Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Interliber 2019. - Nova izdanja u pripremi: Mladi Tex Willer 1 - “Živ ili mrtav!”
matex
#21 Posted : 8. studenog 2019. 13:38:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 125
Location: Makarska
@kasper-prodaja je oko 70 000,znači miran si(smo) par godina.
A mali info za zazubice, Rubini crta storiju na 360-370 str. Tema-Seminole i love storyFlapper
Dado A.
#22 Posted : 8. studenog 2019. 13:57:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
matex wrote:
@kasper-prodaja je oko 70 000,znači miran si(smo) par godina.
A mali info za zazubice, Rubini crta storiju na 360-370 str. Tema-Seminole i love storyFlapper


Nema straha, ide tip-top.Cool
matex
#23 Posted : 8. studenog 2019. 15:03:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 125
Location: Makarska
Dado A. wrote:
matex wrote:
@kasper-prodaja je oko 70 000,znači miran si(smo) par godina.
A mali info za zazubice, Rubini crta storiju na 360-370 str. Tema-Seminole i love storyFlapper


Nema straha, ide tip-top.Cool


Strah me samo da će te ih prestići.. LOL
kasper
#24 Posted : 8. studenog 2019. 15:28:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
matex wrote:
@kasper-prodaja je oko 70 000,znači miran si(smo) par godina.
A mali info za zazubice, Rubini crta storiju na 360-370 str. Tema-Seminole i love storyFlapper


au Love Drool . mislio sam da ta prica ide u redovnu seriju, al ce ovako brze izaci
darkwoodaxe
#25 Posted : 16. studenog 2019. 9:45:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.1.2013.(UTC)
Posts: 76
Location: Zagreb
odlično razrađena prva texova priča, boselli nije pokvario stvar. doduše, napisao je u uvodniku da se držao gianluigijevog kanona. crtež izvrstan, a mat kolor prekrasan! ovo je najljepši libellus ikada. jedva čekam slijedeću priču, 320 stranica teškog brindisija.
preporuka svima.
kasper
#26 Posted : 26. studenog 2019. 15:39:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
kasper wrote:

nego, ocekivao sam ovo, ocekivao sam ovu naslovnicu. kupim izdanje, pa cu videti kako ce mi leci ova boja, da se ne zalecem sa komentarima


overio sam strip, steta sto je islo u ovom koloru.
sskaro
#27 Posted : 27. studenog 2019. 11:32:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.2.2015.(UTC)
Posts: 10
Location: Split
Svaka čast za tisak ovoga stripa na mat papiru ThumbsUp
Meni osobno puno draže nego na sjajnom papiru. Vizualno mi ljepše izgleda i puno je lakše čitati navečer pri umjetnom osvjetljenju, jer je puno manja refleksija. Čini mi se da je ovo vaše prvo izdanje u boji, koje je u potpunosti tiskano na mat papiru (?).
Što se mene tiče, nastavite tako i sa ostalim budućim izdanjima u boji, ne samo na ovim velikim A4 formatima, nego i na manjim kolor formatima (Zagor biblioteka, Tex kolor giganti i specijali itd.).
Baš me zanima i mišljenje ostalih čitatelja na ovu temu pa su komentari dobrodošli. Možda netko vidi veći benefit sa sjajnim papirom ili je to više stvar ukusa...
kasper
#28 Posted : 27. studenog 2019. 12:41:04(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
uvek sam za mat papir
klopek
#29 Posted : 27. studenog 2019. 13:48:53(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 27.11.2019.(UTC)
Posts: 1
Location: zagreb
sskaro wrote:
...nego i na manjim kolor formatima (Zagor biblioteka, Tex kolor giganti i specijali itd.).


Ako se TO desi, onda Libellus ima kupca manje. ThumbDown
Dado R.
#30 Posted : 27. studenog 2019. 14:41:17(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.774
Location: Zagreb
kasper wrote:
kasper wrote:

nego, ocekivao sam ovo, ocekivao sam ovu naslovnicu. kupim izdanje, pa cu videti kako ce mi leci ova boja, da se ne zalecem sa komentarima


overio sam strip, steta sto je islo u ovom koloru.

U kojem koloru?
Dado R.
#31 Posted : 27. studenog 2019. 14:57:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.774
Location: Zagreb
sskaro wrote:
Svaka čast za tisak ovoga stripa na mat papiru ThumbsUp
Meni osobno puno draže nego na sjajnom papiru. Vizualno mi ljepše izgleda i puno je lakše čitati navečer pri umjetnom osvjetljenju, jer je puno manja refleksija. Čini mi se da je ovo vaše prvo izdanje u boji, koje je u potpunosti tiskano na mat papiru (?).
Što se mene tiče, nastavite tako i sa ostalim budućim izdanjima u boji, ne samo na ovim velikim A4 formatima, nego i na manjim kolor formatima (Zagor biblioteka, Tex kolor giganti i specijali itd.).
Baš me zanima i mišljenje ostalih čitatelja na ovu temu pa su komentari dobrodošli. Možda netko vidi veći benefit sa sjajnim papirom ili je to više stvar ukusa...

