Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

"Car chase" filmovi
ReemCP
#1 Posted : 30. listopada 2018. 13:57:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon

Pobješnjeli Max 2 (1981.)

Tema o jurnjavama i potjerama u filmovima. Meni je legendarna upravo ona iz Mad Maxa 2 ThumbsUp Koliko god sam je puta vidio, nikad mi ne može dosaditi. Koje vi filmove pamtite na ovakvu temu, koji su vas se dojmili/preporuke?
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#2 Posted : 30. listopada 2018. 15:45:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Film u koji je uloženo 400,000 australskih dolara a zarađeno 100,000,000 američkih.Najmanji budžet u povijesti filma a najvišom zaradom.
Bez specijalnih efekata ( koliko se ja razumijem, tada ih nije bilo )bez " šminkanja " filma...
Jednostavno film ima dušu i napravljen je dosta realno, meni sigurno u top 15-20 koje sam ikada gledao.
Priča i mjesto gdje se snimao film su se doslovno stopili jedno s drugim.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#3 Posted : 30. listopada 2018. 15:46:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Zadnji dio je dobar, neke stvari mi se ne sviđaju jer je dosta nerealno, kao ona scena s elektroničkom gitarom i zvučnicima.
Prvi dio malo kaska za drugima ali kad se odgleda u jednom djelu to je vrhunski.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#4 Posted : 4. studenog 2018. 0:06:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Vidiš, nisam imao pojma da je toliko zaradio, a toliko malo uloženo ThumpUp
Nažalost, taj zadnji film (ako se ne varam redni broj 4. iz serijala) mi se nije nikako svidio, mislim da sam ga ugasio nakon nekih 30-35 minuta gledanja. Nemam pojma, ali mi bilo dosadno.

Mad Max 2 je jedan od rijetkih filmova da je kao nastavak bolji od jedinice. Znamo da većinom kad imaš jedinicu, da sve poslije bude skoro pa blaga katastrofa.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#5 Posted : 4. studenog 2018. 9:11:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Zadnji dio je dobar, neke stvari mi se ne sviđaju jer je dosta nerealno, kao ona scena s elektroničkom gitarom i zvučnicima.
Prvi dio malo kaska za drugima ali kad se odgleda u jednom djelu to je vrhunski.


Apsolutno se ne slažem niti malo.

Zadnji dio je degutantno smeće nad smećima. Ne zaslužuje da nosi ime Mad Max! Kao i većina novijih filmova, kao da je riječ o videoigrici, a ne o filmu. FUJ!!

Prvi dio je malo remek djelo, drugi u akcijskim elementima za nijansu bolji, ali ukupno ipak mrvicu slabiji, a treći je jako loš. Ni blizu loš kao četvorka, ali jaaaako loš.

Meni je najjači divlji zvuk zadnjeg V8 motora u prva dva dijela.

Ovako bih ih ocjenio:

Mad Max 1: 10/10
Mad Max 2: 10/10
Mad Max 3: 3/10
Mad Max 4: -0/10
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#6 Posted : 5. studenog 2018. 18:13:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Teško mogu dat ocjenu zadnjem filmu, pošto kako sam pisao, odustao sam nakon nekih pola sata od gledanja. Onda ni ne moram govorit koliko mi loš bio.
Dvojka je najbolja, pa jedinica i onda trojka. Trojka ni nije toliko loša, meni je tamo najbolja scena borba Mad Maxa u onom kavezu protiv "diva", a u biti poslije smo saznali o kom se zapravo radi. Ali brutala u tom kavezu sa motornom pilom BigGrin

Thunderdome se zvalo..

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
john_constantine
#7 Posted : 5. studenog 2018. 21:19:00(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Ma prvi Mad Max ima svojih mana, malo dosadna sredina. Ali onaj početak, prekultna scena s nightriderom. I am nightrider,

https://www.youtube.com/watch?v=sOi1l_Dkl-A

Pa ona scena kada Max daje otkaz: mi smo legende, Max. Takvi se više nikad ne vraćaju. Love
Lol, taj dijalog sam izjavio danas kolegi koji je dao otkaz na poslu, našao je bolji posao. :(

A scena s njegovom familijom mi je i danas šokatna. Duboko me se dojmila, je da bi puno bolje to napravio uz muziku, Ali klasik kada stane na noge i krene u osvetu. S obzirom na budžet, još je i odlično napravljena.

