Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

7 Pages<12345>»
MARTIN MYSTERE
DinkoJ
#41 Posted : 2. veljače 2019. 23:41:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Giancarlo Alessandrini

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Zanimljiva priča o teoriji povezanosti civilizacija Egipta i Maja. Najzanimljiviji dio je priča o odnosu Martija i Sergeja Orloffa koji je meni jedan od najboljih strip negativaca ikada. Za ovaj strip sam vezan jer najranije što se mogu sjetiti da sam ikada čitao neki strip je scena upravo iz ovoga kada Marti i Orloff dobivaju lasere, te taj laser stavljen na Orloffovu ruku u koju on stavlja i kuku. Ja mislim da sam imao nekih 5 godina i da me je ta scena fascinirala. Znam da sam uz taj imao još i Putovanje u budučnost od kojeg se ništa ne sječam osim same naslovnice. Što se tiče samog stripa vrlo dobar strip sa dosta nelogičnosti, pogotovo dio u kojem Java njuši tragove stare nekoliko dana, Orloffov laser je malo na jednoj pa malo na drugoj ruci itd. Zbog sentimentalne vezanosti za ovaj strip koji sam čitao prije nekih 35 godina i sada kada sam ga opet čitao sijetio sam se tih scena i doživljaja koje sam onda imao kada sam gledao te lasere ne mogu biti objektivan.

priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 10
Spock
#42 Posted : 3. veljače 2019. 0:54:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Giancarlo Alessandrini

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Zanimljiva priča o teoriji povezanosti civilizacija Egipta i Maja. Najzanimljiviji dio je priča o odnosu Martija i Sergeja Orloffa koji je meni jedan od najboljih strip negativaca ikada. Za ovaj strip sam vezan jer najranije što se mogu sjetiti da sam ikada čitao neki strip je scena upravo iz ovoga kada Marti i Orloff dobivaju lasere, te taj laser stavljen na Orloffovu ruku u koju on stavlja i kuku. Ja mislim da sam imao nekih 5 godina i da me je ta scena fascinirala. Znam da sam uz taj imao još i Putovanje u budučnost od kojeg se ništa ne sječam osim same naslovnice. Što se tiče samog stripa vrlo dobar strip sa dosta nelogičnosti, pogotovo dio u kojem Java njuši tragove stare nekoliko dana, Orloffov laser je malo na jednoj pa malo na drugoj ruci itd. Zbog sentimentalne vezanosti za ovaj strip koji sam čitao prije nekih 35 godina i sada kada sam ga opet čitao sijetio sam se tih scena i doživljaja koje sam onda imao kada sam gledao te lasere ne mogu biti objektivan.

priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 10



Vrhunska priča! Jedino mi Java previše dobar kao pas tragač. Kasnije epizode su puno realističnije u tom pogledu. Alessandrinijev crtež u prvoj epizodi mi je puno bolji nego u ovoj. Ajme, na što mu Mister No liči!?! Je da bi triba bit stariji i deblji, ali ipak...

(9, 10, 6, 9) - 84%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#43 Posted : 3. veljače 2019. 19:02:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Prva priča Operacija Arka

Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Giancarlo Alessandrini, Angelo Maria Ricci

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Odlična priča o noinoj arci sa odlično razrađenim scenarijem, dok sam čitao podsjetio me na neke knjige Dana Browna. Cijeli život sam znao za KGB ali se nikad nisam pitao što ta skračenica znači i u ovom stripu sam prvi puta saznao Komitet Gospodarske Bezopasnosti, čovijek uči dok je živ. Dok sam čitao sva pitanja su razjašnjena i to vrlo zadovoljavajuče osim jedne male zamjerke što se dogodilo s onom radijacijom i zar ne bi Marti i Java imali veće posljedice zbog zračenja na kraju stripa.

priča: 10, scenarij: 10, crtež: 9, naslovnica: 9


Druga priča Prokleto Pleme

Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Franco Bignotti, Angelo Maria Ricci

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Zanimljiva ideja koja se jednostavno izgubila u izvedbi. Pozitivna strana stripa je crtež koji je stvarno dobar, zanimljiva objašnjenja nekih drevnih vjerovanja (ostavljanje hrane u grobnici, čitanje predskazanja iz jetre životinja itd.) ali ostatak 95% stripa čisti zaborav uz gomilu nelogičnosti i ne postoje odgovori na postavljena pitanja, ponovljena priča (opet ta radijacija, Atlantida, komora sa čuvanjem života kao u Noinoj arci).

