Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
Ken Parker
Spock
#1 Posted : 12. prosinca 2018. 8:40:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska


Ken Parker je kultni vestern strip serijal kojeg su 1977. godine kreirali Giancarlo Berardi i crtač Ivo Milazzo, a objavila izdavačka kuća Sergio Bonelli Editore. Neke epizode su crtali G. Alessandrini, B. Marraffa, G. Trevisan, R. Polese, dok su scenarij pisali i Maurizio Montero, Alfredo Castelli, Tiziano Sclavi.

U početku glavni lik se trebao zvati Jebediah Baker i imati bradu, ali na nagovor Sergia Bonellija, Milazzo mu daje novo ime Ken i prezime Parker po marki svoje omiljene olovke, a već u drugoj epizodi ga oslobađa i brade. Inspiraciju za lik njegov je tvorac Giancarlo Berardi pronašao u Robertu Redfordu iz filma "Jeremiah Johnson", redatelja Sidney Pollacka. To nije nikakvo čudo jer Kenove priče obiluju književnim, stripovskim, a ponajviše filmskim citatima, a kroz priču se pojavljuje velik broj stvarnih povijesnih ličnosti (od generala Custera i Buffalo Billa do Ambrosea Biercea i Billy the Kida.)
U samom startu junak je bio odlično prihvaćen od strane publike jer nije u potpunosti podržavao stereotipe klasičnog vestern junaka. On je, vjerovatno, osvojio srca čitatelja jer pokazuje sve vrline i mane običnog čovjeka. Tijekom čitanja njegovih epizoda, malo po malo, uviđamo i njegove slabosti, mogućnost da pogriješi (i prizna to), nedostatke, ali i vrline poput prijateljstva, odanosti, dobrote, velikodušnosti, hrabrosti, optimizma, idealizma i samostalnosti. Ono što je posebno zanimljivo je da se Kenov lik iz epizode u epizodu mijenja, sazrijeva i – stari. Zahvaljujući takvom inovativnom stilu i pristupu postao je svojevrsni Corto Maltese Divljeg zapada.

Pustolovine Kena Parkera idu strogim kronološkim redom što je stvaralo probleme u mjesečnom ritmu izlaženja. U Italiji je u regularnoj seriji izašlo 59 brojeva. Nakon toga, Ken Parker napušta izdavačku kuću Bonelli. Objavljene su još tri epizode regularne serije, 13 epizoda je objavljeno u Ken Parker Magazinu, kao i četiri specijalna broja. Nakon epizode „Bakreno lice“ Berardi i Milazzo nastavljaju rad odvojeno na drugim stripovima.

Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#2 Posted : 12. prosinca 2018. 8:48:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska



Ken Parker SR 1: Duga puška (KP SA 1, KP DW 1, KP LIB 1, KP MO 1, KP LMS 301)

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Ivo Milazzo
Naslovnica: Ivo Milazzo

Zanimljivost: Sherlock
- str. 54: Kutija prve pomoći sa crvenim križem! Teško je za povjerovati da je u sjevernoameričkoj zabiti u 1869. godini itko uopće čuo za tada novu međunarodnu organizaciju Crveni križ, a kamoli da bi imao kutiju s njihovim simbolom. Organizacija Crveni križ je osnovana 1863. godine u Švicarskoj.


Komentar:
Čuo sam puno hvalospjeva o ovom stripu, čak sam imao ovu prvu epizodu, kao dijete, u izdanju koje je izašlo početkom devedesetih (Moria #1- pretpostavljam). Kao i većini u tom uzrastu, tada mi nije legla, a sada je to već druga pjesma. Ovaj strip je definitivno još uvijek nešto potpuno drugačije, a kamoli krajem sedamdesetih kad je izašao.
Prva epizoda navodno nije ne razini kasnijih, ali meni je već ovo odlično. Veselim se čitanju ostalih nastavaka i kronološki cijelog serijala. Posebno mi se sviđa što imamo datume i radnju u realnom vremenu. Svi likovi su upečatljivi i odlično okarakterizirani unatoč pomanjkanju teksta i potpunom izostanku didaskalija.
Budući da nisam do sada pročitao niti jednu drugu Kenovu priču, nemam nešto posebno ni za komentirati. Mogu samo napomenuti da ovo je pravi primjer da klasični vestern uvijek može biti zanimljiv u dobroj izvedbi.

