Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

22 Pages«<1617181920>»
Fantasy Premier League
ponki
#341 Posted : 6. studenog 2011. 16:56:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
@DadoR

Najbolji si u ovom fantasy-ju ThumbsUp
tacno se vidi da bas studiozno pristupas svakom mecu i vidi se tvoje vrsno poznavanje engleskog fudbala Cool

a ako sam slucajno sumnjao dosad u to tko je najbolji, ona dva Mr No-a od jucer su definitivno otklonila sve sumnje Laugh BigGrin
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
Garfield
#342 Posted : 7. studenog 2011. 20:11:42(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Napokon je Libellus HTH dobio pravi oblik kao sto treba da bude tabela :)
Dado R.
#343 Posted : 23. studenog 2011. 14:19:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Napokon je Libellus HTH dobio pravi oblik kao sto treba da bude tabela :)

Je li jos uvijek tako?Smile
Dado R.
#344 Posted : 23. studenog 2011. 14:22:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
ponki wrote:

tebi je bas bilo dosadno a nadam se da ces i nakon svojih odlicnih nastupa u LS
da nam javis sta javljaju strani mediji Mad Flapper


Kao sto si vidio, ja sam i u CL i u PL pokazao kako se igra s "takmicarima malog kalibra", gledaj i uci...Flapper Flapper Flapper BigGrin BigGrin

Garfield
#345 Posted : 23. studenog 2011. 17:05:07(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Pa dobro.Malo srece je falilo, ali opet nije lose ni 2.Ta poznato je ko ce na kraju biti prvi :)
Dado R.
#346 Posted : 23. studenog 2011. 17:31:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Naravno, zar je ikad bilo upitno da cu ja biti prvi...BigGrin Flapper Flapper
ponki
#347 Posted : 19. prosinca 2011. 21:24:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
@Dado R.

aj mi objasni jednu stvar...jos uvijek ne kontam ovaj fantasy najbolje...
kako si uspio da tvoj tim sad vrijedi 107,4 miliona i 0,6 miliona vise od drugoplasiranog na cjelokupnoj listi koji usput da napomenem ima 200 poena vise od tebe ?
radeci transfer odmah nakon zavrsenog kola mijenjajuci igraca koji je igrao lose ili mozda cak nije igrao za onoga koji je odigrao
odlicno ili ?

cestitke u svakom slucaju na tom uspjehu...
ako sam dosad smatrao Zvonu favoritom,sad se to promijenilo Blushing
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
Dado R.
#348 Posted : 20. prosinca 2011. 14:57:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
ponki wrote:
@Dado R.

aj mi objasni jednu stvar...jos uvijek ne kontam ovaj fantasy najbolje...
kako si uspio da tvoj tim sad vrijedi 107,4 miliona i 0,6 miliona vise od drugoplasiranog na cjelokupnoj listi koji usput da napomenem ima 200 poena vise od tebe ?
radeci transfer odmah nakon zavrsenog kola mijenjajuci igraca koji je igrao lose ili mozda cak nije igrao za onoga koji je odigrao
odlicno ili ?

cestitke u svakom slucaju na tom uspjehu...
ako sam dosad smatrao Zvonu favoritom,sad se to promijenilo Blushing


Nemam ja 107,4 miliona vrijednost, nesto si krivo vidio, ali imam vise od nekih igraca koji su u samom vrhu ukupnog poredka
i koji imaju dosta vise bodova od mene...
Ako ista Hercegovci znaju onda je to kupi za marku i prodaj za dvi...BigGrin BigGrin BigGrin
Salu na stranu, s jedne strane narasla je vrijednost nekih igraca koje sam kupio za manji iznos i procjenio da bi mogli biti dobri,
a s druge strane kad mijenjam igraca, ako zelim nekoga uzeti a odigrao je dobro kolo, onda ga uzmem odmah, ne cekam zadnji dan.
Npr. Nani, ako si ga kupio odmah iza predproslog kola bio je 9,9 a nakon 2 dana bio je 10 i zadnji dan 10,1.
Svakome igracu kome raste vrijednost i tebi povecava tu vrijednost, ali ne za cijeli iznos, vec za pola tog iznosa.
Npr. ako sam kupio Nanija za 9,9 i u roku 5 dana on se popeo na 10,1, onda je vrijednost koju ja sad imam kod njega 10, dakle povecao sam za 0,1 vrijednost tima.
Ili npr neke igrace koje imas od pocetka, pa su dosta dobili na vrijednosti npr. Vorn i Silva kod mene, svaki od njih mi je donio 0.5 vrijednosti...