priča: 3, scenarij: 5, crtež: 9, naslovnica: 9
Spock
#44 Posted : 3. veljače 2019. 20:02:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Odlično Dinko. Lijepi i logični komentari. Većinom se ovdje slažem s tobom. Jedino su ti možda ocjene prevelike za "Operaciju Arka", ali neka! Smile
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#45 Posted : 4. veljače 2019. 14:15:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Angelo Maria Ricci

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Ništa nije beskonačno samo mi u tom trenutku nismo u stanju uvidjeti kraj proučavanog objekta. Kada sam čitao ovaj strip sjetio sam se mog profesora matematike koji mi je objasnio kako je svemir konačan, problem nastaje u našem poimanju dimenzije. Pošto mi živimo u trodimenzionalnom svijetu mi sva shvačanja i poimanja prostora i vremena crpimo iz zakonitosti te tri dimenzije. Profesor je naglasio da u svemiru postoje druge dimenzije koje mi ne možemo definirati i da nas to sprječava da shvatimo svemir. Upravo to pitanje dimenzije i prostora obrađuje ovaj Marti Misterija. Iako strip nisam shvatio u potpunosti to ne umanjuje dojam da se radi za mene o pravom remek djelu. Problem shvačanja stripa proizlazi iz odgovora koje dobivam na postavljena pitanja ali ti odgovori sa sobom nose nova pitanja. Isto kao što ništa nije beskonačno samo mi u tom trenutku nismo u stanju uvidjeti kraj tako i ovaj strip za shvačanje zahtjeva od mene da ga ponovo pročitam. Što se tiče crteža on je za mene odličan samo uz malu zamjerku da Marti Misterija uopće ne sliči na sebe.

priča: 9, scenarij: 10, crtež: 8, naslovnica: 8
Spock
#46 Posted : 4. veljače 2019. 16:55:54(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Angelo Maria Ricci

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Ništa nije beskonačno samo mi u tom trenutku nismo u stanju uvidjeti kraj proučavanog objekta. Kada sam čitao ovaj strip sjetio sam se mog profesora matematike koji mi je objasnio kako je svemir konačan, problem nastaje u našem poimanju dimenzije. Pošto mi živimo u trodimenzionalnom svijetu mi sva shvačanja i poimanja prostora i vremena crpimo iz zakonitosti te tri dimenzije. Profesor je naglasio da u svemiru postoje druge dimenzije koje mi ne možemo definirati i da nas to sprječava da shvatimo svemir. Upravo to pitanje dimenzije i prostora obrađuje ovaj Marti Misterija. Iako strip nisam shvatio u potpunosti to ne umanjuje dojam da se radi za mene o pravom remek djelu. Problem shvačanja stripa proizlazi iz odgovora koje dobivam na postavljena pitanja ali ti odgovori sa sobom nose nova pitanja. Isto kao što ništa nije beskonačno samo mi u tom trenutku nismo u stanju uvidjeti kraj tako i ovaj strip za shvačanje zahtjeva od mene da ga ponovo pročitam. Što se tiče crteža on je za mene odličan samo uz malu zamjerku da Marti Misterija uopće ne sliči na sebe.

priča: 9, scenarij: 10, crtež: 8, naslovnica: 8



Odličan komentar! Dugo mislim ponovno krenuti čitati Martina kronološki u ovom novom Libellusovom ruhu, a ovi tvoji komentari me možda i ponukaju da konačno krenem s tim.

Inače, evo i link za recenziju ove epizode, ako te zanima: https://www.stripovi.com...-uzas-u-providenceu/66/

Komentar ti je toliko dobar da bi bilo šteta da se izgubi u nepreglednosti foruma.
Čak bih ti preporučio da se logiraš i na stripovi.com, pa da i tamo lijepiš svoje komentare kao komentare recenzija!
Meni je veći gušt kada nakon čitanja pročitam recenziju, pa ostavim komentar na nju. Nerijetko mi, kod kompliciranijih epizoda, komentari drugih članova pomognu da bolje shvatim neke stvari, a i da primijetim detalje koji su mi možda promaknuli.