Milazzov crtež je specifičan, ali onaj tko kaže da nije dobar, ne razumije se u strip. Čovjek tako dobro prenosi emocije likova, a i cijelog stripa na čitatelja da je sve ostalo nebitno. Jednostavno te unese u priču da skoro da osjetiš hladnoću snijegom prekrivenih gorskih predjela Sjeverne Amerike, sav jad i bijedu indijanskog plemena, prljavštinu tvrđave i ljudi usred neistraženih divljih krajeva. Prema komentarima, izgleda da je crtež kasnije bolji. Zar treba bolje? Ovo je već za desetku!

(priča: 10, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnica: 7) - 94%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#3 Posted : 12. prosinca 2018. 21:16:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Nemam iskustva s ovim stripom ali pohvala na temi,polako ćemo sve junake s vremenom imati na forumu Smile
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#4 Posted : 12. prosinca 2018. 23:17:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Nemam iskustva s ovim stripom ali pohvala na temi,polako ćemo sve junake s vremenom imati na forumu Smile


Polako, ali sigurno! Smile

Hvala na pohvali, a nije nikad kasno za početi s ovim junakom, pogotovo kad ga sad imamo na kioscima od prvog broja.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
john_constantine
#5 Posted : 13. prosinca 2018. 16:38:58(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Čekaj? Na našim kioscima? Jbt, moram ovih dana ići u grad potražiti. Već godinama nisam čitao dugu pušku.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Spock
#6 Posted : 13. prosinca 2018. 19:10:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
john_constantine wrote:
Čekaj? Na našim kioscima? Jbt, moram ovih dana ići u grad potražiti. Već godinama nisam čitao dugu pušku.


Da, na našim kioscima 3 u 1 (prve tri epizode u prvom broju). Samo požuri jer sutra već izlazi drugi broj ili troboroj (ep. 4/5/6).
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#7 Posted : 13. prosinca 2018. 23:54:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
@Spock - pohvale za temu, vidio sam da si krenuo sa ovim junakom, pa sam i sam pročitao prvu epizodu. Sad je kasno, pa ću vjerojatno sutra navečer napisati par riječi o njoj Smile (a i pročitao onu dužu priču Mister Noa koja nam je na redu, uh kako je dobra, isto komentar sutra..)

john_constantine wrote:
Čekaj? Na našim kioscima? Jbt, moram ovih dana ići u grad potražiti. Već godinama nisam čitao dugu pušku.

Čudim se kako nisi skužio temu na forumu.hr, odmah je gore kod Zagor teme već neko vrijeme - "Ken Parker...na kiosku" Smile

Evo netko je slikao da je već kupio broj 2 (u SNK vjerojatno):

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#8 Posted : 14. prosinca 2018. 0:21:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Ekipa izvinite što često znam biti neaktivan u zadnje vrijeme.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#9 Posted : 14. prosinca 2018. 8:44:02(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Nisam pažljivo čitao. :( Ma ako ne bude, nabavim u snk.
Koliko dođe strip?
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Spock
#10 Posted : 14. prosinca 2018. 9:11:11(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
john_constantine wrote:
Nisam pažljivo čitao. :( Ma ako ne bude, nabavim u snk.
Koliko dođe strip?


Mislim da je 50 kn, ali imaš tri epizode unutra, pa se isplati. Prijevod je iz Libellus izdanja, pa tu nema straha kao u ostalim Ludens i Strip-Agent izdanjima.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#11 Posted : 14. prosinca 2018. 9:14:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:
@Spock - pohvale za temu, vidio sam da si krenuo sa ovim junakom, pa sam i sam pročitao prvu epizodu. Sad je kasno, pa ću vjerojatno sutra navečer napisati par riječi o njoj Smile (a i pročitao onu dužu priču Mister Noa koja nam je na redu, uh kako je dobra, isto komentar sutra..)



Hvala, veselim se tvom komentaru i zajedničkom kronološkom čitanju.

Usput, već sam maloprije stavio komentar za tu Mister No epizodu! Za sada mi ulazi u top 3 uz Rio Negro i Atlantik!! Smile
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#12 Posted : 14. prosinca 2018. 21:12:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Keziah wrote:
Ekipa izvinite što često znam biti neaktivan u zadnje vrijeme.


Nemaš se stari što ispričavat, komentiraš kad stigneš Smile i mi nekad nemamo vremena, pa se ne stigne, ali tu smo.

Spock wrote:
Hvala, veselim se tvom komentaru i zajedničkom kronološkom čitanju.

