Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages<123>
Zagor 282: Hellingenovo nasljeđe
Keziah
#21 Posted : 6. prosinca 2018. 13:05:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
Sama rečenica da je Wenigo oživljavao mrtve skupljajući njihove atome diljem svemira pokazuje svu besmisao ove priče. OK za Hellingena, ali kako su atomi ovih ostalih umrlih proletera završila u svemiru?

Inače,službeno se zna gdje završavaju umrli i njihovi atomi?
Tko može garantirati da upravo nije tako?
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#22 Posted : 6. prosinca 2018. 13:07:23(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Uglavnom, ne možemo se složiti, kada ponovo ponovim priču budem točno iznio argumente, ovako imam reminiscenciju koja nije dovoljna da u detalje detalja pišem.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#23 Posted : 6. prosinca 2018. 16:55:48(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Keziah: kako bi ja to izveo? Završio bi priču time da se nad darkwoodom pojavio meteroit koji pada na zemlju, ogromnu eksploziju koja potamani sve živo, Poea, Hellingena, Wendiga, Chica i time završio priču. A čitatelj bi ostao ono koji WTF? Blushing

Razmišljam cijeli dan na poslu o tom završetku. Jedino realno objašnjenje je ograničenje u stranicama, kratki rok i sve to, pa je scenarist morao završiti priču i snašao se. A i nije toliko apsurdno kao završnica ovog lažnog maxija ili redovnih brojeva koji moraju izaći.

Da vidimo ostalo...

Ovo za atome je objašnjeno već u Demoni ludila, da je onaj teleporter trebao Hellingena teleportirati na Akronijanski planet, ali je nešto otišlo ukrivo i njegovi atomi su se raspršili u svemiru. Wendigo je našao njegov komadić atoma i uz njegova uputstva složio pomalo aparaturu koja je sastavila Hellingena da može poslije samostalno fukcionirati.
A ostalih umrlih.. Za onog puppet mastersa bi još razumio kada je spominjao nesreću u laboratoriju koja ga je uništila, ali Ben Stevens? Jednostavno objašnjenje: scenaristićka rupa ili nelogičnost. Mogao je napisati da je Wendigo našao njegovo tijelo i oživio, ali on nema pristup zemlji što već znamo u specijalu Crna vatra.Ipak komunicira s Hellingenom preko kompjutora.
Jedino da je Hellingen pronašao njihova tijela, ali s obzirom na razdoblje koliko je prošlo, tijela su se raspala. A ovaj poginuo u eksploziji i slično. Onda je zato uzeo najlakši način o atomima ili njihovoj duši.

Inače, može se i tako gledati. Za Wendiga kao magija su atomi duše, znači, on je pronašao njihove duše, a Hellingen to gleda kao znanstveno kao atome i ima mogućnost oživljavati mrtve preko aparature. Kao što je to napravio u maxiju kada je klonirao samog sebe. A i Zagor nikada nije imao toliko prostora da bi se išlo u detalje, a s druge strane, nisu svi čitatelji tako načitani da bi išli razmišljati o tome. Zagor je jednostavno jednostavan strip, kojemu je mana ograničenje stranica. Da se Bosseliju dalo prostora, sigurno bi morska strava bila još epskije djelo na dvadesetak epizoda. Ovako je ograničeno na tri ili pet brojeva maksimalno, oko 500 stranica. I još ne govorimo o knjizi gdje možeš ići u detalje, nego o stripu koji nikad nije bio za ono zahtjevnu publiku.

Ionako nije Wendigo oživljavao mrtve, nego Hellingen preko onog stroja što se vidi u onoj sceni.

Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Spock
#24 Posted : 6. prosinca 2018. 16:59:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Spock wrote:
Sama rečenica da je Wenigo oživljavao mrtve skupljajući njihove atome diljem svemira pokazuje svu besmisao ove priče. OK za Hellingena, ali kako su atomi ovih ostalih umrlih proletera završila u svemiru?

Inače,službeno se zna gdje završavaju umrli i njihovi atomi?
Tko može garantirati da upravo nije tako?


