Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages<1234>»
ZAGOR
ReemCP
#21 Posted : 29. listopada 2018. 10:58:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
@Spock - ja ti od Zagora sve skupljam, pa sad kakve god bilo kvalitete Smile sve edicije znači, a znam da ima toga što vjerojatno ne valja, pa i sad u Italiji kao da nemaju više motivacije za napraviti nešto novo pa vidim da forsiraju te silne povratke starih neprijatelja.

@Keziah - je je, u toj priči koju sam pročitao Bimbo je zločinac ThumbsUp ovih dana treba izaći onaj "zimski" Maxi, njemu se baš radujem, a ako se ne varam, i ti voliš te avanture sa snijegom Cool
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#22 Posted : 29. listopada 2018. 16:49:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
Keziah wrote:
Spock wrote:
ReemCP wrote:
Ja sam prošle godine krenuo kronološki od prvog broja (SD 31) i lagano sam došao do orginala #205, odnosno kod nas Extra 212 Smile Lagano doziram čitanje sa dr. junacima, jer bi volio da se spoji extra sa redovnom pa da samo nastavim čitat kronološki po redu. A neki plan je kad dođem sa čitanjem kiosk izdanja do negdje orginala #500, krenut čitat ispočetka Zagora ponovno, ali ovaj put u LL knjigama ThumbsUp uspio sam ove godine kompletirat sve knjige Sherlock


E onda ti se i ja pridružim.
Ja sam Zagora davno kronološki odradio, a trebat će obnovit znanje. Cool

Sve?!Do kojeg broja?



Do regularnog broja 490. Nakon katastrofalne epizode "LU 171 - 172: Traperi iz utvrde Arrow", nisam više mogao, pa sam prekinuo s čitanjem Zagora. Onda me zainteresirala južnoamerička saga, pa sam opet se navukao. Sada čekam da izađe broj 600 na kioske, pa da nakon njega opet prestanem, barem do europske sage. Blink


Da kažu da je Burattini ubio s tim povratcima prošlih neprijatelja, ali kažu i za JA sagu da je loša,meni se čini jako,jako dobra.
Kako bilo ja sve uzimam od Zagora osim Chica.
Ja sam stao s regularnom serijom na priči Kraljevstvo straha,inače genijalna i tako mračna priča.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#23 Posted : 29. listopada 2018. 16:51:46(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
Keziah wrote:
Spock wrote:
ReemCP & Keziah ThumbsUp

Još ćete me i natjerati da i Zagora ponovno krenem čitati.

I Dylana još Flapper
Neka, što više to bolje ThumbsUp



Dylana sam isto odradio kronološki do broja 226 i prestao s skupljanjem. Više mi to nije imalo smisla. Onda si me ti navukao svojim komentarom za Kalvariju, pa sam je kupio u paketu Extra serije. Sada čeka na čitanje, zajedno s još dvije iz tog paketa. Smile

Inače, često ponavljam gradivo i čitam priče koje me iz nekog razloga zainteresiraju.

Kalvarija, uh baš strašna priča, budem i tu stavio komentar kada dođe red na njega, jako mi je drago da sam te potaknuo na ponovno čitanjeThumbsUp
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#24 Posted : 29. listopada 2018. 16:55:50(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
ReemCP wrote:
@Spock - ja ti od Zagora sve skupljam, pa sad kakve god bilo kvalitete Smile sve edicije znači, a znam da ima toga što vjerojatno ne valja, pa i sad u Italiji kao da nemaju više motivacije za napraviti nešto novo pa vidim da forsiraju te silne povratke starih neprijatelja.

