Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
SVIJET FILMA
Keziah
#1 Posted : 27. listopada 2018. 19:40:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side


Tema posvećena filmuSmile
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#2 Posted : 28. listopada 2018. 3:34:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
HITLER:KONAČNI PAD





Jučer sam po prvi puta odgledao ovaj film od početka do kraja,mislim da sam ga gledao još dva ili tri puta ali iz različitih razloga ili na pola filma ili pri kraju filma.
Tematika koju volim, izvrsna gluma i izvrsno utjelovljenje Hitlera,odlično je to odradio Bruno Ganz.
Atmosferu rata i stisak nacista može se gotovo pa doživjeti kao i atmosfera u bunkeru među vrškom nacizma,na trenutke,ali jedva primjetno malo razvučeno, tu mislim na radnju koja se odvija u bunkeru, neki nepotrebni dijalozi kada se već znalo što slijedi,nepotrebno hodanje iz sobe u sobu...
Ono što sam također zapazio to je okrutnost Hitlera kada za ručkom izjednačava ljudsko biće sa životinjama, nevjerojatna okrutnost kao i kod Josepha Goebbelsa kada nema milosti za Nijemce govoreći da su sami birali rezanje njihovih malenih grkljana.
Težak film isto tako teške tematike, osobno u vrhu filmova takve tematike,usudio bih se čak reći tik do nedodirljive Schindlerove liste, koju također imam namjeru pogledati ubrzo.

https://www.imdb.com/title/tt0363163/

https://www.youtube.com/watch?v=2dzKgq4zl4E

https://mojtv.hr/film/2820/hitler-konacni-pad.aspx
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Dado R.
#3 Posted : 28. listopada 2018. 12:51:56(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Bruno Ganz bi trebao dobiti oscara za tu ulogu. Maestralan!
Keziah
#4 Posted : 28. listopada 2018. 15:00:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Jesi vidio detalj tremor jedne ruke, kako je čovjek odglumio, čudo jedno.
Uvjerljivo najbolje utjelovljenje Hitlera na ekranizaciji, čak i fizički nekako baca na Adolfa!
Kad smo kod te teme ima jedan izvrstan dokumentarac u četiri djela.

https://www.youtube.com/...=fX26mAAPCSM&t=421s
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#5 Posted : 28. listopada 2018. 16:01:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Jesi vidio detalj tremor jedne ruke, kako je čovjek odglumio, čudo jedno.
Uvjerljivo najbolje utjelovljenje Hitlera na ekranizaciji, čak i fizički nekako baca na Adolfa!
Kad smo kod te teme ima jedan izvrstan dokumentarac u četiri djela.

https://www.youtube.com/...=fX26mAAPCSM&t=421s


Film koji ostavlja bez daha, a ovaj detalj najbolje opisuje psihičko stanje Hitlera.
Savršeno odglumljeno u svakom pogledu.

Ocjena 10/10
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#6 Posted : 28. listopada 2018. 18:27:45(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Da, psiha razorena skroz a nije ni čudo u kojem je smjeru krenuo rat, i nakon svih onih izdaja generala i desne ruke Heinricha Himmlera.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#7 Posted : 29. listopada 2018. 21:46:55(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Izvrstan film, ne znam čemu se digla tolika prašina kada je bila najava oko tog filma. Bruno Ganz je odlično utjelovio Hitlera i njegov očaj i ludilo. Prikaz ratnog stanja s drugim likovima i prikaz fanatizma i njihovo vlastito samouništenje.

Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#8 Posted : 29. listopada 2018. 22:28:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Izvrstan film, ne znam čemu se digla tolika prašina kada je bila najava oko tog filma. Bruno Ganz je odlično utjelovio Hitlera i njegov očaj i ludilo. Prikaz ratnog stanja s drugim likovima i prikaz fanatizma i njihovo vlastito samouništenje.


Evo nam i filmskog stručnjaka,ako želiš samo reci, prepuštam ti osmišljenje teme i naravno, dobro nam došaoThumbsUp
U vezi filma, nisam znao da je bilo "bune", i u Njemačkoj je sasvim normalno da se gleda, ne treba bježati od onoga što je bilo.
Slažem se odlično prikazano stanje kako umova tako i situacije u tim trenutcima.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#9 Posted : 29. listopada 2018. 22:32:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Hehe, ja sam sad tek skužio o kome se radi, tako da dobrošao Smile
Moram priznati da nisam još pogledao taj film, samo one parodije na youtubeu ako ste to vidjeli.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#10 Posted : 2. studenog 2018. 17:25:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
STVOR/THE THING




Ovaj film sam imao u planu već duže vrijeme gledati i preksinoć sam pogledao,gledao sam noviju verziju iz 2010. godine.