To isto kao da kažeš da zidaš kuću, pa ne znaš gdje cigla završi! Confused Atomi su sastavni dio svake materije, pa i ljudskog tijela ili ja živim u zabludi?
Pa završavaju tamo gdje završi tijelo umrlog, zar ne? Ne treba znanost za to dokazati.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#25 Posted : 6. prosinca 2018. 17:13:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
@john: Dobro si ovo rezimirao, ali ne slažem se s tobom u jednome.
Duša je jedna i nematerijalna, pa se ne može ni rascjepiti. OK za Hellingena. On je nestao uz pomoć izvanzemaljske tehnologije, ali za ove ostale je prodavanje magle. Čisto sumnjam da je Boselli išao u nekakve njegove nove teorije, već je napisao glupost jer je znao da većina o tome neće ni razmišljati.

U ovoj epizodi me podsjeća na Castellija koji se namjerno sprdao s Zagorom i pisao nebuloze, a sada većina ozbiljno shvaća njegove priče u Zagoru, koje su među najgorima epizodama ovog serijala!
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
john_constantine
#26 Posted : 6. prosinca 2018. 17:13:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Quote:
1. Da, ali su oni pobjegli brodom. Kako su se vratili bez matičnog broda + nigdje se u "Demonu ludila" ne spominje matični brod. Ovaj matični brod se, po Boselliju, nalazio u mječevoj orbiti.
2. Odakle Pou to znanje i mogućnosti prenošenja istog.
3. Idiotski način hipnotiziranja Hellingena može biti samo magija, a nervira katastrofalan način scenarističke realizacije
4. Sve ima granice, a Boselli se ovdje vodi mišlju više je bolje, što skoro nikad nije tako. Ben Stevens je bio obični kriminalac s maskom, ne znanstvenik. Još mu je i Wendigo podario pamet.


1: za matični brod mi se čini da je objašnjeno u epizodi Dan invazije, ako se ne varam. Znam da je to bilo poslije Sjena nad darkwoodom, isto rupa u scenariju. A i poveznica za demoni ludila gdje je Hellingen bio u zamišljenom matičnom brodu, odnosno, neka vrsta raja kako ju je on vidio i zamislio dok nije preuzeo uzde. Ili da je taj matični broj ostao u svemiru napušten, a Hellingen ga je otkrio. Ipak su se Akronijanci razbježali nakon situacije u svemirskoj tamnici.

2) Nije li Poe rekao da mu je ukrao znanje preko one aparature koju mu je Hellingen stavio na glavu da upije njegovo znanje, a zapravo je završilo obrnuto? Hellingen je preko te aparature htio ući u njegov um i isisati njegovo znanje o pričama. S time je stekao znanje i tajne koje je Hellingen posjedovao, a njegov alter ego Gavran je pomagao Zagoru u svemiru. I osim toga objašnjava kako je matični brod previše kompleksan da bi sve znao. On je većinom znao samo manje bitne stvari, a crni gumb su isprobali na vlastiti rizik kao zadnju opciju. Osim toga, ako se gledaju sf filmovi i serije kao star trek, većina svemirskih brodova je imala mogućnost samouništenja.

3) Da, magija na neki način. Meni se dopalo objašnjenje indijanke da pisci imaju mogućnost zarobiti čitatelja u svoju priču. A sam koji čitam knjige, istina. Ako je priča u knjizi odlična, onda se mogu uživjeti u knjizi da poludim kada me netko ometa dok čitam izvrsnu knjigu. Ovdje je u scenariju mogao napraviti tako da si i Hellingen spoji sebi aparaturu na glavu gledajući na ekran. Pa ne bi ispao katastrofalni način scenarističke realizacije. I osim toga, obožavam tu scenu. Priča o crvenoj smrti mi je jedna od omiljenih Poeovih horor priča. Pa i sama izvedba iako pomalo naivno izvedena. Jer kako ga je mogao hipnotizirati preko ekrana?

