Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Vučica 1
LL
#1 Posted : 1. ožujka 2016. 22:31:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 5.8.2015.(UTC)
Posts: 342
Location: Zagreb
Kad smo već krenuli u ovome ritmu, nakon prvog integrala “Kriss od Valnora” red je da najavimo i premijerni integral “Vučice”, drugog po redu Thorgalovog spin-off serijala koji je u Francuskoj predstavljen u studenome 2011. godine, paralelno s 33. albumom redovne serije, a koji smo mi inače objavili unutar svoga 11. integrala (naravno, riječ je o priči “Brod-sablja”).

“Vučicu” autorski potpisuju Yann (scenarij) i Roman Surzhenko (crtež), a naslovnice je, baš kao i kod Kriss, naslikao glavom i bradom sam maestro - Grzegorz Rosiński.

Uglavnom, u prvome integralu “Vučice” očekuju vas sljedeća tri uzbudljiva albuma (inače izvorno objavljena u studenom 2011., studenom 2012. te travnju 2013.):

1. Raïssa
2. Odgrizena ruka boga Tyra
3. Kraljevstvo kaosa


Jasno, i ova knjiga bit će sastavni dio sljedeće naše ture koja uskoro izlazi van, a u kojoj će ukupno biti 8 naslova.

Na kraju, još samo informacija da će redovna cijena prvog integrala “Vučice” biti 225 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 180 kuna.



Garfield
#2 Posted : 1. ožujka 2016. 23:07:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Po ko zna koji put ...

NEVJEROVATNI STE!!!
Tex Willer
#3 Posted : 1. ožujka 2016. 23:18:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Ajde BD znalci, koliko cega ima od ovih spin-offova?
Vrtim sajtove, al s mojim znanjem francuskog to i jeste sve sto mogu da radim.
A ovi na engleskom nisu ni za mojega.
Tex Willer
#4 Posted : 1. ožujka 2016. 23:26:30(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Izgleda 6 Kriss de Valnor, 5 Louve i 3 La Jeunesse de Thorgal. A svi idu i dalje, jbmlg dokadBigGrin
Ako sam dobro skapirao mojim vrsnim poznavanjem francuskogBigGrin
Dado A.
#5 Posted : 1. ožujka 2016. 23:34:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.669
Location: Makarska
Tex Willer wrote:
Izgleda 6 Kriss de Valnor, 5 Louve i 3 La Jeunesse de Thorgal. A svi idu i dalje, jbmlg dokadBigGrin
Ako sam dobro skapirao mojim vrsnim poznavanjem francuskogBigGrin


E, to je dobro pitanje.Smile Naime, vec nekoliko puta su se mijenjali planovi po tom pitanju jer u startu su trebale ici samo cetiri Kriss, tri Vucice i dvije Mladosti, no onda je to ubrzo naraslo na sest Kriss, pet Vucica i tri Mladosti, a po zadnjim informacijama koje imamo trebalo bi biti osam albuma Kriss i sedam albuma Vucice (koji bi se potom trebali spojiti s 36. albumom redovnog Thorgalovog serijala), te zasad nepoznat broj Mladosti.

No opet, sve te podatke treba uzeti s ogromnom dozom opreza i najbolje je ici jednostavno korak po korak naprijed pa gdje zavrsimo. Uglavnom, dosadno nam nece biti.Cool
Renky
#6 Posted : 1. ožujka 2016. 23:43:28(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Tex Willer wrote:
Ajde BD znalci, koliko cega ima od ovih spin-offova?
Vrtim sajtove, al s mojim znanjem francuskog to i jeste sve sto mogu da radim.
A ovi na engleskom nisu ni za mojega.


Njemački probaj, čujem da ti je to forteLOL
Tex Willer
#7 Posted : 1. ožujka 2016. 23:47:30(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado A. wrote:
Tex Willer wrote:
Izgleda 6 Kriss de Valnor, 5 Louve i 3 La Jeunesse de Thorgal. A svi idu i dalje, jbmlg dokadBigGrin
Ako sam dobro skapirao mojim vrsnim poznavanjem francuskogBigGrin


E, to je dobro pitanje.Smile Naime, vec nekoliko puta su se mijenjali planovi po tom pitanju jer u startu su trebale ici samo cetiri Kriss, tri Vucice i dvije Mladosti, no onda je to ubrzo naraslo na sest Kriss, pet Vucica i tri Mladosti, a po zadnjim informacijama koje imamo trebalo bi biti osam albuma Kriss i sedam albuma Vucice (koji bi se potom trebali spojiti s 36. albumom redovnog Thorgalovog serijala), te zasad nepoznat broj Mladosti.

