Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

151 Pages«<5960616263>»
Sljedeca tura...
Dado R.
#1201 Posted : 22. listopada 2019. 19:13:37(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
I moram se još malo osvrnuti na ovih par "tvrodokornih"Smile Nathanovaca koji se uvijek nešto žale (da, Jerry, mislim i na tebe BigGrin ).
S obzirom na tematiku koju volite očekivao sam od vas malo šire obzore, primjerice da vidite koliko je Nathan zapravo privilegiran junak kod nas.
Ne, pri tom ne mislim na to da je jedini junak koji izvorno ima najmanje tri ili više edicija odnosno popratnih izdanja i da ih sve pratimo.
Pri tome mislim prije svega zbog kratkih priča u našem super booku 11. Što je tu čudno ili neobično? Pa puno toga...
Postoje i druge kratke price od Martina u toj biblioteci ali to su priče koje su prikupljene i objavljenje u Italiji u jednoj od Bonellijevih edicija (extra),
dok su ove priče iz super booka kod nas ugledale svjetlo dana prije svega zahvaljujući dugotrajnom i velikom angažmanu Dade A.
Prikupljao je materijale od autora, kontaktirao redakcije i uz nesebičnu pomoć našeg prevoditelja uspio sve to prikupiti i uz detaljnu obradu uspjeli smo
to objaviti ovako kako to sad poznajete u knjizi super book 11. A takvo izdanje ne postoji ni u Italiji!Cool

Postoje takve priče i kod drugih junaka, recimo Texa BigGrin, Dylana, Zagora...
Dok su druge izdavačke kuće odustale od Nathana kod nas je ispao primus inter pares među našim junacima.

I onda se neki žale i žugaju još protiv Texa... Cowboy2 Baseball

Džaba vama SF Nathan i onkraj obzora kad ne vidite dalje od prozora...BigGrin BigGrin BigGrin Flapper


mmihoci
#1202 Posted : 22. listopada 2019. 21:01:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 522
Location: Koprivnica
Nadam se da moji postovi na ovaj blog nisu "ubili" entuzijazam onih koji rade na Nathanovim edicijama jer to mi nije namjera.
Ne da vjerujem, znam da je mnogo truda, energije, "digginga", "mininga", živaca i "cukanja za rukav" izdvača i autora potrošeno da se ostvari ovo.
I puno vam hvala na tome. I ja jako uživam u pipkanju, mirisanju i čitanju vaši svih Bonelli izdanja (a možda i druga jednog dana).

Vjerujem (možda i znam) da je Nathan univerzum najkompliciraniji za Produkciju, možda uz njega Martin je najzahtjevniji po pitanju prijevoda s obzirom na njegovu "brbljavost", a i kompliciranosti materije za svaku priču.

Ali zašto sam "tvrdokorni" Nathanovac možda leži u činjenici što od "Van Adamsa" koji je izašao u par brojeva 80-tih (da i ja sam čitao kao klinac stripove ko lud) u Strip Zabavniku nisam našio na nešto tako dobro (SF dobro) što je Nathan. Pogotovo crtački, ono fakat detaljno i dovoljno futuristički da nije zastario ni za današnje doba. Možda vam je ovaj strip dobar da ga jednog dana producirate u A4 formatu. Mislim da sve skupa nema više od 50-60 stranica.

Ako sam nekog uvrijedio (makar i nekog T(S)exista Bored ) ispričavam se zbog toga, nije mi bila to namjera.

Bih stavio par slikica Van Adamsa (možda se tako ne piše jer je naravno Strip Zabavnik po Vuku) da znam kako to okačit na ovaj forum. A možda se i ne smije zbog autorskih prava i nove regulative EU-a za url-ove.

Evo uspio naći Van Adams autora: Ramon Cipressi: http://www.ramoncipressi.com/comix
Dado A.
#1203 Posted : 22. listopada 2019. 23:55:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
maddjuro wrote:
pošto je za pretpostaviti da je 11. tura za interliber, pretpostavljamo da ce u toj turi izaći bar 3 regularna nathana i jedno popratno. a kako je interliber za 3 tjedna, najave je za očekivati već ovaj ili najkasnije idući tjedan. S druge strane, interliber znači i udarno za raznorazne tiskare, pa tko zna hoće li se dati otisnuti svega u adekvatnoj količini


A možda je i u šumi.
Dado A.
#1204 Posted : 23. listopada 2019. 0:00:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
mmihoci wrote:
Nadam se da moji postovi na ovaj blog nisu "ubili" entuzijazam onih koji rade na Nathanovim edicijama jer to mi nije namjera.
Ne da vjerujem, znam da je mnogo truda, energije, "digginga", "mininga", živaca i "cukanja za rukav" izdvača i autora potrošeno da se ostvari ovo.
I puno vam hvala na tome. I ja jako uživam u pipkanju, mirisanju i čitanju vaši svih Bonelli izdanja (a možda i druga jednog dana).

