Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
NATHAN NEVER GODINA NULTA 2
Dado A.
#21 Posted : 4. ožujka 2017. 2:02:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
Novikorisnik wrote:
Na s.com sam (tamo samo lurkam) vidio da se generalno zale na kvalitetu NN nakon 250-og broja, sto me zasad ne brine jer imamo jos sto citati do tada plus krpati stare brojeve.


Nisam citao nove brojeve tako da to ne mogu komentirati, ali usponi i padovi postoje u svakome serijalu i to je nesto potpuno normalno.

Novikorisnik wrote:
Konkretno za ovo izdanje, ako se ne varam, da nisu lose price ali kao miniraju se neke postavke.


Nevjerojatno...Smile Nista, pricat cemo naknadno o svemu, necu spojlati.Smile

Novikorisnik wrote:
Pobogu, zasto za 4-5 mjeseci? Valjda su tjedni u pitanju :-)


Ako mislis kad ce izdanja u prodaju - naravno, tjedni su u pitanju. A zasto cu komentirati sve za 4-5 mjeseci, odgovor je jednostavan: trebaju ljudi kupiti to i procitati, a nekima ce za tako nesto sigurno trebati nekoliko mjeseci (posao, obaveze, citanje drugih izdanja itd.).Smile
Dado A.
#22 Posted : 4. ožujka 2017. 2:11:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
thekide wrote:
Novikorisnik wrote:
Na s.com sam (tamo samo lurkam) vidio da se generalno zale na kvalitetu NN nakon 250-og broja, sto me zasad ne brine jer imamo jos sto citati do tada plus krpati stare brojeve. Konkretno za ovo izdanje, ako se ne varam, da nisu lose price ali kao miniraju se neke postavke. Iako stvarno izgleda odlicno, i kad je to vec zakljuceno. Pobogu, zasto za 4-5 mjeseci? Valjda su tjedni u pitanju :-)

Na s. comu ti je jedan jedini čovek pročitao ovaj mini serijal, pa čak i on nije rekao da je loš nego da mu se ne sviđaju neka rešenja (ako me pamćenje ne vara).


Nisam citao originalni/e komentar/e pa ne mogu biti potpuno objektivan, ali ne mogu se svidjeti ili ne svidjeti “neka rjesenja”. Moze ti se svidjeti ili ne svidjeti “cijela premisa miniserijala” i to je to. Nije tu bilo npr. 7 razlicitosti u odnosu na ono prije pa da ti se svide npr. 4, a 3 ne. Imas jednu premisu i to je to. Meni je legla savrseno, ali isto je tako moguce i da se nekome drugom nece svidjeti.Smile
thekide
#23 Posted : 4. ožujka 2017. 2:37:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.9.2013.(UTC)
Posts: 96
Man
Location: Serbia
Dado A. wrote:
thekide wrote:
Novikorisnik wrote:
Na s.com sam (tamo samo lurkam) vidio da se generalno zale na kvalitetu NN nakon 250-og broja, sto me zasad ne brine jer imamo jos sto citati do tada plus krpati stare brojeve. Konkretno za ovo izdanje, ako se ne varam, da nisu lose price ali kao miniraju se neke postavke. Iako stvarno izgleda odlicno, i kad je to vec zakljuceno. Pobogu, zasto za 4-5 mjeseci? Valjda su tjedni u pitanju :-)

Na s. comu ti je jedan jedini čovek pročitao ovaj mini serijal, pa čak i on nije rekao da je loš nego da mu se ne sviđaju neka rešenja (ako me pamćenje ne vara).


Nisam citao originalni/e komentar/e pa ne mogu biti potpuno objektivan, ali ne mogu se svidjeti ili ne svidjeti “neka rjesenja”. Moze ti se svidjeti ili ne svidjeti “cijela premisa miniserijala” i to je to. Nije tu bilo npr. 7 razlicitosti u odnosu na ono prije pa da ti se svide npr. 4, a 3 ne. Imas jednu premisu i to je to. Meni je legla savrseno, ali isto je tako moguce i da se nekome drugom nece svidjeti.Smile

HuhBlink
Mislim da si u pravu - da je čovek rekao da mu se ne sviđa cela premisa, a ovo o nekim rešenjima je moja interpretacija, ali to je problem kad se igramo gluvih telefona između nekolicine vas koji ste čitali, a ne želim da proveravam ili da se podsećam ko je šta rekao jer ću u želji da saznam što više sam sebi spoilati mini serijal, kao što sam svojevremeno uradio sa sagom Alfa i kasnije sa Orbitalnim ratom.

