Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Zagor 63
LL
#1 Posted : 27. siječnja 2019. 13:38:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 5.8.2015.(UTC)
Posts: 342
Location: Zagreb
I 63. Zagorova knjiga također će biti u našoj novoj turi, a naslov joj je “Sierra Blanca”!

Popis epizoda koje vas čekaju unutra je sljedeći:

Put na zapad (Pezzin / Gamba)
Sierra Blanca (Pezzin / Gamba)
Povratak Jimmyja Gitare (Castelli / Donatelli)


Naravno, riječ je o originalnim brojevima 175, 176 i 177 Gospodara Darkwooda koji su u Italiji premijerno objavljeni u razdoblju između veljače i travnja 1980. godine. Kao i obično, cijena 63. Zagorove knjige tijekom prva dva mjeseca iznosit će 172 kune dok ćete je potom moći kupiti za regularnih 215 kn.

Bacite pogled:



ZoranC
#2 Posted : 30. siječnja 2019. 18:17:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Sad ce jos par dobrih knjiga. Tu negdje oko broja 200 sam stao sa stripovima pa im se vratio 25 godina kasnije.
Dok Lester
#3 Posted : 30. siječnja 2019. 20:06:37(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Uh, ja sam tek počeo sa 197 (ZS 648 Usijana stena) - to mi je bio prvi strip ikada Smile Smile Smile
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
ZoranC
#4 Posted : 30. siječnja 2019. 21:27:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Dok Lester wrote:
Uh, ja sam tek počeo sa 197 (ZS 648 Usijana stena) - to mi je bio prvi strip ikada Smile Smile Smile

Eto vidis, taman si tada mogao preuzeti moju kolekciju...koju nisam ni imao. Tocnije, imao sam nekih tristotinjak ZS i LMS, ocuvanost 1-3 BigGrin .
Kad sam se vratio stripovima, pita me prodavac jedne striparnice, hocu li Bleka mekih ili tvrdih korica. Ja kazem, tvrdih. Ja mislio meke korice su kao ZS i LMS, a tvrde kao danasnja Ludensova kiosk izdanja. Kad stize paket, a ono knjizurine HC.
Kao opravdanje moram reci da tada nisam imao kompjuter niti internet, sve je islo telefonski i po vidjenju na kiosku.
A vidi koje izobilje danas imamo...
Dok Lester
#5 Posted : 30. siječnja 2019. 21:45:11(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
hahaha baš LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Stampa
#6 Posted : 30. siječnja 2019. 21:54:04(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 21.11.2018.(UTC)
Posts: 15
Location: Dubrovnik
uff ja sam nešto mlađi .... prvi Zagor je bio Tajanstveni samostan u izdanju SD .... sjećam se da mi je baš bio napet pričom vjerovatno me to i navuklo da nastavim čitat tada .... a i da se opet vratim nakon puno godina :)
ReemCP
#7 Posted : 1. veljače 2019. 13:40:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Mislim da nam godina sa Zagorom nije mogla bolje početi, odmah u startu 2 knjige i snježna naslovnica (za potpuni ugođaj) ThumbsUp

Ako smijem ovdje pitati..
@Dado - jedan kolega je kronološki sa čitanjem došao do "Moloka" sinoć, a u Libellus knjizi piše "Moloh"? Jel to bila greška u naslovu? Pošto kod talijana vidim da je svuda Molok.

Moloh ima skroz nego drugo značenje: https://hr.wikipedia.org/wiki/Moloh Blink



"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Dok Lester
#8 Posted : 1. veljače 2019. 21:21:06(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Kao i uvijek, nemam običaj komentirati svoje prijevode, ali da pojasnimo kolegi Wink :

Mòlok ili Mòlek ili Mòloh (na talijanskom ima još više imena: Moloch, Molech, Molekh, Molok, Mal'akh ili Melqart) prema Bibliji je kanaansko božanstvo kojem su roditelji žrtvovali svoju djecu predajući ih vatri.

Ali ovdje uopće nije riječ o spomenutom božanstvu.