U svakom slučaju, lijepo i kvalitetno izgledaju ovi tvoji komentari! ThumbsUp
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#47 Posted : 4. veljače 2019. 17:53:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Ma nisam ja relevantan da ostavljam komentare na velikom forumu kao što su stripovi.com, ovdje mi je zanimljivo zato što nas ima trojca pa ono čista kučna atmosfera. Inače ja sam redovno čitao Martije ali onda je uslijedio rat i sve se nekako prekinulo, tih sarih epizoda se večine ni ne sječam a do novih mi je teže doči. Ja sam se vratio čitanju stripova kada sam slučajno u prolazu vidio one pakete Zagora i Alan Forda za 25 kn. Prije par dana sam baš kupovao nove paketiće Alan Forda i slučajno naišao na starog prijatelja, kad je vidio da kupujem stripoveo spomenuo je da ima par Martija i ako hoću da mi može posuditi da pročitam. Ovi Martiji su za mene eksluziva i kada pročitam moram ih vratiti. Vidio sam da se ti ne slažeš sa mojom ocijenom (6, 5, 6, 10), to je upravo ono da svatko ima svoje mišljenje, dok je za tebe ovo ispodprosječna epizoda meni je ovo stvarno ugodno iznenađenje i baš sam uživao u čitanju.
Spock
#48 Posted : 4. veljače 2019. 18:24:04(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:
Ma nisam ja relevantan da ostavljam komentare na velikom forumu kao što su stripovi.com, ovdje mi je zanimljivo zato što nas ima trojca pa ono čista kučna atmosfera. Inače ja sam redovno čitao Martije ali onda je uslijedio rat i sve se nekako prekinulo, tih sarih epizoda se večine ni ne sječam a do novih mi je teže doči. Ja sam se vratio čitanju stripova kada sam slučajno u prolazu vidio one pakete Zagora i Alan Forda za 25 kn. Prije par dana sam baš kupovao nove paketiće Alan Forda i slučajno naišao na starog prijatelja, kad je vidio da kupujem stripoveo spomenuo je da ima par Martija i ako hoću da mi može posuditi da pročitam. Ovi Martiji su za mene eksluziva i kada pročitam moram ih vratiti. Vidio sam da se ti ne slažeš sa mojom ocijenom (6, 5, 6, 10), to je upravo ono da svatko ima svoje mišljenje, dok je za tebe ovo ispodprosječna epizoda meni je ovo stvarno ugodno iznenađenje i baš sam uživao u čitanju.


Po komentarima si više nego relevantan.

Taj moj komentar je star više od deset godina, a to ne znači da bih sada imao isto mišljenje da pročitam ovu epizodu. To i je ljepota kod skupljanja stripova. Ljudi se vremenom mijenjaju. Vratiš se nečemu nakon dosta godina i doživiš drugačiji utisak.
Nečiji komentar ti također može pomoći da priču sagledaš iz drugog kuta, pa promijeniš i mišljenje.
Tvoj komentar je jedan od takvih i zato sam ti i predložio da se logiraš tamo i ostaviš komentar.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#49 Posted : 6. veljače 2019. 16:21:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Gaetano e Gaspare Cassaro

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Kada sam vidio naslovnicu pomislio sam ovo je priča o Javi, nakon par stranica to je trebala biti priča o nestanku jedne vrste koja je i u ovom trenutku aktualna kada na dnevnoj bazi odumiru nacije, kulture, životinjske vrste itd., ma zapravo što sam više čitao dobio sam dojam da če ovo biti jedna od priča Agathe Chrisite i detektiva Hercula Poirota koji pažljivo izučava mjesto zločina i na intrigantan i promišljen način riješava zločin, u sredini je to bila priča o društvenim otpadnicima ali ne onim buntonicima bez razloga poput James Deana koji se svojevoljno izopčuju več onima koje društvo odbacuje pa se oni udružuju kao u Browningovom filmu "Freaks" iz 1932, na kraju je to trebala biti priča o prijateljstvu, pohlepi i izdaji. Dylan Dog ima epizodu pod imenom "Priča o nikome" ovaj se Marti zapravo trebao zvati "Priča o ničemu".