@Keziah - je je, u toj priči koju sam pročitao Bimbo je zločinac ThumbsUp ovih dana treba izaći onaj "zimski" Maxi, njemu se baš radujem, a ako se ne varam, i ti voliš te avanture sa snijegom Cool

Reem,hrčku jedanBigGrin
Da ta zimska priča, naslovnica je bomba, još da je takva priča,dobro si me podsjetio da stavim naslovnicu u temi strip-agent.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#25 Posted : 29. listopada 2018. 22:53:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Keziah wrote:
Reem,hrčku jedanBigGrin

Ma Zagor je Zagor, mora se imati sve Cool
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#26 Posted : 30. listopada 2018. 16:11:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Da, samo Zagor nije Chico, joj kako me nerviraju te priče kao zasebne Angry
Možda zato što sam osoba koja totalno ignorira humor, osim u nekim međuljudskim raspravama ili urnebesni MR.Bean LOL
A i čuo sam da je ta edicija s Chicom jako loša, da uopće nije smiješno, pročitao sam prvi broj i onako nije loš utisak bio,dalje nisam uzimao ništa.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#27 Posted : 31. listopada 2018. 21:47:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Keziah wrote:
A i čuo sam da je ta edicija s Chicom jako loša, da uopće nije smiješno, pročitao sam prvi broj i onako nije loš utisak bio,dalje nisam uzimao ništa.

Ja sam nakon "Svemirske braće", išao odmah čitat "Fanta Chico" specijal i onda "Dan invazije", jer to je tako povezano. Nije bilo loš taj "Fanta Chico". Ostale njegove specijale nisam čitao pa i ne znam mnogo o tome Blushing

Išao dalje čitat kronološki:



Orginali 205, 206, 207, 208 i 209 (extra 212, 213, 214, 215 i 216)

Priča je krenula sa dolaskom proljeća u Darkwood, ali i smiješnom scenom Čika i Zagora. Naime, Čiko nije mogao doći do riječi jer mu nešto zapelo u grlu, a zapravo se radilo o nekakvoj napravici s kojom je mogao ostvarivati svoje sposobnosti trbuhozborca BigGrin iako smiješno, čak u nekoliko navrata (kad se već bio ispraksirao s tim), spasilo im je život (odvraćanje pozornosti zločincima). Priča se vrti oko jednog lika kojeg zovu "Krojač", iako još nitko ne zna niti kako izgleda, ali je odgovoran za mnoge pljačke, nerede, pa i atentate. Zanimljiva epizoda, naši junaci su čak završili i u zatvoru! A i imamo i ninje u priči!

Jedino moram priznat da mi se nije svidio kraj, nekako je prebrzo napravljen ili scenarist jednostavno nije znao kako završiti priču i završio ju je na ovaj način. Sve se urušilo (ona zgrada), a već u sljedećem kadru vidimo Zagora i Čika u Darkwoodu, kao koji mjesec kasnije. Ono, duga priča i toliko se čekao taj vrhunac epizode da se Zagor suoči sa Krojačem, i na kraju nismo zapravo ništa dobili. Ali moram priznati da sam uživao u epizodi, Čiko me ovdje nekoliko puta nasmijao BigGrin

edit: e da, Zagor i Čiko su i ovdje bili u NY-u Smile

-
-

Danas kupio i odmah pročitao:



Nikad ne reci Maya

Radi se o novom Čiko specijalu, koji je mini serijal od 6 epizoda. Moram pohvaliti ovo izdanje, iako je dosta tanko (svega 64 str.), ali baš nekako djeluje simpatično, sa najavom na poleđini zadnje korice za sljedeći broj.

Humor nije bogzna kakav, ali solidno. Mislim da su sve epizode unutar tog mini serijala povezane, te da će onaj profesor tek na kraju 6.epizode uspjeti nariktat ručicu na pravo mjesto na onoj amajliji i vratit Čika u njihovo, pravo vrijeme BigGrin
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#28 Posted : 31. listopada 2018. 22:28:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Slabo sam vam danas ovdje, ali nadoknadim sutra Smile
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#29 Posted : 1. studenog 2018. 8:26:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:
Keziah wrote:
A i čuo sam da je ta edicija s Chicom jako loša, da uopće nije smiješno, pročitao sam prvi broj i onako nije loš utisak bio,dalje nisam uzimao ništa.