Vjerujem (možda i znam) da je Nathan univerzum najkompliciraniji za Produkciju, možda uz njega Martin je najzahtjevniji po pitanju prijevoda s obzirom na njegovu "brbljavost", a i kompliciranosti materije za svaku priču.

Ali zašto sam "tvrdokorni" Nathanovac možda leži u činjenici što od "Van Adamsa" koji je izašao u par brojeva 80-tih (da i ja sam čitao kao klinac stripove ko lud) u Strip Zabavniku nisam našio na nešto tako dobro (SF dobro) što je Nathan. Pogotovo crtački, ono fakat detaljno i dovoljno futuristički da nije zastario ni za današnje doba. Možda vam je ovaj strip dobar da ga jednog dana producirate u A4 formatu. Mislim da sve skupa nema više od 50-60 stranica.

Ako sam nekog uvrijedio (makar i nekog T(S)exista Bored ) ispričavam se zbog toga, nije mi bila to namjera.

Bih stavio par slikica Van Adamsa (možda se tako ne piše jer je naravno Strip Zabavnik po Vuku) da znam kako to okačit na ovaj forum. A možda se i ne smije zbog autorskih prava i nove regulative EU-a za url-ove.

Evo uspio naći Van Adams autora: Ramon Cipressi: http://www.ramoncipressi.com/comix


Ma sve u redu, nema nikakvog problema.Smile Dado R. je gore sve lijepo napisao i nema se tu više što ni dodati ni oduzeti.Smile Guramo dalje, a ti svaki put kad budeš nezadovoljan ritmom NN-a sjeti se da smo mi još barem duplo nezadovoljniji od tebe.BigGrinCool

Ali u konačnici ćeš biti zadovoljan, ne brini.Cool
Jerry Krause
#1205 Posted : 23. listopada 2019. 11:10:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Ma nek ste vi nama živi i zdravi, a ovo što se dosad izdalo od Nathana prije nekoliko godina čovjek ne bi mogao zamisliti niti u najmokrijim snovima. Ritam od 12 epizoda redovne serije s popratnim izdanjima koje ih prate na godišnjoj razini je odličan.

Uvijek će biti pomalo nestrpljivijih (takav sam i sam donedavno bio), ali samo se vi držite ovog ritma koji se ustabilio zadnjih nekoliko godina. A onaj SB 11 je vrhunac profesionalizma, kao što je i sam Dado R. istakao. Pomalo je bila i fantazija imati sve one kratke priče u jednoj knjizi.ThumpUp
Dado A.
#1206 Posted : 23. listopada 2019. 18:16:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
Čisto da napravimo pauzicu od službenih najava za ovu našu 10. turu koja će uskoro biti vani, skoknut ćemo do one 11. koja će biti vani za Interliber i u kojoj će se naći 8 zanimljivih stvarčica... Prva od njih vam je sigurno već jasna čim ste vidjeli ovu sjajnu naslovnicu koju je ekskluzivno za naše izdanje napravio naš veliki prijatelj i istinski maestro Darko Perović, a o preostalih sedam bit će više riječi u danima koji su pred nama.Cool

Naravno, očekujte i još nekoliko novosti s naše strane, i to ne samo s izdavačke, jer ipak nam je 15. rođendan 11.11.2019. tako da ćemo ovogodišnji Interliber obilježiti radom, veseljem, popustima i... iznenađenjima!Cool

Stay tuned!Cool

mmihoci
#1207 Posted : 23. listopada 2019. 19:28:04(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 522
Location: Koprivnica
Jel ovaj Magični za 11-tu turu iz ovog novog serijala "Povratak Magičnog..." ili se tu radi o one dvije priče iz čini mi se 2016-te i 2018-te?

Inače Magični mi je bolji (bar prvih 100-tinjak epizoda) i od Tex i od Deadwood Dicka što se vestern tematike tiče.
Dado A.
#1208 Posted : 23. listopada 2019. 19:43:09(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
mmihoci wrote:
Jel ovaj Magični za 11-tu turu iz ovog novog serijala "Povratak Magičnog..." ili se tu radi o one dvije priče iz čini mi se 2016-te i 2018-te?


Koje dvije priče? To si vjerojatno vidio reprinte jer mi smo sve od Magičnog objavili još davne 2012. godine.Cool

Inače, da, ovo je naslovnica za prvu knjigu “Povratka” Magičnog.Cool



Dado A.
#1209 Posted : 23. listopada 2019. 19:44:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
Jerry Krause wrote:
Ma nek ste vi nama živi i zdravi, a ovo što se dosad izdalo od Nathana prije nekoliko godina čovjek ne bi mogao zamisliti niti u najmokrijim snovima. Ritam od 12 epizoda redovne serije s popratnim izdanjima koje ih prate na godišnjoj razini je odličan.