A sto se tice favorita, nema favorita u nasoj ligi. Ima jos jako puno kola za igrat i mislim da su skoro svi jos uvijek u igri za prvo mjesto,
bez obzira kako sad izgledala tabela. Jako puno je tu jos bodova, a i zima ce pa ce biti i odgodjenih utakmica, izgubljenih i dobivenih bodova i svega ostalog...
A meni je draze kad nisam prvi, ako se moram vise potruditi da stignem nekoga iznad sebe, onda igram hrabrije...BigGrin
Pa sve i da imam znanje, dzaba znanje ako nemas muda...BigGrin
Npr. predproslo kolo mislim zamjeniti Lamparda za Nanija i staviti Nanija kao kapetana, i ne napravim, a proslo kolo sam mislio ubaciti
Dempseya umjesto Ramseya i staviti ga za kapetana, ali nisam imao muda...BigGrin BigGrin
Ne govorim to sad nakon odigranih kola vec sam to s nekima koji igraju pricao i prije odigravanja tih kola, ali nisam to napravio jer sam
probao igrati na sigurno a da nisam bio prvi garant bi barem jedno od ovoga napravio i vise riskirao, i imao bih vise bodova nego sada...
Tako da favorita nema, ja sam sad prvi trenutno ali vec iduce kolo ne moram biti a pred nama je jos 22 kola a tek smo ih 16 odigrali.
Jos uvijek ti imas sanse da me ne moras castiti u Banja Luci...Flapper BigGrin
ponki
#349 Posted : 20. prosinca 2011. 16:57:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
Dado R. wrote:


Nemam ja 107,4 miliona vrijednost, nesto si krivo vidio, ali imam vise od nekih igraca koji su u samom vrhu ukupnog poredka
i koji imaju dosta vise bodova od mene...
Ako ista Hercegovci znaju onda je to kupi za marku i prodaj za dvi...BigGrin BigGrin BigGrin

da nemas 107,4 vec ti je opet narasla vrijednost tima na sada vec na 107,7Angry
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
Garfield
#350 Posted : 20. prosinca 2011. 18:21:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Iduce kolo pravi derbi u HDH :)

Velez Mostar v Kuku i Lele
Dado R.
#351 Posted : 20. prosinca 2011. 18:22:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Nama najbolje pase nerjeseno...BigGrin
Garfield
#352 Posted : 20. prosinca 2011. 18:40:37(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Pa mislim da bi bilo najrealnije pobjeda Veleza :)
ponki
#353 Posted : 21. prosinca 2011. 22:15:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
Garfield wrote:
Pa mislim da bi bilo najrealnije pobjeda Veleza :)


Joj realnosti BigGrin
LOL LOL LOL
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
ponki
#354 Posted : 21. prosinca 2011. 22:19:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
Garfield wrote:
Pa mislim da bi bilo najrealnije pobjeda Veleza :)


Joj realnosti BigGrin
LOL LOL LOL
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
76
#355 Posted : 22. prosinca 2011. 13:21:03(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Ma to s cijemnama igrača skoro da i nema nikakve veze s tim kako igraju. U pravilima piše da je kriterij za cijenu popularnost, odnosno što više nas koji igramo fantasy ima nekog igrača u ekipi, to je njegova cijena veća, a ne njegova učinkovitost. Evo za primjer dva igrača koja imam u momčadi od početka:

Letva kakva je Ryan Taylor (lijevi bek Newcastlea) je na početku prvenstva vrijedila 4.0, a sada 5.3. A što je odigrao? Ništa! No, u ekipi ga ima 35 posto igrača fantasyja.
S druge strane, sasvim solidnom veznjaku Norwicha Wesley Hoolahan, koji je zabio dva gola i imao dvije asistencije, cijena je pala sa 5.5 na 5.0 jer ga koristi samo 1,5 posto igrača fantasyja.

Također, mulja se i cijenama igrača. Tako bi ja za Taylora da ga izbacim iz momčadi dobio 4.6 bodova, dok mu je kupovna cijena 5.3. Adebayorova prodajna cijena je 8.8, a kupovna 9.1...

Isto tako, neki igrači se favoriziraju i kod dodavanja bonus-bodova. Primjerice, za najboljeg igrača nedavne tekme Tottenham - Sunderland (1:0) proglašen je Adebayor iako nije napravio ništa osim što je promašio dvije dobre šanse. Ali, "popularan" je pa dobija bodove.

Istina, što je igrač učinkovitiji, to je i popularniji, ali to nije uvijek slučaj.
Sidin i radin.
Dado R.
#356 Posted : 22. prosinca 2011. 15:59:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Pa ne bih se slozio s tobom oko povecanja vrijednosti igraca. Ryan Taylor je zabio dva gola, jedan asistirao, 4 puta bio bez primljenog pogodka,
i ukupno je osvojio 62 boda sto ga cini 9. obrambenim igracem u ukupnom poredku.
S druge strane Weslay Hoolahan je malo precjenjen po vrijednosti u pocetku, a za razliku od Taylora samo ima jednu asistenicju vise,
a svi znamo da se od veznjaka ocekuje vise asistencija i golova nego od obrambenih. Uz to je samo jednu utakmicu bio bez primljenih golova,
na listi veznjaka negdje oko 50.tog mjesta je i nekoliko utakmica igrao je ispod 60 minuta .. dok je Taylor odigrao sve po 90 minuta.
Izuzev prezadnje kad nije igrao zbog ozljede i zadnje kad je izasao u prvom dijelu jer se opet ozljedio.
I naravno, Hoolahan ima 43 boda, dakle 19 manje od Taylora. Po cemu bi onda on trebao biti bolji od Taylora i imati vecu vrijednost?
Dado R.
#357 Posted : 22. prosinca 2011. 16:02:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
S cijenama igraca se ne mulja, vec je tako pravilo da kad nekome igracu raste vrijednost,
mi koji smo ga imali prije nego mu je narasla vrijednost dobijemo smao pola toga.
Meni je naravno to pravilo cudno i smijesno, ali tako je za sve.
Npr. ako si igraca imao za recimo vrijednost 5, i ona mu je narasla na 6, dakle ako ga netko zeli kupiti sad kosta 6,
ali tebi je naraslo samo za pola dakle ako ga ti prodajes onda za 5,5 ga mozes prodati.

