Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Plan kupnje
magični vjetar
#1 Posted : 12. veljače 2012. 10:24:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Magični vjetar
40, 42-44
magični vjetar
#2 Posted : 20. veljače 2012. 14:49:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
P.S.

ako netko odobrava i povoljne kredite neka mi se javi da mogu ovo gore sve kupiti. :D :D
magični vjetar
#3 Posted : 5. lipnja 2012. 8:08:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Jel ima netko savijet u vezi polica za stripove?

Kako ste vi rješavali svoje probleme sa smještajem stripova?

Uskoro idem na godišnji odmor pa bi to mogao iskoristiti za nabavku polica. :)
vs
#4 Posted : 5. lipnja 2012. 10:07:16(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
pa i nije neka filozofija... ovako san ja rješia svoje police

kupiš ovakve nosače (ili slične)... dužine koja ti triba... tribat će te ti vide i tiple za to montirat na zid

u ove utore na nosačima staviš ovakve manje nosače ( mislin na ove bijele, najgornje... nisan moga nać drugu sliku)


na to idu daske, na rubove dasaka staviš one metalne držače da ti ne padaju knjige sa strane... i imaš police, job doneBigGrin
tribalo bi izgledat otprilike ovako


ovi nosači šta idu okomito na zid ti koštaju oko 40-50kn/kom, a ovi manji na koje ide sama daska oko 20kn/kom, držači oko 10kn... drvene daske, ovisno o dužini i vrsti drveta... prednost kod ovoga je šta možeš stalno minjat razmak između polica, nosač sa prve slike ima utore cijelom svojom dužinom, pa ako slučajno budeš nakupova stripova većih dimenzija od bonellija, samo spustiš policu za utor ili dva...

brzo se napravi, triba ti bušilica, vide, tiple i libel (da izmiriš na zidu točke da ti nosači idu paralelno), ako praviš manje police, čak ti neće tribat ničija pomoć prilikom izrade. sve ovo imaš za kupit u onim centrima di prodaju alate i sličnu opremu, tako da nećeš izgubit puno vrimena... gotov si za jedno poslijepodne, najveći tramak mi je bia skidat romane sa starih i slagat na nove police..

p.s.
nemoj se zajebat pa počet stavljat knjige na rubove polica, moraš slagat od sredine i pazit na vagu... mogle bi ti poletit i oštetit šta po stanu
ja to znan smetnit s uma iako ih iman 5,6 godina i uvik pazin na to... al jebiga, kad kupiš desetak romana pa ih cili happy ideš stavit po redu na praznu policu, zaboraviš na fizikuBigGrin
magični vjetar
#5 Posted : 5. lipnja 2012. 10:25:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
vs wrote:
pa i nije neka filozofija... ovako san ja rješia svoje police

kupiš ovakve nosače (ili slične)... dužine koja ti triba... tribat će te ti vide i tiple za to montirat na zid

u ove utore na nosačima staviš ovakve manje nosače ( mislin na ove bijele, najgornje... nisan moga nać drugu sliku)


na to idu daske, na rubove dasaka staviš one metalne držače da ti ne padaju knjige sa strane... i imaš police, job doneBigGrin
tribalo bi izgledat otprilike ovako


ovi nosači šta idu okomito na zid ti koštaju oko 40-50kn/kom, a ovi manji na koje ide sama daska oko 20kn/kom, držači oko 10kn... drvene daske, ovisno o dužini i vrsti drveta... prednost kod ovoga je šta možeš stalno minjat razmak između polica, nosač sa prve slike ima utore cijelom svojom dužinom, pa ako slučajno budeš nakupova stripova većih dimenzija od bonellija, samo spustiš policu za utor ili dva...

brzo se napravi, triba ti bušilica, vide, tiple i libel (da izmiriš na zidu točke da ti nosači idu paralelno), ako praviš manje police, čak ti neće tribat ničija pomoć prilikom izrade. sve ovo imaš za kupit u onim centrima di prodaju alate i sličnu opremu, tako da nećeš izgubit puno vrimena... gotov si za jedno poslijepodne, najveći tramak mi je bia skidat romane sa starih i slagat na nove police..

p.s.
nemoj se zajebat pa počet stavljat knjige na rubove polica, moraš slagat od sredine i pazit na vagu... mogle bi ti poletit i oštetit šta po stanu
ja to znan smetnit s uma iako ih iman 5,6 godina i uvik pazin na to... al jebiga, kad kupiš desetak romana pa ih cili happy ideš stavit po redu na praznu policu, zaboraviš na fizikuBigGrin


Ovo izgleda jako dobro a i jednostavno. Čak ni meni nije ovo problem za sastaviti. BigGrin

Jesi sam rezao dasku ili?