Ja sam nakon "Svemirske braće", išao odmah čitat "Fanta Chico" specijal i onda "Dan invazije", jer to je tako povezano. Nije bilo loš taj "Fanta Chico". Ostale njegove specijale nisam čitao pa i ne znam mnogo o tome Blushing

Išao dalje čitat kronološki:



Orginali 205, 206, 207, 208 i 209 (extra 212, 213, 214, 215 i 216)

Priča je krenula sa dolaskom proljeća u Darkwood, ali i smiješnom scenom Čika i Zagora. Naime, Čiko nije mogao doći do riječi jer mu nešto zapelo u grlu, a zapravo se radilo o nekakvoj napravici s kojom je mogao ostvarivati svoje sposobnosti trbuhozborca BigGrin iako smiješno, čak u nekoliko navrata (kad se već bio ispraksirao s tim), spasilo im je život (odvraćanje pozornosti zločincima). Priča se vrti oko jednog lika kojeg zovu "Krojač", iako još nitko ne zna niti kako izgleda, ali je odgovoran za mnoge pljačke, nerede, pa i atentate. Zanimljiva epizoda, naši junaci su čak završili i u zatvoru! A i imamo i ninje u priči!

Jedino moram priznat da mi se nije svidio kraj, nekako je prebrzo napravljen ili scenarist jednostavno nije znao kako završiti priču i završio ju je na ovaj način. Sve se urušilo (ona zgrada), a već u sljedećem kadru vidimo Zagora i Čika u Darkwoodu, kao koji mjesec kasnije. Ono, duga priča i toliko se čekao taj vrhunac epizode da se Zagor suoči sa Krojačem, i na kraju nismo zapravo ništa dobili. Ali moram priznati da sam uživao u epizodi, Čiko me ovdje nekoliko puta nasmijao BigGrin

edit: e da, Zagor i Čiko su i ovdje bili u NY-u Smile

-
-

Danas kupio i odmah pročitao:



Nikad ne reci Maya

Radi se o novom Čiko specijalu, koji je mini serijal od 6 epizoda. Moram pohvaliti ovo izdanje, iako je dosta tanko (svega 64 str.), ali baš nekako djeluje simpatično, sa najavom na poleđini zadnje korice za sljedeći broj.

Humor nije bogzna kakav, ali solidno. Mislim da su sve epizode unutar tog mini serijala povezane, te da će onaj profesor tek na kraju 6.epizode uspjeti nariktat ručicu na pravo mjesto na onoj amajliji i vratit Čika u njihovo, pravo vrijeme BigGrin


Dobro ti napreduješ! Svaka čast. Ja sam skroz zapeo. Pripremio stripove za čitanje i već danima se nisam pomakao s mrtve točke.

Usput, Fanta Chico je vrh. Strip koji mi mami osmjeh kad ga se sjetim. Koliko tu samo fora ima!?
Dart Kokodix!! LOL

Obavezno ga pročitaj još koji put, pa ćeš vidit o čemu pričam.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#30 Posted : 1. studenog 2018. 16:23:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska


ZG LU 277/278/279: Očajnička utrka (SR 596/597/598) - 240 str.

Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Joevito Nuccio
Naslovnice: Gallieno Ferri

Burattini nam je, nakon dugo vremena, vratio lijane, stavio Zagora na otočić ispred Norfolka u Virginiji, okružio ga gomilom životinja kojima bi tamo trebalo biti malo prohladno, kao što su nosorog, komodski varani, gepard, lav, pa i bijela psina i za to dobio aplauz!!! Nevjerojatno!!!!

