Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages«<23456>»
ZAGOR
Keziah
#61 Posted : 22. studenog 2018. 22:09:23(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Najbolje vam je odvajati novac sa strane za te knjige, i onda kada se pojave u borbu, nema druge...ja sam tri najgora broja platio 400kn komad,ali sam imao sreću da sam pronašao prodavača koji mi je pola kolekcije knjiga prodao,sve što mi je falilo.
Nikada otvarane neke su u onoj orginal LL zaštitnom najlonu, još mi čovjek doveo autom iz Krapine u Zadar.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#62 Posted : 22. studenog 2018. 22:22:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Spock wrote:
Po pitanju Mister No knjiga, meni isto fale najskuplje!Crying
Stanka mi nije bila duga, nekih 5 - 6 godina.

Moja stanka je bila od kraja 90-tih, pa do kraja 2016. godine, dugo nažalost. Ali opet bolje ikad nego nikad se vratit, jel da Smile
Zato ja imam dosta toga za pročitat, baš imam čudo materijala koliko me čeka. Ali neka, veseli me to i laganini, uživam Smile

Keziah wrote:
Najbolje vam je odvajati novac sa strane za te knjige, i onda kada se pojave u borbu, nema druge...ja sam tri najgora broja platio 400kn komad,ali sam imao sreću da sam pronašao prodavača koji mi je pola kolekcije knjiga prodao,sve što mi je falilo.
Nikada otvarane neke su u onoj orginal LL zaštitnom najlonu, još mi čovjek doveo autom iz Krapine u Zadar.

A ja ću za neke epizode pričekat Veseli biblioteku, ako se oni pokrenu..
A i valjda će jednog dana zaživjet to kiosk izdanje, kad vidim da se neki junaci pokreću na kioscima, onda pogotovo bi trebalo bit mjesta i za našeg "Pilota", pa da onda popunimo neke rupe Smile
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#63 Posted : 22. studenog 2018. 22:30:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Ne znam što da mislim, salabo znam informacije ali koliko znam veseli gadno kaska a za kioske veliki upitnik, i kada krene jednom pitanje je hoće li preživjeti do tih brojeva.

Što se tiče stripova, ja sam 3-4 puta rasturio cijelu kolekciju Zagora redovnog i extra, vračao se odustajao...a ovo je sada ludnica teška,toliko sam nakupio stripova i knjiga da sljedećih deset godina imam za čitati.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#64 Posted : 22. studenog 2018. 22:35:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Vjerujem ti da imaš materijala, kad se samo sjetim ovogodišnjeg IL-a, pa dušu ćeš ispustit dok prođeš onaj komplet sa čitanjem LOL
Što se tiče "Pilota", zasad ovo što je Veseli objavio odgovara prvih 28 knjiga Libellusa. Samo tempo je jako spor. Jesam relativno mlad, ali tko će to doživjet ako budem njih čekao LOL

Ajd, bar sa Zagorom ne kaskam Smile
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#65 Posted : 28. studenog 2018. 11:37:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Pročitao:



Extra 222, 223 i 224

Zagor se ovdje našao u jako teškoj situaciji. Svaki put kad je nasamo s nekim indijancem, netko ubije tog indijanca i "Duh sa Sjekirom" biva optužen da je on krivac za to. Tako se daje u bijeg gdje se mora skrivati od bijesnog i ratobornog plemena dok sam mora pokušati naći prave zločince..



Extra 224, 225 i 226

Ovdje je Zagor imao dosta respektabilnog protivnika. Čovjek sa dva mozga i sa tim svojim mogućnostima da čita misli, te izbacuje nekakav elektricitet. Jako zanimljiva avantura, također meni i najdraži dio sa onim provaljivanjem u banku, tko je očekivao da će se Zagor opredijeliti na tu soluciju. Ali scena kao iz "nemoguće misije" u izvedbi Zagora i ekipe. Bignotti mi je odličan bio sa svojim crtežom.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#66 Posted : 28. studenog 2018. 22:32:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Pročitao:



Almanax XI: Čudovište crnog mjeseca

Čuo sam da dosta ljudi priča kako almanah edicija nije nešto, ali meni se ovaj almanah baš dopao.

