Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages<123>
Dnevnik čitanja
digging_bill
#21 Posted : 20. travnja 2012. 21:14:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Man
Parfem vječnosti

Tom Robbins

Nakladnik: Algoritam

Za Parfem vječnosti kritičari, većina čitatelja, pa ponekad i sam autor kažu da je zapravo roman epskih razmjera, ne po broju stranica već zato što počinje vrlo davno u šumovitim predjelima Bohemije, a završava večeras, točno u devet po našem vremenu.
Istovremeno, ovaj epski roman je i saga. Kako se svi slažu u tome da svaka saga mora imati svog junaka, tako se autor i u ovom slučaju osigurao pa ga ima i ova. Njezin junak je Einsteinov domar koji je izgubio plavu bočicu. Plava bočica je jako, jako stara bočica i na sebi ima reljef rogatog boga koji se većinu svog vremena predstavlja imenom Pan. Ako je istina što neki vjeruju, stvarni je sadržaj bočice tajna esencija svemira i bilo bi bolje za sve da se što prije pronađe - jer ostale su samo dvije-tri kapljice, a bočica je napukla i curi!
To je knjiga definitivno za pročitati, sa jednim od najboljih sažetaka što sam pročitao u životu.
Usput ova knjiga -Grad lopova, što ju je preporučio Dok Lester je jedna od boljih što sam pročitao u zadnje vrijeme( a platio je 20 kn Smile ), svaka čast Dok ThumbsUp...
Dok Lester
#22 Posted : 20. travnja 2012. 21:53:52(UTC)
Rank: Ovisnik

Man
Wink Wink Wink

Uglavnom, prestao sam pisati po ovom topicu jer sam vidio da me nitko ne prati, ali sad si me potaknuo BigGrin BigGrin

Inače, davno bio počeo čitati ''Parfem vječnosti'', ali stao sam negdje na pola. Zanimljiva ideja, ali valjda mi taj put nikako nije sjeo. No, na polici čeka bolju priliku.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Nathan
#23 Posted : 20. travnja 2012. 23:54:04(UTC)

Man
Prati, prati! Wink Ili bolje rečeno "lurka"! BigGrin
Dok Lester
#24 Posted : 20. travnja 2012. 23:57:10(UTC)

Man
okay, onda BigGrin BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
vs
#25 Posted : 21. travnja 2012. 7:59:51(UTC)

ne čitan knjige, pokvare mi filmLOL
Dok Lester
#26 Posted : 21. travnja 2012. 8:42:02(UTC)

Man
idi se onda druži s Kićom LOL LOL LOL
digging_bill
#27 Posted : 21. travnja 2012. 16:59:38(UTC)

Man
Ako ti se ne čita, pročitaj obavezno zadnji pasus, tj zaključak...
Možeš pogurati još koje zanimljivo štivo, pa da pročitam u pauzama izmedju stripova. Kod mene je to procedura, prvo si nadjem ploču (Najčešće Dylana ili cash-a) koja ide uz to pa onda se zavalim pa čitam, valjda stvar navike.
A ako nisi čitao evo ti još jedan interesantan naslov:
Knjižarev trag
John Dunning
Mada nebi bilo loše pročitati prije knjižarevu smrt kao uvod, ali je ova prva puno bolja.

Knjižarev trag
John Dunning

Clydell Slater bio je posljednja osoba koju bi Cliff Janeway očekivao u svojoj trgovini rijetkim i rabljenim knjigama. Čak i nekoć, dok su zajedno radili kao policajci u Denveru, nisu se slagali. No ponude poput Slaterove ne stižu svaki dan. Janeway mora samo dovesti natrag u Novi Meksiko odbjeglu djevojku pod jamčevinom optuženu za tešku provalu, pokupiti prvih pet tisuća dolara i zatim ih udvostručiti bude li imao dovoljno sreće da pronađe rijetku knjigu koju je djevojka ukrala.