Ma ne smeta mi Burattinijev isprazni i nelogični scenarij koliko hvalospjevi o ovoj epizodi. Još se pišu mali eseji koji idu u raščlanjivanje detalja scenarija, kao da je riječ o remek djelu, a ne o još jednoj Burattinjevoj brljotini.
Pa scenarij Lavezzolijevog Malog rendžera je dublji od ove računalne igrice prepune glupih dijaloga, fraza i kontradiktornosti! Npr., nakon svakog Zagorovog prolaska nivoa ove debilne igrice netko od aktera izjavi: "Ovako daleko još nitko nije došao" i tako sve do samog kraja. U jednoj sceni Zagora lovi gepard, a Zagor pomisli: "Ne znam o kakvoj je točno mački riječ, ali izuzetno je brza?". Sve bi bilo u redu da, samo par stranica kasnije, Chico ne izjavi da Zagor geparde jede za doručak!
Iako sam Burattini negira, očita je poveznica s slijedećim pričama: Nolittinom: "Lovci na ljude" i Sclavijevom: "Planina bogova", s tim što Burattini nije ni do koljena navedenim majstorima.
Nisam impresioniran ni nekonvencionalnim načinom pripovijedanja i retrospektivnim vraćanjima na početak, ali to nije toliko loše - za promjenu. Svidjelo mi se kako se dvije radnje spajaju u jednu pred sam završni obračun, a i scena s štakorima je više nego upečatljiva. Ma upečatljiva je cijela ova epizoda, ali u negativnom smislu. Ovo je jedan od primjera gdje je teško zaboraviti jednu priču koja ti je jako loša.

Nuccio je ovo crtao čak četiri godine. Pa bila bi katastrofa kad za toliko vremena ne bi napravio posao da valja!
Očigledan je ogroman trud koji je čovjek dao kod prikaza životinja, a i akcijske scene su mu odlične. Ima dosta zanimljivih scena s upečatljivim perspektivama koje se protežu kroz cijelu epizodu. Nemam Gigant izdanje, ali ovaj crtež bez problema može na A4 format.
Problem su mu proporcije likova, ali pretpostavljam da za to treba vježba. U biti, Ferriju je to također bio problem, a štuje ga se kao majstora nad majstorima. Veći je problem brzina crtanja, ali praksa čini čuda.
Naslovnice loše; prva jedino može proći, druge dvije za zaborav.

(priča: 3, scenarij: 5, crtež: 9, naslovnice: 3) - 54%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#31 Posted : 1. studenog 2018. 22:16:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Spock wrote:
Dobro ti napreduješ! Svaka čast. Ja sam skroz zapeo. Pripremio stripove za čitanje i već danima se nisam pomakao s mrtve točke.

Usput, Fanta Chico je vrh. Strip koji mi mami osmjeh kad ga se sjetim. Koliko tu samo fora ima!?
Dart Kokodix!! LOL

Obavezno ga pročitaj još koji put, pa ćeš vidit o čemu pričam.

Imao sam ovih dana vremena, kiša i ružno vrijeme, baš gušt za čitat Smile sad ću opet 7-8 dana bit u maloj gužvi sa poslom, pa vjeroajtno neće bit vremena za čitanje, eto da javim Smile a i ti malo čitaš Zagora, ja ću pričekati dok dođem do tih epizoda kronološki Smile
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#32 Posted : 2. studenog 2018. 0:58:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Da se osvrnem na ovo što Spock piše o pripremi stripova pa ti stoje da nisi pročitao.
I sam sam u zadnje vrijeme u toj nekoj praksi, jednostavno previše toga mi je na " lageru ", you tubeu dokumentarci,emisije,filmovi,knjige,stripovi,serije,neki portali na netu...izbacio sam Facebook skroz da bih ostavio vremena za ove stvari koje sam nabrojao i opet ponekad prođe cijeli dan da ne budem na forumu ili pročitam koji strip.


Reem u vezi ove epizode, čitao sam je par puta i uvijek mi je bila dobra, radnja u zatvoru i izvlačenju iz istoga baš je lijepo razvučena, samo taj kraj je nekako zbrzan, ali kada ponovim priču,sigurno ću dati visoke ocjene.


Ovo izdanje s Chicom nisam kupio niti planiram za sada, ima puno boljih stvari ( meni na pameti ).
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#33 Posted : 2. studenog 2018. 0:59:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Vidim i Spock je ubrzao,kaskam opasno Blink
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#34 Posted : 8. studenog 2018. 18:10:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Keziah, da, slažem se s Horde zla da je više manje napravljena za djecu s obzirom da je u Prokleto blago napravio fenomalnu horor atmosferu. A u Dylan Dog epizodama ne štedi na nasilju i mračnim scenarijima. A divovi dobra i zla su vrh njegovih scenarija koje je napisao za Zagora.
Tako da je u tim epizodama čak bio blaži nego inače u zagor scenarijama.