Imamo indijance koji optužuju jedni druge za te strašne zločine koji se događaju po noći (neka zvijer ubija indijance u noći kad nema mjesečine), pa imamo onu obitelj koja je doselila iz Afrike, ali tu je i jedan traper Jed koji je isto sumnjiv pošto su mu indijanci pobili obitelj, tako da je motiv tu. Ili je ipak o nečemu nadnaravnom riječ? Sve te to tjera da čitaš i rekao bi, priča taman dobro legla na toliko stranica. Moram odmah spomenuti da me jedan dio jako podsjetio na legendarnu Nolittinu priču "Tigar", ona "preobrazba" :)

Chiarolla mi nije poznat, pošto ja jako malo znam o crtačima, ali ovdje mi je bio dobar. Jest Zagor nešto drugačije nacrtan nego što sam možda navikao, ali nije uopće smetalo, priča je tako dobra da jednostavno sam se prepustio tom horor ugođaju koji nam je ista pružila.

Pročitao sam i onaj uvodni dodatak o "Lovcima na blago", dodatak koji inače nema veze sa pričom u stripu.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#67 Posted : 30. studenog 2018. 21:17:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Pročitao:



Extra 226, 227 i 228

Ovdje nam se ponovno pojavljuje Satko (onaj indijanac-odvjetnik), ali i nakon dugo vremena Timber Bill. Timber Bill je opet tu da našim junacima stvara neprilike, a isto povezano sa drvosječama. Ovaj put žele iskrčiti cijelu šumu na području na kom živi pleme Cherokee, ne bi li ih na taj način potjerali i ostvarili neke svoje ciljeve (čije prave razloge saznajemo na samom kraju ove priče).

Kako su indijanci u nezgodnom položaju (ne smiju pružit otpor jer će samo još vojnike navući na sebe), obraćaju se Zagoru. Kako i nema utjecaja zakona koji bi im trebao pomoći, Zagor sam preuzima sve u svoje ruke i odluči ekipi podmetati klipove pod kotače ne bi li ih na taj način otjerao i spriječio u daljnjem djelovanju.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#68 Posted : 2. prosinca 2018. 22:38:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Pročitao:



Extra 228 i 229

U Darkwood dolazi jedan "prorok" i sve nesreće što nagovijesti, one se obistine. Ali Zagor u to ne vjeruje, ipak u jednom trenutku i on sam ne zna što da misli, a zanimljivo da je u tom jednom trenutku Čiko taj koji je glas razuma i pomaže Zagoru da se "sabere" te da odlučno krenu porazit neprijatelja. Glavni cilj zločinca koji u pozadini djeluje je iseliti sva plemena iz Darkwooda, sve stanovnike ukljućujući i trapere ne bi li na taj način jeftino kupio zemlju, a prodao je po masnoj cijeni, zapravo jedan od češćih motiva u Bonneliju.

Priču je crtao Segna i pisao sam da mi je on dosad najgori crtač na Zagoru, ali nekako uspijem se fokusirat na priču i potrudit da mi to ne smeta. Zanimljivo da je i u ovoj priči Zagora ugrizla zmija, a ako se sjetimo priče (koju je isto Segna crtao - slučajnost?!) "Masai killer", tamo su ga isto izgrizle zmije - počinjem zaključivati da ih Segna voli crtat, možda su mu one neki trademark. A ako se ne varam, u priči "Posljednji Viking" je isto crtao on, ona čudovišta, ali bila je i jedna golema zmija u vodi ako me sjećanje dobro služi.



Zagor Kolor 1: Duhovi kapetana Fishlega

Odlučio sam malo krenuti i sa ovom edicijom, koja zasad kod nas ima 6 brojeva. Koliko sam uspio skužit, almanah edicija je ugašena nakon 14 brojeva još tamo 2011. u Italiji, a 2 godine kasnije je pokrenuta ova nova edicija "Kolor Zagor" koja je kao odgovor na novi projekt nakon ukidanja almanah edicije. Kolor Zagor, edicija koja se koncentrira na sporedne likove iz Zagorova svijeta.

Moram priznat da mi se ovaj prvi broj jako svidio. Pogotovo crtež (Walter Venturi) koji je fenomenalan, a isto tako i boja koja ovdje odlično paše. Isto tako i atmosfera u stripu gdje u uvodnom dijelu vidimo čak i pahulje sniijega, a nešto kasnije, vlada nevrijeme, kiša sa učestalom grmljavinom što ovu priču diže na jedan viši nivo. Pošto postoji neka misterija, tajna koju Fishleg želi ispričati samo Zagoru i Čiki, a i ovdje saznajemo kako je Fishleg dobio taj svoj nadimak i kako i gdje je izgubio nogu. Uglavnom, jako sam zadovoljan ovom pričom, preporučujem čitat navečer (još ako kiša pada, a i da se čuje koji grom u pozadini - uvjeti idealni za čitanje ove ep).



