Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Nova izdanja Zagora u Italiji
Keziah
#1 Posted : 29. listopada 2018. 15:42:03(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
http://en.sergiobonelli.it/section/2460/zagor
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#2 Posted : 29. listopada 2018. 15:46:20(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side


Kolor:8
Scenarij: Tito Faraci
Crtež: Walter Venturi
Naslovnica: Alessandro Piccinelli
Kolor: Mad Cow





Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#3 Posted : 29. listopada 2018. 16:29:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Naslovnica genijalna, jedna od najbolji ikada Zagorovih, crtež mi je dobar a boja još bolja.
Ono što se meni osobno ne sviđa, to su za spajanja junaka, jednostavno nisam za to i ne paše mi to nikako.
Ova radnja s izvanzemaljcima kod Zagora može proći, zato što je Zagor već imao s njima posla, kako znamo.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#4 Posted : 29. listopada 2018. 18:37:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Ovdje mi je dobar crtež, ali ime scenarista ne obećava ništa dobra.

Vidiš, ja baš volim spajanja junaka.
Imaš primjere gdje je to prošlo odlično: Marti i Nathan, Marti i Dylan.
Nego znaš da ima i jedna kratka epizoda Dylana i Ken Parkera (DD SUPB 1:"Slike", 32 str.)
Link: http://www.stripovi.com/...icnom-ludilu-slike/810/
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Dado R.
#5 Posted : 29. listopada 2018. 20:47:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Meni su Team-up-ovi bas fora. Nadam se da cemo jednom vidjeti Texa i Magicnog Vjetra, recimo...Smile
Keziah
#6 Posted : 29. listopada 2018. 21:17:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Ne znam , meni je to kao dvije duše u jednom tijelu, da se slikovito izrazim.
Možda su samo predrasude s obzirom da je jedino što sam čitao spajanje Zagora i Dragonera i to prvih dvadesetak stranica.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#7 Posted : 29. listopada 2018. 21:36:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Keziah wrote:
Ne znam , meni je to kao dvije duše u jednom tijelu, da se slikovito izrazim.
Možda su samo predrasude s obzirom da je jedino što sam čitao spajanje Zagora i Dragonera i to prvih dvadesetak stranica.


Da, samo što je ono Zagor bio u Dragoner svijetu, a i Zagor je u tom specijalu bio njegov gost.
Jedina je mana što nisam čitao Dragonero, pa nisam toliko uživao u tom specijalu s obzirom da nisam upoznat s njegovim univerzumom.
A Brada Barona sam čitao još manje, tako da me zanima kako će to ispasti.

Ionako se u zadnje vrijeme Zagor susreće s dosta izvanzemaljaca (još čekam da konačno izdaju onu epizodu s scenom zagor a la terminator) tako da je ovo već posve normalno. Ionako Brad Baron je gost u Zagorovom univerzumu. Ali istini za volju, nedostaju mi oni kvalitetni specijalci kao Princ vilenjaka i one epizode Horde zla, plamena lubanja i slično. Pa čak i Otok sjena.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
ReemCP
#8 Posted : 29. listopada 2018. 22:17:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ja inače obožavam ovu Kolor ediciju, kod nas je zasad izašlo 6 epizoda. 7.epizoda je sa Wandering Fitzyem, a ovo je znači 8., najnoviji broj. Inače je ova edicija zamišljena da susrećemo u svakoj pojedinoj epizodi prijatelje iz Zagorovog svijeta (imali dosad Fishlega, Guthruma, Jimi Gitaru, pukovnika Perrya, Metrevelića, Digging Billa), pa sam se malo začudio da se u ovoj ediciji napravio taj team-up, odnosno crossover. Brad Baron mi nije baš poznat, iako sam vidio da ga tu i tamo komentiraju.

Meni to ne smeta, znam jedino taj sa Dragonerom team-up što se tiče Zagora. Upravo sam si ove godine kupio ta oba specijala od Dragonera u sklopu obojenog programa od Veselog, i moram priznati da mi se jako dopao, tako da jedva sad čekam Dragonero u izdanju Libellusa Cowboy2 jako hvaljen serijal, lijepi crteži, boja izvrsno tamo paše..
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#9 Posted : 30. listopada 2018. 16:00:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Keziah wrote:
Ne znam , meni je to kao dvije duše u jednom tijelu, da se slikovito izrazim.
Možda su samo predrasude s obzirom da je jedino što sam čitao spajanje Zagora i Dragonera i to prvih dvadesetak stranica.


Da, samo što je ono Zagor bio u Dragoner svijetu, a i Zagor je u tom specijalu bio njegov gost.
Jedina je mana što nisam čitao Dragonero, pa nisam toliko uživao u tom specijalu s obzirom da nisam upoznat s njegovim univerzumom.
A Brada Barona sam čitao još manje, tako da me zanima kako će to ispasti.

Ionako se u zadnje vrijeme Zagor susreće s dosta izvanzemaljaca (još čekam da konačno izdaju onu epizodu s scenom zagor a la terminator) tako da je ovo već posve normalno. Ionako Brad Baron je gost u Zagorovom univerzumu. Ali istini za volju, nedostaju mi oni kvalitetni specijalci kao Princ vilenjaka i one epizode Horde zla, plamena lubanja i slično. Pa čak i Otok sjena.