No nije samo novac mamac koji je privukao Janewaya. Djevojka koju traži doista se zove Eleanor Rigby, antikvarijati Seattlea pravi su hramovi izgubljene umjetnosti malog izdavaštva, a knjiga je "Gavran" Edgara Allana Poea nakladnika Grayson Pressa iz 1969. godine, izdanje koje službeno ne postoji. No Janewayevi stari detektivski instinkti vratit će ga do davno zaboravljenog poglavlja u povijesti zločina: niza neriješenih i – čini se – međusobno nepovezanih ubojstava. Uskoro će uvidjeti da je ustvari bio unajmljen pronaći "Gavrana". Ako ta knjiga postoji, mogla bi vrijediti bogatstvo. No ljudi koji su je možda posjedovali imaju neugodnu sklonost k nasilnoj smrti…

Dok Lester
#28 Posted : 21. travnja 2012. 18:29:47(UTC)

Man
Čitao sve od Johna Dunninga što je objavljeno kod nas: Knjižareva smrt, Knjižarev trag, Knjižarevo obećanje i Umorstvo s potpisom i sve mi je super.
digging_bill
#29 Posted : 21. travnja 2012. 18:38:11(UTC)

Man
Slažem se, imam par tih pisaca koje volim i potrudim se sve pročitati.
Ponestalo mi je ideja, a ne bih sad svašta čitao, imaš li nešto novo što bi mi preporučio.
Trenutno opet čitam- Na putu do slave-Woody Guthrie-Autobiografija, ako ti je poznato, opsjednut sam tim knjigama o glazbi i glazbenicima, konkretno o blues-u i country-u.
Ako znaš što te tematike bio bih ti jako zahvalan, u profilu sam sve pokupio što imaju, a nedavno i u šarenom dućanu.
profesor-inz
#30 Posted : 21. travnja 2012. 19:08:34(UTC)

Flapper Milo Manara, kupio 10-ak njegovih radova!
Dok Lester
#31 Posted : 21. travnja 2012. 19:40:25(UTC)

Man
digging_bill wrote:
Ponestalo mi je ideja, a ne bih sad svašta čitao, imaš li nešto novo što bi mi preporučio.
Trenutno opet čitam- Na putu do slave-Woody Guthrie-Autobiografija, ako ti je poznato, opsjednut sam tim knjigama o glazbi i glazbenicima, konkretno o blues-u i country-u.
Ako znaš što te tematike bio bih ti jako zahvalan, u profilu sam sve pokupio što imaju, a nedavno i u šarenom dućanu.

Nažalost, ništa od toga. Crying Crying

Kod mene ti je izbor uvijek lagan: punokrvna pustolovina, povijesni romani i epska fantastika. BigGrin BigGrin

Uglavnom, sad ponovo čitam ''Ime vjetra'' koje sam već recenzirao budući da je izašao nastavak, a prije par dana sam kupio Lagunina izdanja: ''Crna brda'' Dana Simmonsa (obavezno pročitanj njegov ''Teror'') o Indijancima poslije bitke kod Little Bighorna, ''Duge noći i crne zastave'' Dejana Stojiljkovića i ''Za belim sokolom'' Roberta Lindona o Rimljanima pa to čeka na red za čitanje (uz još mnoge druge stvari od prije Blushing).

Inače, možda i najbolja knjiga koju sam pročitao zadnjih godina ''Sjena vjetra'' Carlosa Ruiza Zafona.

A budući da vidim kako si spominjao neke knjige iz Algoritmove NAJ Bibliotke, evo ti par preporuka:
- Joe Hill "Kutija u obliku srca"
- John Grisham ''Za pizzu i pivo''
- Joseph Finder "Paranoja"
- Winston Groom "Forrest Gump"
vs
#32 Posted : 22. travnja 2012. 8:47:33(UTC)

Dok Lester wrote:
Čitao sve od Johna Dunninga što je objavljeno kod nas: Knjižareva smrt, Knjižarev trag, Knjižarevo obećanje i Umorstvo s potpisom i sve mi je super.

onda ce ti se definitivno svidit peti nastavak.... knjizar the resurrection..

ajme skuzajte, al puka bi da nisan napisaLOL
Dok Lester
#33 Posted : 22. travnja 2012. 9:02:37(UTC)

Man
Flapper Flapper Flapper
digging_bill
#34 Posted : 22. travnja 2012. 16:22:03(UTC)

Man
Algoritmove sam većinu čitao od tih što si spominjao, ali ove gore nisam. Potrudim se nabaviti , pa ti javim dojam. Hvala velika...
Dok Lester
#35 Posted : 22. travnja 2012. 17:00:45(UTC)

Man
Nema na čemu Wink Wink
digging_bill
#36 Posted : 14. svibnja 2012. 19:36:56(UTC)

Man
Charles Bukowski - Žene
Ljubavni jadi staroga pokvarenjaka

Izdavač: Šareni dućan
Godina: 2011.
Jezik: hrvatski
Uvez: meki

"Da sam se rodio kao žena, sigurno bih postao prostitutka. Budući da sam se rodio kao muškarac, stalno sam žudio za ženama..." - tako stari pokvarenjak pojašnjava svoju, uz alkohol i književnost, najomiljeniju fascinaciju i opsesiju. Zacijelo je stoga svoj treći (i najduži) roman nazvao njemu najlogičnije na svijetu: Žene. Radeći na ženama i Ženama, Bukowski je već bio pisac na glasu, tako da sada piše još slobodnije, sasvim neopterećen uzusima, formom, bilo čime...