Extra 230 i 231

Zagor odmah na početku saznaje da je Čiko otet i kreće za njim u potragu, slijedeći tragove zločinaca. Uskoro saznaje da su ga oteli jedni indijanci, ali kao ucjena da Zagor učestvuje u njihovom plemenu u jednom sportskom natjecanju protiv drugog plemena. Upravo taj dvoboj je smislio zapovjednik utvrde tog područja, ne bi li ikako spriječio da ta 2 međusobna plemena krenu u rat (zbog teritorija za lov).

Zabavna priča u kojoj isto postoji taj natjecateljski duh, ali igrom slučaja Čiko saznaje da ovo drugo pleme ima druge planove..

Bignotti je ovdje dosta dobar, lijepo je prikazao okoliš, samu prirodu dok Zagor putuje na sjever. Priča isto dobra, dosta napeta u trenutku dok čekamo Čika da pronađe utvrdu i javi prave namjere ovog drugog plemena.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#69 Posted : 3. prosinca 2018. 1:36:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Ubacio si u petu...baš si navalio na Zagora u zadnje vrijeme i pilota,samo to čitaš.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#70 Posted : 5. prosinca 2018. 18:31:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
@Dinko J
Ti si stara garda Zagora zs i lms?
Kako to da voliš SD?
Aludiram na tvoj avatar.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#71 Posted : 5. prosinca 2018. 20:28:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Pa ono za skupljanje Zagora stara garda kupuje Zlatnu seriju i Lunov magnus cijena 50kn po komadu a mladići kupuju Ludens i SD za 8 do 15kn po komadu, pa ja odlučio da idem u korak s vremenom. Bar ja koji sam rođen 1978 znam da su ideali i uvijerenja potrošna roba.
Stoga ŽIVJELA SLOBODNA I LUDENS ZA 8 DO 10KN.Pirate
Keziah
#72 Posted : 5. prosinca 2018. 21:06:01(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Dobro zboriš.
Recimo ja sam do prije par godina imao jedva 18 kn za Zagora s kioska, želio sam i sanjao o LL pilotu,Zagoru...sada sam u situaciji da mogu i nabavio sam si i to,iako mislim da je najbitnije da imaš broj/priču,a tu ipak ne mogu svrstati zs/lms uzevši u obzir da su dosta cenzurirali priče.

Moje pitanje je više ciljalo na to koje ti se razdoblje više sviđa zs/lms ili sd?Možda ludenosovo?
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#73 Posted : 5. prosinca 2018. 21:20:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Ma najbolje je Ludensovo, ono kvaliteta papira, naslovnice, boje na naslovnici, cijelovitost priča itd.
A inače veliki sam ljubitelj i nekih mangi kao npr. Great Mazinger, mislim da je inspiracija za likove u Sedam gradova Cibole došla od tamo pa mi je taj detalj zanimljiv.
Spock
#74 Posted : 5. prosinca 2018. 21:22:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Dobro zboriš.
Recimo ja sam do prije par godina imao jedva 18 kn za Zagora s kioska, želio sam i sanjao o LL pilotu,Zagoru...sada sam u situaciji da mogu i nabavio sam si i to,iako mislim da je najbitnije da imaš broj/priču,a tu ipak ne mogu svrstati zs/lms uzevši u obzir da su dosta cenzurirali priče.

Moje pitanje je više ciljalo na to koje ti se razdoblje više sviđa zs/lms ili sd?Možda ludenosovo?


Najbolje je Nolittino zlatno razdoblje Zagora, od "Američke odiseje" do "Plavokose opasnosti" , a nakon njega bih stavio Bosellijevu sjevernoameričku sagu.

Najbolja Zagorova epizoda mi je Bosellijeva "Morska strava", a ona ne upada u sjevernoameričku sagu.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#75 Posted : 5. prosinca 2018. 21:27:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
DinkoJ wrote:
Ma najbolje je Ludensovo, ono kvaliteta papira, naslovnice, boje na naslovnici, cijelovitost priča itd.
A inače veliki sam ljubitelj i nekih mangi kao npr. Great Mazinger, mislim da je inspiracija za likove u Sedam gradova Cibole došla od tamo pa mi je taj detalj zanimljiv.