Princ Vilenjaka mi se i danas dopada, meni najdraža fantasy priča od Zagora iako je pomalo naivno. Ali ima upečatljivu scenu u šumi kada susretnu onu vješticu koja uzima duše i žrtvu koju su prinijeli.

Ali najmračnija fantasy priča je ipak zadnja Xandrasova pojava u epizodama Junaci crvene grane i Otok sjena. Ratnica koja čupa srca i pretvara ljude u vojsku mrtvih, razna čudovišna bića poput Bilgrit s tri lica. Balrog koji ima ukleto oko kojim protivnike pretvara u kamen. U tim epizodama, koje su prekratko trajale, nije se štedjelo na nasilju i jezovitim bićima.


Sclavi je zna se gdje majstor, u Dylanu, većina priča su mu jako dobre.
Kod Zagora je napisao isto odlične priče, meni je u redu priča planina bogova, njegove demone ludila nisam još pročitao,vjerovao ili ne, čekam da se spoje extra edicija s redovnom, onda krećem kronološki čitati.
Iako nisam čitao jako puno sam komentara pročitao, slika vidio a i listao, mislim da je to najbolja Zagorova priča.
Zadnji kandraks mi je otišao previše u svijet fantazije, morat ću ponoviti da vidim da li se što promijenilo kod mene, dobar je ali moglo je bolje.
Od mračnih Zagorovih priča pamtim neke fenomenalne:
-kuća strave
-vukodlak
-vampir
-vudu
-tajanstvene vode
-prvi kandraks
-teror šeste planete
-drugi vampir
-prvi hagot
-naravno demoni ludila
-hiljadu lica straha
-tajnanstveni samostan
-kapetanova tajna
-indijansko groblje
-vještica iz sieere
-osveta vudu
-sjene nad darkwoodom
-strah nad rijekom
-kraken
-gerland
-prvi mortimer
-treči vampir
-golgota
-povratak kaina
-zeleni rubac
-mrtva šuma
-drugi hagot
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#35 Posted : 8. studenog 2018. 18:22:14(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Jedan od najmračnjih a ujedno i najboljih priča Zagora.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#36 Posted : 8. studenog 2018. 19:37:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Keziah, tebi je bio dobar zeleni rubac? Kužim posvetu knjizi Otok Dr. Moreaua, ali niti danas ne znam što bi mislio o toj epizodi. Crtež nije toliko loš iako bi u rukama pravog crtača bila još bolja horor epizoda. Epizoda ima jako dobru horor atmosferu, ali završnica mi je ono što me uvijek ubija u pojam. Kad vidimo glavno čudovište na kraju epizode.

Ali specijal Crna duša je definitivno jedna od najmračnijih brojeva zagora. Ona scena s psom "kamo bježiš, dječače? Ne želiš li pogladiti svog psa?" Koji crnjak. LOL
Imala je baš ono depresivnu i mučnu atmosferu, ono jedan od rijetkih brojeva gdje je Zagor nemoćan.
A i klinac iz tog specijala se pojavljuje u onom specijalu s Preacherom.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#37 Posted : 8. studenog 2018. 22:28:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Vidiš meni je ta priča odlična, a sama završnica još bolja, pogotovo čudovište, meni je savršeno prikazana i zastrašujuće jer se kroz cijelu priču aduliralo na nešto nevjerojatno strašno, i meni je tu pun pogodak,sam prikaz čudovišta i završetak priče.

Crna duša, da je iza svega stajao Wendigo.To bi pomeni bila uvjerljivo najbolja priča Zagora, treba neki povratak napraviti.
Evo kako taj strip izgleda u boji:
https://www.youtube.com/...=iZNHuqD9Z9U&t=1064s
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#38 Posted : 8. studenog 2018. 22:34:23(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Da pokrenem raspravu na ovoj temi.
WENDIGO!