Uvijek će biti pomalo nestrpljivijih (takav sam i sam donedavno bio), ali samo se vi držite ovog ritma koji se ustabilio zadnjih nekoliko godina. A onaj SB 11 je vrhunac profesionalizma, kao što je i sam Dado R. istakao. Pomalo je bila i fantazija imati sve one kratke priče u jednoj knjizi.ThumpUp


Dat ćemo sve od sebe da budemo još bolji i brži. To nam je prioritet.Cool
mmihoci
#1210 Posted : 23. listopada 2019. 20:02:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 522
Location: Koprivnica
Dado A. wrote:
mmihoci wrote:
Jel ovaj Magični za 11-tu turu iz ovog novog serijala "Povratak Magičnog..." ili se tu radi o one dvije priče iz čini mi se 2016-te i 2018-te?


Koje dvije priče? To si vjerojatno vidio reprinte jer mi smo sve od Magičnog objavili još davne 2012. godine.Cool

Inače, da, ovo je naslovnica za prvu knjigu “Povratka” Magičnog.Cool





Nešto što se zove "Libri Magico Vento":
- La guerra delle Black Hills (2016/06)
- La danza degli spettri (2018/09)

ili su to pisane priče s ilustracijama, a ne strip u klasičnom smislu?
Dado A.
#1211 Posted : 23. listopada 2019. 21:02:33(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
mmihoci wrote:
Dado A. wrote:
mmihoci wrote:
Jel ovaj Magični za 11-tu turu iz ovog novog serijala "Povratak Magičnog..." ili se tu radi o one dvije priče iz čini mi se 2016-te i 2018-te?


Koje dvije priče? To si vjerojatno vidio reprinte jer mi smo sve od Magičnog objavili još davne 2012. godine.Cool

Inače, da, ovo je naslovnica za prvu knjigu “Povratka” Magičnog.Cool





Nešto što se zove "Libri Magico Vento":
- La guerra delle Black Hills (2016/06)
- La danza degli spettri (2018/09)

ili su to pisane priče s ilustracijama, a ne strip u klasičnom smislu?


Reprinti, kao što sam ti i bio napisao.Smile Pretpostavio sam da misliš na te dvije knjige.Cool

Dakle, prva ti se odnosi na Crna brda, Custera i Little Bighorn (epizode 97-101: “Rat Bika Koji Sjedi”, “Rosebud”, “Poginuo 25. lipnja”, “Sumrak junaka” i Bijela zastava”), a u drugoj ti je pet Frisendinih priča (brojevi 8, 14, 19, 24 i 31: “Windigo”, “Ples utvara”, “Đavolova lijeva ruka”, “Čovjek bez lica” i “Hoganova neman”).

Ove četiri epizode “Povratka” koje su u Italiji izašle tijekom zadnja četiri mjeseca (od srpnja do listopada 2019., s tim da je O.K. Corral izašao prije 18 dana: 5.10.2019.) prvi su noviteti nakon 2010. kad je izašao zadnji broj u Italiji (131).Smile

Nadam se da je sad sve jasnije.Cool
mmihoci
#1212 Posted : 23. listopada 2019. 21:30:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 522
Location: Koprivnica
Dado A. wrote:
mmihoci wrote:
Dado A. wrote:
mmihoci wrote:
Jel ovaj Magični za 11-tu turu iz ovog novog serijala "Povratak Magičnog..." ili se tu radi o one dvije priče iz čini mi se 2016-te i 2018-te?


Koje dvije priče? To si vjerojatno vidio reprinte jer mi smo sve od Magičnog objavili još davne 2012. godine.Cool

Inače, da, ovo je naslovnica za prvu knjigu “Povratka” Magičnog.Cool





Nešto što se zove "Libri Magico Vento":
- La guerra delle Black Hills (2016/06)
- La danza degli spettri (2018/09)

ili su to pisane priče s ilustracijama, a ne strip u klasičnom smislu?


Reprinti, kao što sam ti i bio napisao.Smile Pretpostavio sam da misliš na te dvije knjige.Cool

Dakle, prva ti se odnosi na Crna brda, Custera i Little Bighorn (epizode 97-101: “Rat Bika Koji Sjedi”, “Rosebud”, “Poginuo 25. lipnja”, “Sumrak junaka” i Bijela zastava”), a u drugoj ti je pet Frisendinih priča (brojevi 8, 14, 19, 24 i 31: “Windigo”, “Ples utvara”, “Đavolova lijeva ruka”, “Čovjek bez lica” i “Hoganova neman”).