4) Ben Stevens ionako nije bio znanstvenik, nego kirurg. Ne znam kako se zvala ona epizoda s letećim indijancem Ulthorom. On je samo stekao vještinu presađivanja životinjskih udova na tijelo kao ptičja krila ili konjsko tijelo. A od Hellingena je samo naučio kiruršku operaciju s onom spravicom za manipuliranje što se više puta spominje još od one epizode s Fishlegom. Onaj čip što se usađuje u glavu. Neprijatelj iz prošlosti, Svemirska tamnica. Pa čak su i oni serijski ubojice bili kirurški operirani. A imali su te čipove na glavi kojima se upravljalo na daljinu. Na to je znanje mislio Ben Stevens kada je govorio o tome da mu je podario novo znanje.
A i to što je bio obični kriminalac s maskom, ne mora značiti da je bio glup. Osim toga, u Kralju orlova je bio dosta promišljeni lik koji je razvio cijelu strategiju. Koristio je motiv osvete da bi se obogatio. Stekao je iskustvo pripitomeći orlove na svoju stranu. Upravljao je ljudima koji su bez njega nesposobni. Tako da nije bio potpuno glup, osim što mu je promaknula rupa kada je vezao Zagora, da ga orlovi iskljucaju. Bio je toliko siguran u sebe da nije ostavio stražara, a drugo, mislim da nije znao da Zagor ima pomoćnika. I ako je znao, onda ga je podcjenjivao kao i svatko drugi. A u onoj špilji je imao dovoljno vremena i volje da nauči više o kirurgiji.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Spock
#27 Posted : 6. prosinca 2018. 17:22:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Svaka čast Johne! Zadivljen sam tvojim poznavanjem serijala!
Nisam još došao do "Dana invazije". Na čekanju je! Uskoro!
Imam samo jednu zamjerku. Ako netko napravi takav stroj za čitanje misli teško da bi ga napravio s mogućnošću korištenja u dva smjera. To bi moglo biti pogubno za korisnika, kao npr. Hellingena ovdje.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
john_constantine
#28 Posted : 6. prosinca 2018. 17:34:18(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Spock wrote:
@john: Dobro si ovo rezimirao, ali ne slažem se s tobom u jednome.
Duša je jedna i nematerijalna, pa se ne može ni rascjepiti. OK za Hellingena. On je nestao uz pomoć izvanzemaljske tehnologije, ali za ove ostale je prodavanje magle. Čisto sumnjam da je Boselli išao u nekakve njegove nove teorije, već je napisao glupost jer je znao da većina o tome neće ni razmišljati.

U ovoj epizodi me podsjeća na Castellija koji se namjerno sprdao s Zagorom i pisao nebuloze, a sada većina ozbiljno shvaća njegove priče u Zagoru, koje su među najgorima epizodama ovog serijala!


Podsjeti me o kojim je epizodama riječ. Blushing

Da, ali u vezi duše, i danas ima hrpa knjiga o duši tako da svatko ima svoju verziju. Jedni se drže toga da je čovjek poslije smrti lakši za 21 gram jer kao duša napušta tijelo, a s znanstvene strane je 21 gram lakši jer poslije smrti otpada kosa, prestaju rasti nokti i slično. Pa je zato 21 gram lakši. I onda se nađe netko treći koji će pobiti tu tezu.

On je napisao svoju varijantu, makar stoji ta činjenica da je puno toga natrpao u pet epizoda na 500 stranica. Nespretno riješeno na nekim dijelovima kao ono da su završili u alternativnoj dimenziji, a koja je opet istovremeno i pakao od Wendiga. Njemu je to pasalo i tako ju je napisao. :) A poslije su drugi zakomplicirali.

Jesi gledao supernatural? U toj seriji su nakon pet ili sedam sezona prestali uopće pratiti scenarij. Prvi put je samo anđeo mogao ubiti bodežom anđela, a nakon nekoliko sezona sada svi mogu ubiti anđela istim bodežom. Pa bitni likovi koji su povezani za događaj se više niti ne spominju, kao da ne postoje. Fanovi šize jer imaju dobro pamćenje, a scenariste boli briga, ionako se štancaju jedan po jedan, pa imaju svoju viziju i drže se toga ignorirajući prošle događaje. Nije Zagor jedini slučaj, supernatural, Mortal kombat, Batman....
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
john_constantine
#29 Posted : 6. prosinca 2018. 17:50:43(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Spock wrote:
Svaka čast Johne! Zadivljen sam tvojim poznavanjem serijala!
Nisam još došao do "Dana invazije". Na čekanju je! Uskoro!
Imam samo jednu zamjerku. Ako netko napravi takav stroj za čitanje misli teško da bi ga napravio s mogućnošću korištenja u dva smjera. To bi moglo biti pogubno za korisnika, kao npr. Hellingena ovdje.


Hvala, čak i sam sebe iznenadim. Blushing
Misliš kao u onom finalu Antartika i ključ spoznaje kada je onaj "negativac" htio upiti znanje Atlantide što ga je uništilo? Ta tema se spominjala već u 7 gradova cibole s Coronadom, kada je upijao njihovo znanje zbog čega je poludio.

