Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages<123>
YU Tarzan integral
cat claw
#21 Posted : 8. kolovoza 2011. 17:07:42(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Hm... Zavisi sta podrazumevas pod serijal. Serijal je samo Kalonga, a ima dve tri price koje su iz dva dela.... Sve ostalo su price od po 16 strana.
Za koje godine si primetio da fale?
Prvi je Beli Panter 0, a za njim ide Beli Panter. Onda imamo pauzu ali ne u crtanju nego u objavljivanju jer smo, ako se dobro secam, cekali da se skupi cetiri pet epizoda gotovih da ne bismo upadali u cajtnote.
Spiderman
#22 Posted : 8. kolovoza 2011. 17:23:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 55
Man
Location: Sesvete
pa kada pogledas u godine ili godine crtanja fali par podataka. ili se mogu preposati iz godine ako fali u godini crtanja

pod serijal sam mislio onaj dio pod autorska oznaka epizode, a opet možda je to tu da me zbuni :D
Za vsaku dobru rec, Kaj reci si mi znala, Za vsaki pogled tvoj, Za vsaki smeh tvoj, fala! ;(
cat claw
#23 Posted : 8. kolovoza 2011. 21:46:44(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
Autorske oznake smo, cini mi se stavljali samo Sibin i ja, s tim sto Sibin nije bas puno pazio na to. Osim toga, neke epizode koje smo radili smo pripisali ili njemu ili meni, ne znam sad tacno koje.... Kakogod, meni sigurno fale u redosledu one koje sam tusirao.
Autorske oznake sluze samo meni prakticno da se orijentisem kad sam sta radioBigGrin i nisu bas neki kriterijum za serijal jer
price nisu nicim povezane. Cak sam Kulu svetlosti po dogadjaju stavio ispred Tarzan i varvari, a radjena je par godina kasnije....
Onaj izlet u petologiju i mislim tri epizode (Avetinjski grad, Nindza i Tajmporter) nisu dovoljni da se tumba redosled previse.
Zato sam bio pre za slaganje epizoda okvirno kako su objavljivane.
Spiderman
#24 Posted : 8. kolovoza 2011. 22:02:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 55
Man
Location: Sesvete
A-ha. Sada mi je sve jasnije. Ja mislio da autorske oznake imaju neku vezu sa serijalom i tako.
Za vsaku dobru rec, Kaj reci si mi znala, Za vsaki pogled tvoj, Za vsaki smeh tvoj, fala! ;(
Dado A.
#25 Posted : 13. kolovoza 2011. 6:21:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.686
Location: Makarska
Bane, na polici je vec rezervirano mjesto za njega.Cool
cat claw
#26 Posted : 14. kolovoza 2011. 7:46:30(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Trebace ti dosta prostora na polici BigGrin
Skoro 30 cm u sirinu, devet knjigetina. Na kraju ce te A pitati ili ta hartija ili ona Laugh
Nego kad vec pricamo, imam pitanje za tebe kao urednika.
Naime, italijani su neke slike u onoj mojoj epizodi za Zonu X ''cenzurisali'' i zamenili nekim pocetnickim crtezima.
Mislim da ima tri ili cetiri ''urednicke intervencije''.
Najsmesnije je sto su te izmene skroz besmislene i nisu nista doprinele citljivosti, a nisu ni kvalitativno bolje od originalnih.
Osim toga, jednu stranu (tkz splash page) su, verovatno nenamerno, okrenuli naopacke.
Imamo priliku da sada ispravimo te krive Drine.
Kako pravno stojimo u vezi s tim? Da li imas pravo da objavis director's cut?
cat claw
#27 Posted : 18. kolovoza 2011. 13:54:06(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Mala izmena plana koja nece uritati na izdanje. Posto je Dark Horse insistirao da se Tarzan u Srbiji objavljuje samo kod jednog izdavaca, ovo izdanje je preuzeo Darkwood.
Dado R.
#28 Posted : 19. kolovoza 2011. 9:47:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
S obzirom da se Darkwood pokazao kao sjajan izdavac, nema sumnje da ce i ovo izdanje biti vrhunski odradjeno
na radost citatelja i autora. Je li rok za izradu ostao isti, bjese li ono rijec o sajmu knjiga?
cat claw
#29 Posted : 19. kolovoza 2011. 15:17:33(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Sve ostaje isto. Mada je za Darkvud vezano ono sa lux izdanjima, Tarzan ce ostati ''obican''. Uklapace se u seriju mojih albuma a ne Darkvudovih.
I, na naslovnoj ce pisati Tarzan a ne Jarzan.Laugh
Dado R.
#30 Posted : 19. kolovoza 2011. 17:23:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Znaci dizajn ostaje vise manje onakav kako si prezentirao u prvom postu ili ce biti promjena?
A gdje pise Jarzan?
cat claw
#31 Posted : 20. kolovoza 2011. 14:20:12(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Skoro sve ostaje isto osim zastave koja ce pretrpeti neke modifikacije i logotipa izdavaca.