Ove četiri epizode “Povratka” koje su u Italiji izašle tijekom zadnja četiri mjeseca (od srpnja do listopada 2019., s tim da je O.K. Corral izašao prije 18 dana: 5.10.2019.) prvi su noviteti nakon 2010. kad je izašao zadnji broj u Italiji (131).Smile

Nadam se da je sad sve jasnije.Cool


Aha, hvala na pojašnjenju.Doh
Striposlav
#1213 Posted : 24. listopada 2019. 15:21:26(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.10.2018.(UTC)
Posts: 15
Location: Croatia
Samo pitanje,da će kod novih epizoda vašeg Magičnog biti promjena u dizajnu,nazivu,numeraciju tj.izgledu samog izdanja ili sve ostaje isto,tj. nastavlja se tamo gdje ste stali.(ja osobno nisam za neke izmjene).Smile
cladis
#1214 Posted : 24. listopada 2019. 17:35:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Eee! super baš sam se gledajući talijanska izdanja, pitao , a kad li će novi Magični kod nas i hopla! evo ga.Da bilo bi lijepo da ostane u istom modelu i nastavak numeracije, iako ih neće biti mnogo , desetak mislim , i sve bi ih trebao nacrtati Perović.Kad možemo očekivati listu stripova, koje možemo naručiti pa podići na Interlibru. Mislim na one popuste koji uvijek poprate Interliber a u zadnje vrijeme i veće blagdane?
Dado A.
#1215 Posted : 25. listopada 2019. 2:16:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
Striposlav wrote:
Samo pitanje,da će kod novih epizoda vašeg Magičnog biti promjena u dizajnu,nazivu,numeraciju tj.izgledu samog izdanja ili sve ostaje isto,tj. nastavlja se tamo gdje ste stali.(ja osobno nisam za neke izmjene).Smile


U Italiji je bila promjena u nazivu (“Povratak”), numeraciji i (minimalno) dizajnu tako da će ista stvar biti i kod nas. Dakle, knjige neće nositi numeraciju 45 i 46 nego MV Povratak 1 & 2 (u svakoj od knjiga bit će po dvije epizode tako da ćemo s njima odmah kompletirati cijelu priču).Cool
Dado A.
#1216 Posted : 25. listopada 2019. 2:21:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
cladis wrote:
Eee! super baš sam se gledajući talijanska izdanja, pitao , a kad li će novi Magični kod nas i hopla! evo ga.Da bilo bi lijepo da ostane u istom modelu i nastavak numeracije, iako ih neće biti mnogo , desetak mislim , i sve bi ih trebao nacrtati Perović.Kad možemo očekivati listu stripova, koje možemo naručiti pa podići na Interlibru. Mislim na one popuste koji uvijek poprate Interliber a u zadnje vrijeme i veće blagdane?


Zasad su izašle 4 epizode i one čine jednu cjelovitu pustolovinu. Koliko sam upoznat, sada slijedi nova priča koja će se sastojati od 3 nastavka (i nju će u cijelosti crtati Darko) i to bi u Italiji moglo biti vani negdje cca. 2021. ili 2022. Što će biti nakon toga, mislim da to nitko ne zna, pa čak ni sam Manfredi.BigGrin

Što se Interlibera tiče, s najavama ćemo krenuti vrlo brzo, čim objavimo sve za ovu tekuću turu, a zasad sa sigurnošću već znaš da će ići dvije knjige “Povratka” MV-a.Cool A što se popusta tiče - bit će ih kao i uvijek, a što i kako precizno - samo još malo strpljenja.Smile
DRAŽEN
#1217 Posted : 25. listopada 2019. 7:54:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
U kojem formatu će biti Magični?
Dado A.
#1218 Posted : 25. listopada 2019. 14:47:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
DRAŽEN wrote:
U kojem formatu će biti Magični?


Onaj uobičajeni.
Dado A.
#1219 Posted : 25. listopada 2019. 17:29:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.648
Location: Makarska
Za još jedan mali odmak od službenih najava za ovu našu 10. turu koja će uskoro biti vani, iskoristit ćemo drugu sjajnu naslovnicu koju je povodom povratka Magičnog Vjetra nacrtao genijalni Darko Perović! Naravno, to znači da vas na ovogodišnjem Interliberu očekuju dvije knjige Magičnog i kompletiranje pustolovine koja je u 4 epizode objavljena u Italiji ove godine, u razdoblju od srpnja do listopada.Smile

Više informacija o cijeloj interliberskoj turi očekujte ovih dana, paralelno sa službenim najavama naše 10. ture koja će uskoro biti u prodaji, a kako ćemo tijekom Interlibera proslaviti i svoj 15. rođendan očekujte i dosta iznenađenja...Cool

maddjuro
#1220 Posted : 30. listopada 2019. 22:40:08(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
je'l može neka gruba najava za iducu, interliberovsku turu da znamo alocirati sredstva
Users browsing this topic
Guest (7)
151 Pages«<5960616263>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,212 seconds.