priča: 1, scenarij: 1, crtež: 6, naslovnica: 8
Spock
#50 Posted : 6. veljače 2019. 23:11:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Gaetano e Gaspare Cassaro

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Kada sam vidio naslovnicu pomislio sam ovo je priča o Javi, nakon par stranica to je trebala biti priča o nestanku jedne vrste koja je i u ovom trenutku aktualna kada na dnevnoj bazi odumiru nacije, kulture, životinjske vrste itd., ma zapravo što sam više čitao dobio sam dojam da če ovo biti jedna od priča Agathe Chrisite i detektiva Hercula Poirota koji pažljivo izučava mjesto zločina i na intrigantan i promišljen način riješava zločin, u sredini je to bila priča o društvenim otpadnicima ali ne onim buntonicima bez razloga poput James Deana koji se svojevoljno izopčuju več onima koje društvo odbacuje pa se oni udružuju kao u Browningovom filmu "Freaks" iz 1932, na kraju je to trebala biti priča o prijateljstvu, pohlepi i izdaji. Dylan Dog ima epizodu pod imenom "Priča o nikome" ovaj se Marti zapravo trebao zvati "Priča o ničemu".

priča: 1, scenarij: 1, crtež: 6, naslovnica: 8


Uh, jesi ovdje strog s ocjenama! Crying

Priča je nerazrađena, puna nepotrebne patetike i nelogičnosti, ali to je stil osamdesetih. Crtež OK. Naslovnica puno više obećava nego sam strip nudi.

(priča: 7, scenarij: 4, crtež: 6, naslovnica: 9) - 60%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#51 Posted : 7. veljače 2019. 17:00:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Filippucci uy Alessandrinijevu prijateljsku pomoć

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

LIKOVI: Bertoli i Pasini

Tolkien je u Silmarillionu naveo da su Ainur "holy ones" svojom pjesmom od ništavila stvorili i oblikovali svijet. Glazba je za ljudski rod nezamjenjiva supstanca svake kulture. S glazbom se slavi, tuguje, opušta, zabavlja ali i isprača na vječni počinak. U ovom Martiju glazba je otišla korak dalje pa kao u Silmarilionu označena kao stvaralac svijeta. Ovog Martija odlikuje odlična priča sa još boljim scenarijem. Svi likovi su razrađeni u dubinu tako da imamo gospodina Deea, gospodina Kelly, striptizetu Angie, zbunjenog agenta Brody te hrpu ostalih od kojih svaki ima svoju osobnost koja nam te inače sporedne likove čine nezamjenjivima. Prisutna je i velika količina inteligentnog humora koji proizlazi upravo iz osobnosti navedenih sporednih likova. Jedino što me u ovom stripu zbunjuje je crtež koji me na trenutke razočara a onda opet u sljedećoj sceni zadivi. Sve u svemu epizoda pravi dragulj i zaslužuje da bude u pravom smislu Specijalno izdanje.

priča: 9, scenarij: 10, crtež: 7, naslovnica: 8
Spock
#52 Posted : 7. veljače 2019. 19:12:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:


Scenarij Alfredo Castelli

Crtež Filippucci uy Alessandrinijevu prijateljsku pomoć

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

LIKOVI: Bertoli i Pasini

Tolkien je u Silmarillionu naveo da su Ainur "holy ones" svojom pjesmom od ništavila stvorili i oblikovali svijet. Glazba je za ljudski rod nezamjenjiva supstanca svake kulture. S glazbom se slavi, tuguje, opušta, zabavlja ali i isprača na vječni počinak. U ovom Martiju glazba je otišla korak dalje pa kao u Silmarilionu označena kao stvaralac svijeta. Ovog Martija odlikuje odlična priča sa još boljim scenarijem. Svi likovi su razrađeni u dubinu tako da imamo gospodina Deea, gospodina Kelly, striptizetu Angie, zbunjenog agenta Brody te hrpu ostalih od kojih svaki ima svoju osobnost koja nam te inače sporedne likove čine nezamjenjivima. Prisutna je i velika količina inteligentnog humora koji proizlazi upravo iz osobnosti navedenih sporednih likova. Jedino što me u ovom stripu zbunjuje je crtež koji me na trenutke razočara a onda opet u sljedećoj sceni zadivi. Sve u svemu epizoda pravi dragulj i zaslužuje da bude u pravom smislu Specijalno izdanje.