Jarzan pise ovde:
Curumo
#32 Posted : 20. kolovoza 2011. 16:31:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
umjesto bivse juge bit ce zastava burkine faso.

sto nije ono Jaran među majmunima? ja mislio tipfeler, viška "z"BigGrin
Nice view from hell.
Dado R.
#33 Posted : 20. kolovoza 2011. 21:10:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
cat claw wrote:
Skoro sve ostaje isto osim zastave koja ce pretrpeti neke modifikacije i logotipa izdavaca.

Jarzan pise ovde:

Ah, to. Sad sam skuzio odakle je to. Ma dobro, to svatko zna da je to stilizovano, pisano veliko slovo T.
Ne vjerujem da ti to stvarno smeta. Smile
Dado A.
#34 Posted : 20. kolovoza 2011. 21:26:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.686
Location: Makarska
cat claw wrote:
Trebace ti dosta prostora na polici BigGrin
Skoro 30 cm u sirinu, devet knjigetina. Na kraju ce te A pitati ili ta hartija ili ona Laugh
Nego kad vec pricamo, imam pitanje za tebe kao urednika.
Naime, italijani su neke slike u onoj mojoj epizodi za Zonu X ''cenzurisali'' i zamenili nekim pocetnickim crtezima.
Mislim da ima tri ili cetiri ''urednicke intervencije''.
Najsmesnije je sto su te izmene skroz besmislene i nisu nista doprinele citljivosti, a nisu ni kvalitativno bolje od originalnih.
Osim toga, jednu stranu (tkz splash page) su, verovatno nenamerno, okrenuli naopacke.
Imamo priliku da sada ispravimo te krive Drine.
Kako pravno stojimo u vezi s tim? Da li imas pravo da objavis director's cut?


Hm, Dado i ja cemo provjeriti to, a ovako na prvi balun - optimist sam!Cool
cat claw
#35 Posted : 22. kolovoza 2011. 1:43:22(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Dado R. wrote:
cat claw wrote:
Skoro sve ostaje isto osim zastave koja ce pretrpeti neke modifikacije i logotipa izdavaca.

Jarzan pise ovde:

Ah, to. Sad sam skuzio odakle je to. Ma dobro, to svatko zna da je to stilizovano, pisano veliko slovo T.
Ne vjerujem da ti to stvarno smeta. Smile


U sustini sam indeferentan, samo mi je zao da je pored hiljada fontova u kojima T ne lici na J izabran bas ovaj. Zasto, cemu?
Po cemu je taj font izuzetan pa mora bas on?
U stvari, pravo pitanje je koliko pisana slova spadaju na naslovnicu stripa.
OK, ne postoje takva pravila, ali moras priznati da nije bas uobicajeno.

Dado R.
#36 Posted : 22. kolovoza 2011. 2:45:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Ne znam koliko pisana slova spadaju na naslovnicu, nisam dizajner i nisam strucan po tom pitanju pa to ne mogu procjeniti,
no ne mogu reci da to vidjam bas posve rijetko, i ne mislim tu na domaca izdanja, vec recimo na albume na njemackom ili francuskom.

