Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages123>»
Top filmovi u 2009-2011
Dado R.
#1 Posted : 13. srpnja 2011. 16:34:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Kako u zadnje dvije godine vremena imam samo na kapaljku, toliko sam i filmova pogledao, na kapaljku...
Pa bi me zanimale preporuke sto bih obavezno trebao pogledati, sto ne bih trebao propustiti a sto bih morao preskociti...Smile
Pogotovo me zanimaju trileri, akcije i stripovske adaptacije, a bilo ih je...
Iron Man 1 i 2 sam gledao... Pa da cujem preporuke.
Dok Lester
#2 Posted : 13. srpnja 2011. 17:46:04(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Shutter Island s Di Caprijem obavezno. iako je prilično mučan, ne smije ga se propustiti.

Sinoć pogledao i Inception s istim glumcem i za nijansu je lošiji, ali se isplati pogledati.

Ali prije svega toga pogledaj 1. sezonu serije ''Game of Thrones''. Ja inače ne gledam filmske i televizijske obrade knjiga koje sam pročitao, ali svih deset epizoda pogledao sam u jednom danu BigGrin BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Garfield
#3 Posted : 13. srpnja 2011. 18:07:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Nisam ih ni ja nesto pretjerano pogledao, ali evo nesto sta vrijedi pogledati, ako nisi gledao ...


The Hangover (2009)
Watchmen (2009)
X-Men Origins: Wolverine (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Public Enemies (2009)
The Road (2009)
Daybreakers (2009)
Inception (2010)
The Fighter (2010)
Shutter Island (2010)
Stake Land (2010)
X-Men: First Class (2011)

I mogu reci da mi je Inception bolji od Shutter Island.Ideja filma je fantasticana ...
Dok Lester
#4 Posted : 13. srpnja 2011. 18:42:50(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Uh, bravo, zaboravih Sherlocka. u zadnjih godinu dana gledao 10-ak filmova, ali sherlocka dvaput.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Curumo
#5 Posted : 13. srpnja 2011. 22:19:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
Dado, pusti nadoknade, ionako nemas vremena.
Uzmi 79 minuta, samo toliko, i pogledaj The Reef (Greben), evo ja taman avchd i to je ocito njemacka verzija, vidim po naslovu i odjavnoj spici (film je australski inače).
Covjece, ne mogu ti opisati koja tjeskoba. Drito u sridu, primordijalni strah od onoga sto je mozda, samo mozda... ispod nas!
Ralje su smijurija, poput bennyja hilla prema ovome. I svi horori uopce. Jedini film koji me uplasio, doduse kao klinca, je Dan poslije.
A ovo ga šiša.
Po istinitu je događaju.
I znam da te boli kua za umjetnicke dosege filma ako nema dobru pricu, i da ti savrsena gluma nije najsvetija stvar.
Stoga zaroni (doslovno) u ovo i hvali Boga da kao ni ja nisi neki ljubitelj ronjenja ili plivanja na duge stazeBigGrin

A za izvrsne komične dijaloge i ludu zabavu pogledaj animirani vestern Rango... kad stigneš.

ps hangover, wolverine, sherlock, daybreakers i inception - izbjegni pod svaku cijenu.
sherlock je katastrofa. ako bas oces njega, onda bbc-jevu mini seriju sherlock, dobra stvar, nikako film s downeyjem, uzas.
inception ti je ziva dosada, mozda zapanji pokoju bakicu ili anu gaspar, ali tu nema apsolutno nicega - nista, zero.
svima koji ga hvale ********* ******* ***** jer sam im povjerovao i kupio origjigji bluBigGrin.
kako bacen novac...
Nice view from hell.
cat claw
#6 Posted : 13. srpnja 2011. 22:33:42(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Rango, svakako.
Sad sam odgledao Ironclad. Neka vrsta 7 velicanstvenih u vreme Magna Carte.
Nista pametno ali zabavno. Malo su preterali s liptanjem krvi, al to je valjda danas in.
Gomila poznatih faca, izmedju ostalih Hans (CLAP!) iz Alo Alo, Vladimir Kulic (Bulvaj iz Trinaestog ratnika),
pa Jason Fleming (pevac peder iz 'Rockstar' u skroooz muskoj ulozi).....
i naravno, fenomenalni Paul Giamatti kao Princ Dzon bez zemlje....
cat claw
#7 Posted : 13. srpnja 2011. 22:37:42(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Novi 'Arthur' je tesko i dosadno sranje. Ugasio sam na dvadesetom minutu, prezalio bacen deo zivota i ponovo sa uzivanjem odgledao staru verziju sa Dudley Moorom i Lisom Minelli.

Dobio sam inace gomilu ovih novih komedijica i akcionih filmova.... Ljudi moji, sve djubre do djubreta. Neverovatno koliko je Holivud nisko pao.