Zato i upada ta činjenica da Hellingen nije imao kacigu na glavu kao Poe inače bi imalo više smisla kao u Ključu spoznaje. On je sve gledao preko ekrana. :) Ovako je bila zgodna referenca na živ pokopan i crvena smrt.

Zato je Poe bio toliko pametan da ne upije sve jer njegov mozak ne može upiti toliko informacija, pa je većinom znao površne informacije o matičnom brodu. Hellingen je jednostavno bio stručnjak za tehnologiju, posjedovao je znanje i bio opsjednut time. Samo kako Zagor kaže: ti si genije, zašto ne pomogneš čovječanstvu? Pa se spominje ona poveznica s divovi dobra i zla gdje je nastala njegova "dobra strana".

A onda dođe novi scenarist i napravi tih pet epizoda u kojem je Hellingena prikazao kao rasista. I zbog toga su fanovi poludjeli. S jedne strane zato jer više nema onih starih scenarista koji su imali svoju viziju, nego dođu novi scenaristi koji imaju svoju ideju.
A po mom mišljenju, kao u onoj lošoj američkoj verziji Godzille.... Ja sam ljubitelj Godzille i gledao sam sve filmove, pa mi je poznat univerzum, razdoblja i drugačija tematika. I onda dođe neki amerikanac koji kaže da nije pogledao niti jedan film o Godzilli, ali ajde, snimiti ću taj film o radioaktivnom gušteru koji terorizira New york. Kao ljubitelj Godzille, meni to smeta. A netko tko nikada nije volio japanske filmove o divovskim čudovištima, njemu je taj film super.
Ali meni smeta jedna činjenica. Kako bi išao raditi scenarij o Hellingenu i njegovoj prošlosti ako ne voliš Zagora? Ako baš nisi načitan o njemu i nisi upoznao Hellingena i shvatio njegov lik. Niti meni ne leži ta ideja o rasizmu, ali jbg, prihvatio sam, zanimljivo je iako je i danas dok čitam kao šaka u oko. Ali jednostavno nemaš neki izbor, oni prakticiraju time "uzmi ili ostavi".
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Spock
#30 Posted : 6. prosinca 2018. 19:09:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
john_constantine wrote:
Spock wrote:
@john: Dobro si ovo rezimirao, ali ne slažem se s tobom u jednome.
Duša je jedna i nematerijalna, pa se ne može ni rascjepiti. OK za Hellingena. On je nestao uz pomoć izvanzemaljske tehnologije, ali za ove ostale je prodavanje magle. Čisto sumnjam da je Boselli išao u nekakve njegove nove teorije, već je napisao glupost jer je znao da većina o tome neće ni razmišljati.

U ovoj epizodi me podsjeća na Castellija koji se namjerno sprdao s Zagorom i pisao nebuloze, a sada većina ozbiljno shvaća njegove priče u Zagoru, koje su među najgorima epizodama ovog serijala!


Podsjeti me o kojim je epizodama riječ. Blushing

Da, ali u vezi duše, i danas ima hrpa knjiga o duši tako da svatko ima svoju verziju. Jedni se drže toga da je čovjek poslije smrti lakši za 21 gram jer kao duša napušta tijelo, a s znanstvene strane je 21 gram lakši jer poslije smrti otpada kosa, prestaju rasti nokti i slično. Pa je zato 21 gram lakši. I onda se nađe netko treći koji će pobiti tu tezu.

On je napisao svoju varijantu, makar stoji ta činjenica da je puno toga natrpao u pet epizoda na 500 stranica. Nespretno riješeno na nekim dijelovima kao ono da su završili u alternativnoj dimenziji, a koja je opet istovremeno i pakao od Wendiga. Njemu je to pasalo i tako ju je napisao. :) A poslije su drugi zakomplicirali.

Jesi gledao supernatural? U toj seriji su nakon pet ili sedam sezona prestali uopće pratiti scenarij. Prvi put je samo anđeo mogao ubiti bodežom anđela, a nakon nekoliko sezona sada svi mogu ubiti anđela istim bodežom. Pa bitni likovi koji su povezani za događaj se više niti ne spominju, kao da ne postoje. Fanovi šize jer imaju dobro pamćenje, a scenariste boli briga, ionako se štancaju jedan po jedan, pa imaju svoju viziju i drže se toga ignorirajući prošle događaje. Nije Zagor jedini slučaj, supernatural, Mortal kombat, Batman....


