Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Deadwood Dick 2
Dado A.
#1 Posted : 31. listopada 2019. 15:46:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Zadnje izdanje u ovoj našoj novoj turi koja će u prodaji biti za nekoliko dana je Deadwood Dick 2, inače pravo malo remek-djelo koje je po predlošku Joea R. Lansdalea scenaristički potpisao izvrsni Maurizio Colombo, a crtački maestralno realizirao sjajni Pasquale Frisenda!

Naslovi priča koje čine cjelovitu pustolovinu su “Između Teksasa i pakla” te “Olovo i meso”, a autor unutarnjih naslovnica je baš kao i u prvom integralu fenomenalni Corrado Mastantuono, a ove glavne za knjigu - Pasquale Frisenda.

Naklada drugog integrala Deadwood Dicka bit će 450 primjeraka (144 stranice, A4 format), redovna cijena 195 kn, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za promotivnih 156 HRK.

Bacite pogled:



kasper
#2 Posted : 31. listopada 2019. 21:29:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
frisenda Drool
obecava ovo BigGrin
kasper
#3 Posted : 13. studenog 2019. 10:40:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
kec je krenuo malo trapavo, valjda dok se sve to uhoda. al do kraja je sve doslo na svoje.
al ova dvojka, ovo je... nevidjeno Love Drool . frisenda, meni je i dalje najbolji u patagoniji, to mi je i najbolji strip, prica je tamo bolja/kompleksina. al mislim da sam ovde vise uzivao u svakoj nacrtanoj tabli, svakom kajsu. malo je frisenda okrenuo svoj stil ka drugom velikanu, neponovljivom munjozu, i meni je to ovde 100% prijalo. a sam strip, skoro ko paniser max - znaci imamo ciscenje olosa, a frisenda crta. atraktivnih scena koliko vam dusa zeli.
i tako je boneli postao cuvar lepote evropskog/juzno americkog crno belog crteza. jedan od najboljih stripova ove godine/poslednjih godina

nego, vidim da ni u italiji nije izasao treci deo Confused , sta se to desava tamo Crying
matex
#4 Posted : 13. studenog 2019. 12:09:43(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 126
Location: Makarska
kasper wrote:


nego, vidim da ni u italiji nije izasao treci deo Confused , sta se to desava tamo Crying

Kako misliš 'nije izašao'?! A trodijelna Boselli - Andreucci, skoro godinu dana..!
kasper
#5 Posted : 13. studenog 2019. 13:33:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
matex wrote:
kasper wrote:


nego, vidim da ni u italiji nije izasao treci deo Confused , sta se to desava tamo Crying

Kako misliš 'nije izašao'?! A trodijelna Boselli - Andreucci, skoro godinu dana..!



isasao na kiosku, ll ne prati ta izdanja. valjda ce andreuci da uradi naslovnicu i tako to
matex
#6 Posted : 13. studenog 2019. 14:18:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 126
Location: Makarska
kasper wrote:
matex wrote:
kasper wrote:


nego, vidim da ni u italiji nije izasao treci deo Confused , sta se to desava tamo Crying

Kako misliš 'nije izašao'?! A trodijelna Boselli - Andreucci, skoro godinu dana..!



isasao na kiosku, ll ne prati ta izdanja. valjda ce andreuci da uradi naslovnicu i tako to

A toBigGrin. Ma nema veze, bitno da je dobro. Ja još nisam do ove ture, vidim da će biti uživancije.
Dado A.
#7 Posted : 13. studenog 2019. 23:17:06(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Deadwood Dick 2 je pravo remek-djelo! Frisenda razvalio do jaja, a scenarij tarantinovski! Divota!Cool
Dado A.
#8 Posted : 13. studenog 2019. 23:17:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
kasper wrote:
kec je krenuo malo trapavo, valjda dok se sve to uhoda. al do kraja je sve doslo na svoje.
al ova dvojka, ovo je... nevidjeno Love Drool . frisenda, meni je i dalje najbolji u patagoniji, to mi je i najbolji strip, prica je tamo bolja/kompleksina. al mislim da sam ovde vise uzivao u svakoj nacrtanoj tabli, svakom kajsu. malo je frisenda okrenuo svoj stil ka drugom velikanu, neponovljivom munjozu, i meni je to ovde 100% prijalo. a sam strip, skoro ko paniser max - znaci imamo ciscenje olosa, a frisenda crta. atraktivnih scena koliko vam dusa zeli.
i tako je boneli postao cuvar lepote evropskog/juzno americkog crno belog crteza. jedan od najboljih stripova ove godine/poslednjih godina