Odsad gledam samo na tesku preporuku. do tada, gledam ponovo Scalphunters sa Curum(ir)ovog DVDa. Prevod je sjajanLOL
Curumo
#8 Posted : 13. srpnja 2011. 23:25:21(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
cat claw wrote:
Novi 'Arthur' je tesko i dosadno sranje. Ugasio sam na dvadesetom minutu, prezalio bacen deo zivota i ponovo sa uzivanjem odgledao staru verziju sa Dudley Moorom i Lisom Minelli.

Dobio sam inace gomilu ovih novih komedijica i akcionih filmova.... Ljudi moji, sve djubre do djubreta. Neverovatno koliko je Holivud nisko pao.

Odsad gledam samo na tesku preporuku. do tada, gledam ponovo Scalphunters sa Curum(ir)ovog DVDa. Prevod je sjajanLOL



nove americke komedije (osim ranga:) zaista su nevjerojatno nisko. a sto je jos nevjerojatnije, milijunima je hangover dobar film!
pa sto je u tim glavama????? a dobro...
akcijski također, majko mila.
meni je jos bolji prevod u Bwajanovu zitiju, isti lik je prevodio. neka lopina laloška, znate ga mozda?? da nije cika toza?LOL LOL LOL
kazu da je source kod OK, pa sad... nisam jos gledao.
drago mi je da ste ipak pogledali ranga. timothy oliphant me skroz zajebo, pa kako je samo skinuo carev glas! a ono sa signalima s brda je fenomenalno, cijeli dan sam se smijao.

ovaj the reef, kao panonski mornar, mogli biste pogledati. istinita zivotna prica, nista natprirodno. a bas me uznemirio...

evo pravim avchd zeljeznog križa / gvozdenog krsta. slavko stimac i jadran filmBigGrin ali filmcina samo takva.

ps Ivan / Jovan Bez Zemlje. toliko se još ipak drži.
i sva slova su velika, a ne kao najveci ljubitelj zagora u HR pa mu ne zna ni ime napisati, Duh sa sjekirom, uh.
Nice view from hell.
Curumo
#9 Posted : 13. srpnja 2011. 23:27:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
Dado, jos obavezno Red Hill i I Saw the Devil. uh uh uh, potonji pogotovo, fenomenalan.
i nemoj mi reci da jos nisi pogledao ni Dobar, loš i opičen/udaren/čudan???
Nice view from hell.
cat claw
#10 Posted : 13. srpnja 2011. 23:33:56(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Aaaa, neeee. Nisam pisao ime sa nadimkom, nego ime sa materijalnim stanjem - Princ Dzon (koji je) bez zemlje. Jesam li se izvadio?BigGrin
bytv, ako je John (Jon) na hrvatskom Ivan, kako je onda Ivan (Ajvon) na hrvatskom? To me je uvek bunilo.Confused
cat claw
#11 Posted : 13. srpnja 2011. 23:36:18(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
Dobar, loš i uvrnut - bukvalno
Mi lale imamo lep izraz pa bi kod nas bilo
Dobar, loš i ošinut
Curumo
#12 Posted : 13. srpnja 2011. 23:45:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
cat claw wrote:
Aaaa, neeee. Nisam pisao ime sa nadimkom, nego ime sa materijalnim stanjem - Princ Dzon (koji je) bez zemlje. Jesam li se izvadio?BigGrin
bytv, ako je John (Jon) na hrvatskom Ivan, kako je onda Ivan (Ajvon) na hrvatskom? To me je uvek bunilo.Confused


jeste, iz zemljeBigGrin ma kakav je to princ koji nema ni povrtnjak??Smile
ali to dakako i jest bit, dobro ste primijetili iako se vaditeBigGrin:
Duh sa sjekirom je netko tko se zove Duh i ima sjekiru, dok je Duh Sa Sjekirom ime.

ivan je ivan, dakako.
to je slavensko ime, angli ga danas nesto precesto koriste, valjda mlogo ruskih emigranata.
ili mozda mislite na ivanhoea? ostaje tako, ne znam odakle to "ivan" u imenu.
ali da se razumijemo, prevode se samo vladari, ne obicna imena. john ostaje john, kao sto i na srpskom ostaje džon.
kraljica je oduvijek elizabeta, pa je tako bila u posjetu elizabeta II. a ne elizabeth II.
ili viktorija, viktorijini slapovi, zemlja kraljice viktorije... ogromna je to tradicija, a neuki bi danas mijenjali u victoria.
srecom, ovo se danas jos uvijek dobro drzi, cak i novinari uglavnom ne grijese, za zivo cudo.
Nice view from hell.
Curumo
#13 Posted : 13. srpnja 2011. 23:47:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
cat claw wrote:
Dobar, loš i uvrnut - bukvalno
Mi lale imamo lep izraz pa bi kod nas bilo
Dobar, loš i ošinut


