Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Mister No 93 – “LEDENA TAMNICA”
LL
#1 Posted : 24. listopada 2018. 2:20:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 5.8.2015.(UTC)
Posts: 342
Location: Zagreb
Drugo izdanje u ovoj našoj novoj turi koja bi uskoro trebala biti u prodaji nosi naslov “LEDENA TAMNICA” i riječ je o 93. knjizi našega Mister Noa!

Scenarij ove pustolovine potpisao je Luigi Mignacco, crtež Gino Pallotti, a u Italiji je na 170+ stranica izvorno objavljena u studenom i prosincu 1992. godine u brojevima 210 i 211 redovnog serijala.

93. knjiga Mister Noa tijekom prva dva mjeseca koštat će 140 kuna, a potom će cijena iznositi regularnih 175 kn.

Evo kako izgleda MNo 93:



brozbiafra
#2 Posted : 24. listopada 2018. 9:01:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 7.1.2015.(UTC)
Posts: 177
Location: Kutina
Ovo sam kupio u sd 2000.u vojsci,Samobor..od onda nisam ni citao Drool
Keziah
#3 Posted : 24. listopada 2018. 19:17:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Priča koju sam čitao u slobodnoj dalmaciji izdanju.
Odlična priča čudnog crteža.
Naslovnica i atmosfera ove priče su fenomenalne,jedna od najboljih priča u ovom djelu perioda pilota.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Dado R.
#4 Posted : 27. listopada 2018. 14:31:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Svakako odlicna prica poprilicno potresnog karaktera. Ovako u stripu je to svakako fikcija i mozda ne moze svakoga dirnuti atmosfera.
No medjutim kad samo pomislim na tragediju od prije 45-46 godina koja je zadesila Urugvajsku ragbi momcad ciji se avion srusio u Andama
onda ova prica svakako ima zastrasujuc karakter i svakako me dojmila svaki put kad je procitam.
Nisam posve siguran no lako moguce da je upravo ta tragedija bila dio inspiracije za ovu pricu.
Keziah
#5 Posted : 27. listopada 2018. 14:58:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Dado R. wrote:
Svakako odlicna prica poprilicno potresnog karaktera. Ovako u stripu je to svakako fikcija i mozda ne moze svakoga dirnuti atmosfera.
No medjutim kad samo pomislim na tragediju od prije 45-46 godina koja je zadesila Urugvajsku ragbi momcad ciji se avion srusio u Andama
onda ova prica svakako ima zastrasujuc karakter i svakako me dojmila svaki put kad je procitam.
Nisam posve siguran no lako moguce da je upravo ta tragedija bila dio inspiracije za ovu pricu.

Ne znam ovo za Urugvajsku nesreću, mislim da sam nešto načuo kao poveznicu s ovom pričom, možda recenzija,nešto...ne sjećam se.
Mene ovo podsjeća na jedan fenomenalan film, zapravo imaju mnoge zajedničke poveznice,pogledajte film svakako, jedan od boljih koje sam gledao.






Skupina stručnjaka za bušenje nafte nakon pada aviona završi duboko u planinama Aljaske. Uz nepodnošljivu hladnoću ova mala skupina mora se suočiti i s čoporom gladnih vukova. Film je nastao prema kratkoj priči "Ghost Walker" Iana MacKenzie Jeffersa.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#6 Posted : 27. listopada 2018. 15:59:45(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Dado R. wrote:
Svakako odlicna prica poprilicno potresnog karaktera. Ovako u stripu je to svakako fikcija i mozda ne moze svakoga dirnuti atmosfera.
No medjutim kad samo pomislim na tragediju od prije 45-46 godina koja je zadesila Urugvajsku ragbi momcad ciji se avion srusio u Andama
onda ova prica svakako ima zastrasujuc karakter i svakako me dojmila svaki put kad je procitam.
Nisam posve siguran no lako moguce da je upravo ta tragedija bila dio inspiracije za ovu pricu.


Taj podatak je točan! Riječ je o nesreći urugvajskog Air Force aviona iz 1972. Slučaj je poznat kao "Čudo u Andama", napisana je knjiga iz prve ruke, a mislim da je snimljen i film.
U svakom slučaju, sjećam je se kao jedne šokantne i teške epizode, koja nema opuštajući karakter kao većina priča našeg pilota i o kojoj se razmišlja dugo nakon čitanja!
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Dok Lester
#7 Posted : 27. listopada 2018. 16:03:30(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
https://www.imdb.com/tit...106246/?ref_=fn_al_tt_1
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Spock
#8 Posted : 27. listopada 2018. 16:24:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
U iščekivanju novog broja, stavio sam svoje komentare za prethodna dva broja u Mister No topic, da se malo podsjetimo.
LOL
Link: Mister No topic

Očekujem i koji komentar!Smile
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#9 Posted : 27. listopada 2018. 16:59:22(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Dok Lester wrote:
https://www.imdb.com/title/tt0106246/?ref_=fn_al_tt_1

To je to!
Hvala Doc!! ThumbsUp
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#10 Posted : 27. listopada 2018. 18:55:22(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
Dado R. wrote:
Svakako odlicna prica poprilicno potresnog karaktera. Ovako u stripu je to svakako fikcija i mozda ne moze svakoga dirnuti atmosfera.
No medjutim kad samo pomislim na tragediju od prije 45-46 godina koja je zadesila Urugvajsku ragbi momcad ciji se avion srusio u Andama
onda ova prica svakako ima zastrasujuc karakter i svakako me dojmila svaki put kad je procitam.
Nisam posve siguran no lako moguce da je upravo ta tragedija bila dio inspiracije za ovu pricu.


Taj podatak je točan! Riječ je o nesreći urugvajskog Air Force aviona iz 1972. Slučaj je poznat kao "Čudo u Andama", napisana je knjiga iz prve ruke, a mislim da je snimljen i film.
U svakom slučaju, sjećam je se kao jedne šokantne i teške epizode, koja nema opuštajući karakter kao većina priča našeg pilota i o kojoj se razmišlja dugo nakon čitanja!

Da epizoda za naježiti se, povukao bi paralelu sa Zagorovom pričom Golgota.
http://www.stripovi.com/...h-na-visokoj-sierri/248/
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#11 Posted : 27. listopada 2018. 18:56:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Dok Lester wrote:
https://www.imdb.com/title/tt0106246/?ref_=fn_al_tt_1

Još da je pronaći online s prijevodom Glare
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#12 Posted : 29. studenog 2018. 22:53:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
U topicu Mister No je moj komentar za ovu epizodu! Smile

Link: http://www.libellus.hr/f...ts&m=28736#post28736
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,088 seconds.