nego, vidim da ni u italiji nije izasao treci deo Confused , sta se to desava tamo Crying


Ne tresi se.Cool
JamX
#9 Posted : 16. studenog 2019. 19:37:13(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2019.(UTC)
Posts: 31
Kupio sam na račun odličnog crteža i nisam se razočarao. Čovjek je "ubio", što se kaže.
Možda možemo očekivati 3. Knjigu iduće godine kad ovako dobro ide? BigGrin Naravno, poslije zasluženog odmoraLOL
laura10
#10 Posted : 17. ožujka 2021. 2:07:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
kupio sam ovaj komplet 3 knjige
procitao prvu i to mi je bilo ok,malo previse psovki al dobro,procita sam
krenuo citati drugu knjigu i sve super,pucacina,spasava onu curu kojoj indijanac vadi oko,malo ispraznija se poslije na kolegicama....sve super i onda dode scena gdje indijanac ubija ili jos tocnije zakolje svog sina(7-8 god star,mozda i manje) i samo sam zatvorija i reka" rodjo moj ides na prodaju jer ja te vise nikad otvoriti i citati necu taman da si neznam kakvo remek djelo"
kamo srice da ga nikad nisam kupia /otvoria :(
ovo je naravno moje misljenje o stripu(nikako o izdavacu i kako je izdanje odradeno) i necu ga promijeniti
toliko od mene BigGrin
Dado R.
#11 Posted : 17. ožujka 2021. 10:42:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
laura10 wrote:
kupio sam ovaj komplet 3 knjige
procitao prvu i to mi je bilo ok,malo previse psovki al dobro,procita sam
krenuo citati drugu knjigu i sve super,pucacina,spasava onu curu kojoj indijanac vadi oko,malo ispraznija se poslije na kolegicama....sve super i onda dode scena gdje indijanac ubija ili jos tocnije zakolje svog sina(7-8 god star,mozda i manje) i samo sam zatvorija i reka" rodjo moj ides na prodaju jer ja te vise nikad otvoriti i citati necu taman da si neznam kakvo remek djelo"
kamo srice da ga nikad nisam kupia /otvoria :(
ovo je naravno moje misljenje o stripu(nikako o izdavacu i kako je izdanje odradeno) i necu ga promijeniti
toliko od mene BigGrin

Zao mi je da ti se nije svidio jer je zbilja remek djelo. Problem je sto je to unutra doista bila realnost, koliko god okrutna bila i jest, ali je bila takva.
Procitao sam puno knjiga i pogledao dosta dokumentaraca o Indijancima i opcenito o Westernu, i smatram da Deadwood Dick odlicno opisuje stanje tog vremena.
Nije to nikakva romantizirana i politicki korektna verzija opisa Divljeg zapada vec pravi, prljavi, krvavi western kakav je i bio.
Mozda nije za svaciji zeludac, ali kao da su ikakvi ratovi i sukobi za bilo ciji zeludac osim za zvijeri u ljudskom oblicju a takvih je bilo i bit ce uvijek vise nego dovoljno, nazalost.

E sad tebe je zgrozilo jer Indijanac ubije svog sina kako ne bi bijelcima pao u ruke a i sam se onda sprema za smrt?
Kako ti to opisujes ispada kao scena klanja vlastitog djeteta sto nema veze s onim sto je u stripu. Istina je da Indijanac ubija svog sina da ne padne bijelcima u ruke
ali nikakve scene klanja nema niti se uopce vidi kako ga ubija i na koji nacin ga ubija. Izuzev krvavog noza ne vidi se nista drugo. Pa ne znam od kud tebi to da ga "zakolje"?