Prvi puta čujem da je nekome najbolje ludensove razdoblje,ima priča koje su i meni bolje nego recimo kod mojeg omiljenog SD razdoblja,npr. Indijansko groblje je odlična priča, Noć krvoprolića da ne nabrajam dalje.
Baš voliš sedam gradova cibole, i meni je u top pet sigurno, to ti je najbolja priča?
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#76 Posted : 5. prosinca 2018. 21:32:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Indijansko groblje sam tek kupio prije desetak dana tako da nisam stigao pročitati. Općenito sve brojeve (osim dva) SD sam uspio nabaviti prije dva tjedna (na njuškalu čovijek prodavao za 8kn) tako da sam uspio pročitati tek neke a među njima Hellingena ali i Morsku stravu koju Spock spominje i koja je stvarno odlična.
Keziah
#77 Posted : 5. prosinca 2018. 21:48:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
Keziah wrote:
Dobro zboriš.
Recimo ja sam do prije par godina imao jedva 18 kn za Zagora s kioska, želio sam i sanjao o LL pilotu,Zagoru...sada sam u situaciji da mogu i nabavio sam si i to,iako mislim da je najbitnije da imaš broj/priču,a tu ipak ne mogu svrstati zs/lms uzevši u obzir da su dosta cenzurirali priče.

Moje pitanje je više ciljalo na to koje ti se razdoblje više sviđa zs/lms ili sd?Možda ludenosovo?


Najbolje je Nolittino zlatno razdoblje Zagora, od "Američke odiseje" do "Plavokose opasnosti" , a nakon njega bih stavio Bosellijevu sjevernoameričku sagu.

Najbolja Zagorova epizoda mi je Bosellijeva "Morska strava", a ona ne upada u sjevernoameričku sagu.

Ti si stara garda-očito Smile Kako sam gore napisao meni je SD najbolje razdoblje Zagora, dakako u Nollitino vrijeme i ovo novije,ajmo reći Burattinijevo ima sjajnih priča.
Najbolja priča mi je Hellingen je živ, Morska strava koju spominješ druga ili treča po redu, tu je negdje spomenuti sedam gradova cibole, izvrsne priča.
Demone ludila ne ubrajam tu zato što ih još nisam čitao.
Pogledaj samo neke od naslovnica spomenutih priča:


Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#78 Posted : 5. prosinca 2018. 21:53:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Keziah brzo miči to Spock mrzi Hellingen je živ.Crying
Keziah
#79 Posted : 5. prosinca 2018. 21:57:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
DinkoJ wrote:
Indijansko groblje sam tek kupio prije desetak dana tako da nisam stigao pročitati. Općenito sve brojeve (osim dva) SD sam uspio nabaviti prije dva tjedna (na njuškalu čovijek prodavao za 8kn) tako da sam uspio pročitati tek neke a među njima Hellingena ali i Morsku stravu koju Spock spominje i koja je stvarno odlična.

Pročitaj, mislim da će se tebi svidjeti, čak i Gamba je ovdje odličan,nekako mu je crtež odlično legao za ovu priču tj. nacrtao je odlično dio kada su ljudi bili zaraženi.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#80 Posted : 5. prosinca 2018. 21:59:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
@Keziah: Ja sam stara garda samo po razmišljanju, a moji početci s Zagorom su kraj ZS (zadnjih nekoliko epizoda) i SD period. Nolittine epizode sam prvi put čitao tek prije nekoliko godina kada sam Zagora odradio kronološki. Kada tako odradiš serijal, počneš malo drugačije vrijednovati neke epizode za koje si možda sentimentalno vezan.
Zbog Bosellijevog "Hellingen je živ" sam bio prestao čitati stripove jer sam mislio da sam ih prerastao i da ne treba trošiti vrijeme ne takve gluposti. Nakon toga sam rasprodao cijelu kolekciju, da bi godinama kasnije slučajno naletio na jednu nebitnu Nolittinu priču (Lu Klasik broj 3). Ljubav se vratila, a ja krenuo iz početka u potragu za stripovima.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Users browsing this topic
Guest (2)
8 Pages«<23456>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,151 seconds.