I nasa druga kolorna izdanja tiskana su na mat papiru. Samo na drugom papiru, preciznije na kunstdruck mat papiru.
Ono to se vecini moze ciniti kao odsjaj, veci sjaj ili kako god, nije stvar samog papira (sjajni ili mat) vec o nacinu na koji odredjeni papir upija boje.
Kunstdruck mat u pravom omjeru upija boje i prikazuje ih u odlicnom, pravom kontrastu i najcesce je birani papir kad je u pitanju reprodukcija kolornih stranica.
S druge strane ima jos i drugih papira koji su takodjer odlicni u tom omjeru upijanja i prikaza boja kao sto je i ovaj papir koristen kod mladog Texa.
On ima mrvicu vece upijanje boje i nesto drukciju strukturu samog papira pa onda daje nesto malo manji odsjaj, sto se nekome svidja nekome ne, stvar ukusa.
Ono sto je apsolutno sigurno i dokazano je da se radi o dvije vrhunske vrste papira koje su zbilja odlicne za reprodukciju boja.
A o tome kome ce jedan ili drugi vise odgovarati, kao sto rekoh stvar je ukusa.
Primjerice ofsetni papir previse upije boju i nije idealan za kolorna izdanja ali je zato savrsen za crno-bijela. Zato mi primjerice kod knjiga koje su uglavnom crno-bijelih stranica
koristimo ofsetni papir za tisak crno-bijeli stranica a za kolorne stranice (primjerice naslovnice unutar stripa) koristimo kunstdruck mat koji se onda mora rucno dodavati.

Uglavnom, sve su to finese, mi se uvjek trudimo naci najbolje za svako izdanje, a ono sto ne namjeravamo raditi je mijenjati papir kod izdanja koja su vec zapoceta u odredjenoj
vrsti papira, ona ce takva ici do kraja. To bi se promijenilo samo ako bi se neki papir prestao proizvoditi no to je gotovo pa nemoguce... Smile

sskaro
#32 Posted : 2. prosinca 2019. 11:18:22(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.2.2015.(UTC)
Posts: 10
Location: Split
Dado R. wrote:
sskaro wrote:
Svaka čast za tisak ovoga stripa na mat papiru ThumbsUp
Meni osobno puno draže nego na sjajnom papiru. Vizualno mi ljepše izgleda i puno je lakše čitati navečer pri umjetnom osvjetljenju, jer je puno manja refleksija. Čini mi se da je ovo vaše prvo izdanje u boji, koje je u potpunosti tiskano na mat papiru (?).
Što se mene tiče, nastavite tako i sa ostalim budućim izdanjima u boji, ne samo na ovim velikim A4 formatima, nego i na manjim kolor formatima (Zagor biblioteka, Tex kolor giganti i specijali itd.).
Baš me zanima i mišljenje ostalih čitatelja na ovu temu pa su komentari dobrodošli. Možda netko vidi veći benefit sa sjajnim papirom ili je to više stvar ukusa...

I nasa druga kolorna izdanja tiskana su na mat papiru. Samo na drugom papiru, preciznije na kunstdruck mat papiru.
Ono to se vecini moze ciniti kao odsjaj, veci sjaj ili kako god, nije stvar samog papira (sjajni ili mat) vec o nacinu na koji odredjeni papir upija boje.
Kunstdruck mat u pravom omjeru upija boje i prikazuje ih u odlicnom, pravom kontrastu i najcesce je birani papir kad je u pitanju reprodukcija kolornih stranica.
S druge strane ima jos i drugih papira koji su takodjer odlicni u tom omjeru upijanja i prikaza boja kao sto je i ovaj papir koristen kod mladog Texa.
On ima mrvicu vece upijanje boje i nesto drukciju strukturu samog papira pa onda daje nesto malo manji odsjaj, sto se nekome svidja nekome ne, stvar ukusa.
Ono sto je apsolutno sigurno i dokazano je da se radi o dvije vrhunske vrste papira koje su zbilja odlicne za reprodukciju boja.
A o tome kome ce jedan ili drugi vise odgovarati, kao sto rekoh stvar je ukusa.
Primjerice ofsetni papir previse upije boju i nije idealan za kolorna izdanja ali je zato savrsen za crno-bijela. Zato mi primjerice kod knjiga koje su uglavnom crno-bijelih stranica
koristimo ofsetni papir za tisak crno-bijeli stranica a za kolorne stranice (primjerice naslovnice unutar stripa) koristimo kunstdruck mat koji se onda mora rucno dodavati.

Uglavnom, sve su to finese, mi se uvjek trudimo naci najbolje za svako izdanje, a ono sto ne namjeravamo raditi je mijenjati papir kod izdanja koja su vec zapoceta u odredjenoj
vrsti papira, ona ce takva ici do kraja. To bi se promijenilo samo ako bi se neki papir prestao proizvoditi no to je gotovo pa nemoguce... Smile



OK, hvala na detaljnom odgovoru. Bit ću iskren i stvarno nisam niti znao sve te cake s vrstama papira, no u svakom slučaju, papir korišten na ovom kolornom izdanju je pun pogodak (bar što se mene tiče) i sve pohvale za to.
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,212 seconds.