Castelli je napisao redom:
Zelena prijetnja (ocjena 2), Utvrda Smirnoff (7), Duhovi (4), Mali ubojice (3), Povratak Jima Gitare (4), Povratak vampira (iznimka 9), Kamena kula (7), Supernike se vraća (5)

Ima par solidnih, jedna odlična, ali većina je katastrofalna.

Nemam vremena za serije, ali slažem se s tobom u svemu. Smile
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
john_constantine
#31 Posted : 6. prosinca 2018. 19:36:29(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Super, bitno da si zadovoljan. Smile Kad mi netko opet kaže da sam bedak što je skoro svaki dan na poslu, sjetiti ću se ove rasprave i smijati se od uha do uha. BigGrin

Da, zelena prijetnja je imala dosta nelogičnosti usprkos dobroj ideji. Male ubojice neću niti spominjati, jedino se sjetim one treš naslovnice Chico pecaroš. LOL Povratak vampira mi je jedna od najboljih epizoda s Rakosijem.

Samo jedna ti je odlična među kamenom kulom i povratak vampira? Dam se kladiti da si mislio na povratak vampira, jer serijal s krojačem isto ima previše toga ubačenoga od nindže do zatvora. Glare
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Spock
#32 Posted : 6. prosinca 2018. 20:34:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
john_constantine wrote:
Super, bitno da si zadovoljan. Smile Kad mi netko opet kaže da sam bedak što je skoro svaki dan na poslu, sjetiti ću se ove rasprave i smijati se od uha do uha. BigGrin

Da, zelena prijetnja je imala dosta nelogičnosti usprkos dobroj ideji. Male ubojice neću niti spominjati, jedino se sjetim one treš naslovnice Chico pecaroš. LOL Povratak vampira mi je jedna od najboljih epizoda s Rakosijem.

Samo jedna ti je odlična među kamenom kulom i povratak vampira? Dam se kladiti da si mislio na povratak vampira, jer serijal s krojačem isto ima previše toga ubačenoga od nindže do zatvora. Glare


Drago mi je da te pomisao na ovu raspravu može oraspoložiti na poslu. LOL

Da, "Povratak vampira" mi je odličan. "Kamena kula" i "Utvrda Smirnoff" vrlo dobri, a "Supermike se vraća" može proći. Ovo ostalo sprdnja, ali bit je da je Castelliju to bila i namjera, baš kao i Sclaviju.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#33 Posted : 6. prosinca 2018. 20:59:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ne znam gdje da napišem, ali Keziah pun ti je inbox, ne mogu ti napisat poruku LOL briši poruke.
Što se tiče teme, uzimam sve naslovnice unatoč tomu što imam onaj "lažni" Maxi.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#34 Posted : 6. prosinca 2018. 23:32:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
@Reem
Riješili smo LOL

@John & Spock
Odlična rasprava, pogotovo za tebe mislim John, ovom si prilikom baš baš rasturio, iznenadio si me pozitivno,svaka čast na komentarima...ja sam daleko od stripova pa tako i od ovog strip i opet po tko zna koji puta nisam relevantan pisati kroz reminiscenciju.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#35 Posted : 7. prosinca 2018. 22:54:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Keziah wrote:
@John & Spock
Odlična rasprava, pogotovo za tebe mislim John, ovom si prilikom baš baš rasturio, iznenadio si me pozitivno,svaka čast na komentarima...ja sam daleko od stripova pa tako i od ovog strip i opet po tko zna koji puta nisam relevantan pisati kroz reminiscenciju.

Constantine ima zaista sjajno sjećanje o svim pričama Zagora, ja sam svaki put bio impresioniran kad bi neku priču pročitao, on bi odmah iza mene komentirao to, kao da je i on friško čitao Smile mislim da je bio rekao da je možda to i njegovo "prokletstvo", jer možda bi bilo i bolje da zaboravi neke priče pa da mu bude zanimljivije u dr. čitanju.

Kasnije sam upoznao Spocka, isto odličan lik, a vjerovali ili ne, jedan dio mene je zamišljao kako bi to moćno izgledalo da Constantine i Spock se nađu u jednoj raspravi na forumu i evo, sad kad čitam ovo što su pisali, ljudi zaista rasturaju i gušt je ovo čitat Smile dobro će mi doći ovi komentari dok i sam prođem te priče pa će mi bit jasnije o čemu pričaju točno LOL

ThumbsUp
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#36 Posted : 7. prosinca 2018. 23:20:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
ReemCP wrote:
Keziah wrote:
@John & Spock
Odlična rasprava, pogotovo za tebe mislim John, ovom si prilikom baš baš rasturio, iznenadio si me pozitivno,svaka čast na komentarima...ja sam daleko od stripova pa tako i od ovog strip i opet po tko zna koji puta nisam relevantan pisati kroz reminiscenciju.

