Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages<1234>»
Bonelli - NATHAN NEVER - najave talijanskih izdanja
Dok Lester
#21 Posted : 21. listopada 2011. 22:45:06(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Ma znam kako se piše, al' bacam udicu kolektoru BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin

(Uostalom, tko može zaboraviti onaj tekst iz osnovne škole ''Proljeće, mama i ja''? Ili je knjiga bila? Znam samo da sam zapamtio po tome BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin )
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dado R.
#22 Posted : 21. listopada 2011. 23:56:33(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
A sto je sa svercanjem farmerki, to ne komentiras, ha?BigGrin
Dok Lester
#23 Posted : 21. listopada 2011. 23:59:07(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Znaš kako je bilo u 80-tima... traperice, kava, stripovi... LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Curumo
#24 Posted : 22. listopada 2011. 11:59:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
Dado R. wrote:
Nathana nisi citao pa ne znas, ali napravili su i oni jedan sjajan SF strip... bas sjajan.
Svidjalo se to kome ili ne!BigGrin



jesam, 30+ epizoda više je nego dovoljno da te nesto veze ili ne... makar s takvim prijevodom kakav je bio u SD (citam i PDZ, pa staBigGrin BigGrin BigGrin BigGrin )

istina, Brad Barron je vrhunski traš, ali jedna lasta ne cini zimuLOL LOL
Nice view from hell.
Dado R.
#25 Posted : 22. listopada 2011. 12:48:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Curumo wrote:
Dado R. wrote:
Nathana nisi citao pa ne znas, ali napravili su i oni jedan sjajan SF strip... bas sjajan.
Svidjalo se to kome ili ne!BigGrin



jesam, 30+ epizoda više je nego dovoljno da te nesto veze ili ne... makar s takvim prijevodom kakav je bio u SD (citam i PDZ, pa staBigGrin BigGrin BigGrin BigGrin )


Ma ti se ni ne sjecas tih 30+ epizoda a s prijevodom gdje se u tri broja jednoj te istoj stvari davalo tri razlicita imena, tesko si ista mogao upamtiti,
a kamoli da te nesto poveze... Time sto ne volis Nathana i ne citas ga, ti propustas sjajan strip...Flapper Smile
Znas kako se ono kaze: "blago onima siromasnim stripovskim duhom, oni i u Rubinijevom Zagoru sreću nađoše..."Flapper Flapper BigGrin BigGrin
Dok Lester
#26 Posted : 22. listopada 2011. 14:11:52(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#27 Posted : 16. studenog 2011. 19:39:13(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Nathan Never 247

Jednoum

Scenarij: Stefano Vietti
Crtež: Roberto De Angelis
Naslovnica: Roberto De Angelis


Čini se da je neizbježan potpuni poraz Zemlje, ali Link, specijalni agent android, otkrio je jedinu slabu točku Jednouma, sustava koji upravlja marsovskom vojskom. Agenti Alfe, zajedno s Tehnopatima, spremaju se za novu bitku, u pokušaju da unište strašno oružje Arana Darka i preokrenu tijek rata. No riječ je o riskantnoj misiji prilično nesigurna ishoda...
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
zeljko
#28 Posted : 17. studenog 2011. 15:00:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
ma šta se to tu dešava
kakav rat i protiv koga to ono s ratom protiv drugih vrsta???
jeko darko?
Dok Lester
#29 Posted : 16. prosinca 2011. 21:51:11(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Nathan Never 248

Završni obračun

Scenarij: Stefano Vietti
Crtež: Roberto De Angelis, Giuseppe Barbati & Luca Casalanguida
Naslovnica: Roberto De Angelis


Borba protiv mutanata telepata Arana Darka se rasplamsava. Nova odricanja i napori stoje pred agentima Alfe i njihovim saveznicima, a bliži se i završna bitka. Sigmund i Link, uz pomoć Tehnopata, vjeruju da su konačno pronašli put do pobjede! Svi su spremni... Hoće li stvarno uspjeti spriječiti pokušaj zauzimanja Zemlje od strane vojske predvođene Kosom Aradanom Prvim, imperatorom Marsa?
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#30 Posted : 17. prosinca 2011. 7:02:43(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
koliko god mi je gust procitat dok lesterove najave aktualnih izdanja u svakon topicu, zamrzia san ga ni krivog ni duznog.... i to radi ovih najava u nathanu... non stop se nadan nekon blade runner film noir momentu u aktualnin izdanjima,... kad ono... kurac... neki smakovi svijetova i nesto, nesto, smak orbitalne stanice ili neceg... hahahahhaa.. samo glean kako ce mu mendoza skemijat neko iron man odijelo i da mu michael bay snimi film..... ne lesteru nego nathanu BigGrin