Evo ovo mi je prvo palo na pamet: http://www.ppm-vertrieb....-des-nylonmanns-650.jpg

Ovako po mom ukusu mislim da se sve moze kombinirati ako ispadne lijepo...BigGrin
Mislim, vidjao sam "djela" renomiranih i nagradjivanih dizajnera koji su vjerojatno radili sve "po struci" ali to su znala biti negledljiva djela.Bored

Sto se tice fonta koji je odabran, predpostavljam da ga je odabrao glavni urednik izdanja, tj. Sloba, po dizajnerovu prijedlogu, tj. Melininom,
pa jedino onda oni mogu kompetentno odgovoriti zasto bas taj font. No svi znamo iz iskustva da se nikad ne moze odabrati nesto sto ce se svidjeti svima.
Ako se uspije izabrati nesto sto se svidi vecini (ako je to uopce namjera) onda je to vec super i uspjesno.
A vjerujem da su oni zadovoljni odabirom jer cini mi se da se izbor svidio vecini, sudeci po tome da je proglaseno izdanjem godine.
Cisto sumnjam da je to iskljucivo samo zbog sadrzaja, vec da je izdanje ocjenjeno kompletno, ukljucujuci dizajn.

No nisam ni sumnjao da ce se i dizajn svidjeti mnogima, kad dizajn radi Melina... ThumbsUp
Dado R.
#37 Posted : 22. kolovoza 2011. 2:48:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
I hajde kad bude bilo kakvih novosti oko ovog dizajna, postavite sliku, da mogu komentirati...BigGrin BigGrin
Mislim, meni ce to zaista biti izdanje godine, pa rekoh da komentiram dok ne ode stamparu...BigGrin Blushing
cat claw
#38 Posted : 22. kolovoza 2011. 9:43:29(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
A, cuj, vecina nije to ''J'' ni primetila kao ni ti. To je stvar samo za cepidlake.
Vecini je primaran onaj prvi utisak a u slucaju Slobinog Tarzana je skroz dobar.
Ali, izbor fonta je mogao biti bolji pa da i cepidlake budu zadovoljne, posebno zato sto je i sam Sloba cepidlaka....
....tako da novi dizajn YU Tarzan integrala necemo jos duuuugo videti. BigGrin
cat claw
#39 Posted : 22. kolovoza 2011. 9:53:21(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Vidjao sam i ja naslove ispisane pisanim slovima (Julia).
Ne bih da generalizujem, ali takvi naslovi su manje vise vezani za ''avangardnije'' i ''neznije'' stripove.
Kod klasicnih ''muskih'' stripova u koje spada i Tarzan, pisana slova su na nivou rariteta.
Samo na blic pregled u scom. traci novih izdanja, od 150 naslovnica Julia je JEDINA koja ima pisana slova na naslovnoj.
Da se razumemo, pisana slova na naslovnici stripa nisu neprihvatljiva nego su samo neuobicajena. Ako se na silu uguraju onda postaju sama sebi svrha.
Negativan primer takve dizajnerske samozadovoljnosti imas ovde http://www.stripovi.com/...onosna-mocvara/30768/0/ Laugh
Dado R.
#40 Posted : 22. kolovoza 2011. 14:12:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
cat claw wrote:
A, cuj, vecina nije to ''J'' ni primetila kao ni ti. To je stvar samo za cepidlake.
Vecini je primaran onaj prvi utisak a u slucaju Slobinog Tarzana je skroz dobar.
Ali, izbor fonta je mogao biti bolji pa da i cepidlake budu zadovoljne, posebno zato sto je i sam Sloba cepidlaka....
....tako da novi dizajn YU Tarzan integrala necemo jos duuuugo videti. BigGrin


Hehe... sumnjam da bi se sve cjepidlake mogle zadovoljiti, kakav god font bio...BigGrin BigGrin
A da znas kako ja nekad znam biti dosadan dizajnerici kod nasih izdanja... eeeeh Blushing
Tako da nije bas da ne cjepidlacim, ponekad i bezveze, ali eto...Blushing BigGrin
Users browsing this topic
Guest (2)
3 Pages<123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,112 seconds.