Dakle, kao što si rekao, pričaćemo detaljnije kada svi pročitamo.
Dado A.
#24 Posted : 7. ožujka 2017. 19:51:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
thekide wrote:
Dado A. wrote:
thekide wrote:
Novikorisnik wrote:
Na s.com sam (tamo samo lurkam) vidio da se generalno zale na kvalitetu NN nakon 250-og broja, sto me zasad ne brine jer imamo jos sto citati do tada plus krpati stare brojeve. Konkretno za ovo izdanje, ako se ne varam, da nisu lose price ali kao miniraju se neke postavke. Iako stvarno izgleda odlicno, i kad je to vec zakljuceno. Pobogu, zasto za 4-5 mjeseci? Valjda su tjedni u pitanju :-)

Na s. comu ti je jedan jedini čovek pročitao ovaj mini serijal, pa čak i on nije rekao da je loš nego da mu se ne sviđaju neka rešenja (ako me pamćenje ne vara).


Nisam citao originalni/e komentar/e pa ne mogu biti potpuno objektivan, ali ne mogu se svidjeti ili ne svidjeti “neka rjesenja”. Moze ti se svidjeti ili ne svidjeti “cijela premisa miniserijala” i to je to. Nije tu bilo npr. 7 razlicitosti u odnosu na ono prije pa da ti se svide npr. 4, a 3 ne. Imas jednu premisu i to je to. Meni je legla savrseno, ali isto je tako moguce i da se nekome drugom nece svidjeti.Smile

HuhBlink
Mislim da si u pravu - da je čovek rekao da mu se ne sviđa cela premisa, a ovo o nekim rešenjima je moja interpretacija, ali to je problem kad se igramo gluvih telefona između nekolicine vas koji ste čitali, a ne želim da proveravam ili da se podsećam ko je šta rekao jer ću u želji da saznam što više sam sebi spoilati mini serijal, kao što sam svojevremeno uradio sa sagom Alfa i kasnije sa Orbitalnim ratom.

Dakle, kao što si rekao, pričaćemo detaljnije kada svi pročitamo.


ThumpUp
maddjuro
#25 Posted : 29. ožujka 2017. 15:17:10(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
Nije se ni ohladila pošiljka iz tiskare, a već cijela tura rasprodana?!
Dado R.
#26 Posted : 29. ožujka 2017. 16:33:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Od veceras u prodaji...Smile
Novikorisnik
#27 Posted : 3. travnja 2017. 11:21:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 117
Dojam nakon prvog čitanja cijele te sage. Dobar crtež, čak je riječ i o dobrom sf krimiću, sa dobrim twistovima s pojedinim likovima, premda ima neka naivna rješenja, i odlučio sam ignorirati upitnike koji su mi se stalno stvarali nad glavom jer je priča odudarala od originalno ispričane radnje, ali jako me muči sljedeće:

SPOJLER
Ako sam dobro protumačio, godina Nulta je "prava" istina, a sve ovo što smo dosad čitali (i čitat ćemo) tek je ušminkana promidžbena kampanja za Agenciju Alfu? Wtf? Čak i ako prihvatimo ideju da će strip biti jako popularan za 2 stoljeća, jednostavno ne mogu prijeći preko toga da je time prebrisana cijela dosad pročitana Nathanova kronika. Jesam nešto previdio? Confused
Odoakar
#28 Posted : 4. travnja 2017. 8:33:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.3.2013.(UTC)
Posts: 52
Location: Zagreb
Crteže je fantastičan, iako ima jedna stranica gdje je de angelis gadno zeznuo s kadriranjem, ali ajde, ostatak je na tako visokoj razini da mu opraštam.

Meni je priča poprilično bezveze, Vigna jest uspio smisleno povezati neke stvari koje su mi izgledale bedasto u prve tri epizdoe, iako mu je kraj i dalje totalno zbrda zdola, kao da je shvatio da mu je ostalo još par stranica pa je jednostavno prerezato i ubrzao stvari da uvede i ostale elemente priče. Ono što me smeta jest da uzima događaje koje smo već vidjeli i namjerno ih mijenja, ali svaka alternativa koju daje je kvalitetno lošija od originala i stvara manji emocionalni efekt.