daj dok, budi srce pa najavi ( bar izmisli, za moju dusuBigGrin) neku epizodu di nathan ide po kisnoj ulici i mrzi sebe, ceo svet nakon podne, i ima mu veze s prosloscu itd.itd. hahahahahahahah

dok... jebiga prika,.... u nas se kaze, budi dobar, izij govno, hahaHahahahha
ako naletin na iduci mafest, ne da cu ti platit pivu radi ovog posta.... nego cili šankCool
Dok Lester
#31 Posted : 17. prosinca 2011. 10:30:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#32 Posted : 17. prosinca 2011. 21:55:39(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
ne stigoh ti jutros odgovoriti osim smajlićima BigGrin BigGrin

Uglavnom, vidim da si zakleti SF-ovac za razliku od mene pa ću ti prepričati jednu staru anegdotu u vezi NN i SF.

Prije 3 godine, kad je Serra bio na MaFestu, za večerom smo se zapričali o Nathanu (a o čemu bismo drugome LOL LOL LOL) i kad sam ga pitao da bi objasni kako to da je meni Nathan vrh vrhova, a SF organski ne podnosim, odgovorio mi je da sam mu prvi postavio takvo pitanje i da je tajna u tome što su on, Medda i Vigna pri stvaranju serijala krenuli od postavke da NN nije SF. Naravno, sad ćeš pitati tko je ovdje lud, jer radnja se odigrava u budućnosti, sve pršti od referenci na SF knjige i filmove, ali to su jednostavno kulise na pozornici kojom se naš Nathan kreće. Bit serijala leži u punokrvnoj pustolovini i razmisli pa ćeš vidjeti da bi većina epizoda funkcionirala i da ih staviš u neko drugo vrijeme ili okoliš. Uostalom, i sâm Nathan svojim kolekcionarskim ukusom pokazuje da je čovjek iz nekog sasvim drugog vremena u odnosu na ono u kojem živi.

Anegdota druga koja potvrđuje gore navedeni primjer: prije tri dana pričali smo o novim mogućim serijalima i Antonio je rekao da je dao jedan novi prijedlog redakciji (mogu ti reći samo da je riječ o klasičnoj pustolovini) i da će, ako prijedlog ne upali, preraditi scenarij pilot-epizode za jednu epizodu Agencije Alfa.

Nadam se da sam pomogao Wink Wink Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#33 Posted : 17. prosinca 2011. 21:58:32(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Štoviše, nakon 251. boja, serijal dodatno skreće težište s ove bijesne kronologije na pustolovinu.

a ono za pivu sam si zabilježio LOL LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#34 Posted : 18. prosinca 2011. 14:01:36(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
LOL zna san ja da je sve radi pive, LOL

volin ja sf, al ne toliko ka sta mrzin fantasy, hahahahahaha.... nego nathana san zavolia jos ka dite, pa su mi te prve epizode vrh, pa kad promislin odakle su poceli pa na cemu su sada, zaboli me srce, hahahahah.. a gust mi je procitat tvoje najave, al nikako da se te epizode vrate na staro, sve mi pare, ono vece od zivota, ako ne spasi svit bar tri puta u dvajs strana, propa roman hahahahah... al to sudin samo na temelju ovih kratkih najava i naslovnica, pa se nadan da se varanSmile

moran priznat da nikad nisan smatra nathana nekin ljutin sf-on, kad malo bolje promislin, al on u prvin epizodama nije koristia floppy diskove, nije ima mobitel pa je koristia govornice itd...hahahahaha, toliko o njihovin sf aspiracijama, jebate led, njih je troje a nisu se potrudili predvidit pet godina u buducnost, hahahaha...

znaci da stvarno sf koriste ko kulisu, mogli su nathan stavit na divlji zapad, bia bi ko neki melankolicni teks i radia bi u pinkertonovoj agenciji, hahahahahah..