Lud je Bukowski treba se dobro koncetrirati kad ga čitaš, ima puno skrivenih misli.
digging_bill
#37 Posted : 16. rujna 2012. 22:36:25(UTC)

Man
Raznoliki stavovi - život Leonarda Cohena

Opis
Leonard Cohen, jedan od najpoznatijih i najuglednijih kanadskih pjesnika, romanopisaca i glazbenika, ostao je tijekom pola stoljeća svoje karijere enigma: boem iz dobrostojeće građanske obitelji koji je život proveo lutajući svijetom, kantautor optuživan da se uz njegove pjesme »režu žile«, »ovjenčani pjesnik pesimisti«;, pjesnik i rock - zvijezda koja je pobjegla u zen-budistički samostan. Za sve to vrijeme Cohen je dobro čuvao svoju privatnost: ono što o njemu znamo dolazi uglavnom iz njegovih stihova. Koristeći neobjavljena pisma, dnevnike, bilježnice, pjesme i rukopise iz Cohenova arhiva, te uklopivši razgovore s . Cohenom i njegovim najbližim prijateljima i suradnicima, Ira Nadel prati Cohenov život od ranih godina u Montrealu, preko grčkog otoka Hidre, Los Angelesa i samostana na Mt. Baldyju, do nedavna povratka u svijet, razotkrivajući ono što je Cohen nazvao »mojim životom u umjetnosti«, umjetnosti koja je »ozbiljna, što mnogi brkaju s depresijom«...

Broj stranica: 340
Jezik: hrvatski
Godina izdanja: 2007
Uvez: tvrdi
Autor: Ira B. Nadel
76
#38 Posted : 13. veljače 2015. 21:53:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Dok Lester wrote:

Pročitao napokon tijekom prošle godine sva četiri nastavka - odlična zabava!
Ali, ima još jedna Dunningova knjiga objavljena kod nas, nevezana za serijal o Cliffu Janewayu - Dva ujutro, ljetno ratno vrijeme. Gleda me s police, ali nikako da se uhvatim i s njom u borbu.
Sidin i radin.
firaun85
#39 Posted : 28. veljače 2015. 18:05:19(UTC)
Rank: Nova faca

Man
Mr. Dok, pročitao sam one Nijanse o kojima si toliko pričao za vrijeme Interlibera Flapper Što reći...Tresla se brda, rodio se miš...Svi su razočarani filmom, ali ja sam i knjigom. Autorica je u prvoj knjizi toliko posvećena svakom pa i najsitnijem detalju, od kojih se mnogi toliko puta ponvaljaju da to postaje iritirajuće. U drugoj knjizi se to malo normalizira dok u trećoj već izgleda kao da piše neki sažetak (valjda joj dosadilo), pa je totalno površna, bez opisivanja bilo čega (najprimjetnije prilikom opsiivanja seksuanih scena). Ima poneki dio koji čak graniči s nekim kriminalističkim romanima (potjere, otmice i sl.), ali samo u par navrata.

Jest tipična ženska knjiga, ali s profesionalne strane si me zaintrigirao pa sam odlučio pročitati...Dakle, zašto je ženama zanimljivo...Hm, pa mislim da to žene zamišljaju kao ono ako osvojiš ženu i oboriš je s nogu, spremna je zbog ljubavi prema tebi prijeći granice za koje nije znala ni da postoje. Ja bih pak rekao, da je riječ o nekom siromašnom bauštelcu koji vozi Golf II umjesto o bezobrazno bogatom megalomanu koji ima i svoj privatni mlažnjak i što sve ne, završio bi u zatvoru zbog seksuanog zlostavljanja, možda čak i u kakvoj klinici, ma koliko zgodan bio.
Dok Lester
#40 Posted : 1. ožujka 2015. 2:08:09(UTC)

Man
brate mili, pa čekam te od interlibera da mi prepričaš te tri knjige o kojima svi pričaju LOL LOL LOL LOL
Users browsing this topic
Guest
3 Pages<123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.