No opet, sve te podatke treba uzeti s ogromnom dozom opreza i najbolje je ici jednostavno korak po korak naprijed pa gdje zavrsimo. Uglavnom, dosadno nam nece biti.Cool

Kad je nesto dobro, od viska glava ne boli. Tu smo, ne mogu oni brze da crtaju nego vi da izbacujeteBigGrin
Zato, ajde leba vam, razmislite da krenete s jos necim od Van Hammea, covek prosto ume da isprica stagod, na koju god temu bilo, strasan je. Lady S. Largo... birajte i nesto trece, promasaja nema.
Tex Willer
#8 Posted : 1. ožujka 2016. 23:50:26(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Renky wrote:
Tex Willer wrote:
Ajde BD znalci, koliko cega ima od ovih spin-offova?
Vrtim sajtove, al s mojim znanjem francuskog to i jeste sve sto mogu da radim.
A ovi na engleskom nisu ni za mojega.


Njemački probaj, čujem da ti je to forteLOL

Mrk, nisam losFlapper
Samo kad sam poceo da ga ucim trazili su B1, primaknem se a oni kazu B2. Sad je C1 i medicinski nemacki pride, a to vec jbmlg dal cu uspeti da savladamBigGrin
Vid
#9 Posted : 1. ožujka 2016. 23:52:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Izgleda, da če ovo biti jedna lijepa BD tura. Sada se samo još čeka najave Spiruja i pirata Smile
Dado A.
#10 Posted : 2. ožujka 2016. 0:00:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.669
Location: Makarska
Tex Willer wrote:
Renky wrote:
Tex Willer wrote:
Ajde BD znalci, koliko cega ima od ovih spin-offova?
Vrtim sajtove, al s mojim znanjem francuskog to i jeste sve sto mogu da radim.
A ovi na engleskom nisu ni za mojega.


Njemački probaj, čujem da ti je to forteLOL

Mrk, nisam losFlapper
Samo kad sam poceo da ga ucim trazili su B1, primaknem se a oni kazu B2. Sad je C1 i medicinski nemacki pride, a to vec jbmlg dal cu uspeti da savladamBigGrin


Kad ti je krajnji rok za to? 6. mjesec 2048.? 2049.?BigGrin BigGrin
Dado A.
#11 Posted : 2. ožujka 2016. 0:00:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.669
Location: Makarska
Vid wrote:
Izgleda, da če ovo biti jedna lijepa BD tura. Sada se samo još čeka najave Spiruja i pirata Smile


Sve u svoje vrijeme.Cool
Dado A.
#12 Posted : 2. ožujka 2016. 0:02:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.669
Location: Makarska
Garfield wrote:
Po ko zna koji put ...

NEVJEROVATNI STE!!!


Smile
Tex Willer
#13 Posted : 2. ožujka 2016. 0:37:48(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado A. wrote:


Kad ti je krajnji rok za to? 6. mjesec 2048.? 2049.?BigGrin BigGrin


9.mesec. E sad za godinu jbmlgBigGrin
bubo
#14 Posted : 2. ožujka 2016. 9:04:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
bum ,bum, kakva je ovo tura,fantazijaDrool Drool svaka vam čast thorgal mi je nešto najbolje što sam pročitao u zadnjih nekoliko godina,
Dok Lester
#15 Posted : 2. ožujka 2016. 11:45:39(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
A tek kad pročitaš ''Kriss'' i ''Vučicu''... Wink Wink Wink Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Akol
#16 Posted : 2. ožujka 2016. 13:30:11(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2015.(UTC)
Posts: 43
Location: Osijek
Kad sam bio u Munchenu u striparnici. Thorgala koliko hočeš , kjoš sam se začudio koliko ga je bilo
76
#17 Posted : 2. ožujka 2016. 17:12:16(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
Dado A. wrote:
Tex Willer wrote:
Izgleda 6 Kriss de Valnor, 5 Louve i 3 La Jeunesse de Thorgal. A svi idu i dalje, jbmlg dokadBigGrin
Ako sam dobro skapirao mojim vrsnim poznavanjem francuskogBigGrin


E, to je dobro pitanje.Smile Naime, vec nekoliko puta su se mijenjali planovi po tom pitanju jer u startu su trebale ici samo cetiri Kriss, tri Vucice i dvije Mladosti, no onda je to ubrzo naraslo na sest Kriss, pet Vucica i tri Mladosti, a po zadnjim informacijama koje imamo trebalo bi biti osam albuma Kriss i sedam albuma Vucice (koji bi se potom trebali spojiti s 36. albumom redovnog Thorgalovog serijala), te zasad nepoznat broj Mladosti.