priča: 9, scenarij: 10, crtež: 7, naslovnica: 8


Pa dođe do zamora materijala kada pročitaš puno ovih specijala, pa nema te zadivljenosti kao u tvom slučaju, ali
i meni je ovo jedan od boljih specijala. Inače, meni baš odgovara taj humor i neozbiljni štih koji se proteže kroz njih, a još su zabavni i edukativni. Di češ bolje? Dakle, ovdje je Castelli od jedne ne baš zanimljive i nepretenciozne priče (klasična glazba - bljak) uspio, odličnim scenarijom, napraviti jednu više nego solidnu cjelinu. Legenda Filippucci je ovdje puno lošiji nego inače. Kao da je njegovom inače briljantnom crtežu Alessandrinijeva pomoć zasmetala.

(priča: 7, scenarij: 10, crtež: 8, naslovnica: 6) - 81%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#53 Posted : 7. veljače 2019. 19:53:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Ali ovo je meni prvi specijal ikada što sam pročitao, kad sam počinjao čitati nisam ni obračao pažnju da je to specijal. Za razliku od "Zločin u prapovijesti" kada sam pročitao ovaj imao sam osmijeh na licu.
Spock
#54 Posted : 7. veljače 2019. 21:05:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:
Ali ovo je meni prvi specijal ikada što sam pročitao, kad sam počimao čitati nisam ni obračao pažnju da je to specijal. Za razliku od "Zločin u prapovijesti" kada sam pročitao ovaj imao sam osmijeh na licu.


Preporučio bih ti "Četvrtu karavelu".
https://www.stripovi.com...1-cetvrta-karavela/548/
Jedan od stripova zaslužnih za moj povratak stripovima nakon dugogodišnje apstinencije i razlog što mi je Marty postao omiljeni serijal.
Malo crtež šepa, ali to nije toliko bitno za Martija. Bitna je priča!
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#55 Posted : 12. veljače 2019. 20:34:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Ovo je slika Pabla Picassa "Woman Sitting Near a Window" koju je Sotheby 2013. prodao za 28,6 milijuna funti.



Scenarij Alfredo Castelli, Vincenzo Beretta

Crtež Erasmo Dante Spada, Claudio Piccoli

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Ovo je strip "Onaj koji prebiva u tami" koji je na stranici stripovi.com dobio u recenziji ocjenu 93% (priča 10, scenarij 10, crtež 9, naslovnica 6) a od strane čitatelja 82% (priča 8, scenarij 7, crtež 8, naslovnica 7).

Očito da se tu radi o dva remek-djela ali za mene je to jednostavno NE.

priča 3, scenarij 3, crtež 7, naslovnica 6.
Spock
#56 Posted : 13. veljače 2019. 13:51:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Uh, meni je "Onaj koji prebiva u tami" vrhunski strip. Sve je tu: povijesne činjenice i ličnosti, stvaranje imaginarne baze "Drugdje", a i mistika povezana s indijanskim humcima, kao i više nego solidan rasplet. Još je i crtež vrhunski, baš kakav treba ovakvoj priči!
Mislim da sam dao sve desetke, a ako nisam sadašnje sjećanje na priču mi je takvo.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#57 Posted : 19. veljače 2019. 14:17:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Alfredo Castelli, Claudio Chiaverotti

Crtež Gaetano e Gaspare Cassaro, Giovanni Nisi

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

U Pragu je u 16 stoljeću Rabin Loew prema legendi stvorio od zemlje Golema koji je trebao braniti i služitit Židovima ali u istom tom Pragu Karel Čapek je napisao svoje djelo R.U.R. u kojem je prvi puta upotrijebio riječ "ROBOT" koja je izvedenica od robota (raditi). U ovom Martiju je iskorištena ta kombinacija Golema i robota koji postaju jedno. Priča je zanimljiva sa dosta uporišta u starim legendama pomiješanim sa stvarnim događajima. Na žalost tu dobru priču kvari kraj koji je nije dostojan i scenari sa gomilu rupa. Epizoda odmah uvuče čitatelja u radnju i drži ga tokom cijelog vremena to sve upotpunjuje jako dobar crtež. Na žalost nakon čitanja u kojem sam uživao ostaje dojam da je propuštena priliki da ovo bude odlična epizoda.