Drugi dio je već krenuo u postapokalipstične vode, ali radi tog nastavka sam i zavolio postapokalipstičnu tematiku. A i scena kada Max sav izubijan, polumrtav i slijep na jedno oko vozi kamion. I zna da ide u smrt. Epska scena.

Treći dio je najslabiji nastavak, ali Tina turner mi je bila prilično cool u filmu. Otkačena vozila, bezvezni divlji klinci i dobra potjera + thunderdome. Makar je, treći dio je više bila akcijska komedija nego pravi mad max nastavak.

Za četvrti nastavak sam napravio pješke sigurno 7 km, stigao na vrijeme usprkos gužvi na blagajni i taman stigao kad su završile reklame. Poslije kad sam izašao iz kina, žalio sam što sam se toliko forsirao da idem pješke izvan grada do kina. Tom Hardy nije bila loša zamjena za Mel Gibsona. Film je čak dobro počeo, ali jednostavno, nije mi sjeo. Morati ću ponovno sve pogledati s obzirom da sam kupio sva četiri filma za manje od 100 kn.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
john_constantine
#8 Posted : 5. studenog 2018. 21:26:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Dok se čekao nastavak Mad Maxa, Neil Marshall je napravio Mad max atmosferu u ovom odličnom filmu. Tetovirani kanibali, virus, srednji vijek, ženska verzija Snake Plisskena. A spominjem taj film samo radi fenomalne akcijske scene potjere na kraju filma. Odlična posveta Mad Max trilogiji, a opet je ispao puno bolje od četvorke.

https://www.imdb.com/tit...tt0483607/?ref_=nv_sr_1



I scena potjere, u lošoj rezoluciji, jbg

https://www.youtube.com/watch?v=aaiA9ksZGS0&t=243s
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Spock
#9 Posted : 6. studenog 2018. 6:31:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:
Teško mogu dat ocjenu zadnjem filmu, pošto kako sam pisao, odustao sam nakon nekih pola sata od gledanja. Onda ni ne moram govorit koliko mi loš bio.
Dvojka je najbolja, pa jedinica i onda trojka. Trojka ni nije toliko loša, meni je tamo najbolja scena borba Mad Maxa u onom kavezu protiv "diva", a u biti poslije smo saznali o kom se zapravo radi. Ali brutala u tom kavezu sa motornom pilom BigGrin

Thunderdome se zvalo..



U biti, slažemo se skoro u svemu!Cool
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#10 Posted : 6. studenog 2018. 6:33:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
john_constantine wrote:

Za četvrti nastavak sam napravio pješke sigurno 7 km, stigao na vrijeme usprkos gužvi na blagajni i taman stigao kad su završile reklame. Poslije kad sam izašao iz kina, žalio sam što sam se toliko forsirao da idem pješke izvan grada do kina. Tom Hardy nije bila loša zamjena za Mel Gibsona. Film je čak dobro počeo, ali jednostavno, nije mi sjeo. Morati ću ponovno sve pogledati s obzirom da sam kupio sva četiri filma za manje od 100 kn.



Nemoj! Postoje loši nastavci, postoje stvarno loši nastavci, a postoji i Mad Max 4, novi sinonim za smeće.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
john_constantine
#11 Posted : 6. studenog 2018. 9:37:33(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
A moram. :D Novoj mlađoj generaciji se dopada, ali to mi je kao novi predator. Jednostavno mi je smeće od filma, od dijaloga do ideje. A i za mad max 4, ne znam koja im je to fora za crno bijelo. Još gore izgleda.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
ReemCP
#12 Posted : 6. studenog 2018. 18:24:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
@Constantine - gdje si bio kupio te brojeve? Jel budu mozda u Konzumu izlozeni, mislim da sam prije par godina upravo tako bio kupio neke filmove, a tu i tamo vidim da ih imaju izlozene. Samo sto mi se stari dvd player pokvario pa i pitanje na cemu bi gledao :(
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
john_constantine
#13 Posted : 6. studenog 2018. 18:41:37(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Prva tri filma u algoritmu pri zatvaranju. Tada su već s 100 kn spustili na 20 kn. A četvrti u tisak mediji za 30 kn.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#14 Posted : 9. studenog 2018. 20:13:11(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
Keziah wrote:
Zadnji dio je dobar, neke stvari mi se ne sviđaju jer je dosta nerealno, kao ona scena s elektroničkom gitarom i zvučnicima.
Prvi dio malo kaska za drugima ali kad se odgleda u jednom djelu to je vrhunski.