Svi krvavi sukobi i ratovi neizbjezno nose sa sobom horde divljaka koji pljackaju, siluju, vade oci, rezu vratove, ubijaju nedužne, bespomoćne.
U svojoj nemoci znalo se dogoditi da ljudi svojim bliznjima kao i sebi oduzmu zivot kako nebi pali u ruke neprijatelju jer su znali da ih ceka gore od brze smrti.
I naravno da je DD osim sto je remek djelo i tezak strip i nije samo za "ubit vrijeme". I mogu shvatiti da to nije western strip kakvog zelis citati.

Barem sam uvjeren da ces naci kupca vrlo brzo, broj 2 je rasprodan...Smile
Dado A.
#12 Posted : 17. ožujka 2021. 21:38:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
laura10 wrote:
kupio sam ovaj komplet 3 knjige
procitao prvu i to mi je bilo ok,malo previse psovki al dobro,procita sam
krenuo citati drugu knjigu i sve super,pucacina,spasava onu curu kojoj indijanac vadi oko,malo ispraznija se poslije na kolegicama....sve super i onda dode scena gdje indijanac ubija ili jos tocnije zakolje svog sina(7-8 god star,mozda i manje) i samo sam zatvorija i reka" rodjo moj ides na prodaju jer ja te vise nikad otvoriti i citati necu taman da si neznam kakvo remek djelo"
kamo srice da ga nikad nisam kupia /otvoria :(
ovo je naravno moje misljenje o stripu(nikako o izdavacu i kako je izdanje odradeno) i necu ga promijeniti
toliko od mene BigGrin


Normalno je da nemamo svi isto mišljenje i to je sasvim okej. Live and let live.Smile

A mene je ovo što si napisao podsjetilo na to kad sam jednom prijatelju prije 20 i kusur godina preporučio “Reservoir dogs”. Nasrao me da nisam normalan kakve to filmove gledam i u kakvim krvavim i okrutnim scenama uživam.LOL LOL LOL


laura10
#13 Posted : 17. ožujka 2021. 23:53:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
razumijem vas obojicu ,ali ovaj strip nije za mene,"zakolje" iliti prikla ga svejedno
istina nevidi se scena jer ga je kao uzeo u narucje ,no mene je to odbilo od stripa
vidjao sam u stripovima gdje indijanci/bijelci ubijaju dijecu ali nikada gdje netko ubije vlastita sina na ovaj barbarski nacin
javio se kolega i komplet je otisa u prave ruke
Dado A.
#14 Posted : 18. ožujka 2021. 7:18:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
laura10 wrote:
razumijem vas obojicu ,ali ovaj strip nije za mene,"zakolje" iliti prikla ga svejedno
istina nevidi se scena jer ga je kao uzeo u narucje ,no mene je to odbilo od stripa
vidjao sam u stripovima gdje indijanci/bijelci ubijaju dijecu ali nikada gdje netko ubije vlastita sina na ovaj barbarski nacin
javio se kolega i komplet je otisa u prave ruke


Nisu ga bezveze zvali “Divlji zapad”.Smile
laura10
#15 Posted : 18. ožujka 2021. 20:59:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
nemojte zamiriti nista,probao sam ali nije islo ....
anto
#16 Posted : 18. ožujka 2021. 21:30:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado A. wrote:
Deadwood Dick 2 je pravo remek-djelo! Frisenda razvalio do jaja, a scenarij tarantinovski! Divota!Cool

meni je jednako dobar,pa čak i malo draži kec sa sjajnim Mastantuonom i ništa manje lošim Mazijerom (trojka mi stoji ispod kreveta,nikako da je pročitam,ali iz listanja vidim da će biti top)

ovo što je napisala Laura meni i nije zapalo za oko,ali kapiram je,žene su ipak osetljivije.
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,124 seconds.