Poprilična je razlika između scenarija u kojem Ann provede 6 godina sa Maceom, pa se time može objasniti njihova mentalna povezanost, a i čitatelju ostavlja jedan mučni utisak curice u zatočeništvu s psiho manijakom 6 punih godina, dok ovdje moramo prihvatiti da oni imaju tu vezu iako su zajedno proveli par sati. I ubojstvo laure više nije toliko mučno, jer za razliku od originala gdje ju je Mace brutalno izmrcvario, ovdje je ubijaju injekcijom i pretvaraju u zombija. Čak i činjenica da Nathan ubija zombi Lauru me nije toliko pogodila, jer to više nije laura. Ne ubija svoju ženu, već zombija, so who the fuck cares.

A samu ideju zombi sare i ostatka ekipe neću ni komentirati. Ko da je izašla iz B hororca. Plus brisanje Nathanova sjećanja i slično...sve mi je to tako nemaštovito i neoriginalno. U originalu kad Mace ubija Lauru, Nathan je u krevetu sa Sarom i to ostavlja trajni utisak i na čitatelja i na Nathana. Ovdje je to samo izmišljena priča, jadnom Nathanu su smjestili tu krivnju, bla bla...

Zadnju stranicu neću spominjati, ignorirat ću da sam to uopće vidio, i smatram da je samo riječ o paralelnom svijetu, a da 'naš' nathan nije samo izmišljeni lik u stripu. Jer ako ću prihvatiti to kako je prikazano, to bi značilo da se neke od mojih omiljenih NN priča poput Posljednjeg vala ili Prvaka nisu nikad dogodile u Nathanovu životu. A to mi nije prihvatljivo.

Uglavnom, crtež 10/10, priča tak tak.
Novikorisnik
#29 Posted : 4. travnja 2017. 8:50:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 117
Meni je zapravo ideja vladara iz sjene i njihovih poslušnika dobra i mislim da se moglo iskoristiti i u regularnoj kronologiji. Čak mislim da se i onaj twist sa Nedom mogao posebno iskoristiti kao neka zaostala tajna iz prošlosti. Ali kako sam rekao da su neka rješenja naivna, neka si već naveo, a meni također zvoni i:

Zašto je Nathan toliko važan Reiseru da ga pošto poto želi za svog agenta premda mu radi probleme? Ono, baš da je jedini sposoban agent na cijelom svijetu i u postajama? Toliko truda, pogotovo oko nagovaranja preko zombi supruge i otmice Ann, a zbog čega? U konačnici, mogao ga je pretvoriti u svog poslušnika bez petljanja sa Laurom i Ann, te brisanja pamćenja. Čak mi je i Kobler bio sposobniji od Nathana, ali Reiser ga je bez problema žrtvovao.

Još mi je i prije zvonilo da je Nathanu već trebalo biti čudno Sarino ponašanje, i to ne govorim iz pozicije čitatelja, ali telac joj se stalno povjerava.

Naivno mi je i kako mijenjaju identitete na kraju tako da su im imena ostala isto. Je, baš će ih biti teško naći. Ajde još da su ispalili imena Nemo (kao ime) i Dakkar.

Sama karakterizacija Nathana kao đubreta prema ženama mi se zapravo svidjela jer i ima smisla kako se generalno ponaša prema njima u redovnoj seriji.

Uglavnom, ideja bi mi bila dobra da mogu prijeći preko poništavanja cijele dosadašnje Nathanove kronike, a ne mogu.. da su barem, to nekako uklopili bez tog prebrisavanja.

Btw, ne slažem se da je emocionalno slabije da sam Nathan ubija Lauru, a Ann je to vidjela. Jeben trenutak. Bogami, da ja zateknem svoju ženu pretvorenu u zombija, brrr
kico
#30 Posted : 16. svibnja 2017. 12:33:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
Ima li ovoga još?
Mislim, ovih miniserijala NN?
Ili tek tribaju bit nacrtani, izdani, napisani?
Dado R.
#31 Posted : 16. svibnja 2017. 17:31:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
kico wrote:
Ima li ovoga još?
Mislim, ovih miniserijala NN?
Ili tek tribaju bit nacrtani, izdani, napisani?

Rade se i bit ce jos... Smile
zeljko
#32 Posted : 18. svibnja 2017. 19:33:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
meni je ovo loše i besmisleno
sori


ako nekog zanimaju obje knjige

80 maraka
40 eura

Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,107 seconds.