Usput, već sam maloprije stavio komentar za tu Mister No epizodu! Za sada mi ulazi u top 3 uz Rio Negro i Atlantik!! Smile

Reći ćeš ti Spock da ja tebe "stalkiram" LOL čekao sam da krenem sa Kenom pogodan trenutak, pa kad sam vidio tvoj komentar, a još snijeg vani počeo padat, reko Reem, nemaš što više čekati nego se uhvati Kena Smile Vidio sam to za Mister No, i ja sad stavio tamo komentar. Taman sam uspio prije nestanka struje, nije je bilo 5 minuta, pa me bilo strah da neće uopće doći, ali hvala bogu sad je ok.

john_constantine wrote:
Nisam pažljivo čitao. :( Ma ako ne bude, nabavim u snk.
Koliko dođe strip?

Evo kopirat ću što sam pisao na forumu hr., pa neka bude i u ovoj temi, možda bude nekome korisno:

- 3u1
- 49 kn po stripu
- 1 mjesečno izlazi
- ukupno 30 stripova (točno za 2 i pol godine bi trebalo sve izići)
- prijevod i unos teksta od Marka (urednika Fibre), tako da Marko i Bernard (urednik Ludens i Strip-agenta) skupa idu u ovaj projekt, što je super i što je znak da bi se taj mjesečni ritam trebao održati, pošto je prijevod i sve oko toga već riješeno
- mat plastifikacija naslovnica, sva tri naslova na korici
- naslovnice c/b unutra

Prije neka 3 dana je Marko (urednik Fibre) potvrdio da se od ovog projekta neće odustat pa da netko ne bi pomislio da bi Ken mogao se ugasit nakon nekog broja, citat Marka:

Quote:
Nemam ja veze s prodajom, moj dio posla je urednički, ali Berni mi je obećao da će ovo ići do kraja, inače se ja ne bih upuštao u cijeli projekt, tako da se svakako ne biste trebali bojati ima li za ovo izdanje zime ili ne.

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#13 Posted : 14. prosinca 2018. 21:43:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon


Duga Puška

I ja sam sam čuo velike pohvale za ovog junaka, pa sam ranije ove godine krenuo ga skupljati u izdanju Darkwooda (hc verzija). Nedavno je i Strip-agent počeo sa kiosk izdanjima istog junaka što je mnoge razveselilo. Od Darkwooda je dosad izašlo 6 knjiga (12 epizoda), a kako sam se ja navukao na njihovo izdanje, ostajem i dalje skupljati tu kolekciju. Da sam znao da će ići kiosk izdanje, vjerojatno bi pričekao, ali nema veze.

Kao prvo, moram pohvalit crtež, jako mi se svidio u ovoj epizodi. Dok mi Milazzo u jednoj epizodi Nick Raidera izgledao jako loš, kao da se sprdao sa Nick Raiderom, tako sam imao dojam (što se tiče crtanja lica likova, na to mislim). A ovdje su mi scene baš bile moćne, čak sam nekoliko puta zastao i par sekundi promatrao tu i tu sličicu. Također ono što je mene oduševilo, datumi! Nadam se da je ovo dalje praska u serijalu, jer možemo događaje pratit po datumima što mi je super! Prva epizoda nam tako traje između 29.12.1868. i 08.01.1869. godine.

Ken mi je potpuno nepoznat lik i ovo je bilo moje prvo upoznavanje sa istim. Koliko sam skužio, Ken je čovjek koji je jako iskusan u praćenju tragova, iskusan u preživljavanju u tim surovim uvjetima kakve nam pruža prva epizoda, ne voli ubijati i onda kad je neophodno (kako i sam kaže u jednoj rečenici), a puška mu služi inače samo za lov. I dobro poznaje običaje indijanaca.

Na početku se događa odmah velika tragedija, pogiba Kenov brat koji je tek imao 17 godina i tu naš junak kreće u lov za ubojicama. Ubojice su se smjestile u jednu utvrdu (uz koju je i jedan indijanski rezervat) gdje su pristupile vojsci. I sam Ken tako postupa, ne bi li im se na taj način približio i otkrio o kome se radi. Slijedi uzbudljiva avantura sa indijancima koji nakon iznenadnog napada na utvrdu se daju u bijeg i tu počinje prava bitka, te na kraju to polako prelazi u pravu tragediju. Pogotovo dio gdje stradaju nedužne žene i djeca indijanaca. A i žena poglavice Čejena, nakon brutalnih ponašanja trojice ubojica.