Mogu reći da je mjesto radnje Antarktika i sama atmosferičnost filma na vrhunskom nivou, subjektivno volim filmove,serije,knjige,stripove koje se događaju u snježnoj okolini, to je samo dodatan razlog zašto mi je film dobar.
Ima tu i propusta kao što je slaba zanimacija za brod koji su pronašli, malo je čudno da nisu išli istraživati sam brod već su sav fokus stavili na nepoznato stvorenje.
Jedna od zadnji scena s ubojstvom, lik s naušnicom, cijelo vrijeme mi je to bilo u podsvijesti i u toj sceni niej imao naušnicu i to ga je zapravo otkrilo da zapravo nije čovjek, zanimljivo je vidjeti kako mi ljudi reagiramo kada su u pitanju vlastiti životi.
Kraj nam ostavlja prostora da doživimo i mogući nastavak ovog filma što je samo po sebi dobro, pitanje je kako bi to završilo,tj. kakvom kvalitetom uzevši u obzir da skoro pa sve povratke starih filmova u današnje vrijeme završava dosta loše uništeno preumjetnim specijalnim efektima.
Glumačka postava vrlo dobra i samo čudovište je strašno,za neke scene stvarno treba imati želudac,nije toliko strašno koliko je gadljivo, osobno nisam imao problema s time ali osoba s kojom sam gledao i kasnije čitajući reakcije, dosta ljudi ima problem probaviti neke scene, pa i za mene su scene poprilično šokantne.
Sve u svemu jako dobar film s nezaboravnom atmosferom, u pojedinim trenucima taj strah kod ekipe se baš osjeti.


Ocjena 4/5

https://www.imdb.com/title/tt0905372/

https://www.youtube.com/watch?v=Txjm94GnrPA

https://mojtv.hr/film/16516/stvar.aspx


Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#11 Posted : 2. studenog 2018. 17:45:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
I spit on your grave



Jako težak film za gledanje i snažno me se dojmio.
Klasična priča o silovanju i o stanju umova kod dosta ljudi koji žive u manjim sredinama, rekao bih da se tu ne radi o nekakvoj dijagnozi već o čistoj frustraciji i kompleksima niže vrijednosti s bilo čime vezano za grad.
Ono što malo neuvjerljivo izgleda to je više puta trzanje na najmanje šumove glavne glumice, ako posumnjaš u nešto više od dva puta nekako se logički nameće da poduzmeš nešto konkretno a ne čekaš da se dogodi ono najgore.
Također odluka počinitelja da na kraju čina liše života žrtvu je dosta ozbiljna i za tako primitivne umove kao što su njihovi s druge strane teško bi bilo naći alternativu zato što su fizički dokazi čina nepobitni.
Ono u čemu sam doslovno uživao je pravda koja je stigla zlotvore, zadnji je dobro i prošao na kraju i to je još jedna mala zamjerka na scenografiju.
Možda može zvučati zlobno,maliciozno od mene ova riječ "uživao" ali kod takvih stvari, plus činjenica da se tu radi o predstavniku zakona time, treba zaboraviti na bilo kakvu ljudsku pravdu, jedino što je ispravno je uzimanje pravde u svoje ruke.


Vrlo, vrlo potresan film o malicioznoj ljudskoj prirodi i do čega može ljudska zloba dovesti čovjeka,scene samog silovanja,ponižavanja i nezadovoljavanja time, već namjere ubojstva...jako teško i šokantno za gledati do čega jedan isfrustrirani um može doći.
Za takve stvari ne postoji zemaljski,Božji,Ljudski sud već pravda u svoje ruke.
Jedva čekam nastavke.

Ocjena 4.5/5

https://www.imdb.com/title/tt1242432/

https://www.youtube.com/watch?v=HC9p7SkJPwE

https://mojtv.hr/film/31...-spit-on-your-grave.aspx
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Garfield
#12 Posted : 2. studenog 2018. 20:43:59(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Da krenem redom ...

