Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Fibra
Keziah
#1 Posted : 24. listopada 2018. 22:33:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side


Fibra (vrućica) je najbolji opis za stanje u kojemu se čovjek nalazi kada radi nešto kreativno i s velikom strašću.

Izdavačka kuća Fibra osnovana je u lipnju 2006. u Zagrebu. Marko Šunjić, glavni urednik, jedan je od aktivnijih ljudi na domaćoj strip-sceni u posljednjih nekoliko godina, u prvom redu kao osnivač i glavni urednik internet strip portala www.stripovi.com, koji je već preko 5 godina ključno "virtualno" okupljalište ljubitelja stripa na našim prostorima, čiji je rad značajno doprinio renesansi stripa kod nas. No, internet portal kao medij ima svoja ograničenja, te se iz potrebe za još većim i opipljivijim doprinosom strip sceni rodila ideja o pokretanju izdavačke kuće.

Nakon dvije godine uspješne suradnje sa izdavačkom kućom Libellus, koja je rezultirala s nekoliko uspješnih projekata (od kojih se posebno ističe Ken Parker, koji uostalom i nastavlja s izlaženjem u Fibri), nastala je Fibra, s ponešto drugačijom koncepcijom i ciljevima. Uslijed procvata strip izdavaštva i povećanja ponude strip naslova na domaćoj sceni, smatramo kako postoji prostor za izdavačku kuću koja će se fokusirati na izdavanje "drugačijih", dosad neobjavljenih i široj javnosti manje poznatih stripova, oslanjajući se, umjesto na komercijalni, prvenstveno na njihov autorski i umjetnički potencijal. Količina kvalitetnih i značajnih naslova koji, uslijed velike rupe u izdavaštvu koja nas je zadesila, već godinama prolaze mimo naših striparnica je ogromna, a naš je cilj i želja objaviti ih što je moguće više, u što kvalitetnijoj opremi, i naravno, s puno pažnje i strasti, kao što i zaslužuju.

http://www.fibra.hr/
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#2 Posted : 24. listopada 2018. 22:34:06(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Ne trebamo puno filozofirati o fibri, pa možemo krenuti s diskusijama u vezi ove teme.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#3 Posted : 29. listopada 2018. 22:38:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Od Fibre nemam mnogo, uzeo sam ono zasad što mi se prvo svidjelo: Walking Dead, odnosno Živi mrtvaci 1-3 i Pogrebnik 1-2. Ovi "Živi mrtvaci" su odličan strip, stvarno prepruka svima Smile



"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#4 Posted : 30. listopada 2018. 1:57:00(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Budem pisao o Fibri i ja sam tek početnik kod ovakvih stripova.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#5 Posted : 3. studenog 2018. 23:22:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side




Pročitao i dosta mi se svidjelo.
Ima dosta slika bez teksta, baš za kontemplaciju.
Crtež karikaturan ali mi je legao, također i boje.
Vrlo dobra priča,jednostavna, malo mi je kraj čudan ali ok, moglo je i bolje.
Bolje bi bilo da se završilo kad je Celeste skladao, tj. čitao pisma vojnika ženama i ostao na otoku cijeli život, nego ono miješanje kratkonogog.
Strip za čisto opuštanje bez puno razmišljanja, samo zabava.
Inače ovo je moj prvi fibrin pročitani strip.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#6 Posted : 9. studenog 2018. 20:55:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
NOVA IZDANJA FIBRE ZA INTERLIBER
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#7 Posted : 9. studenog 2018. 20:56:56(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side


Hvaljeni pripovjedni genij Osamua Tezuke, besprijekorna vještina njegova vizualnog izražavanja i topla humanost u potpunosti su procvjetale u ovom epu u osam knjiga o Siddharthinu životu i svijetu. Tezuka dokazuje svoje duboko razumijevanje teme kontekstualizirajući Buddhine ideje; naglasak je na pokretu, akciji, emociji i sukobu dok princ Siddhartha bježi od kuće, putuje kroz Indiju i propituje hinduske običaje poput asketskog samoozljeđivanja i ugnjetavanja kasti. Tezukin Buddha ne preporučuje rezignaciju i pasivnost, već propovijeda prosvjetljenje kad prepoznamo povezanost svega, preporučuje suosjećanje s patnjom i razumno uređenje naših života. Filozofski segmenti utkani su u međuljudske situacije uz revolucionarnu vizualnu dinamiku zbog koje umjetnik nikad ne gubi pažnju čitatelja. Tezuka je bio više humanist nego budist, a njegov magnum opus nije propagandni pokušaj. U tom smislu može se usporediti s romanom Hermanna Hessea ili Bertoluccijevim filmom; Tezukin pristup zapravo izražava blago nepoštivanje religije jer uključuje ono što zapadni komentatori često izbjegavaju, a to je humor.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#8 Posted : 9. studenog 2018. 20:57:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side