To sa rubovima zna biti zeznuto. BigGrin Imam ja jedni manju policu gdje mi često knjige lete jer zaboravim na rubove. Laugh

Odna mi je važno da samo police ne budu kraj televizora da ne bi stradao. LOL

Hvala na ovome!!!!ThumpUp
vs
#6 Posted : 5. lipnja 2012. 10:32:33(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
ma daske kupiš, ja san sve ovo kupia u bauhausa... imaš ih svih veličina... samo pri kupnji pazi da su ravne (ima ih šta su malo "valovite") i da nisu oštećene, znaju rubovi bit pokidani ili imaju neke nepravilnosti na sebi, pa ti može oštetit romane prilikom skidanja s police (ono kad ih povučeš)
Garfield
#7 Posted : 5. lipnja 2012. 11:34:09(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
i ja isto gledam za police i stvarno sam se dosta raspitivao i isao kod dosta ljudi sto se bavi s tim i mogu ti reci ako hoces da uradis police kako treba, trebat ce ti pravo puno para.Ja sak primjera gledao da odradim police 160x200 od drveta i izadju oko 3500 kuna ... Posto je to velika tezina,, moraju duple iverice, moras pozadinu jaku imati ako mislis stavljati staklena vrata, puno drvo i td. Na kraju sam skontao da cu raditi od rigipsa.Izadju 3 puta jeftinije a mogu se uaditi puno ljepse nego s drvetom, samo sto du fixirane Flapper
magični vjetar
#8 Posted : 5. lipnja 2012. 12:33:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
vs wrote:
ma daske kupiš, ja san sve ovo kupia u bauhausa... imaš ih svih veličina... samo pri kupnji pazi da su ravne (ima ih šta su malo "valovite") i da nisu oštećene, znaju rubovi bit pokidani ili imaju neke nepravilnosti na sebi, pa ti može oštetit romane prilikom skidanja s police (ono kad ih povučeš)


To sam i mislio, otići do framata ili bauhausa pa viditi kakve daske imaju. Znam da je to bitno, imao sam jedan stolić koji sam morao baciti jer su mu rubovi bili oštri kao britva.

Lako se stripove uništi ako je drvo loše ili ako držiš pivo na polici sa stripovima. BigGrin



wrote:
Garfield Posted: 5. lipnja 2012. 12:34:09
i ja isto gledam za police i stvarno sam se dosta raspitivao i isao kod dosta ljudi sto se bavi s tim i mogu ti reci ako hoces da uradis police kako treba, trebat ce ti pravo puno para.Ja sak primjera gledao da odradim police 160x200 od drveta i izadju oko 3500 kuna ... Posto je to velika tezina,, moraju duple iverice, moras pozadinu jaku imati ako mislis stavljati staklena vrata, puno drvo i td. Na kraju sam skontao da cu raditi od rigipsa.Izadju 3 puta jeftinije a mogu se uaditi puno ljepse nego s drvetom, samo sto du fixirane


To je dosta novaca. Pogledati ću još što se nudi po trgovačkim lancima. To zbilja moraju biti čvrste police da ne bi bilo nereda po stanu. Smile

vs
#9 Posted : 5. lipnja 2012. 13:01:09(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
ne znan točnu nosivost, al ovaj nosač šta ide na zid ima rupe za vide svakih 10cm, zakucaš svaku s tiplama, ne bi tribalo bit problema... ja iman na jednom zidu 4 nosača na koji idu dvije police dužine 2,5m i dvije od 2m, (jedna duža i jedna kraća su pune) na toj dužoj držin samo gigante, na manjoj držin LL bonellije, nema nikakve naznake savijanja bilo čega... izgleda slično kao na ovoj zadnjoj slici u mom prvom postu, samo šta su 4 police i nosači su iste dužine.... glavno da paziš da su vide dovoljno duboke i da zid nije od kartona, hahahhaah
magični vjetar
#10 Posted : 6. lipnja 2012. 6:57:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
vs wrote:
ne znan točnu nosivost, al ovaj nosač šta ide na zid ima rupe za vide svakih 10cm, zakucaš svaku s tiplama, ne bi tribalo bit problema... ja iman na jednom zidu 4 nosača na koji idu dvije police dužine 2,5m i dvije od 2m, (jedna duža i jedna kraća su pune) na toj dužoj držin samo gigante, na manjoj držin LL bonellije, nema nikakve naznake savijanja bilo čega... izgleda slično kao na ovoj zadnjoj slici u mom prvom postu, samo šta su 4 police i nosači su iste dužine.... glavno da paziš da su vide dovoljno duboke i da zid nije od kartona, hahahhaah


hehehehehe....srećom nemam problema sa zidom jer u dnevnom boravku imam dva nosiva zida. Moram samo paziti da ne izbušim do susjeda. BigGrin
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,080 seconds.