e nikako se sjetiti ovog "uvrnut", a rekli ste mi da je tako u srbiji... zaboravio sam. kod nas je bezlično "čudan".
Nice view from hell.
cat claw
#14 Posted : 13. srpnja 2011. 23:57:13(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 78
Man
Location: Novi Sad
'Ajd još ovaj trol pa necemo više....
Interesantno je da se lokaliyacija imena zadržala u Hrvatskoj a da je u Srbiji skoro izumrla. Naime, pre onog rata, u novinama je pisalo kraljica Jelisaveta, kralj Đorđe pa i Jovan Bez Zemlje.... Na kraju je ovaj potonji ostao samo Princ Džon. Od svega su mu ostale samo smešne šiške na po' čela u svim filmovima.
Nazad na temu:
Nije baš friško al je mlogo blesavo - Shoot 'Em Up http://www.imdb.com/title/tt0465602/
vice
#15 Posted : 15. srpnja 2011. 23:24:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 17
Location: Trogir
Harsh Times, Hangover 1 i 2, Centurion, Extract (jedna od kvalitetnijih komedija u zadnjih par godina), Legend of Guardians, Mother, Chaser. Ovako, iz glave, ima i boljih filmova u zadnje vrime, al ih se trenutno ne mogu sjetit.
Dado R.
#16 Posted : 17. srpnja 2011. 22:06:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Curumo wrote:

nove americke komedije (osim ranga:) zaista su nevjerojatno nisko. a sto je jos nevjerojatnije, milijunima je hangover dobar film!
pa sto je u tim glavama????? a dobro...

A sto ocekujes od komedije? Valjda da te zabavi i nasmije. Ako je milijune ljudi nasmijao a tebe nije, zar nije bolje pitanje sto je u tvojoj glavi??? BigGrin BigGrin BigGrin LOL
Salu na stranu, znas kako se kaze, o ukusima se ne raspravlja...
Dok Lester
#17 Posted : 17. srpnja 2011. 22:10:20(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Ovo mi je osobno najbolja komedija u zadnjih nekoliko i više godina pa pogledaj ako nisi

"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Garfield
#18 Posted : 17. srpnja 2011. 23:04:20(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Nisam pratio sta se pisalo, ali upratio sam nesto od Curumo kako nekome Hangover moze biti dobar film i slicno.Sta je tim ljudima u glavi.
Pazi malo na komentare.To je stvar ukusa.Tebi se ne svidja film i to postujem ali trebas i ti postovati ako se nekome svidja (meni licno je extra film).

Meni je licno smjesno uporedjivati The Reef s Ralje ... Ralje su klasa a ovo je jos jedan u nizu filmova koji su se poslije Ralja snimalo i sve na isti kalup.
I ono inception ti je los a predlazes The Reef ??? Jel ovo sala ili ... ?
Lord Vader89
#19 Posted : 17. srpnja 2011. 23:44:36(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 7
Location: Oslo, Norway
Star trek obavezno! :P ;)

skoro svi animirani filmovi zadnjih nekoliko godina su stvarno vrhunske stvari, recimo Toy story 3, da sam od onih koji placu gledajuci filmove, plakao bih na Toy story 3
generalno, igrani filmovi su sve grdji, dok su animirani sve bolji, no, fine by me
Rock and roll ain't noise pollution....
Curumo
#20 Posted : 18. srpnja 2011. 2:05:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
Garfield wrote:
Nisam pratio sta se pisalo, ali upratio sam nesto od Curumo kako nekome Hangover moze biti dobar film i slicno.Sta je tim ljudima u glavi.
Pazi malo na komentare.To je stvar ukusa.Tebi se ne svidja film i to postujem ali trebas i ti postovati ako se nekome svidja (meni licno je extra film).

Meni je licno smjesno uporedjivati The Reef s Ralje ... Ralje su klasa a ovo je jos jedan u nizu filmova koji su se poslije Ralja snimalo i sve na isti kalup.
I ono inception ti je los a predlazes The Reef ??? Jel ovo sala ili ... ?



ralje i greben veze s vezom nemaju. greben je istinita prica puna kidanja zivaca i napeta ko puska, makar patio od milijun nedostataka kao i mnogi mali filmovi.
ralje su naravno remek-djelo, ali ni priblizno ovako tjeskobne. vidi se koliko si puta plivao na otvorenu moru.

a vidi se i sve s hangoverom. ne, ne postujem nikoga kome je to smijesno ako nema 14-18 godina.
sve mi je rekao o sebi ako mu je to odlican film. SVE. nikakva stvar ukusa, nego uzasavajuca neukusa kojima nas truje americki debilizam.
ali svakom svoje, to postujem. samo naprijed, uzivaj!
Nice view from hell.
Users browsing this topic
Guest
5 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,124 seconds.