Ovo je legenda o neslozi koja je zavadila bića s dlakom i bića s kožom, životinje i ljude. Međusobne razlike trebale bi zbližavati i jačati. Ali kad se poriču, izbijaju ratovi, a nerazumijevanje se pretvara u mržnju. Gubice zijevaju, očnjaci deru, mačevi režu, krv teče. Ljepotica i Zvijer trebali su se sjediniti u braku. No ljubavi među njima nije moglo biti, a uzvanici na svadbi bili su ubojstvo i izdaja. I Ljepotica je morala pobjeći... Kako bi preživjela. A pobjeći je mogla samo u Šumu djevica koja štiti sve što je drugačije. Pa makar bilo čudovišno i razorno. Zato je svatko morao shvatiti da u njemu ima i dlake i kože. I da samo ljubav vodi k sjedinjavanju različitosti.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#9 Posted : 9. studenog 2018. 20:58:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side

Nova Kaledonija, 1925. Daleko od svoje rodne Savoje iz koje su pobjegli nakon rata, Blanca, Florentin, Pauline i Arpin konačno se nastanjuju na drugom kraju svijeta. Ipak, novi život u kolonijama neće zadovoljiti njihovu viziju o socijalnoj pravdi i slobodi. Kako atmosfera postaje sve napetija, približava se trenutak obračuna...
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#10 Posted : 9. studenog 2018. 21:01:06(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side


Hellboy Mikea Mignole kulturna je senzacija još otkako se prvi put pojavio 1993. Desetak puta je dobio prestižnu nagradu Eisner, a strip se razgranao u seriju romana, videoigara i igranih filmova.

Fibra vam s veseljem predstavlja stripove kojima je sve to počelo, u prestižnom izdanju velikog formata, dostojnog Mignolina spektakularnog crteža. Svaki naš svezak na tri stotine ili više stranica donosi materijal iz barem dva izvorna broširana sveska, uz brojne dopunske materijale poput dosad neobjavljenih nacrta i skica.

Treći svezak pun je preokreta: Hellboy napušta državnu službu u Pobjedniku crvu, cijena je Treće želje, a na Otoku doznaje istinu o Desnici Usuda.


Hellboy Mikea Mignole kulturna je senzacija još otkako se prvi put pojavio 1993. Desetak puta je dobio prestižnu nagradu Eisner, a strip se razgranao u seriju romana, videoigara i igranih filmova.

Fibra vam s veseljem predstavlja stripove kojima je sve to počelo, u prestižnom izdanju velikog formata, dostojnog Mignolina spektakularnog crteža. Svaki naš svezak na tri stotine ili više stranica donosi materijal iz barem dva izvorna broširana sveska, uz brojne dopunske materijale poput dosad neobjavljenih nacrta i skica.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#11 Posted : 9. studenog 2018. 21:02:04(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side

Daleko, u vodama otoka Seina, Ar-Men izranja iz valova.
Najistureniji i najnepristupačniji svjetionik u Bretanji. Odnosno na cijelome svijetu.
Zovu ga “živi pakao”.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#12 Posted : 9. studenog 2018. 21:03:05(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side

Tyler Cross je upravo ukrao 17 kilograma čistog heroina koji pripada mafiji. S 20 dolara u džepu, sačmaricom i coltom za pojasom, on pješači kroz samo srce Teksasa. Pravac Black Rock, gradić usred ničega u vlasništvu naftnog tajkuna i njegovih sinova. Malo je reći da će primitivci iz Black Rocka još dugo pamtiti gangstera koji je prošao kroz njihov grad…

Tako počinje saga o Tyleru Crossu, nemilosrdnom i opakom gangsteru koji za sobom ostavlja krvavi trag. Fibra vam u ovoj knjizi donosi tri napete i zabavne priče - prava poslastica za sve ljubitelje krimića!
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#13 Posted : 9. studenog 2018. 21:04:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side

Braćo ljudi, koji živite za nama, ne budite srca kamenog!

Navodno se rodio isti onaj dan kad je umrla Ivana Orleanska. Oca su mu objesili, majku prije pogubljenja podvrgli mukama. Na Pariškom sveučilištu naučio je latinski i grčki. Od najranije dobi bio je razvratnik, lažac i lopov. Družio se sa sirotinjom, bogatima, studentima, svećenicima, prostitutkama, ubojicama, pjesnicima i kraljevima. Ni jedan ljudski osjećaj nije mu bio stran. Od najdivnijih djela do najzvjerskijih zločina, počinio je sve što je ljudsko biće u stanju. Svijetu je dao snažne i tajanstvene pjesme i utro put kojim će kročiti svi ostali pjesnici: put posvemašnje slobode.

Ovu izvanrednu adaptaciju istoimenog romana Jeana Teuléa, koji se ponosno i ponizno zaodjenuo u veličanstvene dronjke Françoisa Villona, potpisuje talijanski majstor pera i kista, Luigi Critone.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,100 seconds.