tebe ozbiljni stripovi, mislis po strukturi djela ili mislis na nesto drugo?
Nase knjige Zagora nisu utjecale na druge knjige, kao sto smo vise puta pisali, Francuze nismo mogli objavljivati zbog prijava na natjecaj i tek sad krecemo puno parom.Smile
anto
#30 Posted : 17. veljače 2013. 17:04:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Kao prvo, potpuno se slažem da se mi stripofili moramo držati jedni drugih, jer smo definitivno vrsta koja nestaje, i samo nam treba još da se i mi međusobno trvemo.
Rekoh već da mi jedan prijatelj pozajmljuje vašeg, ali i Ludensovog Texa.Od drugog prijatelja uzimam Marti Misterije (SD,SA,LL,VČ) i Zagora, od trećeg albume Andrije Maurovića i te stare predratne i posleratne stripove (u novim izdanjima);sa četvrtim se dopunjujem sa albumima Fibre,Komika,Darkvuda,...

Zagor na mene nema više onu draž kao nekad.Blek,Mark,Miki pogotovu.Većinu Bonelija volim da pročitam ali tek kod nekih dobijam puno uživanje.
Stripovi iz vaše biblioteke Libelus ili biblioteka Font su za mene ozbiljni stripovi.Supernova od Darkvuda,Orka,Orka specijal,... od Fibre,Kalvin i Hobs od SC,Matakovićevi albumi su ozbiljno neozbiljni,...
BD klasici (Riđobradi,Spirou,Torgal,XIII,..), novinski klasici (Rip Kirbi,Valijant,Modesti,...) su za mene takođe jako dragi stripovi koji mogu da mi podare tu punoću uživanja pri čitanju.
I normalno - Teks!!!
Tex Willer
#31 Posted : 17. veljače 2013. 17:28:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
Tex Willer wrote:
Dado R. wrote:
I jasno je da se zeza, iako znam da on ne cita Nathana.Cursing


Citao bi on Nathana, nego em ima te SF izraze, em je na hrvatskom pa mu onako izlapelom dodje ko da gleda indijske serije bez titla.
Ili sto bi reko Schojic - "Nece slonce u lonce"BigGrin

A da mu prevodis? BigGrin BigGrin


U stvari je glup i ne moze da ga ukapira. Ja reko da malo ublazim al kad me vuces za jezik etoBigGrin
Tex Willer
#32 Posted : 17. veljače 2013. 17:35:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:

Mozda sam te malo krivo shvatio


@Dado R.
Anto ima kataraktu leve polovine levog oka i ne vidi onaj deo ekrana sa smajlicima. Ko u inat na svim forumima su smajlici upravo tu i to povremeno dovodi do zabunaBigGrin

@Anto
Ubedio sam matorog da uzme Umpah Paha proslu narudzbinu. Bar nesto za pocetakBigGrin
anto
#33 Posted : 17. veljače 2013. 17:40:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
odlično
Umpah pah je fenomenalan
kit teller
#34 Posted : 19. veljače 2013. 11:07:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
BigGrin BigGrin BigGrin
efo i mene ljudi, imo sam problema sa log ali sad sam opet sa vama....Love
sa svim ljudima dobre volje i sa NAJBOLJIM IZDAVAČIMA BONELLIJA ikad....nekad su bili sretni Talijani, danas zavide nama....
bravo za nove knjige Texa....veselim se Montalesa sa Picinelijerm a poghotovo onog dinosaurusa Cars.....pardon, dinosaurusa.Flapper
Thommo
#35 Posted : 1. ožujka 2013. 21:29:24(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 28.12.2012.(UTC)
Posts: 11
Location: Rijeka
dcopic wrote:
Bravo za Texove! Cool

Slažem se s kolegom dcopicem... ThumpUp

Letterijev je Tex solidan, možda je slabo iskorištena priča o dinosaurusima. Priča o Montalesu puno modernija i realnija, samim time meni i dosta bolja.
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,135 seconds.