Prva epizoda mi je baš dobro sjela i veselim se daljnim pričama Ken Parkera.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9, naslovnica: 10) = 91%

Sličica koja me oduševila, jedna od:

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#14 Posted : 15. prosinca 2018. 7:44:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:


Spock wrote:
Hvala, veselim se tvom komentaru i zajedničkom kronološkom čitanju.
Usput, već sam maloprije stavio komentar za tu Mister No epizodu! Za sada mi ulazi u top 3 uz Rio Negro i Atlantik!! Smile


Reći ćeš ti Spock da ja tebe "stalkiram" LOL čekao sam da krenem sa Kenom pogodan trenutak, pa kad sam vidio tvoj komentar, a još snijeg vani počeo padat, reko Reem, nemaš što više čekati nego se uhvati Kena Smile Vidio sam to za Mister No, i ja sad stavio tamo komentar. Taman sam uspio prije nestanka struje, nije je bilo 5 minuta, pa me bilo strah da neće uopće doći, ali hvala bogu sad je ok.



Reći ću samo da mi je jako drago da si i ti krenuo s čitanjem Kena Parkera. Očekivao sam to! Smile
Veselim se zajedničkom komentiranju epizoda, kao na Kitu Telleru i Mister Nou.
Vidiš kako napredujemo u razini ozbiljnosti serijala kojeg čitamo! LOL
Na kraju ćemo završiti na Dostojevskom!

Kena mislim ozbiljnije (brže) čitati nakon Božića, a tada mislim napraviti malu pauzu s Mister Noom. Razlog je da neću biti doma dvadesetak dana, a Libellusov HC je težak i opasan za nositi, pa ću se bazirati na jeftinije stripove u mekom uvezu.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#15 Posted : 15. prosinca 2018. 21:23:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Čim sam vidio da si pisao o Kenu, nisam nimalo dvoumio da krenem s njim Smile
Ide nas lagano BigGrin
Posve te razumijem, nema problema. Meni isto iza Nove Godine ide jedan period od možda 15-tak dana kad vjerojatno neću stići ništa pročitat, tu i tamo možda nešto malkice komentirat na forumu. Tako da nema uopće problema Smile
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#16 Posted : 17. prosinca 2018. 22:50:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon


Majntaun

Iako sam čitao komentare da je Ken dosta depresivan strip, ovdje u ovoj epizodi je bilo prilično komičnih situacija. Pogotovo ono sa ne pranjem, ali i sa novim kuharom Kinezom, pa i situacija kod frizera. Zalihe hrane su sve manje i Ken dobiva zadatak da ostalim izviđačima krene ususret Teksašanima koji su bili zaduženi da im dovedu grla koja je vojska platila, prije nego se vrijeme još više pogorša. Stoka bi trebala biti u Mine Townu (gradu rudara) u kojem imamo jednog negativca koji je odlučio tu stoku pak zadržati za sebe, ne bi li na taj način zadržao svoje rudare na poslu kojem su radili. I tu nam počinje glavni dio ove epizode, akcija..

Još jedna dobra epizoda u nizu koja obiluje akcijom, pogotovo kad stignu u taj grad. Iako se Kenova ekipa pokazala sposobnom u prvom okršaju sa zločincima, već sljedeći put su ih ovi iznenadili i pukim slučajem se Ken spasio što nije bio tada s njima (već kod one prostitutke), ali i ključnu ulogu je odigrao i jedan svećenik. Naravno, ne zaboravimo i indijance koji sve više poštuju "Dugu pušku". Epizoda koju ćemo vjerujem ponajviše pamtit po tome da je Ken obrijao bradu i naravno, poprimio potpuno novi izgled.

Sporedne likove koji su bili sa Kenom smo prilično dobro bili upoznali kroz uvod ove epizode, pa me eto, iznenadilo da su gotovo svi stradali.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 6) = 81%
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP
#17 Posted : 19. prosinca 2018. 13:50:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon


Džentlmeni

Mislim da je ovo prva prava epizoda koja nam sugerira da je Ken nešto drugačiji strip od ostalih Bonelli junaka, ozbiljniji. Imamo zanimljive događaje iz povijesti na početku sa kraja građanskog rata (koje je zapravo prisjećanje, odnosno noćna mora bivšeg konfederacijskog kapetana Kirk Collinsa), lika koji je na neki način i glavni akter u ovoj priči. Spomenimo da se Ken u DW izdanju pojavljuje tek na 40 i nekoj stranici! Nekako mi je više bila bolja prva polovica priče, taj uvod/prolog, a i scene bijega iz zatvora su isto bile dobre. Oake Barnum smiješan lik i zanimljiv suputnik Kena, pokazao se sposobnijim nego kako nam se predstavio kad smo ga tek vidjeli u stripu, pošto je napočetku djelovao dosta smotano.