Po meni trebalo bi se fokusirati na taj lik i napraviti epsku priču, a kao desna ruka Hellingen.
To bi bila bomba!
Vratiti će se, to nam sugerira zadnji Hellingenov povratak.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#39 Posted : 9. studenog 2018. 18:20:08(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Je, ironija je što sam prvi put čuo za Wendiga tek u epizodi Sjene nad Darkwoodom. Ja sam ionako čitao kako je izlazilo. I tek poslije su izdali specijal Crna vatra gdje se sve posložilo. Ionako se jedino spominje u onoj epizodi Ljudi i zvijeri, ali samo ovako kao priča. Na kraju je ispalo nešto drugo iako dobra epizoda.

Mislim da ga nisu previše koristili jer je premoćan negativac po karakteru. Zagor nije imao nikakve šanse protiv njega u specijalu. A u sjene nad Darkwoodom, da Wendigo nije bio zauzet Hellingenom, ne bi imao nikakve šanse u onom njegovom kraljevstvu. Praktički, Wendigo je skoro besmrtan i neuništiv, a opet, nema pristup njegovoj zemlji i stvarnosti.

Jedini je problem samo taj završetak u tom Hellingenovom lažnom maxiju. Ali već će scenaristi nešto izmisliti. Jedino je bed što neće biti onaj pravi scenarist Bosseli. On bi sigurno napravio pravi spektakl od obračuna s Wendigom i Hellingenom. Ionako se spominje na kraju Dvoboj u svemiru da će ga pretvoriti u demona svog ranga. A s takvim istinskim zlom kakav je Hellingen, koji je već imao ambicije i skoro uništio univerzum u Divovi dobra i zla, to će fakat biti sjebano. Ali ako bude u rukama lošeg scenarista, onda kvragu sve... Crying

Inače mi je Wendigo omiljena tematika. Ravenous, sjajna crna komedija, spoj horora i westerna iako sam očekivao indijance kanibale i preživjele koji napadaju utvrdu. Fascinira me ta indijanska legenda o zloduhu koji opsjeda očajne i gladne ljude izgubljene u divljini. Naročito kada su isti prisiljeni ubiti čovjeka i jesti ljudsko meso. S obzirom na istinite slučajeve pojedinaca i kanibalizma kao nogometaši na Andama. Magični vjetar je imao solidnu epizodu gdje su se takvi pretvarali u čudovišta. Dampyr je imao nešto slično u vezi Boga gladi.
Until dawn, ps4 igra mi je najbolja u vezi te tematike, naročito kada nađete knjigu iz ludnice koja prikazuje promjene na ljudima u wendiga. I priča o rudarima, njih 32 je zatrpano, a samo 12 ih je preživjelo.

Fear itself je imao jednu epizodu Wendigo, dobro obrađeno. A za Texa i slične, ne znam da li su imali tu tematiku. Ima i horor film naziva Wendigo, ali to posve nešto drugo na kraju, nažalost.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#40 Posted : 9. studenog 2018. 21:18:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Odličan osvrt john.
Ne znam ja bi wendigu nakon svega posvetio jednu epsku sagu, od jedno do dvadesetak brojeva.
Tu bi skončao i Hellingen kao desna ruka istoga, to je idealan scenario nakon zadnjeg spominjanja Wendiga u kontekstu Hellingena.
Problem oko Wendiga bi Zagor riješio pomoću Kiki Manitua, tj. Kiki pomoću Zagora.Ja to zamišljam kao epski rat zagora i svih njegovih prijatelj u serijalu protiv svih značajnijih neprijatelja u serijalu pod komandom Wendiga.
Bosseli je jedini koji bi to mogao napraviti, bilo koje drugo ime, to je unaprijed propast.
U vezi kanibalizma, pogledaj amc seriju the terror, tu je moja malenkost imala ulogu statista.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Users browsing this topic
Guest (4)
8 Pages<1234>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,217 seconds.