priča 7, scenarij 5, crtež 8, naslovnica 7.
DinkoJ
#58 Posted : 22. veljače 2019. 19:08:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Andrea Pasini, Noemi Maria Degli, Occhi

Crtež Lucia Arduini

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Da se prije par dana nisam kladio na Barcelonu u Ligi prvaka imao bih 400kn više ili bolje reči da je Luis Suarez u 75. minuti pogodio gol imao bih 400kn više ili...u stvari opcije su beskonačne u situaciji što bi bilo kad bi bilo. U ovoj epizodi Marti kombinira filmove Povratak u budućnost i Divan život, te stalne želje da možemo promijeniti greške iz prošlosti. Priča je zanimljiva ali vrlo tanka pogotovo u dijelu gdje Marti tvrdi da stvarnost u kojoj živi je pogrešna i da se mora vratiti u točku odakle je skrenuo s puta pravog tijeka života. Unatoč faličnostima scenarija priča zadovoljava ako ni iz kojeg razloga onda bar iz tog što se taj strip zove Martin Mystere pa mu daje pravo da oblikuje tijek događanja kako njemu to odgovara.

priča: 8, scenarij: 6, crtež: 7, naslovnica: 6
DinkoJ
#59 Posted : 22. veljače 2019. 19:25:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Carlo Recagno

Crtež Michele Pepe, Gianluigi Coppola

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Bilo je masovnijih, monstruoznijih, maštovitijih ubojica ali rijetko koji je ostavio tako dubok trag u ljudskoj kulturi kao Jack Ripper. Napravljeni su filmovi, serije, predstave, pjesme, slike, knjige, stripovi pa tako ni Marti nije mogao izbjeći tog antijunaka koji je svojim zločinom ostavio trajni trag u kulturi. U ovoj epizodi Marti kao detektiv nemogućeg razmatra slučaj sa svog nadnaravnog narativa i skreče pažnju sa Jacka kao osobe koja čini zločine i usmjerava se na objekt koji ga tjera na to. Cijela priča je zanimljivo zamišljena ali imam dojam da ograničen broj stranica stripa ne dopušta priči da bude ispričana kako to treba.


priča: 7, scenarij: 6, crtež: 8, naslovnica: 7
DinkoJ
#60 Posted : 23. veljače 2019. 20:18:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek


Scenarij Pierfrancesco Prosperi

Crtež Alessandro Chiarolla

Naslovnica Giancarlo Alessandrini

Ovaj strip sam počeo čitati 1988. godine i trebala mi je 31 godina da ga pročitam. U djetinjstvu sam imao dosta Martija od kojih mi se do danas sačuvalo samo 2 u izdanju Lunovog Magnus Stripa s ostalima nemam pojma što se dogodilo. Broj 65 "Dugo bekstvo" i broj 67 "Istinita priča" a jedini koji sam htio imati a nikad ga nisam vidio je broj 66 "Treći čovek". U broju 65 završava priča iz broja 64 "Agarti" i počinje nova "Dugo bekstvo". Radnja u priči završava u najzanimljivijem trenutku i ostavlja me u neizvjesnosti 31 godinu s pitanjem tko je taj "Treći čovek". Poslije sam često posječivao prodavače stripova na tržnici tražeči Zagore i uvijek kada bi vidio stare Martije prekopavao bi ih sa nadom da ču ugledati "Treći čovek" ali nikad nisam imao sreće kao da je netko uništio kompletnu nakladu da se nikada ne sazna kraj priče. I napokon sam se dokopao ali ovaj put pod nazivom "Gospodari rata", valjda je promijenjen naziv da se pokuša izbječi pozornost močnih ljudi i uspije izdati te otkriju največe tajne. Jedva čekam vratiti ovaj strip kolegi od kojeg sam posudio jer imam dojam da ovo ne bih smijo posjedovati i da postoji opravdan razlog zašto ovaj strip nisam uspio pročitati punih 31 godinu.

priča: 10, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 10
Users browsing this topic
Guest
7 Pages<12345>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,180 seconds.