No opet, sve te podatke treba uzeti s ogromnom dozom opreza i najbolje je ici jednostavno korak po korak naprijed pa gdje zavrsimo. Uglavnom, dosadno nam nece biti.Cool

Kad je nesto dobro, od viska glava ne boli. Tu smo, ne mogu oni brze da crtaju nego vi da izbacujeteBigGrin
Zato, ajde leba vam, razmislite da krenete s jos necim od Van Hammea, covek prosto ume da isprica stagod, na koju god temu bilo, strasan je. Lady S. Largo... birajte i nesto trece, promasaja nema.


Lady S. izlazi u Strip reviji Večernjeg lista. Dosada su izašla prva tri ili četiri albuma (u po dva nastavka).
Sidin i radin.
anto
#18 Posted : 2. ožujka 2016. 20:36:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado A. wrote:
Tex Willer wrote:
Izgleda 6 Kriss de Valnor, 5 Louve i 3 La Jeunesse de Thorgal. A svi idu i dalje, jbmlg dokadBigGrin
Ako sam dobro skapirao mojim vrsnim poznavanjem francuskogBigGrin


E, to je dobro pitanje.Smile Naime, vec nekoliko puta su se mijenjali planovi po tom pitanju jer u startu su trebale ici samo cetiri Kriss, tri Vucice i dvije Mladosti, no onda je to ubrzo naraslo na sest Kriss, pet Vucica i tri Mladosti, a po zadnjim informacijama koje imamo trebalo bi biti osam albuma Kriss i sedam albuma Vucice (koji bi se potom trebali spojiti s 36. albumom redovnog Thorgalovog serijala), te zasad nepoznat broj Mladosti.

No opet, sve te podatke treba uzeti s ogromnom dozom opreza i najbolje je ici jednostavno korak po korak naprijed pa gdje zavrsimo. Uglavnom, dosadno nam nece biti.Cool

nažalost,meni se sve to ne sviđa i vidim to kao klasično muženje dodatnih para od fanova,a što se najčešće u nekom trenutku pretvori u cirkus.

Da se razumemo - kupio sam svih jedanaest Torgala, i PREZADOVOLJAN SAM i sa stripom i sa izdanjem i sa činjenicom da ste sve to završili u samo dvanaest meseci.I najsrećniji bih bio,kada bi Sente i Rosinski sa (recimo) 36. albumom završili storiju i stavili ključ u bravu na ovaj geniajalan strip.

Ali sad tu dolazi trenutak kada izdavač i autori ukapiraju da imaju zlatnu koku u rukama, i kreću razni spin offovi,kurci palci.
Ajde,vidim da ljudi koji su čitali ove albume imaju jako dobro mišljenje o njma,ali do kada će to trajati?
Nekako bih bio mirniji kada bih bio siguran da će biti samo 8 Kris od Valnora i sedam Vučica (Mladosti neka bude koliko bude,oni nemaju veze sa redovnim pričama).Ali se plašim da će se sa tim ići u nedogled i da će se priča sve više i više rasplinjavati.Vidim da se na 6. albumu i Ksavijer Dorison uključio u scenario umesto Sentea.Ne kažem da je Dorison loš,ali bojim se kada više njih utiče na priču.
Nadam se da grešim.
I da će se cela ova saga sa Egirsonima završiti u dogledno vreme bez drastičnog pada kvaliteta.

Garfield
#19 Posted : 2. ožujka 2016. 20:37:28(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Morao sam ovo napisati ...

Kako sam sretan sto sam relativno na vrijeme krenuo sa Libellusom i ne mogu ni zamisliti koje su patnje za ljude koji tek sad otkrivaju ili prelaze na Libellus, nakon 700+ knjiga ... BigGrin BigGrin BigGrin
76
#20 Posted : 2. ožujka 2016. 21:10:04(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Morao sam ovo napisati ...

Kako sam sretan sto sam relativno na vrijeme krenuo sa Libellusom i ne mogu ni zamisliti koje su patnje za ljude koji tek sad otkrivaju ili prelaze na Libellus, nakon 700+ knjiga ... BigGrin BigGrin BigGrin



Hoćeš reći, bili smo u najboljim godinama kada je Libellus krenuo s izdavanjem stripova. Dovoljno stari da si ih financijski možemo priuštiti, a dovoljno mladi da ih još uvijek želimo kupiti.BigGrin BigGrin BigGrin
Sidin i radin.
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,115 seconds.