A bonus bodovi znaju biti nekad smijesni, to je istina. Kriteriji su nekad cudni.
76
#358 Posted : 23. prosinca 2011. 17:53:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Quote:
Dado R. wrote:
Pa ne bih se slozio s tobom oko povecanja vrijednosti igraca. Ryan Taylor je zabio dva gola, jedan asistirao, 4 puta bio bez primljenog pogodka,
i ukupno je osvojio 62 boda sto ga cini 9. obrambenim igracem u ukupnom poredku.
S druge strane Weslay Hoolahan je malo precjenjen po vrijednosti u pocetku, a za razliku od Taylora samo ima jednu asistenicju vise,
a svi znamo da se od veznjaka ocekuje vise asistencija i golova nego od obrambenih. Uz to je samo jednu utakmicu bio bez primljenih golova,
na listi veznjaka negdje oko 50.tog mjesta je i nekoliko utakmica igrao je ispod 60 minuta .. dok je Taylor odigrao sve po 90 minuta.
Izuzev prezadnje kad nije igrao zbog ozljede i zadnje kad je izasao u prvom dijelu jer se opet ozljedio.
I naravno, Hoolahan ima 43 boda, dakle 19 manje od Taylora. Po cemu bi onda on trebao biti bolji od Taylora i imati vecu vrijednost?



Taylor ima 62 boda od kojih je 15-ak bonusa koje NIJE zaslužio, dok Hoolahan nije dobio niti jednom bonus iako ih je zaslužio nekoliko puta, npr. za utakmicu ovog tjedna protiv Wolverhamptona ili u 1. kolu kada je bio strijelac na gostovanju u utakmici koja je završila 1:1.
A da je Hoolahan bio precijenjen također ne stoji jer ga onda ja ne bih niti uzeo. Najjeftiniji veznjak na početku sezone je vrijedio 5.0, a njegova je vrijednost bila 5.5, dakle jedva iznad minimuma.
Isto tako, dok se nije ozlijedio Angel Rangel mi je donio više bodova od Taylora, a njegova početna cijena je bila 4.5 i narasla je samo na 4.6. S druge strane, veznjak Matthew Etherington, koji je vrijedio 6.5 bodova, u prvih je 15-ak kola osvojio manje bodova od Hoolahana, a cijena mu je pala samo za 0.1 bod, odnosno na 6.4. Kako to objasniti?
Sidin i radin.
ponki
#359 Posted : 23. prosinca 2011. 21:49:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 173
Man
Location: Banja Luka
76 wrote:


Taylor ima 62 boda od kojih je 15-ak bonusa koje NIJE zaslužio, dok Hoolahan nije dobio niti jednom bonus iako ih je zaslužio nekoliko puta, npr. za utakmicu ovog tjedna protiv Wolverhamptona ili u 1. kolu kada je bio strijelac na gostovanju u utakmici koja je završila 1:1.
A da je Hoolahan bio precijenjen također ne stoji jer ga onda ja ne bih niti uzeo. Najjeftiniji veznjak na početku sezone je vrijedio 5.0, a njegova je vrijednost bila 5.5, dakle jedva iznad minimuma.
Isto tako, dok se nije ozlijedio Angel Rangel mi je donio više bodova od Taylora, a njegova početna cijena je bila 4.5 i narasla je samo na 4.6. S druge strane, veznjak Matthew Etherington, koji je vrijedio 6.5 bodova, u prvih je 15-ak kola osvojio manje bodova od Hoolahana, a cijena mu je pala samo za 0.1 bod, odnosno na 6.4. Kako to objasniti?


Pa neki Dadini Hercegovci i tu sigurno muljaju oko tih transfera i sve se to radi protiv tebeBigGrin
Nemam nista pametno da kazem, a Alen jos manje
76
#360 Posted : 25. prosinca 2011. 18:05:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Ma nisam ja izgubio na tim promjenama vrijednosti igrača, pa Ryan Taylor mi je u momčadi od prvog kola, već kažem kako učinkovitost nekog igrača nema prevelike veze s tim promjenama.
A što se bonusa tiče, prije dva kola je za igrača utakmice Tottenham - Sunderland proglašen Adebayor iako je po meni bio među najlošijima na terenu. Ali, imao sam ga za kapetana pa mi je ta nebulozna procjena donijela ne tri nego šest bodova.Confused
Napavno, to je bilo ugodno iznenađenje, ali često se događaju neugodna.
Sidin i radin.
Users browsing this topic
Guest
22 Pages«<1617181920>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,125 seconds.