(priča: 7, scenarij: 7, crtež: 8, naslovnica: 9) = 75%

Ubistvo u Vašingtonu

Ova epizoda se nadovezuje odmah na prethodnu, pošto se Ken bio uputio za Washington u prošloj epizodi, ali taj put vlakom je bio prekinut onim napadom. Ken je napokon došao, a cilj njegovog dolaska jest da dobije povjerenika za indijanska prava (Dakote). Tu upoznajemo Donehogawu, indijanca koji je želio pomoći svom narodu i tako se potrudio da "živi kao bijelac", da se školuje vjerujući da je to jedini način da pomogne svom narodu. Moram priznat da mi po crtežu nimalo nije izgledao na "crvenu njušku" (kako je sam sebe nazivao u stripu). U priču se upliće Donald Welsh, plaćeni ubojica koji mijenja cijeli tok priče i to se nastavlja dalje u Montani, na Kenovom teritoriju. Čak na kraju kad smo pomislili da će možda biti happy end, Ken ipak izvlači deblji kraj. I spomenimo da se opet pojavljuje taj Oake Barnum koji pomaže Kenu.

Crtež mi je i dalje dobar, a možda najbolja scena je u onom parlamentu kad imamo preko obje stranice jednu veliku tablu.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) = 84%
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#18 Posted : 19. prosinca 2018. 15:23:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Bravo Reem!
Počeo si s ocjenama!!

Ja sam malo zastao s čitanjem, ali strpljen - spašen!
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#19 Posted : 19. prosinca 2018. 16:17:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Nema problema, samo polako, kad stigneš Smile
Ovaj sistem ocjenjivanja (kad staviš u zagradu i postotke na kraju) sam kopirao od tebe, ali i sve komentare od Kena zaljepio na stranicu tamo ispod recenzija Smile pa ću tako i od Mister Noa.

Pazit ću inače da budem što objektivniji, a i baš mi se dopada davat ocjene, ne znam zašto sam ih izbjegavao.
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#20 Posted : 24. prosinca 2018. 14:08:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska



Ken Parker SR 2: Mine Town (KP SA 1, KP DW 1, KP LIB 2, KP MO 2, KP LMS 305)

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Ivo Milazzo
Naslovnica: Ivo Milazzo

Jedna klasična i mnogo puta viđena vestern priča s lokalnim moćnikom i završnim obračunom "sam protiv svih". Nema snagu prve epizode, ali scenarij popravlja dojam neuvjerljive priče.
Priča se direktno nastavlja na prvu epizodu, a radnja se odvija na jesen 1869. godine. Ken je ostao u utvrdi kao izviđač, a postavlja se pitanje Kenove majke, spomenute u prvoj epizodi. Dali je ona saznala za pogibiju mlađeg brata? Njih dva su, prije nesretne tragedije, krenuli kući odnijeti novce od prodaje krzna. Budući da je prošlo desetak mjeseci, pretpostavljam da je Ken svratio do kuće, ali nigdje se ništa ne spominje. Nadam se da će slijedeće epizode mi izbrisati taj upitnik iznad glave.

Nakon početnog uvoda s lovom, upečatljivim spašavanjem mladog Indijanca i komičnih elemenata s novim kuharom Kinezom, ekipa dobiva zadatak otići u susret Teksašanima koji trebaju dovesti stoku za prehranu ljudi u utvrdi. U Mine Townu nalaze stoku, ali ne i Teksašane. Ispada da je vlasnik rudnika prisvojio stoku jer je zima duga, a i rudari moraju jesti. Okršaji slijede!
Likovi svećenika i prostitutke donekle izdižu priču iz kolotečine, a neočekivani scenaristički obrati daju dodatnu vrijednost.
Millazova kadriranja i perspektive kod obračuna su za desetku. Lica upečatljiva s uvjerljivim facijalnim ekspresijama.
Zamjerio bih mu jednu grešku, a to je Kenova brada. Naime, prije završnog obračuna, Ken nema bradu, a već nekoliko minuta kasnije ima bradurinu od nekoliko tjedana!

(priča: 6,  scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 8) - 77%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Users browsing this topic
Guest (3)
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,175 seconds.