HITLER:KONAČNI PAD nije mi nimalo legao. Gledao sam ga dva puta i opet nista. Drugi put sam ga gledao jer sam mislio da je do mene. Ono bio lose raspolozen kad sam ga prvi put gledao, ali i nakon drugog puta ostao mi je isti utisak :)


STVOR/THE THING me pozitivno iznenadio. Nakon Carpenter'ovog mislio sam da ce rimejk biti totalno sranje, ali je sasvim pristojno odradjen, pogotovu za ljude koji vole ovakvu tematiku.


I spit on your grave nisam gledao.


Zadnje sto sam gledao je bilo

Alpha (2018)



Od Alpha sam vise ocekivao. Prvenstveno mi je nedostajalo vise akcije, a manje putovanja. Dobar dio filma se svodi na to kako njih dvojica putuju i putuju i putuju i na kraju stignu na odrediste.
Keziah
#13 Posted : 2. studenog 2018. 22:15:22(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Alpha se čini zanimljiv, mogao bi i pogledati.
Pogledaj spit on your grave,odličan je film.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#14 Posted : 3. studenog 2018. 23:10:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Keziah wrote:
Ovaj film sam imao u planu već duže vrijeme gledati i preksinoć sam pogledao,gledao sam noviju verziju iz 2010. godine.

Mali ispravak, radi se o 2011. godini Sherlock ne znam zašto, ali volim pamtit godine kad je izašao neki film.

Keziah wrote:
Kraj nam ostavlja prostora da doživimo i mogući nastavak ovog filma ...


Garfield wrote:
Nakon Carpenter'ovog mislio sam da ce rimejk biti totalno sranje, ali je sasvim pristojno odradjen, pogotovu za ljude koji vole ovakvu tematiku.

I ovdje bi vas malo ispravio, taj film iz 2011. nije remake, već prequel, znači film je radnja u norveškom kampu, radnja koja se događa prije Carpenterovog "Stvora". Tako da Keziah, nastavak tog filma iz 2011. ti je upravo Carpenterov "Stvor" Smile vidimo na kraju filma iz 2011. psa (stvor) kako je pobjegao i helikopter ga ganja, a to je ujedno početak filma iz 1982. "Stvor". Mene je uvijek zanimao nastavak tog "Stvora" iz 82', jer je završilo tako kako je završilo, a možda i bolje da nismo dobili nastavak. Pitanje bi li to bilo kvalitetno napravljeno.

Keziah wrote:
Glumačka postava vrlo dobra..

Kad sam čuo da snimaju taj film, prije nego će izaći, čitao sam tada da su se zaista potrudili oko glumačke ekipe i da će se stvarno dat truda. Moram priznat da mi se jako svidio taj prequel, stvarno je dobro odrađena ta radnja koja se događala u tom norveškom kampu. A kako mi je "Stvor" od Carpentera najbolji film ikada, tako da sam bio sretan da smo dobili ovaj iz 2011. i super da nije bio remake Smile
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#15 Posted : 3. studenog 2018. 23:27:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Kad smo kod "Stvora" i kad spominjemo "remake", neki kažu da je Carpenterov "Stvor" remake filma "The Thing From Another World" Howarda Hawksa iz 1951., ali to se čini samo na prvi pogled jer su oba rađena prema istom predlošku "Tko je tamo?" (eng. Who Goes There?) Johna W. Campbella mlađeg.

Taj film iz 51' imam u crno-bijeloj verziji i do danas nisam znao da postoji i verzija u boji, zanimljivo, ima ga na youtubeu.



Slična je radnja, samo što ovi pronađu taj neki "objekt" zakopan u ledu i dovuku "Stvora" okovanog u led u svoj stožer...ali Carpenter je to daleko bolje napravio, stvorio tu napetost Sherlock









"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#16 Posted : 3. studenog 2018. 23:33:00(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Znam za tu informaciju, dobro si stavio ove slike, pogledati ću i taj Carpenterov "Stvor".
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#17 Posted : 3. studenog 2018. 23:41:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ove slike su iz filma iz 1951. godine što sam bio stavio gore, a mogu stavit i moj komentar kako sam pisao 2012. godine o "Stvoru", pa mislim da nije na odmet:


Stvor (1982.)

Zemljina orbita, prije nekoliko tisuća godina. Svemirski brod obrušava se iznad Južnog pola... Antarktika, zima 1982.