Nikada nisam čitao ni Brad Barona ni Dragonera,mislim da ni neću.
Kako sam rekao ne sviđaju mi se ta spajanja ali ovdje kako naslovnica otkriva i table, moglo bi se raditi o dobroj priči.

Princ vilenjaka, sjećam se kada sam prvi puta čitao, dao sam ocjene sve desetke, kasnije mi je to ipak bila manja ocjena nekako je naivna priča.
Horde zla, odlična ideja međutim loše realizirano,za mene razočarenje, nije loš ali negdje srednja ocjena, nekako Sclavi je toliko naivno napravio priču da imaš osjećaj da je napravljena za djecu maksimalno 13 godina.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#10 Posted : 30. listopada 2018. 16:07:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
ReemCP wrote:
Ja inače obožavam ovu Kolor ediciju, kod nas je zasad izašlo 6 epizoda. 7.epizoda je sa Wandering Fitzyem, a ovo je znači 8., najnoviji broj. Inače je ova edicija zamišljena da susrećemo u svakoj pojedinoj epizodi prijatelje iz Zagorovog svijeta (imali dosad Fishlega, Guthruma, Jimi Gitaru, pukovnika Perrya, Metrevelića, Digging Billa), pa sam se malo začudio da se u ovoj ediciji napravio taj team-up, odnosno crossover. Brad Baron mi nije baš poznat, iako sam vidio da ga tu i tamo komentiraju.

Meni to ne smeta, znam jedino taj sa Dragonerom team-up što se tiče Zagora. Upravo sam si ove godine kupio ta oba specijala od Dragonera u sklopu obojenog programa od Veselog, i moram priznati da mi se jako dopao, tako da jedva sad čekam Dragonero u izdanju Libellusa Cowboy2 jako hvaljen serijal, lijepi crteži, boja izvrsno tamo paše..

Daj baci mi par linkova u vezi tog Dragonera, jako slabo o njemu znam.

Kolor edicija se i meni sviđa,ono što sam do sada čitao:
-Duhovi kapetana Fishlega-ostavio mi dobar utisak
-Guthrumov povratak-kako volim Vikinge kao narod i pratim sve povezano s njima, ovo mi je odlična priča, možda najbolja u serijalu,bila bi i da ne pratim Vikinge.
-Prošlost Jimmyja Gitare-nije me se dojmilo,ima to kod sebe pa kada ponovo pročitam bacim komentar.
-Drevno prokletstvo-odlična mračna priča( isto kao kod Vikinga, pratim i zanimaju me tako te mračnije stvari ) i ovo imam kod sebe i isto bacim komentar kada ponovim.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#11 Posted : 8. studenog 2018. 14:47:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#12 Posted : 8. studenog 2018. 16:33:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Keziah, da, slažem se s Horde zla da je više manje napravljena za djecu s obzirom da je u Prokleto blago napravio fenomalnu horor atmosferu. A u Dylan Dog epizodama ne štedi na nasilju i mračnim scenarijima. A divovi dobra i zla su vrh njegovih scenarija koje je napisao za Zagora.
Tako da je u tim epizodama čak bio blaži nego inače u zagor scenarijama.

Princ Vilenjaka mi se i danas dopada, meni najdraža fantasy priča od Zagora iako je pomalo naivno. Ali ima upečatljivu scenu u šumi kada susretnu onu vješticu koja uzima duše i žrtvu koju su prinijeli.

Ali najmračnija fantasy priča je ipak zadnja Xandrasova pojava u epizodama Junaci crvene grane i Otok sjena. Ratnica koja čupa srca i pretvara ljude u vojsku mrtvih, razna čudovišna bića poput Bilgrit s tri lica. Balrog koji ima ukleto oko kojim protivnike pretvara u kamen. U tim epizodama, koje su prekratko trajale, nije se štedjelo na nasilju i jezovitim bićima.

Naslovnica izgleda fenomalno. Sad je li to nastavak poslije događaja s Ramathom ili nova priča. Po mrtvom vojniku izgleda kao nova horor priča. :D
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#13 Posted : 8. studenog 2018. 18:14:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Rasparava prebačena na zagorovu temu.

Što se tiče naslovnice, meni je ok, ne znam da li je nastavak ili je nova priča, table nam isto ne otkrivaju puno:

http://www.sergiobonelli...jpg--.jpg?1540896526000
http://www.sergiobonelli....jpg--.jpg?1540896526000
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#14 Posted : 8. studenog 2018. 19:23:00(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Nova priča je u pitanju. Možda je opet Veribad u pitanju ili nekakav virus.

I ispravi linkove za table. :)
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#15 Posted : 8. studenog 2018. 22:22:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Nova priča je u pitanju. Možda je opet Veribad u pitanju ili nekakav virus.

I ispravi linkove za table. :)

Hvala na upozorenju.
Ne znam zaista, po tablama se ne vidi jedino ako znaš njihov jezik pa možda tu se nešto otkrije.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#16 Posted : 9. studenog 2018. 13:35:17(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Skuži se po crtežu i atmosferi kad se usporede prošle table zadnjih epizoda s Ramathom. :)
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#17 Posted : 9. studenog 2018. 20:50:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Nisam baš pratio table u zadnje vrijeme.
Treba to i dočekati u našem izdanju.
Bilo bi lijepo kad bi nam Reem otvorio temu: " koliko još do spajanja ".
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,102 seconds.