Apsolutno se ne slažem niti malo.

Zadnji dio je degutantno smeće nad smećima. Ne zaslužuje da nosi ime Mad Max! Kao i većina novijih filmova, kao da je riječ o videoigrici, a ne o filmu. FUJ!!

Prvi dio je malo remek djelo, drugi u akcijskim elementima za nijansu bolji, ali ukupno ipak mrvicu slabiji, a treći je jako loš. Ni blizu loš kao četvorka, ali jaaaako loš.

Meni je najjači divlji zvuk zadnjeg V8 motora u prva dva dijela.

Ovako bih ih ocjenio:

Mad Max 1: 10/10
Mad Max 2: 10/10
Mad Max 3: 3/10
Mad Max 4: -0/10


Prvi i drugi dio stvarno neponovljivo,gotovo je nemoguće da se napravi bolji nastavak, ta dav prva djela probijaju maksimalnu ocjenu 10.
Zadnji dio je meni solidan-dobar neka petica hajdemo reći a treći dio mi je čisti promašaj.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#15 Posted : 9. studenog 2018. 20:20:01(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Ma prvi Mad Max ima svojih mana, malo dosadna sredina. Ali onaj početak, prekultna scena s nightriderom. I am nightrider,

https://www.youtube.com/watch?v=sOi1l_Dkl-A

Pa ona scena kada Max daje otkaz: mi smo legende, Max. Takvi se više nikad ne vraćaju. Love
Lol, taj dijalog sam izjavio danas kolegi koji je dao otkaz na poslu, našao je bolji posao. :(

A scena s njegovom familijom mi je i danas šokatna. Duboko me se dojmila, je da bi puno bolje to napravio uz muziku, Ali klasik kada stane na noge i krene u osvetu. S obzirom na budžet, još je i odlično napravljena.

Drugi dio je već krenuo u postapokalipstične vode, ali radi tog nastavka sam i zavolio postapokalipstičnu tematiku. A i scena kada Max sav izubijan, polumrtav i slijep na jedno oko vozi kamion. I zna da ide u smrt. Epska scena.

Treći dio je najslabiji nastavak, ali Tina turner mi je bila prilično cool u filmu. Otkačena vozila, bezvezni divlji klinci i dobra potjera + thunderdome. Makar je, treći dio je više bila akcijska komedija nego pravi mad max nastavak.

Za četvrti nastavak sam napravio pješke sigurno 7 km, stigao na vrijeme usprkos gužvi na blagajni i taman stigao kad su završile reklame. Poslije kad sam izašao iz kina, žalio sam što sam se toliko forsirao da idem pješke izvan grada do kina. Tom Hardy nije bila loša zamjena za Mel Gibsona. Film je čak dobro počeo, ali jednostavno, nije mi sjeo. Morati ću ponovno sve pogledati s obzirom da sam kupio sva četiri filma za manje od 100 kn.

Nema šanse da ovi noviji filmovi uhvate one stare,mislim na serijale.
Pa pogledaj samo taj primjer Maxa 1,2 usporedba s ovim zadnjim.
Ideja je dobra, ali toliko tih specijalnih efekata natrpaju i bace masu novaca na to, a to sve ne može mjeriti s filmom iz osamdesetih godina, jednostavno preisforsirano,preumjetno i prenestvarno,nerealno.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#16 Posted : 9. studenog 2018. 20:22:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Dok se čekao nastavak Mad Maxa, Neil Marshall je napravio Mad max atmosferu u ovom odličnom filmu. Tetovirani kanibali, virus, srednji vijek, ženska verzija Snake Plisskena. A spominjem taj film samo radi fenomalne akcijske scene potjere na kraju filma. Odlična posveta Mad Max trilogiji, a opet je ispao puno bolje od četvorke.

https://www.imdb.com/tit...tt0483607/?ref_=nv_sr_1



I scena potjere, u lošoj rezoluciji, jbg

https://www.youtube.com/watch?v=aaiA9ksZGS0&t=243s

Ne sviđa mi se, točno ono što sam napisao u komentaru gore, previše truda i onda to ispadne kao ratovi zvijezda a ne post-apokaliptično vrijeme.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Users browsing this topic
Guest (2)
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,116 seconds.