Constantine ima zaista sjajno sjećanje o svim pričama Zagora, ja sam svaki put bio impresioniran kad bi neku priču pročitao, on bi odmah iza mene komentirao to, kao da je i on friško čitao Smile mislim da je bio rekao da je možda to i njegovo "prokletstvo", jer možda bi bilo i bolje da zaboravi neke priče pa da mu bude zanimljivije u dr. čitanju.

Kasnije sam upoznao Spocka, isto odličan lik, a vjerovali ili ne, jedan dio mene je zamišljao kako bi to moćno izgledalo da Constantine i Spock se nađu u jednoj raspravi na forumu i evo, sad kad čitam ovo što su pisali, ljudi zaista rasturaju i gušt je ovo čitat Smile dobro će mi doći ovi komentari dok i sam prođem te priče pa će mi bit jasnije o čemu pričaju točno LOL

ThumbsUp

Meni je svježe pamćenje ovog stripa, međutim nije baš u najsitnije detalje s obzirom da sam čitao prije 6-7 godina, a i rastrgan sam svakodnevno informacijama, pogledam dnevno jedan film,dvije epizode serija, jedan ufc event, 30-50 stranica knjige, strip, pa pogledam tekmu...gorim kako god okreneš.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#37 Posted : 8. prosinca 2018. 0:58:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:
Keziah wrote:
@John & Spock
Odlična rasprava, pogotovo za tebe mislim John, ovom si prilikom baš baš rasturio, iznenadio si me pozitivno,svaka čast na komentarima...ja sam daleko od stripova pa tako i od ovog strip i opet po tko zna koji puta nisam relevantan pisati kroz reminiscenciju.

Constantine ima zaista sjajno sjećanje o svim pričama Zagora, ja sam svaki put bio impresioniran kad bi neku priču pročitao, on bi odmah iza mene komentirao to, kao da je i on friško čitao Smile mislim da je bio rekao da je možda to i njegovo "prokletstvo", jer možda bi bilo i bolje da zaboravi neke priče pa da mu bude zanimljivije u dr. čitanju.

Kasnije sam upoznao Spocka, isto odličan lik, a vjerovali ili ne, jedan dio mene je zamišljao kako bi to moćno izgledalo da Constantine i Spock se nađu u jednoj raspravi na forumu i evo, sad kad čitam ovo što su pisali, ljudi zaista rasturaju i gušt je ovo čitat Smile dobro će mi doći ovi komentari dok i sam prođem te priče pa će mi bit jasnije o čemu pričaju točno LOL

ThumbsUp


Još jednom hvala na pohvalama. Pravo je zadovoljstvo imati i tebe u raspravi i podjeli mišljenja.

John je stvarno fascinantan i potpuno me razoružao iako smo se u dosta detalja složili.
Dok se ja uvijek moram poslužiti svojim popisima i komentarima u prisjećanju, on očigledno piše samo iz glave. Zbog toga i pišem komentare jer bih u protivnom većinu stvari ubrzo zaboravio!
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#38 Posted : 8. prosinca 2018. 15:16:14(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
ReemCP wrote:
[quote=Keziah]dio mene je zamišljao kako bi to moćno izgledalo da Constantine i Spock se nađu u jednoj raspravi

Mislim zar sam samo ja gledao Loone Toonse, imaš cijeli serijal s njima
https://www.dailymotion.com/video/x3pzldj
Keziah
#39 Posted : 8. prosinca 2018. 17:45:04(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
LOL LOL LOL LOL
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#40 Posted : 8. prosinca 2018. 17:55:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Keziah wrote:
Spock wrote:
Sama rečenica da je Wenigo oživljavao mrtve skupljajući njihove atome diljem svemira pokazuje svu besmisao ove priče. OK za Hellingena, ali kako su atomi ovih ostalih umrlih proletera završila u svemiru?

Inače,službeno se zna gdje završavaju umrli i njihovi atomi?
Tko može garantirati da upravo nije tako?

Ovdje sam napisao glupost nerazmišljajući, tko zna gdje mi je bila glava kada sam ovo pisao Confused
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Users browsing this topic
Guest
3 Pages<123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,221 seconds.