oni u biti vise koriste metode h.g. wellsa nego jules verne, hahahahaha... iako ne bi reka po pustin referencama na vernea..... sican se da san cita da verne uopce nije ovoga smatra sf autoron, verne bi se satra istrazivat najnovija tehnoloska dostignuca (jebiga, nije bilo googleBigGrin ) i onda bi ih dalje razradia, a wells bi samo napisa, glavni lik je izmislia vremeplov i onda bi se posvetia avanturi... nakon procitane neke wellsove knjige, izjava mu je bila u smislu, sve super, a di je tu sf??BigGrin

i volia bi da serri uzmu tu ideju za novi serijal... nadan se kratkiCool .... vise volin kad nesto ima glavu i rep, nego ono kad pocnu s dobron idejon pa te sataru filler epizodama...
vs
#35 Posted : 3. siječnja 2012. 1:12:57(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
jel moze ko opalit koji spoiler na par iducih pitanja...

ako se u meddinoj epizodi crveni planet prvi put pojavljuje kolonija na marsu, i izgleda ko neka mala kolonija i receno je da su zemljani skuzili mars tek nedavno i da na marsu nema materijala i da se sve reciklira, popraljva itd..

odakle u aktualnim talijanskim epizodama.. sad neka marsovska vojska koja je zaratila sa zemljon?
koji su ti pretorijanci? jesu li ljudi ili su alienska rasa..... i najvaznije za svakog pravog hrvata...di su bili '91?LOL
Dok Lester
#36 Posted : 18. siječnja 2012. 0:14:50(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Nathan Never 249

Vatreno nebo

Scenarij: Stefano Vietti
Crtež: Guido Masala & Giacomo Pueroni
Naslovnica: Roberto De Angelis


Izgleda da je Sigmundov i Linkov plan za zaustavljanje moćnoga ratnog stroja Arana Darka uspio... ali pod koju cijenu? I dok se na nebu i u svemirskim dubinama nastavlja odmazda Zemljana, a na Marsu je izbila pobuna, Nathan i agenti Alfe kao da više nemaju izgleda te njihove živote potresa uznemirujuće otkriće...
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#37 Posted : 16. veljače 2012. 11:54:51(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Nathan Never Gigante 15

Prazni svijet

Scenarij: Davide Rigamonti
Naslovnica: Paolo Di Clemente


Linda Bettencourt briljantna je spisateljica na vrhuncu uspjeha, ali njezina prošlost obavijena je tajnom, jednako kao i razlog njezina iznenadna nestanka. Nathan preuzima istragu koja će ga odvesti na dugo putovanje kroz sjećanja, gdje se stvarnost i snovi miješaju u pokušaju da napune ''prazni svijet''...
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#38 Posted : 17. veljače 2012. 16:52:06(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska


Nathan Never 250

Sigmundova tajna

Ideja: Antonio Serra
Scenarij: Mirko Perniola
Crtež: Sergio Giardo
Naslovnica: Sergio Giardo


U budućnosti, zaštitarske agencije brane građane od zločina i najvažnija među njima jest agencija Alfa, na čijem čelu stoji Edward Reiser. Nathan Never i Legs Weaver uvijek su na prvoj crti, potpomognuti Sigmundom Baginovim i njegovim čudesnim računalom. Ali koja je njegova tajna? Što se krije u podzemlju Alfa Buildinga?
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#39 Posted : 17. veljače 2012. 17:52:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dok Lester wrote:


Nathan Never 250

Sigmundova tajna

Ideja: Antonio Serra
Scenarij: Mirko Perniola
Crtež: Sergio Giardo
Naslovnica: Sergio Giardo


U budućnosti, zaštitarske agencije brane građane od zločina i najvažnija među njima jest agencija Alfa, na čijem čelu stoji Edward Reiser. Nathan Never i Legs Weaver uvijek su na prvoj crti, potpomognuti Sigmundom Baginovim i njegovim čudesnim računalom. Ali koja je njegova tajna? Što se krije u podzemlju Alfa Buildinga?


čekaj, čekaj, sokole... koji je ovo k... jel ovo reboot serijala ili šta??..Confused ... iden u crkvu platit misu za reboot, a ti objasni o ćemu se radi dok dođenBigGrin
Dok Lester
#40 Posted : 17. veljače 2012. 18:10:04(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
reboot, reboot LOL LOL LOL LOL LOL

lijepo ti piše da je broj 250 novi broj 1 Drool Drool

Sergio Giardo preuzeo naslovnice u redovnoj seriji, dok Andjelowich ostaje na svim popratnim serijalima.

A bit će još nekih novosti vezanih uz NN svijet BigGrin BigGrin BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Users browsing this topic
Guest (20)
5 Pages<1234>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,172 seconds.