No, gorespomenuto božanstvo u hrvatskom je jeziku nadahnulo nastanak riječi moloh (malim slovom) koje ima sljedeća značenja: a) neman koja sve proždire; i b) ono što zahtijeva strašnu žrtvu; i po toj je strašnoj nemani i naš Moloh dobio ime.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
brozbiafra
#9 Posted : 1. veljače 2019. 22:31:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 7.1.2015.(UTC)
Posts: 177
Location: Kutina
Andrej,uzeo si mi rijeci iz usta,bas sam to sve napisao pa obrisao sad...Tongue LOL
ReemCP
#10 Posted : 1. veljače 2019. 23:44:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
@Dok Lester - hvala ti ThumpUp
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Dok Lester
#11 Posted : 2. veljače 2019. 0:18:00(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
@broz: LOL LOL LOL LOL LOL LOL Flapper Flapper Flapper Flapper Flapper

@reem: nema na čemu ThumpUp
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
ReemCP
#12 Posted : 2. veljače 2019. 11:40:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ako ste vi onaj "Andrej" na kojeg mislim (spomenuo kolega forumaš iznad mog posta), onda mi je baš drago da sam imao tu čast malo komunicirat s vama, jer vaši prijevodi su zaista odlični ThumbsUp A i to se vidi samo iz ovog spomenutog "Moloha" koliko se gledaju sitnice i nastoje se izdanja učiniti što boljim, savršenijim. Puno je tu uloženo truda i to treba svakako znati cijeniti. Svaka čast i samo tako nastavite Cool
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Dok Lester
#13 Posted : 2. veljače 2019. 13:07:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Hvala, Andrej sam samo ja, nismo mi Wink Smile iako smo za prijevode zaslužni u množini, budući da poslije mene još idu uredničke i lektorske intervencije kako bi se dobio konačan proizvod. ThumpUp
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
ReemCP
#14 Posted : 2. veljače 2019. 16:22:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Aha, jasno mi je BigGrin Smile
Ove godine ćete doći sigurno do knjige "Ludi Hakaram" odnosno orginal #192, gdje je Ludens to u Extri preveo "Skidači glava" Confused i onda 8 godina kasnije, nedavno opet isti naslov u Klasik ediciji Blink

"I tagliatori di teste", ne znam kako bi trebalo zvučati, dal bolje "Lovci na glave" kako već nosi naziv jedne epizode u Mister Nou, pa i "Ludi Hakaram" kao u nekadašnjoj Zlatnoj seriji bi bilo bolje od "skidača" BigGrin Vjerujem da ćete vi (pod "vi" mislim kao ekipa Cool ) kad dođe za to vrijeme, složiti naslov kako treba ThumpUp
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ZoranC
#15 Posted : 2. veljače 2019. 17:18:28(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
ReemCP wrote:
Aha, jasno mi je BigGrin Smile
Ove godine ćete doći sigurno do knjige "Ludi Hakaram" odnosno orginal #192, gdje je Ludens to u Extri preveo "Skidači glava" Confused i onda 8 godina kasnije, nedavno opet isti naslov u Klasik ediciji Blink

"I tagliatori di teste", ne znam kako bi trebalo zvučati, dal bolje "Lovci na glave" kako već nosi naziv jedne epizode u Mister Nou, pa i "Ludi Hakaram" kao u nekadašnjoj Zlatnoj seriji bi bilo bolje od "skidača" BigGrin Vjerujem da ćete vi (pod "vi" mislim kao ekipa Cool ) kad dođe za to vrijeme, složiti naslov kako treba ThumpUp


http://www.sergiobonelli...Collezione-storica.html

Hakaram, lo spietato.

Dok Lester
#16 Posted : 2. veljače 2019. 17:57:34(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
@reem: znaš da nikad ništa ne pričamo unaprijed, ali ne brini, radimo najbolje što znamo Smile Smile Smile
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
ReemCP
#17 Posted : 2. veljače 2019. 18:08:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
@ZoranC - hvala Zorane Smile

@Dok Lester - znam i ne sumnjam uopće u vaš rad Cool
Ova godina će bit super što se tiče Zagora, probijamo tu brojku od #200 orginala Zagora ThumbsUp
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
King Warrior
#18 Posted : 3. veljače 2019. 9:31:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Samo naprijed 👍🏼🏆
Dado R.
#19 Posted : 4. veljače 2019. 22:08:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
U prodaji!Smile
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,109 seconds.