Norveški helikopter grozničavo progoni psa pobjeglog iz baze uzalud ga pokušavajući eliminirati prije nego dotrči do članova američke znanstvene ekspedicije. Pritom jedan Norvežanin pogine od loše bačene granate, a drugog ubije Amerikanac Garry nakon što izbezumljeni čovjek počne pucati snajperom po američkoj bazi.

Pretpostavljajući da se norveškoj ekipi dogodila tragedija, pilot R. J. MacReady i liječnik, dr. Cooper, smjesta odlete na mjesto događaja uvjerivši se da je tamošnji tim doživio pravi pokolj ostavivši iza sebe neobičnu gromadu leda.



Istodobno, pas kojeg su Amerikanci prihvatili nakon tragične potjere pretvori se u stravično stvorenje čije je podrijetlo sve samo ne zemaljsko, pa američka baza u trenutku postane krvavo poprište bitke između ljudi i tuđinca za kojeg dr. Blair zaključi da posjeduje sposobnost savršene preobrazbe u druge životne oblike...



tv.profil

Man is the warmest place to hide.
Look closely at your neighbours. Don't trust anybody.
The ultimate in alien terror.


@Reem - meni najbolji film svih vremena, ikada ThumbsUp Ja ga mogu gledati 100 puta i uvijek mi je dobar. Jako su dobri efekti u filmu s obzirom na vrijeme kad je sniman film (1982.). Carpenterov Stvor je prema mnogima najbolji psihološki SF/horor ikada snimljen, samo je Carpenter mogao i uspio stvoriti takvu klaustrofobičnu atmosferu punu napetosti, straha, panike i tjeskobe. Kurt Russell je ostvario jednu od njegovih najboljih filmskih uloga. Kraj sam po sebi je izuzetno jeziv te nepredvidiv pošto i dalje ostavlja dojam da stvar sa Stvorom nije gotova..

Nažalost, film je izašao u isto vrijeme kad i Spielbergov E.T. tako da je dosta podbacio na kinoblagajnama. Nakon 30 godina napravljen je prednastavak koji prati priču prije ovog Carpenterovog originala.

Glazba iz Stvora je zakon, poput nekog otkucaja srca, savršeno se uklapa u atmosferu filma ThumbsUp

https://www.youtube.com/watch?v=meU2gAU7Xss
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#18 Posted : 3. studenog 2018. 23:49:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Kasnije dođem ili sutra detaljnije pogledati pa komentiram.
Uglavnom vidim da možeš pisati dobro i o filmovima kao i o stripovima,samo nastavi.
Baci link tog foruma na kojem si pisao ovaj komentar.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#19 Posted : 4. studenog 2018. 0:00:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Na CroPortalu sam to pisao, ali slabo se nažalost tamo piše više. Mislim da je to najveći razlog utjecaj tih društvenih mreža, a po meni je forum najbolji za komentiranje, nekako mi je više preglednije.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
john_constantine
#20 Posted : 4. studenog 2018. 22:01:11(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Nikad nisam gledao original, mislim na verziju iz 1951. godine. A ipak su to 50 - te, tada je to bilo blaže. Tipa filmovi sf horora s mozgovima s pipcima koji se naravno hrane mozgovima. Tek u Star treku, originalnoj verziji 60 - tih su imali jezovite kostime izvanzemaljaca.

Capernterov Thing mi je i danas jedan od omiljenih horora + Kurt Russel. A tek ona najezovitija scena ispitivanja krvi. Scene metarmofoze su i danas odlične, tako da film uopće nije zastario. A prequel istoga, isto sam uživao iako ima nekih rupa u scenariju. CGI je bio prilično loš što se vidjelo u filmu, ali usprkos tome, prilično sam se dobro zabavio.

Od nastavka je jedino izašla danas slabo poznata igra Thing. Igrala se u trećem licu gdje je ekipa došla na isto mjesto gdje je završio originalni film. I naravno, stvor je ostao tamo. Nisam previše igrao, ne sjećam se zašto. Znam da je bilo mogućnosti testiranja kolege i napetosti oko toga da li je stvor ili nije, akcije i slično. Danas je već zastarjela igra, makar ću probati odigrati. Vidim da je bio najavljen i nastavak, ali je otkazan.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Users browsing this topic
Guest (2)
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,162 seconds.