Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Strip Revija Večernjeg Lista
kico
#1 Posted : 2. listopada 2014. 10:43:11(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
Želio bih samo čuti vaše mišljenje nakon 13 brojeva.
76
#2 Posted : 2. listopada 2014. 17:48:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Iako ih sve imam, nisam ih sve pročitao, a razlog je što čekam da objave sve nastavke pojedine priče.
Zasad me najviše oduševila Lady S. Za male novce smo dobili kvalitetan strip (dva strip-albuma u četiri strip-revije po 10 kuna). To što se trebalo čekati skoro pola godine za kompletiranje čitave priče i nije neki problem, barem meni. To je ustvari i razlog zašto još nisam čitao Janitora, pa ne mogu ocijeniti je li i on na istoj razini. Nadam se da će nastaviti s objavljivanjem suvremenih kvalitetnih ostvarenja.
Bednjančevi "Lastan" i "Osmoškolci" su mi bili zanimljivi kada sam i ja bio osmoškolac i to čitao u "Modroj lasti". Sada nisu, ali jesu li još aktualni trebalo bi pitati sadašnje školarce.
Sve dosadašnje priče koje je kao scenarist potpisao Furtinger (Jaime McPheeters, Herlock Sholmes) bile su mi veliko razočaranje, totalno su bezveze.
Što se tiče starih stranih stripova koje objavljuju, naravno da ih je vrijeme pregazilo, ali od njih nisam niti previše očekivao, pa me niti ne brine što neki od njih izlaze u više nastavaka.
Sidin i radin.
Renky
#3 Posted : 3. listopada 2014. 11:49:51(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Subjektivno, najdraži događaj po pitanju kiosk izdavaštva u posljednjih desetak ( ili i više ) godina. Love Nekako mi priziva duh Cak-a i Comic Stripa.Love Love
Koncepcijski mi je ova kombinacija o albumu u dva broja sasvim ok.
Odabir stripova je također ok jer se pokušava pokriti što širi krug čitatelja što je i razumljivo jer opet, triba gledati i na uspješnost prodaje.
Super je da su i domaći autori zastupljeni i to ne samo starija garda nego i mlađi ( Milko i Boris )ThumbsUp
Teško je secirati stripove i autore jer je to poprilično nezahvalno... Ni profesionalni kritičari nisu imuni na subjektivne stavove.BigGrin
Pouzdani izvori kažu da se prodaje u ohrabrujućem postotku iznad granice isplativosti. Što je odlično, dapače pozitivno sam iznenađen.
A i osoba koji stoji iza projekta bi tribla garantirati opstojnost ( opet po komentarima bliskijih krugova ) ako tu i tamo cifre i ne budu zadovoljavajuće.ThumpUp

Nadam se da se napokon rađa HR StripotekaLove Love Love

E da, cijena... U rangu kave ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp a sasvim korektne kvalitativne izvedbe.

Reviji želim dugovječnost i utjecajnost StripotekeLove
kico
#4 Posted : 6. listopada 2014. 21:24:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
Sića li se netko da je Večernji objavljivao u dnevnim nastavcima Fantoma, Spidermana i Popaja.
Zašto se to ne skoristi umisto James Bonda?
john naughton
#5 Posted : 1. prosinca 2014. 14:44:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 20.8.2014.(UTC)
Posts: 38
Location: gospić
zašto nema cat claw u novom brojuCursing Cursing Cursing Sad Sad Sad
Renky
#6 Posted : 1. prosinca 2014. 15:33:15(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Možda zato što ima nešto drugoGlare
SixH
#7 Posted : 29. ožujka 2015. 11:03:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.1.2015.(UTC)
Posts: 260
Man
Location: Sesvete
Danas je zadnja nedjelja u mjesecu, a nema Strip revije u "Večernjem".... nadam se da to nnije znak da je revija "amen"...
Renky
#8 Posted : 29. ožujka 2015. 12:14:44(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Ajmo sad dežurni skeptici... hop!

Jasno i čitko piše na novini da će ići odsad ponediljkom. Ne piše zašto ali pretpostavljam da bi razlog moga biti u činjenici da već neko vrime nediljom ide nekakav Zabavnik kao dodatak.

Amen!LOL
SixH
#9 Posted : 30. ožujka 2015. 8:29:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.1.2015.(UTC)
Posts: 260
Man
Location: Sesvete
Pošto ne čitam "papirnati večernji", a na netu nisam uočil ovaj "detalj", koji je istini za volju, jutros vidljiv i na njihovoj straniciBigGrin i danas je izašla u prodaju nova "strip revija VL"...
Svakako mi je drago da "strip revija pići dalje"...BigGrin
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,057 seconds.